بازی Assassins Creed Valhalla

تجربه بازی Assassin’s Creed Valhalla از دید نویسنده گیم اینوفرمر

طی رویداد Ubisoft Forward، بخشی از نویسندگان وب‌سایت‌های معتبر دنیا توانستند به تجربه‌ای مختصر از بازی Assassin’s Creed Valhalla دست پیدا کنند. تجربه‌ای که می‌تواند اطلاعات بی‌شمار و دقیقی از چگونگی روایت بازی، گیم‌پلی و ویژگی‌های آن در اختیار طرفداران این بازی قرار دهد. با زیپ فا برای بررسی تجربه نویسنده وب‌سایت گیم‌اینفورمر (Game Informer) همراه باشید.

اين متن ترجمه‌ و برگرفته‌ از تجربه چهار ساعته نویسنده وب‌سایت گیم‌اینفورمر است.


شاه مرده است… اما برای وایکینگ‌ها، این تنها موقعیتی برای ساختن چیزی جدید است. زمانی که جنگجویان اسکاندیناوی برای اولین بار در سال 873 دوران مشترک وارد انگلستان شدند، سرزمینی را یافتند که با خود در جنگ بود. چندین گروه آنگلوساکسن در کشوری رام نشده برای قدرت می‌جنگیدند. وایکینگ‌ها ممکن است  درنده و وحشی باشند اما در انگلستان، دشمنان آن‌ها بسیار بیشتر بود. برای زنده ماندن در چنین اوضاعی، این گروه از مبارزان اسکاندیناوی باید اتحاد‌های جدیدی را بوجود آورند. برای آن‌ها، جنگ نه‌تنها یک مشکل نبوده بلکه یک فرصت است.

بازی Assassin's Creed Valhalla

رهبری هجوم

در سرنیزه وایکینگ‌ها، جنگجوی جوانی به‌نام Eivor حضور دارد. بازيكنان در طول بازي در نقش اين قهرمان قرار گرفته و به بايد با كمك ديگر وايكينگ‌ها انگلستان را تصرف خود در بياورند. درست مانند بازی Assassin’s Creed Odyssey، بازيكن جنسيت شخصيت خود را در ابتداي بازي انتخاب كرده و در طول بازي به ارتقاي تجهيزات و قابليت‌هاي آن مي‌پردازد.

سفر Eivor در نهايت وايكينگ‌ها را به منطقه‌اي در Anglia شرقي مي‌رساند كه آن‌ها با شخصي كه به‌نام Oswald of Ellmenhind كه بايد شاه باشد، متحد مي‌شوند. متاسفانه، قبل از اينكه Oswald به تخت پادشاهي بنشيند، گروهي ديگر به‌نام Danes به رهبري شخصي به‌نام Rued او را به قتل مي‌رسانند كه اين اتفاق باعث مي‌شود قبيله‌ي Eivor در ميان منطقه‌اي خطرناك قرار بگيرد. طبيعتا، Eivor نمي‌تواند با اين قضيه كنار بيايد پس در نتيجه جنگي كه Rued مي‌خواهد را به او مي‌دهد.

قبل از اينكه Eivor بتواند به Rued حمله كند، او و گروهش بايد افراد بيشتري را براي كمك پيدا كنند. براي كسب اعتماد و پشتيباني شهر محلي آن منطقه، Eivor بايد پايگاه تعدادي راه‌زن را بوسيله قابليت Raid كه چيزي مانند Fortress Assaultهاي بازی Odyssey است، تصرف كرده و شر آن‌ها را از سر مردم شهر كم كند. شما مي‌توانيد مثل هميشه، يا بصورت مخفيانه ويا با يك حمله‌ي پر سر و صدا ماموريت خود را به اتمام برسانيد.

طي اولين باري كه مشغول بازي بودم، من راه مخفيانه را انتخاب كردم. در چند نسخه‌ي قبلی بازی Assassin’s Creed، موفقيت شما به عنوان يك Assassin به سطح سلاح‌ها و شخصيت‌تان بستگي داشت. اين بدين معني است كه قبلا ممكن بود به موقعيت‌هايي بر ‌بخوريد كه بدليل پايين بودن لِوِل‌تان، حمله‌هاي مخفيانه تاثير چنداني رو دشمنان نداشته باشد. در بازی Valhalla، اكثر ضربات مخفيانه‌ي شما دشمنان را بلافاصله از پا در مي‌آورد. چند نوع دشمن قوي نيز وجود دارند كه مي‌توانند در مقابل اين حملات مقاوم‌تر باشند اما اين اتفاق كمتر رخ مي‌دهد. حتي اگر با چنين دشمناني مواجه شديد، اگر هنگام اجراي حمله‌ي مخفيانه‌ي خود به موقع دكمه‌اي كه برروي صفحه ظاهر مي‌شود را فشار دهيد، ضربه‌ي شما صدمه‌ي بيشتري به دشمن وارد مي‌كند و شانس اينكه با همان ضربه از پا در بيايد بيشتر می‌شود.

