بازی Fable

مروری بر اطلاعات موجود از بازی Fable

مروری بر اطلاعات موجود از بازی Fable – همانطور که آگاه هستید، بالاخره پس از 10 سال انتظار، نسخه‌ی جدیدی از سری بازی Fable قرار است به کنسول ایکس باکس سری ایکس بیاید. متاسفانه در کنفرانس مایکروسافت ما تنها شاهد یک تیزر کوتاه از این بازی بودیم اما شایعات و حدس و گمان‌های زیادی پیرامون تاریخ عرضه، داستان و گیم‌پلی این بازی در فضای مجازی وجود دارند که امروز به آن‌ها خواهیم پرداخت. با زیپ فا همراه باشید.

ممکن است طرفداران از نمایش بازی Halo Infinite ناراضی بوده باشند اما مایکروسافت با آخرین نمایشش که مربوط به بازی Fable بود، امید را به قلب طرفداران ایکس باکس بازگرداند. چیزی که مشخص است این است این تیزر کوتاه اطلاعات چندانی در خود ندارند اما اطلاعات موجود از این بازی کم نیست.

بازی Fable

تاریخ عرضه

مایکروسافت در تیزر خود نه تنها تاریخ عرضه‌ی بازی را مشخص نکرد بلکه حتی سال عرضه‌ی آن را نیز نشان نداد. تنها چیزی که مشخص بود پلتفرم‌های بازی و سازندگان آن بود. اگر به صحبت‌های قبلی مایکروسافت نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که قبلا اعلام شده که عناوین ایکس باکس سری ایکس حداقل تا یکسال برای ایکس باکس وان نیز عرضه خواهند شد و از آنجایی که در نمایش بازی Fable شاهد نام ایکس باکس وان نبودیم، می‌توان نتیجه گرفت که حداقل دو یا سه سال تا عرضه‌ی بازی فاصله داریم. همچنین نشان ندادن هیچگونه نمایشی از گیم‌پلی بازی نیز می‌تواند بیشتر این قضیه را اثبات کند. با نتیجه‌گیری از این اطلاعات می‌توانیم اواخر سال 2022 یا اوایل 2023 را برای عرضه‌ی بازی در نظر بگیریم.

بازی Fable

داستان بازی Fable

همانطور که اشاره کردیم، تیزر بازی Fable هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با داستان بازی ارائه نداد. بیانیه‌ی رسمی مایکروسافت این بازی را یک “شروع جدید برای فرنچایزی افسانه‌ای” می‌خواند. این بدین معنی است که این نسخه از Fable که شماره‌گذاری نیز نشده، یک ریبوت بوده و دنباله‌ای بر نسخه‌های قبلی نخواهد بود. البته واضح است که در ریبوت نیز شاهد شخصیت‌های قدیمی و به یاد ماندنی بازی خواهیم بود.

همچنین یک لیکر در سال 2019 ادعا کرد که نسخه‌ی بعدی بازی Fable از لحاظ ستینگ و محیط چندان مشابه نسخه‌های قبلی نخواهد بود و شهر های Albion و Aurora نابود شدند. همینطور این لیکر اشاره کرد که این در این نسخه‌ی جدید شاهد ارتباطات مستقیمی با شخصیت‌های قدیمی Fable خواهیم بود.

بازی Fable

گیم‌پلی بازی Fable

اطلاعات موجود از گیم‌پلی حتی از داستان و تاریخ عرضه‌ی بازی کمتر است. شایعاتی وجود داشت که اشاره می‌کرد Fable جدید یک عنوان MMO خواهد بود اما طبق گزارش Windows Central، افرادی که با برنامه‌ی Playground Games برای Fable آشنایی دارند تایید کردند که این نسخه یک اکشن-نقش‌آفرینی خواهد بود که به تنهایی قادر به بازی کردن آن خواهید بود. البته باید اشاره کرد که ممکن است المان‌های آنلاینی در بازی مانند co-op و یا مناطقی خاص که بین بازیکنان مشترک است، وجود داشته باشد.

همچنین طبق صحبت‌های لیکری که بالاتر اشاره کردیم، این نسخه از بازی Fable از هر دو دوربین اول شخص و سوم شخص، سیستم عمیقی برای ساخت شخصیت، آزادی عمل بالا و موتور Unreal Engine بهره می‌برد. شما حتی قادر خواهید بود که مراحل اصلی بازی بطور کامل کنار گذاشته و قهرمان داستان نشوید. بازیکنان قادر خواهند بود شهر خود را ساخته و این قضیه تاثیر بسیاری برروی مراحل اصلی بازی خواهد گذاشت. همینطور در این نسخه ما شاهد سلاح گرم نخواهیم بود.

این تمامی اطلاعاتی بود که تاکنون از بازی به بیرون درز کرده است. این عنوان در تاریخی نامعلوم بصورت انحصاری برای ایکس باکس سری ایکس و پی‌سی عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.