امروز:3 مرداد 1400
چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

10 نکته برای شروع بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

یکی از بخش‌های بسیار مهم در سری بازی Call of Duty: Black Ops Cold War بدون شک حالت چند نفره یا همان Multiplayer است. بخشی که هرساله با همان مکانیزم همیشگی جزئی از عناوین این مجموعه می‌شود اما هربار، اسلحه‌ها و بخصوص قابلیت‌های متفاوتی را ارائه می‌کند. به همین منظور، امروز تصمیم گرفته‌ایم تا 10 نکته مهم درباره بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War را که برای شروع به شما کمک خواهند کرد در اختیارتان قرار دهیم. با زیپ فا همراه باشید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از عناوین بسیار مهمی بود که مانند دو سال گذشته، دیگر به فضای غیر طبیعی و آینده‌نگر سال‌های ۲۰۶۰ سفر نکرده و جریان جنگ سرد با حضور شخصیت‌هایی مانند رئیس جمهور آمریکا، رونالد ریگان را روایت می‌کند. با این وجود اخیرا مشخص شد که بخش داستانی این عنوان با بازی Call of Duty: Modern Warfare سال گذشته در ارتباط است؛ اما امروز، تصمیم گرفته‌ایم تا پس از داستان، اینبار به سراغ بخش چند نفره این عنوان پرطرفدار برویم که علی‌رغم شباهت‌هایش با عناوین قبلی، قابلیت‌های جدید و جالبی را در مقابل کاربران قرار می‌دهد.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

با بازیکنان هوش‌مصنوعی تمرین کنید

همانند عناوین قبلی سری، یکی از راحت‌ترین و در عین حال امن‌ترین روش‌ها برای یادگیری سریع بخش چند نفره بازی، تمرین با بازیکنانی است که توسط خود کامپیوتر هدایت می‌شوند. نگران نباشید! انجام این تمرین هرگز هیچ اطلاعاتی مانند تعداد کشته شدن و یا گذراندن چالش‌ها را ثبت نمی‌کند؛ پس اگر قصد دارید تا اسلحه جدیدی را امتحان کنید، بهتر است از همین نقطه شروع کنید.

به هر حال اگر با گیم پلی مجموعه بازی Call of Duty آشنایی ندارید، و یا پس از گذراندن بخش داستانی، در حالت چند نفره کمی به علت داشتن گزینه‌های بیشتر به مشکل برخورده‌اید، هیچ چیز بهتر از کشتن چند حریف فرضی به پیشرفت شما کمک نخواهد کرد!

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

همراه با تیم حرکت کنید

این نکته چیز جدیدی نیست و عملا درباره هر عنوان دیگری در همین سبک صدق می‌کند؛ با این وجود بسیاری از بازیکنان همیشه سعی می‌کنند تا با چیدن یک ست اسلحه و دویدن داخل نقشه، خود به کشتار بازیکنان حریف بپردازند. این درحالی است که در صورت گرفتن چند کشته، ممکن است بارها و بارها توسط تیم دشمن کشته شوید و امتیاز منفی به تیم خود بدهید.

با این حساب، همیشه سعی کنید تا با چند نفر از هم‌تیمی‌های خود حرکت کرده و همدیگر را پوشش دهید. برای مثال تصور کنید که در مقابل حریفی قرار گرفته‌اید که زودتر به سمت شما شلیک کرده و ممکن است شما را بکشد؛ حال اگر یکی از یاران شما هم همزمان به سمت او شلیک کند، جان شما را نجات داده و یا در بدترین حالت امتیاز از دست داده تیم را پس خواهید گرفت.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نگران مردن در بازی نباشید!

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War با سایر عناوین این سری، صفر نشدن امتیازات شما برای گرفتن Score Streak ها است. اگر از بازیکنان این سری باشید به خوبی با نحوه کاربرد Score Streak ها در بازی آشنا هستید که شامل هواپیما جاسوسی برای دیدن دشمنان در رادار، هلیکوپتر تهاجمی و تجهیزات دیگری است که در پیروزی تیم شما بسیار مؤثر خواهند بود.

با این وجود، شما برای گرفتن این تجهیزات (که از قبل انتخاب خواهید کرد) قطعا نیازی به کشتن دشمنان نخواهید داشت و علاوه بر آن، می‌توانید با تمام کردن ماموریت‌های خود امتیاز کافی را برای گرفتن آن‌ها بدست آورید. البته دقت کنید که با وجود صفر نشدن امتیاز پس از هربار کشته شدن، زمان گرفتن این تجهیزات پس از هربار استفاده تغییر خواهد کرد؛ به این معنا که برای مثال تا ۱ دقیقه پس از استفاده نمی‌توانید مجددا آن را گرفته و فعال کنید.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

تیز گوش باشید!

