اسپین آف های سریال Game of Thrones

تمام اطلاعاتی که از اسپین آف های سریال Game of Thrones می‌ دانیم

سریال Game of Thrones سال گذشته پس از پخش فصل هشتم، به کار خود پایان داد؛ اما دنیای وستروس همچنان در قالب سریال‌های فرعی این مجموعه زنده خواهد ماند. در این مقاله، تمام اطلاعاتی که از اسپین آف های سریال Game of Thrones می‌دانیم را برای شما گردآوری کرده‌ایم. پس در ادامه با زیپ فا همراه باشید.

فصل پایانی این سریال محبوب که جزو 10 سریال برتر وبسایت IMDB نیز محسوب می‌شود، نتوانست آنطور که باید و شاید انتظارات را برآورده کند و با حفره‌های داستانی زیاد و اشتباهات متعدد، باعث خشم طرفداران شد. در همان زمان بود که زمزمه‌هایی از ساخت چند مجموعه‌ی فرعی براساس جهان خلق شده توسط جورج آر آر مارتین (George R.R. Martin)، نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌ A Song of Ice and Fire به گوش می‌رسید. در سال 2017 بود که پنج سریال فرعی از جهان وستروس به صورت رسمی معرفی شد و در ادامه، دو عدد از این سریال‌ها کنسل شدند. اما در اکتبر سال 2019 بود که یک سریال فرعی دیگر به سه سریال باقی مانده اضافه شد و هم‌اکنون چهار سریال فرعی از مجموعه‌ی Game of Thrones در دست ساخت قرار دارد.

اسپین آف های سریال Game of Thrones / سریال House of the Dragons

این عنوان جدید، سریال House of The Dragon نام دارد که قرار است در فصل‌های ده قسمتی تولید شود و به گفته‌ی کیسی بلویز (Casey Bloys)، رئیس شبکه‌ HBO، در زمان نامعلومی در سال 2022 پخش خواهد شد. اما پنج اسپین آف دیگر چه هستند و کدام یک از آن‌ها در حال طی کردن مسیر است؟ تاکنون اخبار و اتفاقات در مورد این چند اسپین آف تا حدی ضد و نقیض بوده است که نمی‌توان وضعیت هیچ‌کدام از آن‌ها را به سادگی حدس زد.

البته این مسئله را هم باید در نظر بگیریم که در سال 2017، کیسی بلویز به خبرگزاری Entertainment Weekly گفت که آن‌ها قصد دارند تا فضای رقابتی را بین اسپین آف‌های در حال ساخت بوجود بیاورند و هدف نهایی آن‌ها این است که از بین چند اسپین آف در حال ساخت، تنها یکی از آن‌ها را به عنوان اصلی‌ترین اسپین آف و داستان فرعی مجموعه معرفی کنند که بتواند پرچم دار نام سریال Game of Thrones باشد.

بلویز به طور کامل توضیح داد که:‌ “ایده اصلی ما این نیست که چهار سریال را در چهار فصل سال برای شما پخش کنیم. من باید مطمئن بشوم که تمام این چهار اسپین آف معرفی شده (در آن زمان اسپین آف پنجم و ششم معرفی نشده بودند) ارزش تماشا کردن را داشته و لیاقت اسپین آف بودن برای سریالی در حد و اندازه‌ سریال Game of Thrones را داشته باشند.” او در ادامه توضیح داد: “یکی از فواید اینکه ما در حال حاضر همزمان در حال کار بر‌روی چند سریال فرعی هستیم، این است که فضای رقابتی بوجود آمده بین این چهار سریال، باعث شده تا به سادگی هرچه تمام‌تر بتوانیم تشخیص دهیم که کدام یک ارزش واقعی پخش شدن را دارد.”


بدون شک، این مسئله به طور واضح نشان می‌دهد که شبکه‌ HBO چقدر برای راضی نگه داشتن طرفداران ارزش قائل است و قصد ندارد تا با عرضه کردن یک سریال بدرد نخور، وقت طرفداران را هدر دهد. تاکنون به صورت رسمی اعلام نشده که کدام یک از این شش داستان، لیاقت لقب گرفتن به عنوان بهترین سریال را دارد، اما می‌توانیم حدس بزنیم که سریال House of The Dragon بتواند این لقب را بدست بیاورد.

