بهترین بازی های ترسناک برای کامپیوتر + لینک دانلود

در این مطلب مروری داریم بر بازی های ترسناکی که همین حالا می‌توانید با لینک دانلود مستقیم و رایگان از زیپ فا برای کامپیوتر دانلود کنید. پس با ما همراه باشید.

همواره بازی‌های ترسناک،‌ از جذابیت و طرفداران بیشتری برخودار بوده‌اند. شاید یکی از دلایلش، حساسیت و همچنین هیجانی است که در حین تجربه‌شان به بازیکن منتقل می‌شود. هیجانی که در دیگر آثاری مانند بازی‌های سبک اکشن و یا ماجراجویی، کم‌تر حس می‌شود.

طی سال‌های اخیر، بازی‌های ترسناک جذابی منتشر شدند که تجربه‌شان می‌تواند به کابوس شبانه‌تان تبدیل شود. آثاری که خیلی‌ها از تجربه‌ آن‌ها خودداری می‌کنند. در ادامه به بررسی بهترین بازی های ترسناک برای کامپیوتر می‌پردازیم.

 

بازی Resident Evil 2 Remake

شخصیت‌های بازی Resident Evil 2 Remake

بازی Resident Evil 2 در زمان انتشارش توانسته بود سر و صدای زیادی به خاطر محیط و نوآوری‌هایی که شینجی میکامی (Shinji Mikami) برای نخستین بار در آن به تصویر کشیده بود، ایجاد کند. انتشار ویروسی خطرناک و به موازات آن، آلودگی گسترده‌اش، باعث می‌شود تا شما که یک افسر پلیس هستید، به اداره پلیس شهر راکن سیتی بروید و از همین نقطه، اتفاقات بزرگ و کوچک فراوانی برایتان پیش می‌آید. یکی از بهترین تصمیم‌هایی که کپکام در طول یک دهه اخیر گرفت، انتشار نسخه بازسازی شده این بازی بود. بازی Resident Evil 2 Remake توانست پتانسیل بالایی که در نسخه اصلی وجود داشت، اما به دلیل بازه زمانی خاص انتشارش،‌ سازندگان نتوانسته بودند به خوبی از آن بهره ببرند را به تصویر بکشد. همین عامل باعث شد تا موج مثبت نظرات مخاطبین و منتقدان نسبت به این بازسازی روانه شود. بازی Resident Evil 2 Remake،‌ تجربه‌ای ناب و اصیل از آن چیزی که باید یک بازی ترسناک باشد، است.

برای دانلود بازی Resident Evil 2 Remake کلیک کنید

 

بازی P.T

محیط بازی P.T

بازی P.T یکی از عجیب‌‌‌ترین پروژه‌های صنعت بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آید. اثری که نسخه دمو آن توسط هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) منتشر شد و بازخورد‌های باورنکردنی را دریافت کرد. نسخه دمویی که قرار بود پس از مدتی، نسخه نهایی‌اش نیز منتشر شود؛  اما به دلیل درگیری‌هایی که بین کوجیما و Konami شکل گرفت، هیچ وقت این اتفاق رخ نداد. دمو ۱۵ دقیقه‌ای بازی P.T.، روایتی عجیب از خانه‌ای مرموز را به تصویر می‌کشد. با اینکه کل گیم پلی ۱۵ دقیقه است، اما معاما‌هایی دارد که شاید در کم‌تر بازی ترسناکی که این روز‌ها منتشر می‌شود می‌توانید پیدا کنید. همین عامل باعث شد تا بازی P.T توجه بسیاری از بازیبازان را به سمت خودش متمرکز کند. خیلی‌ها بر این باور هستند که بازی P.T، در واقع نسخه‌ای از مجموعه بازی Silent Hills به حساب می‌آید. به هر حال،‌ شایعاتی از ارتباط پروژه بعدی کوجیما با این بازی به گوش می‌رسد که امیدوار هستیم حقیقت داشته باشد.

برای دانلود بازی P.T کلیک کنید

 

بازی Amnesia: Rebirth

شخصیت بازی Amnesia: Rebirth

مجموعه بازی Amnesia جزو محبوب‌ترین مجموعه‌های ترسناکی است که طی چند سال اخیر روانه بازار شده است. سادگی؛ یکی از المان‌های محبوبیت نسخه نخست بود. بازی به شدت می‌تواند شما را با موارد کوچک بترساند. حال نسخه جدیدی از این مجموعه تحت نام بازی Amnesia: Rebirth منتشر شده که به عقیده خیلی‌ها، باری دیگر مجموعه را احیا کرده است. المان‌های سبک ترس و وحشت بیشتر از هر زمانی در بازی Amnesia: Rebirth به کار رفته است از این رو می‌تواند به معنی واقعی کلمه شما را بترساند. مانند نسخه‌های پیشین، اتفاقات در خانه‌ای مرموز اتفاق می‌افتد. شبیه تمام خانه‌های داستان‌های ترسناک، اتفاق‌های بسیاری پیش پایتان قرار می‌گیرند که هر کدام اتفاقات منحصر به فردی را در خود دارند. پس اگر جزو افرادی هستید که به دنبال تجربه حس واقعی ترس هستید، به هیچ وجه بازی Amnesia: Rebirth را از دست ندهید.