پیشرفت کیفیت صدای اسلحه‌ها و محیط در سری بازی Call of Duty یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود؛ درحالی که این امر، ممکن است بسیاری از بازیکنانی که عادت دارند تا در نقشه بدوند را زمین‌گیر کند!

اگر از یک هدفون استفاده کرده و یا صدای محیط داخل بازی را به خوبی گوش دهید، به سرعت متوجه صدای پای دشمنانی خواهید شد که ممکن است حتی فاصله زیادی با شما داشته باشند. با این حساب علاوه بر نقشه، از حواس خود نیز برای پیدا کردن و از پای درآوردن دشمنان استفاده کنید.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

دویدن همیشه خوب نیست

گرچه دویدن و دور زدن دشمنان روشی کاملا فوق‌العاده کاربردی در تمامی عناوین سری بازی Call of Duty به شمار می‌رود، اما به دنباله نکته قبلی لازم است اشاره کنیم که شما با این کار، درواقع جای خود را به بهترین شکل ممکن لو داده‌اید.

در مقابل اگر نشسته حرکت کنید، با اینکه سرعت شما پایین خواهد آمد اما در عوض می‌توانید با صدای کمتری حرکت کرده و اطلاعات کمتری درباره جای خود به دشمنان بدهید.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

هواپیما جاسوسی (UAV) و تجهیزات دشمن را بزنید

همانطور که اشاره کردیم تجهیزات موجود در بازی به راحتی و حتی پس از مردن هم با جمع‌آوری امتیاز گرفته خواهد شد؛ اما فراموش نکنید که این قانون برای تیم مقابل هم یکسان است!

اگر تیم حریف هواپیما، هلی‌کوپتر تهاجمی یا هر Score Streak دیگری را استفاده کند در بی‌سیم شما گزارش داده خواهد شد و پس از آن می‌توانید با تیراندازی به وسیله آر پی چی یا لانچرهای موجود در بازی، و یا همان اسلحه عادی این تجهیزات را خراب کنید تا جلوی امتیازگیری دشمنان را گرفته باشید. همچنین شما با نابودی نیروهای هوایی و یا زمینی دشمن امتیاز خوبی را هم دریافت می‌کنید که به شما برای رسیدن به Score Streak بعدی کمک خواهد کرد.

در نتیجه سعی کنید تا همیشه به عنوان اسلحه دوم، و یا در یکی دیگر از کلاس‌های خود یک لانچر یا همان موشک انداز به صورت ذخیره داشته باشید تا همیشه آماده نابود کردن تجهیزات دشمن باشید.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

پناه بگیرید

نقشه‌های بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War از مکان‌هایی تو در تو و پر از ساختمان و یا صخره برای پناه گرفتن و یا استفاده برای دیده نشدن ساخته شده است. بدین شکل که اگر از داخل خانه‌ها و کوچه‌های آن‌ها به آرامی حرکت کنید، می‌توانید از پشت به دشمنان خود حمله کرده و همه را بکشید. اما دقت کنید کن دشمنان نیز می‌توانند از همین روش استفاده کرده و شما را بکشند.

در این شرایط بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید، دویدن در وسط نقشه و یا ایستادن در مکانی است که توسط هیچ دیوار یا صخره‌ای پوشش داده نشده باشد. به هر حال با رفتن به وسط نقشه یک امتیاز رایگان و راحت را به دشمنان تقدیم می‌کنید، اما اگر پشت یک دیوار پناه گرفته باشید، می‌توانید پس از چند لحظه مجددا حمله کنید و یا فرار کنید؛ همچنین لازم به ذکر است که با تیر اندازی‌های دشمن یاران شما نیز به سمت آن منطقه حرکت خواهند کرد و هرچه بیشتر دوام بیاورید شانس بیشتری برای زدن دشمنان خواهید داشت.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

همیشه نیازی به هدف گیری نخواهید داشت!

عادت به هدف گیری و استفاده از دوربین‌های مختلف استفاده شده روی اسلحه در همه لحظات یک امر منطقی نیست. هنگامی که در یک اپارتمان و فاصله چند متری با دشمن مواجه می‌شوید، هرقدر هم که سعی کند تا با گرفتن هدف او را از بزنید، هرگز به سرعت تیر اندازی بدون هدف نخواهد بود.