اسپین آف های سریال Game of Thrones / دنریس تارگرین فصل هشتم سریال Game of Thrones

در هر صورت، این مقاله تنها به سریال House of the Dragon اختصاص ندارد و ما برای شما تمام اطلاعات منتشر شده از باقی اسپین آف‌های دیگر را نیز فراهم کرده‌ایم.

سریال House of the Dragon اتفاقات مهمی از تاریخ وستروس را روایت خواهد کرد

در 29 اکتبر سال 2019 بود که این سریال برای پخش از پلتفرم HBO Max معرفی و اطلاعات مختلفی از آن منتشر شد. ایده‌ی این سریال از خالق این مجموعه یعنی جورج مارتین و سازنده‌ی سریال Colony یعنی رایان کوندال (Ryan Condal) است و این دو همچنین با همکاری یکدیگر قسمت آغازین این مجموعه را نیز نوشته‌اند. لازم به ذکر است که کوندال در کنار میگوئل ساپوچنیک (Miguel Sapochnik)، وظیفه‌ی شورانری این مجموعه را نیز بر عهده دارند و البته ساپوچنیک قرار است تعدادی از قسمت‌های این سریال را نیز کارگردانی کند که با توجه به اینکه ساپوچنیک سابقه‌ی کارگردانی برخی از بهترین و حماسی‌ترین قسمت‌های سریال Game of Thrones را دارد، بدون شک خبر بسیار خوبی برای طرفداران این سریال محسوب می‌شود.

موضوع قابل بحث دیگر در مورد اسپین آف‌ها این است که فصل‌های هفتم و هشتم سریال Game of Thrones از کتاب‌ها جلو زده بودند و عملا هیچ چیزی در مورد آن‌ها نمی‌دانستیم، اما ما هم اکنون اطلاعات زیادی را در مورد سرگذشت تارگرین‌ها و استارک‌ها می‌دانیم و مارتین از قبل، تاریخ غنی وستروس را در پنج کتاب اول برای ما شرح داده است. البته هنوز هم به طور دقیق نمی‌توانیم حدس بزنیم که سریال House of the Dragons کدام بخش‌ از کتاب‌های مارتین را روایت خواهد کرد و شبکه‌ HBO اطلاعات تکمیلی را در اختیار ما قرار نداده است، اما می‌توانیم حدس‌های کوچکی را در مورد آن بزنیم.

اسپین آف های سریال Game of Thrones / کتاب Fire and Blood

سریال House of The Dragons قرار است بر اساس اتفاقات کتاب Fire and Blood باشد و به همین مناسبت، مارتین پستی را در بلاگ شخصی خود منتشر کرد که در آن گفته بود: “شاید وقت آن باشد که بروید و یک نسخه‌ از کتاب Fire and Blood را بخرید و پس از خواندن آن، تئوری‌های شخصی خودتان را در مورد سریال بیان کنید”.

پس اگر شما هم از کسانی هستید که مشتاقانه منتظر منتشر شدن اطلاعات تکمیلی این سریال هستند و البته زبان انگلیسی را هم مثل آب خوردن بلد هستید، همین الان بروید و کتاب Fire and Blood را شروع کنید!

سریال House of The Dragons همانند کتاب Fire and Blood، قرار است به 300 سال قبل از وقایع سریال Game of Thrones برود. زمانی که تارگرین‌ها به رهبری ایگان اول تارگرین ملقب به ایگان فاتح توانستند تا سلطنت طولانی مدت خود را در وستروس بنا کنند و حاکم هفت پادشاهی بشوند. در این زمان که دو سال طول کشید، ایگان رهبری خشن و متمرکز و در عین حال، مهربان و بخشنده بود و همچنین با دو خواهر خود یعنی ویزنیا تارگرین و رینیس تارگرین نیز ازدواج کرد. بدون شک قانون ازدواج کردن تارگرین‌ها در قالب تلویزیون، بسیار جالب و کنجکاو برانگیز خواهد بود. همچنین ایگان در این دوره وارد مبارزات حماسی و بسیار سهمگینی با خاندان‌های دیگر شد و از همین الان می‌توان سطح هیجان بالای سریال را با وجود کارگردانی مثل میگوئل ساپوچنیک، تضمین کرد.

