امروز:6 مرداد 1400
بهترین بازی های ایکس باکس گیم پس

معرفی بهترین بازی‌ های ایکس باکس گیم پس در سال 2020

سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Games Pass) درواقع یکی از بهترین پیشنهادات برای بازیکنان و افرادی است که قصد دارند تا با پرداخت یک مبلغ کم و ماهیانه، به کتابخانه بزرگی از بازی‌های مختلف دست پیدا کنند. به همین منظور، امروز قصد داریم تا بهترین بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس را به شما کاربران معرفی کنیم تا پیش از خرید آن، بدانید که چه عناوین مناسب و بزرگی در آن برای تجربه وجود دارد.

پیش از شروع اسامی بازی‌ها، بد نیست که اطلاعاتی درباره این سرویس ۱۰ دلاری نیز در اختیار شما قرار دهیم. افرادی که دارنده کنسول‌های ایکس باکس باشند قطعا با نام این سرویس معرپف و محبوب آشنایی دارند؛ با این وجود اگر اطلاعی از مزیت‌های این سرویس ندارید، بهتر است بدانید که شما با خرید آن، به حدود ۱۰۰ بازی دسترسی پیدا خواهید کرد که با خرید نسخه گیم پس آلتیمیت می‌توانید آن‌ها را در رایانه شخصی خود نیز تجربه کنید.

بهترین بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس

با این حساب، جالب است بدانید که حجم بازی‌ها امروزه بسیار بالاتر از آنچه که تا چند سال پیش بودند شده‌اند و این امر باعث می‌شود تا شما نتوانید همه ۱۰۰ بازی را به صورت یکجا داشته باشید! به همین منظور، بد نیست نگاهی به لیست زیر که معرفی جمعی از بهترین بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس است بیندازید.

سرویس ایکس باکس گیم پس

7. بازی Red Dead Redemption 2

بدون شک از عناوین بی‌نظیری که تا مدت‌ها در لیست بهترین‌های کنسول‌‌های مختلف دیده می‌شود، بازی Red Dead Redemption 2 خواهد بود. به هر حال این احتمال که شما این بازی معروف از شرکت راک استار را تجربه کرده باشید بسیار بالا است؛ اما اگر تابه حال موفق به تجربه این عنوان اکشن جهان‌باز نشده‌اید، پس بهتر است بدانید که در سرویس ایکس باکس گیم پس می‌توانید آن را پیدا کنید.

طراحی بازی Red Dead Redemption 2 به حدی استادانه و با جزئیات زیاد انجام شده که واقعا جای هیچ بحثی را درباره آن باقی نمی‌گذارد. همچنین داستان جذاب و شخصیت‌پردازی فوق‌العاده بی‌نظیر در کنار گیم پلی خاصی که تا مدت‌ها تکراری نمی‌شود، همه از مواردی هستند که این بازی را به یکی از بهترین‌های سرویس ایکس باکس گیم پس تبدیل می‌کنند. به علاوه، شما در بخش چند نفره این عنوان که بازی Red Dead Online نام دارد نیز می‌توانید همین تجربه را با دوستان خود و به صورت آنلاین در دنیای غرب وحشی تجربه کنید!

سرویس ایکس باکس گیم پس

6. بازی The Outer Worlds

در ابتدا و پیش از هرچیز ممکن است اولین موردی که پس از دیدن یک تریلر یا تصاویر بازی The Outher Worlds به چشم شم بخورد، درواقع شباه آن با مجموعه بازی Fallout باشد. بله، استودیو اوبسیدین (Obsidian) که سازنده همین عنوان است، بازی Fallout: New Vegas را طراحی کرده و این شباهت‌ها اتفاقی نیست.

با این وجود عناصر منحصر به فرد موجود در بازی The Outher Worlds باعث می‌شوند تا بتوانیم علی‌رغم شباهت‌ها، آن را یک عنوان جدا و با ویژگی‌هایی خاص تلقی کنیم. برای مثال داستان بازی با دیالوگ‌های خنده‌دار و کنایه‌آمیز بسیاری در عین جدی بودن همراه شده و از طرفی گیم پلی این عنوان حد وسطی را بین گشت و گذار در نقشه و اکشن قرار دارد که خود باعث می‌شود تا اگر ساعت‌ها به تجربه آن نشستید، هرگز احساس خستگی نکنید. همچنین جالب است بدانید که داستان بازی در فضا و مکانی به نام Halcyon شکل می‌گیرد که با خلق دنیایی جدید، کمی به هیجان آن اضافه می‌کند‌.