همچنین برای استفاده از چنین قابلیتی همیشه می‌توانید از شاتگان‌ها و اسلحه‌های SMG استفاده کنید که در برد کوتاه بدون هدف‌گیری به بهترین شکل عمل خواهند کرد. فراموش نکنید که می‌توانید این سبک را ابتدا با هوش‌مصنوعی (Bot) تمرین کرده و سپس در بازی‌های بعدی خود استفاده کنید.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

ترکیب خوبی برای اسلحه خود بچینید

ساخت اسلحه‌های شخصی‌سازی شده مدت‌هاست که به سری بازی Call of Duty اضافه شده اما در بازی Modern Warfare و همچنین بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War این قسمت تا حد بسیار زیادی پیشرفته‌تر شده است. به نحوی که دست شما برای انتخاب قابلیت‌ها و ویژگی‌های اوپراتور و همچنین اسلحه خود بسیار بازتر خواهد بود. اما این آزادی بیشتر، به معنی سختی بیشتر در چیدن یک اسلحه مناسب نیز هست.

با این حساب بهتر است که به محض باز شدن قابلیت شخصی‌سازی اسلحه‌ها، تا می‌توانید به تجربه قابلیت‌های مختلف بپردازید تا حالت ایده‌آل خود را به دست آورید. همچنین سعی کنید تا چند اسلحه متفاوت برای نقشه‌های مختلف را ترکیب‌بندی کنید؛ زیرا ممکن است در یک نقشه اسلحه برد نزدیک، و در مکانی دیگر اسلحه برد دور استفاده بهتری را برای شما داشته باشد.

چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

از Stimshot استفاده کنید

کلاس Point Man که در همان ابتدای بازی در اختیار شما قرار می‌گیرد، به جای بمب دود و یا اشک آور تجهیزات دیگری را در اختیار شما قرار می‌دهد که Stimshot نام دارد. استفاده آن هم بدین شکل است که اگر زخمی شدید، سریعا به پشت دیوار یا یک سنگر پناه گرفته و سپس یک Stimshot را مصرف کنید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا میزان سلامتی از دست رفته را به سرعت جبران کرده و با قدرت تمام به میدان نبرد بازگردید.

منبع

اشتراک گذاری

25 یک نظر

 1. سهیل تاییدی پاسخ

  سلام من نمی دونم چجوری باید دونفره روی یک کنسول بازی کنم میشه راهنماییم کنید

 2. حامد پاسخ

  داداش من میرم توش اکانتم میارم کپی هم هست اکانتم بعدش میرم هنگ میکنه میاد بیرون میدونی مشکلش چیه

   1. امیر پاسخ

    سلام
    منم دو نفره افلاین میخوام ولی دسته دوم وصل نمیشه
    co-op که شما میگی کجاشه کدوم قسمت بازی ممنون میشم ادرس دقیق بدیم
    بازیم کپی هست و افلاینم

 3. معین آلناصر پاسخ

  میگم من وقتی وارد بازی میشم بخش زامبی و بخش مراحلش روش عکس قفل زده و وقتی روش میزنی میگه رکوردتو ببر بالا بعد میتونی بازی کنی

  1. محمدرضا پاسخ

   بخش کمپین برای من باز نمیشه باید چکار کنم میگه آپدیت کن باید چکار کنم الکی میگه آپدیت آخرین نسخه است چکار کنم؟؟

 4. عارف پاسخ

  کسی میدونه توی بازی coldwar درجه سختی bot ها رو چجوری میشه تغییر داد؟ من هر کاری میکنم تغییر نمیکنه و سیو نمیشه ؟!

 5. مانی حاجی پور پاسخ

  سلام داداش چگونه تو کال اف دیوتی بلک اپس کلد وار در بخش مولتی پلیر افلاین با هوش مصنوعی بازی کنم یه راهنمایی میکنید.

 6. امیر پاسخ

  سلام
  چه شکلی میشه دو نفره افلاین کلد وار مولتی پلیر بازی کرد
  هر کاری میکنم نمیشه دسته دوم رو روشن میکنم میزنم ضربدر میزنه داره به نت وصل میشه و کنسول من نمیخوام به نت وصل کنم

 7. پارسا زحمتکش پاسخ

  سلام ببخشید من تازه این بازی روریختم و افلاین هستم و اینکه سوالم اینکه قسمت مولتی پلیر من همه جاش قفله و فقط یه گزینه play داره میشه بگین مشکل چیه قسمت مولتی پلیر من move player و ad boot و … رو نداره فقط گزینه یplay رو داره ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.