تارگرین‌ها سال‌ها در قلعه‌ی Dragonstone زندگی کردند (قلعه‌‌ای که دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen) در فصل هفتم سریال Game of Thrones به آن سفر کرد و فرمانروایی خود را در آن آغاز نمود) و بدون شک می‌توان انتظار داشت که زمان زیادی از سریال در آن قلعه‌ی باستانی اجداد تارگرین‌ها صرف شود.

اسپین آف‌های سریال Game of Thrones | والریا

بسیاری از طرفداران کنجکاو هستند که بدانند، حال که سریال House of the Dragons قرار است از روی وقایع کتاب Fire and Blood ساخته شود، آیا ارجاعاتی به کتاب Dance of The Dragons داده می‌شود یا خیر. اگر از طرفداران این مجموعه باشید، قطعا از وقایع این کتاب خبر دارید، اما اگر نه، باید بگویم که در این کتاب، به داستان جنگ داخلی بزرگ تارگرین‌ها پرداخته می‌شود که طی آن، ایگان فاتح، رینیریا و برادر ناتنی‌اش یعنی ایگان دوم، بر سر تاج و تخت وارد جنگ شده بودند. همچنین در کتاب Fire and Blood فصل بسیار بزرگی به نام The Princess and the Queen قرار دارد که داستان این جنگ بزرگ را به پایان می‌رساند.

با اینکه بسیاری از رسانه‌ها مدعی شده‌اند که هدف اصلی این سریال، رسیدن به وقایع کتاب The Dance of the Dragons است، اما تاکنون اطلاعات رسمی در این زمینه منتشر نشده و نمی‌توان امید زیادی به اتفاق افتادن آن داشت. همچنین وقایع این کتاب، حداقل 100 سال بعد از وقایع کتاب Fire and Blood است و سازندگان سریال یا باید از فلش بک‌های خلاقانه استفاده کنند و یا اینکه انقدر سریال را طولانی بسازند که سریال به طور طبیعی، به زمان اتفاق افتادن آن وقایع برسد. در هر فصل از Game of Thrones یک‌ سال از وقایع کتاب‌های مارتین روایت می‌شد. پس اگر سریال House of the Dragons هم بخواهد به آن روش پیش برود، باید انتظار پخش شدن 100 فصل از آن را داشته باشیم!

اسپین آف های سریال Game of Thrones / شب طولانی…

اما چه‌خبر از سایر اسپین آف‌ها؟

سایر پروژه‌هایی که قرار بود تا به عنوان داستان‌های فرعی مجموعه Game of Thrones ساخته شوند، ایده‌های اشخاصی مانند جین گولدمن (Kingsman)، مکس بورنشتاین (Kong: Skull Island)، برنده‌ی اسکار، برایان هلگلند (L.A. Confidential, A Knight’s Tale) و کارلی رای (Mad Men, Westworld) بودند.

پنجمین ایده هم مال برایان کاگمن (Bryan Cogman) بود که یکی از نویسنده‌ها و دستیاران طولانی مدت سریال Game of Thrones محسوب می‌شود و در آن روز‌هایی که این ایده به ذهنش رسید، آن‌قدر مشغول ساخت فصل پایانی سریال اصلی بود، تصمیم گرفت ایده‌ی خود را کنار گذاشته و دیگر پیگیر آن نباشد. اما در پایان، ششمین ایده‌ای که مطرح شد، از طرف رایان کوندال (Ryan J. Condal) بود که در حال حاضر به عنوان House of The Dragon شناخته می‌شود و مراحل ساخت خود را به خوبی طی می‌کند. البته مدتی بعد یک رسانه‌ی خبری مدعی شد که ایده‌ی کوندال، در اصل ایده‌ی کاگمن بوده و کوندال این ایده را با تغییراتی کوچک مطرح کرده است که البته این ادعا به مرحله‌ی تایید نرسید.