در آخر نیز لازم به ذکر است که گیم پلی بازی (به علاوه مراحل فرعی) در زمان استاندارد ۴۰ ساعت به پایان می‌رسد.

سرویس ایکس باکس گیم پس

5. بازی Outer Wilds

درواقع هیچ عنوانی شبیه بازی Outer Wilds نیست! چراکه تجربه آن بسیار تازه و متفاوت بوده و اگر با آن آشنایی نداشته باشید، هیجان‌زده خواهید شد. برای مثال در این بازی شما در جهانی خواهید بود که هر قلمرو آن قوانین عجیب خود را دارد و سرپیچی از هرکدام خطای بزرگی خواهد بود؛ شما حتی یک تیر هم شلیک نکرده و عملا بحثی به نام مبارزه به میان نخواهد آمد؛ با این وجود بارها و بارها خواهید مرد! به نحوی که ممکن است به دید شما غیر منطقی و ناعادلانه به‌نظر برسد. همچنین هیچگونه امتیاز و تجهیزات خاصی را نمی‌گیرید و سیستم ارتقا خاصی وجود ندارد که از آن استفاده کنید.

حتما با وجود تمامی این تفاسیر با خود فکر می‌کنید که چرا این عنوان در لیست بهترین بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس قرار گرفته است؟ با این حساب لازم است بدانید که گاهی اوقات سختی بیش از حد یک عنوان که باعث می‌شود تا هرکسی آن را به اتمام نرساند، خود یک ویژگی اصلی برای انتخاب چنین اثری است!

سرویس ایکس باکس گیم پس

4. بازی Gears 5

اگر از طرفداران سری بازی Gears of War باشید، قاعدتا با ماهیت بازی Gears 5 هم به خوبی آشنایی دارید؛ یک عنوان سبک شوتر سوم شخص، که کار شما در آن تیراندازی، پرتاب نارنجک، و در نهایت اَره کردن بدن دشمنان است تا آن‌ها را به قسمت نامساوی تقسیم کنید!

با این حال تفاوت گرافیکی و پیشرفت سیستم پیشرفت و ارتقا به کار رفته در بازی Gears 5 باعث می‌شود تا آن را در لیست بهترین بازی‌های سرویس ایکس باکس گیم پس مشاهده کنیم. همچنین داستان بازی در نقش شخصیت کیت دیاز (Kait Diat) که درواقع دنباله وقایع قبلی این مجموعه را روایت می‌کند، خود از بهترین نقاط قوت آن محسوب می‌شود. البته فراموش نشود که در بازی Gears 5 می‌توان گفت حالتی به مانند سبک جهان‌باز و اکشن نقش‌آفرینی نیز ایجاد شده که در آن، به گشت و گذار در مناطق مختلف و به اتمام رساندن مراحل فرعی خواهید پرداخت.

به علاوه، حالت Horde که از بازی Gears of War 2 به این سری اضافه شده بود نیز در بازی Gears 5 وجود دارد که سیستم چیدن Class که در بازی Gears of War 4 معرفی شده بود را گسترش می‌دهد.

سرویس ایکس باکس گیم پس

3. بازی Batman: Arkham Knight

مجموعه بازی‌های بتمن که با سری Arkham شناخته می‌شوند بدون شک از محبوب‌ترین عناوین ابرقهرمانی هستند که اوج محبوبیت آن‌ها با بازی Batman: Arkham City در سال 2012 دیده شد. با این حال آیا به فهمیدن ادامه داستان شخصیت بروس وِین و تقابل آن با شخصیت اسکِیرکرو علاقه دارید؟ پس به هیچ وجه در دانلود و تجربه بازی Batman: Arkham Knight صبر نکنید.