بازی Assassin's Creed: Valhalla

دستيار كارگردان طراحي مراحل اين بازي، “لارنس لِتالين” اظهار كرد: “ما  تعدادي از مكانيك‌هاي مخفي‌كاري را به بازی Assassin’s Creed Valhalla برگردانده‌ايم. شما قادر هستيد در مكان‌هايي كه افراد عادي حضور دارند خود را پنهان نگه داريد، زمان‌هايي كه كلاه‌تان بر سرتان است، دشمنان به‌سختي متوجه شما خواهند شد و اگر در شلوغي باشيد اصلا متوجه شما نمي‌شوند.

طي Raid مخفيانه‌ي خود، من كل مقر راه‌زن‌ها را بدون اينكه كسي متوجه شود خالي كردم. در دور دومي كه در حال انجام بازي بودم، حمله را با افراد خود و بدون مخفي‌كاري انجام داده و در نصف زمان نسبت به حالت قبلي، Raid به اتمام رسيد. سربازان من در سرگرم كردن سردسته‌ي راه‌زن‌ها كار بسيار خوبي انجام دادند كه باعث شد اين حمله راحت‌تر به اتمام رسد. شما قادر هستيد اكثر مراحل را به تركيبي از مخفي‌كاري و مبارزات تن‌به‌تن به اتمام برسانید. طی یکی از مراحلی که بصورت مخفی‌ در حال پیش‌روی بودم، زنگ خطر به صدا درآمد و من مجبور شدم افراد خود را بوسیله‌ی ابزار جدید شیپور که بازی در اختیار شما قرار می‌دهد، صدا زده و سایر مرحله را بصورت تهاجمی به اتمام برسانم.

بازی Assassin's Creed Valhalla

تجهیزات یورش

بعد از به اتمام رساندن اولین Raid خود، من یک Book of Knowledge پیدا کردم. بوسیله‌ی این کتاب، قابلیت جدیدی برای شخصیت من به‌نام Dive of the Valkyrie آنلاک شد. بیشتر قابلیت‌های دیگر نیز با پیدا کردن این کتاب‌ها در جهان بازی آنلاک می‌شوند. با این‌حال، معمولا این کتاب‌ها در وسط یک کمپ جنگی بوده و از آن محافظت می‌شود. چندین کپی از یک کتاب نیز ممکن از وجود داشته باشد و اگر شما دو کتاب مشابه پیدا کنید، قابلیت مشابه‌ای که آن دو کتاب دارند تقویت خواهد شد.

قابلیت Dive of the Valkyrie تبدیل به سلاح شماره‌ یک من در مبارزات شد. این قابلیت به Eivor این اجازه را می‌دهد تا به هوا پریده و با بطور وحشیانه‌ بر سر یک دشمن فرود آید. بوسیله‌ی یکی دیگر از قابلیت‌های بدردبخور می‌توانید دشمن را گرفته و او را به زمین بندازید که به شما این اجازه را می‌دهد تا یک Finishing Move روی او اجرا کنید. همچنین قابلیت Throwing Axe Fury تعداد زیادی تبر به سمت خاصی پرت کرده که به افرادی که در آن منطقه حضور دارند صدمه وارد می‌کند.

بسیاری از قابلیت‌های Eivor در مبارزات استفاده می‌شوند اما برخی دیگر کاربردهای دیگری دارند.  یکی از قابلیت‌هایی که مخصوص کمان شما است، Thorn of Slumber نام داشته که دشمنان را به خواب می‌برد و در مخفی‌کاری بسیار کاربرد دارد.