اولین سریال فرعی که دستور ساخت نسخه‌ی آزمایشی آن صادر شد، از طرف گولدمن بود. این سریال قرار بود به 5000 سال قبل از وقایع داستان سریال Game of Thrones برود و داستان جنگ میان انسان‌های اولیه و فرزندان جنگل و همچنین داستان کامل بوجود آمدن آدر‌ها و البته‌ رهبر‌ آن‌ها یعنی شاه شب را روایت کند. در این سریال، بازیگرانی مانند نائومی واتس (Naomi Watts) و کارگردان سریال Jessica Jones یعنی S.J. Clarkson نیز در پشت صحنه آن حضور داشتند. در نهایت این سریال نتوانست نظر رئسای شبکه‌ی HBO را جلب کند و در نهایت کنسل شد.

اسپین آف های سریال Game of Thrones / دنریس تارگرین

ما همچنین اطلاعات کمی را هم از پروژه‌ی بورنشتاین بدست آوردیم که در وبسایت‌های طرفداران سریال Game of Thrones صحبت‌هایی در مورد آن شده است. طبق شایعات منتشر شده، سریال مد نظر بورنشتاین Empire of Ash نام داشت و در مورد یک اتفاق بسیار مهم در تاریخ وستروس بود که در نهایت به داستان Aegon’s Conquest: the Doom of Valyria ختم می‌شده است. یک واقعه فاجعه آمیز که می‌توان آن را به نابودی پمبئی در جهان واقعی خودمان تشبیه کرد.

در آن زمان که والریا حاکم اسوس، همسایه شرقی وستروس بود، اتفاق وحشتناکی برای پایتخت این کشور، یعنی Old Valyria افتاد و تقریبا در یک روز، تمام شهر زیر و رو شد. فوران آتشفشان و در ادامه، زلزله‌های متعدد باعث شد تا دیگر جای سالمی برای شهر باقی نماند و نسل بسیاری از اژدهایان آن منطقه منقرض شد. اما در میان این فاجعه، خاندان تارگرین موفق شدند تا بسیاری از اژدهایان را نجات دهند و قدرت غیر منتظره‌ای را برای خود بدست بیاورند. در ادامه داستان، ایگان که متوجه قدرت بسیار زیاد خوب شده بود و اژدهایان قدرتمندی را در زیر بال و پر خود داشت، به سمت فتح کردن وستروس پرواز کرد و توانست حاکم هفت پادشاهی شود. در نتیجه The Doom of Valyria می‌تواند پیش زمینه‌ی داستانی بسیار جالب و هیجان انگیزی برای House of the Dragon باشد.

بیشتر بخوانید: برترین سریال‌هایی که باید آن‌ها را تماشا کنید

اسپین آف های سریال Game of Thrones / جهنم والریا

البته امکان این وجود دارد که المان‌های داستان بورنشتاین پیش از این نیز وارد سریال House of the Dragons شده باشد. اگر Empire of Ash بتواند چراغ سبز HBO را دریافت کند، طرفداران قادر خواهند بود تا نگاه جدیدی به جهان وستروس داشته باشد، جایی که امپراطوری والریا طی اتفاقات غیر منتظره نابود شد و چیزی جز خاکستر از آن باقی نماند. والریا همچنین خانه باستانی شهر‌هایی مانند براووس است که آریا استارک در سریال Game of Thrones به آن سفر کرد و تبدیل به یک شمشیر زن ماهر شد.

حدس ما این است که حتی اگر Empire of the Ash و یا سایر پروژه‌های دیگر بتوانند چراغ سبز را دریافت کنند، احتمال ساخته شدن آن‌ها بسیار پایین است. بسیاری از قسمت‌های آزمایشی که در طول تاریخ برای دریافت چراغ سبز ساخته شده‌اند، در نهایت نتوانسته‌اند تا به یک سریال تبدیل شوند و حتی سازندگان مجبور شدند تا برای سریال Game of Thrones نیز یک قسمت آزمایشی کاملا جدید بسازند.

البته با توجه به محوبیت بسیار بالای سریال Game of Thrones و رضایتی که طرفداران از House of the Dragons دارند، غیر ممکن نیست که سایر پروژه‌های دیگر نیز بتوانند از فاز قسمت آزمایشی عبور کرده و در نهایت تبدیل به یک سریال کامل شوند.

شما نیز نظرات خودتان را در مورد اسپین آف‌های سریال Game of Thrones با ما در میان بگذارید. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.