برای دانلود بازی Amnesia: Rebirth کلیک کنید

 

بازی Dead Space

کاور بازی Dead Space

مجموعه بازی Dead Space را می‌توان جزو بزرگ‌ترین آثار منتشر شده در سبک وحشت و ترس دانست. اثری که قرار نیست شما را با جامپ‌اسکیر‌های متعدد بترساند، بلکه داستان و محیط بازی به نحوی است که ناخودآگاه حس ترس را به شما منتقل می‌کند. بازی Dead Space به اتفاقات پیرامون شخصیتی به نام ایزاک کلارک (Isaac Clarke) می‌پردازند. شخصیتی که پس از شنیدن پیامی از یک فضانورد، به سفینه او می‌رود و نمی‌داند چه اتفاقاتی انتظارش را می‌کشد. نسخه نخست بازی در سال ۲۰۰۸ میلادی منتشر شد و توانست انقلابی در سبک خودش به وجود بیاورد. مجموعه سه گانه بازی Dead Space جزو مجموعه‌هایی است که هر سه نسخه‌اش، بهترین عملکرد ممکن را داشته‌اند. مکانیزم‌های موجود در گیم پلی بازی به حدی نوآورانه است که می‌تواند حتی پس از گذشت یک دهه از زمان عرضه‌اش، شما را محو خودش کند.

برای دانلود بازی Dead Space کلیک کنید

 

بازی Outlast

کاور بازی Outlast

بازی Outlast روایتی متفاوت و جذاب در سبک ترس با دوربین اول شخص است که تجربه‌اش به هر شخصی که ادعایی در سبک ترس می‌کند، پیشنهاد می‌شود. سازندگان از المان‌ِ محیط تاریک در بازی Outlast به بهترین شکل ممکن استفاده کرده‌اند. این تاریکی زمانی که با متروکه‌های خانه‌ای در ناکجا آباد ترکیب می‌شود، حس ترس را به اوج خودش می‌رساند. تنها وسیله‌ای که شما برای مقابله با موجوات شیطانی دارید، دوربینی است که دید در شب دارد. دوربین به شما کمک می‌کند حقایق محیط اطرافتان را ببینید و از همین رو، باعث می‌شود که مسیر مناسب‌تری را انتخاب کنید. پیدا کردن باتری برای دوربین، از جمله مهم‌ترین چالش‌های بازی است. در کنار این چالش، فرار از شیاطین اطرافتان نیز بسیار مهم به حساب می‌آید. به طور کلی، تجربه بازی Outlast، به خصوص نسخه دوم، به هر طرفدار سبک بازی ترس و وحشت پیشنهاد می‌شود.

برای دانلود بازی Outlast کلیک کنید

 

بازی Silent Hill 2

جیمز، شخصیت بازی Silent Hill 2

مجموعه بازی Silent Hill جزو ترسناک‌ترین آثار منتشر شده در صنعت بازی‌های ویدئویی است. اما در این مجموعه، بازی Silent Hill 2 بیشتر از هر نسخه‌ای ترس واقعی را به مخاطب منتقل می‌کند. بازی Silent Hill 2 بیشتر از اینکه ترسناک باشد، روان‌شناسی است. به نحوی که داستان و طریقه روایت آن می‌تواند به خودی خود، مخاطب را بترساند. حال اگر این موضوع با المان‌های ترسناک محیط ترکیب کنید؛‌ تبدیل به یک بمب واقعی می‌شود. داستان بازی Silent Hill 2 به نامه‌ای که جیمز از همسر مرده‌اش دریافت می‌کند، بازمی‌گردد. نامه‌ای که او را به شهری دعوت می‌کند که عجیب‌تر از هر زمانی است. نمی‌توان به طور دقیق‌تر به داستان بازی پرداخت، زیرا ممکن است برایتان قسمتی از داستان لوث شود،‌ اما تا همین‌جا بدانید که با یکی از بهترین روایت‌های تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی مواجه خواهید بود. در بازی Silent Hill 2 زامبی وجود دارد، اما به هیچ وجه قرار نیست باعث ترسیدن شما شود. بلکه همانطور که کمی‌ قبل‌تر گفته شد، روایت داستان، اصلی‌ترین دلیل ترسناک بودن این بازی است.