بازی Valhalla

در کنار این قابلیت‌ها، يك درخت مهارت بسيار بزرگ نيز در بازي وجود دارد. با هر بار بالاتر رفتن سطح Eivor، شما پوينت دريافت كرده و مي‌توانيد از اين پوينت‌ها براي خريد مهارت‌هاي Passive استفاده كنيد. آقاي “لتالين” در اين باره مي‌گويد:‌ “ سيستم پيشرفت در اين بازي چيزي جديد است. ما سه راه اصلي براي شخصيت داريم كه مي‌توانيد در آن پيشروي كنيد. اين راه‌ها، The Bear، The Wolf و The Raven نام دارند و اين سه مسير با سه روش بازي كردن The Warrior، The Hunter و The Assassin ارتباط دارند.

درخت مهارت بازی Assassin’s Creed Valhalla بسيار بزرگ بوده و اطراف آن در ابتدا مشخص نبوده و با پيشروي معلوم خواهند شد. طبيعتا، اين مهارت‌ها شامل افزايش مقاومت نسبت به صدمات مختلف و افزايش صدمه‌ي ضربات شما مي‌شوند.

آخرين المان مربوط به سيستم پيشرفت در بازی Valhalla، منابعي است كه در جهان بازي پيدا مي‌كنيد. درست مانند چند نسخه‌ي قبلي اين سري بازي، شما در محيط بازي منابعي مثل چرم و آهن پيدا خواهيد كرد كه براي ارتقاي تجهيزات‌ شما قابل استفاده هستند.

در طول بازي، من از تعداد زيادي سلاح استفاده كردم. از نيزه‌ها گرفته تا كمان‌هاي دور بُرد و حتي يك سلاح شلاق‌طور كه پشت سر هم تعدادي ضربه را به دشمنان وارد مي‌كرد. با اين حال، تركيب موردعلاقه‌ي من، تبر و سپر بود كه اين اجازه را مي‌داد تا بيشتر ضربات دشمنان را دفاع كرده و آن‌ها را يكباره از پا در آورم.

بازی Valhalla

ايجاد كردن اتحاد‌هاي جديد

بعد از به اتمام رساندن چندين Raid و بالا بردن سطح Eivor، من آماده بودم تا به قلعه‌ي Rued حمله كرده و به ظلم و ستم او خاتمه دهم. من ارتش خود را در روبروي ديوار قلعه‌ي خود قرار داده و حمله را آغاز كردم. درست مانند Raidهاي قبلي من، اين نيز يك حمام خون بود اما زماني كه در نهايت Eivor به Rued مي‌رسد شما با يك انتخاب مواجه خواهيد شد. شما مي‌توانيد او را زنداني كرده تا براي جرم‌هايش مورد قضاوت قرار گيرد و يا همانجا او را به قتل برسانيد. اگر اينجا او را بكشيد ممكن است برخي از متحدين شما ناراحت شوند اما با زنداني كردن Rued، امكان فرار كردن او وجود دارد.

آقاي “داربي مك‌دوويت” از نويسندگان بازي، مي‌گويد:‌ “ در هر بخش اصلي داستان ما مي‌خواهيم حداقل يك انتخاب بزرگ وجود داشته باشد. اين انتخاب‌ها در طول بازي انشعاباتي بوجود مي‌آورند و دليل آن هم اتحاد‌هايي است كه شما بوجود آورديد. اين روابطي كه شما با متحدين خود داريد بايد يك منفعتي داشته باشد، بنابراين در نقاط خاصي از داستان، شما ممكن است به اين متحدين خود نياز پيدا كنيد.

با آوردن كلمه‌ي وايكينگ مردم شروع به روياپردازي مي‌كنند. كار ما اين است كه شما را از اشتباه در آوريم. براي مثال، وايكينگ‌ها كلاه‌هاي شاخ‌دار نداشتند. ويا حتي اگر همه جا در رابطه با وحشي بودن آن‌ها بخوانيد، همه‌ي آن‌ها اينگونه نبودند. وايكينگ‌ها مهاجر و كاشف نيز بودند. زماني كه به انگلستان آمدند هدفشان به استعمار درآوردن آن كشور نبود و تنها نياز به يك سرزمين براي زندگي داشتند. ما مي‌خواهيم تا ريشه‌‌ها را بررسي كرده و  تمامي جزئيات تاريخي را بدست آورده تا يك تجربه‌ي وايكينگي كامل را به شما ارائه دهيم.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تاريخ 27 آبان برای کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، کنسول پلی استیشن 5، کنسول ایکس باکس سری ایکس و رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.