با این وجود در بازی Batman: Arkham Knight تنها شاهد دشمنان جدید نخواهیم بود؛ بلکه بسیاری از شخصیت‌های منفی قدیمی که در عناوین قبلی بتمن با ترحم از خیر کشتن یا دستگیری آن‌ها گذشته بود، حال در ظاهری جدید و با قدرت بیشتر به شهر گاتهام آسیب می‌زنند و کسی به جز بروس وِین در مقابل آن‌ها ایستادگی نخواهد کرد.

به هر حال این عنوان شامل شهری پر از مراحل مختلف و پازل‌ها و معماهایی خواهد بود که در کنار مراحل اصلی گذاشته شده‌اند تا ساعات بیشتری را به تجربه کتک زدن مجرمان بپردازید. همچنین هنگام این کتک‌کاری، می‌تواتید از یار دیرینه شخصیت بتمن یا همان شخصیت رابین کمک بگیرید تا با فنون جدید و حرکات دو نفره، صحنه‌های مبارزه‌ای جذابی را مشاهده کنید.

در آخر نیز بهتر است به یکی از نقاط قوت این عنوان که شدیدا مورد استقبال کاربران قرار گرفته است اشاره کنیم؛ اضافه شدن ماشین بتمن یا همان بتموبیل (Batmobile) که با آن می‌توانید برای نابودی دشمنان و یا مسابقه دادن استفاده کنید!

سرویس ایکس باکس گیم پس

2. بازی Ori and the Will of the Wisps

بازی Ori and the Will of the Wisps در سبک پلتفرمر، در سال 2020 عرضه شده و جز بهترین بازی‌های ایکس باکس نیز قرار گرفته و حال، آن را باز هم اینبار در لیست بهترین‌های سرویس ایکس باکس گیم پس مشاهده می‌کنیم. با این حال در توضیحات باید اشاره کنیم که اگر از طرفداران انیمه‌های استودیو جیبیلی (Ghibili) یا انیمیشن‌های کمپانی دیزنی هستید، بدون شک بازی Ori and the Will of the Wisps بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

داستان فوق‌العاده جذاب، در کنار انیمیشن زیبا و چشم‌نوازی که با موسیقی پس‌زمینه جذابیت آن چند برابر می‌شود، همگی از ویژگی‌های برتر این بازی بی‌نظیر هستند که آن را در لیست بهترین‌های سال 2020 جای می‌دهند. با این وجود بازی Ori and the Will of the Wisps نسبت به عنوان قبلی این سری، یعنی بازی Ori and the Blind Forest پیشرفت چشمگیری را داشته است؛ برای مثال حالت ذخیره خودکار (Autosave) و همچنین یک منو جدا برای خرید و فروش قابلیت‌ها در میان موجودات مختلف نیز به بازی اضافه شده‌اند که به شما در از میان برداشتن مراحل سخت کمک خواهند کرد.

با این وجود تغییر بزرگی که باعث برتری کامل این عنوان نسبت به بازی قبلی می‌شود، اضافه شدن اسلحه‌هایی نظیر شمشیر، تیر و کمان و همچنین یک بومرنگ است که به شخصیت اصلی اجازه انجام حملات بیشتری را می‌دهند و می‌توان گفت که آن را کمی شبیه به بازی Legend of Zelda می‌کند.

سرویس ایکس باکس گیم پس

1. بازی Halo: The Master Chief Collection

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم که سرویس ایکس باکس گیم پس شباهت بسیاری را با شبکه استریم نتفلیکس دارد؛ اما اگر تمامی عناوین موجود در آن را به نتفلیکس تشبیه کنیم، پس بازی‌های انحصاری آن حکم Netflix Original را خواهند داشت. مانند بازی Halo: The Master Chief Collection که یک پکیج کامل از تمامی عناوین این سری از 1 تا 4 را در اختیار شما قرار می‌دهد.

البته دقت کنید که حجم این مجموعه چیزی حدود 100 گیگابایت خواهد بود که اگر قصد دریافت عنوان اسپین آف آن به نام Halo: Reach را هم داشته باشید، باید نزدیک به ۱۲۰ گیگابایت فضای خالی در حافظه سیستم خود داشته باشید.

همچنین درباره توضیحات بازی هم به احتمال بسیار زیاد با آن آشنایی دارید؛ یک عنوان اول شخص درباره شخصیتی به نام Master Chief که از زمین در مقابل تهدیدات فرازمینی دفاع می‌کند.

منبع: Kotaku

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.