برای دانلود بازی Silent Hill 2  کلیک کنید

 

بازی Phasmophobia

کاور بازی Phasmophobia

بازی Phasmophobia در هالووین 2020 منتشر شد و همین باعث شد تا جزو بازی‌های ترسناک برتر سال شود. این بازی به سرعت به یکی از محبوب‌ترین عناوین در رابطه با هالووین تبدیل شد و توجه خیلی از استریمر‌ها را به خود جلب کرد. در دسترسی که قبل از انتشار بازی به کاربران داده شد، از نظر فنی این بازی جای پیشرفت داشت. اما نمی‌توان از شکار ارواح به صورت چند نفره (co-op) که بسیار سرگرم کننده است، چشم پوشی کرد. اگر بازی Phasmophobia که به تازگی از نسخه بتا خارج شده، بتواند بازیکنان خود را درگیر کند دلیلی وجود نخواهد داشت که فکر کنید این بازی جزو برترین بازی‌های ترسناک سال 2021 نخواهد بود.

برای دانلود بازی Phasmophobia کلیک کنید

 

بازی Visage

کاور بازی Visage

در ژانر ترسناک تعداد کمی از بازی‌ها می‌‌توانند با بازی Visage رقابت کنند. این عنوان مستقیما، با الهام از بازی P.T که هیدئو کوجیما تلاش برای تولید آن را داشت، ساخته شده است. در ابتدای بازی به بازیکن یک صحنه سینماتیک درباره داستان این عنوان نمایش داده می‌شود که در آن یک مرد تمام اعضای خانواده خود را به قتل می‌رساند. ‌پس از آن بازیکنان باید در این خانه نفرین شده جستجو کنند و با گشت و گذار درون این خانه، سلامت عقل شخصیت درون بازی کاهش پیدا می‌کند که این باعث می‌شود درون بازی دچار توهم شوید و صحنه‌های ناراحت کننده‌ای را تجربه کنید. بازی Visage نه تنها جزو ۱۰ بازی ترسناک برتر سال ۲۰۲۰ بوده، بلکه بودن شک جزو بهترین بازی ‌های ترسناک ساخته شده تا به امروز است.

برای دانلود بازی Visage کلیک کنید

 

بازی Carrion

محیط بازی Carrion

اکثر بازی‌های ترسناک طرفداران خود را بدون هیچ سلاحی رها و آن‌ها را کاملا بی دفاع می‌سازنند. بازی Carrion این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا از سلاح‌های مختلف استفاده کنند، در این عنوان بازیکنان یک لکه قرمز از خون و گوشت را کنترل کرده که می‌تواند با استفاده از شاخک‌های خود تغییر شکل داده و به اطراف بچرخد. این موجود قادر انسان‌ها را کنترل و آن‌ها را بر علیه هم سازد و به همین راحتی می‌تواند انسان‌ها را گرفته و آن‌ها را به اطرف پرت کند. این بازی در واقع دارای سبک معکوسی از ژانر ترسناک است که از فرمول Metroidvania استفاده می‌کند. این بازی ارزش تجربه کردن را دارد و بازی متفاوتی از ژانر ترسناک را به نمایش گذاشته است.

برای دانلود بازی Carrion کلیک کنید

 

 

بازی Resident Evil 7

محیط بازی Resident Evil 7

پس از انتشار نسخه ششم از مجموعه بازی Resident Evil، انتقاد‌های فراوانی نسبت به محتوا و داستان تکراری بازی به سمت کپکام روانه شد. به حدی که کپکام را مجبور کرد تا هسته بازی را به کلی تغییر دهد. ریسک بزرگی که موفقیت آمیز بود. بازی Resident Evil 7، تجربه‌ای متفاوت نسبت به تمام آثار پیشین از مجموعه بازی رزیدنت اویل است. تجربه‌ای که شما را با داستان مرموز دختری همراه می‌کند که برای بعد از مدت‌ها به خانه پدری‌اش رفته است. طولی نمی‌کشد که متوجه اتفاقات عجیب این خانه می‌شود و موضوع را با همسرش، به اشتراک می‌گذارد. حال شما باید در نقش همسر او، به باغی نفرین شده بروید و با اتفاقات عجیبی که در آن‌جا رخ می‌دهد، دسته و پنجه نرم کنید. بازی به شدت به تمام طرفداران بازی‌های ترسناک پیشنهاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد بازی Resident Evil 8: Village بدانید!

 

برای دانلود بازی Resident Evil 7 کلیک کنید

بازی‌های ترسناک همواره مورد توجه بسیاری از بازیبازها بوده‌اند. این لیست، بخش کوچکی از ده‌ها و صد‌ها آثار ترسناکی است که می‌توانید تجربه کنید. اگر اثری را می‌شناسید که می‌تواند به معنی واقعی کلمه حس ترس را به مخاطب منتقل کند و ما در این لیست به آن اشاره‌ای نداشته‌ایم، حتما در قسمت نظرات با ما و کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

عاشقِ دنیای بازی‌های ویدئویی و سینما هستم و به همین خاطر، تو این حوزه فعالیت می‌کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.