بازی Back 4 Blood

معرفی و مروری بر انواع زامبی های بازی Back 4 Blood

همانطور که می‌دانید بازی Back 4 Blood، جانشین بازی Left 4 Dead است که دارای زامبی‌های جدیدتری نسبت به نسخه‌های قبلی خود است، در ادامه به معرفی زامبی های بازی Back 4 Blood می‌پردازیم. پس با زیپ فا همراه باشید.

استودیو Turtle Rock ابتدا یک تریلر (تیزر) از این بازی منتشر کرد تا این عنوان را به طرفداران معرفی کند و در این تریلر شخصیت‌های قبلی این سری را در حال مبارزه با انبوهی از زامبی‌ها، مشاهده کردیم. گیم‌پلی بازی Back 4 Blood همانند نسخه قبلی است و قابلیت‌های جدیدی مثل استفاده از کارت‌ها به این بازی اضافه شده است.

مثل بازی Left 4 Dead بازیکنان فقط با زامبی‌های معمولی نمی‌جنگند و زامبی‌های جهش یافته نیز در این بازی وجود دارند. همچنین احتمالا تمام زامبی‌های جهش یافته معرفی نشده باشند، اما فعلا تمام زامبی‌های معرفی شده در تریلر و نسخه Alpha این بازی را بررسی می‌کنیم. اگر عناوین قبلی این سری را تجربه کرده باشید، تعدادی از این زامبی‌ها را می‌شناسید و با قابلیت‌های آن‌ها آشنا هستید. در نسخه Alpha تعدادی از این زامبی‌ها وجود دارند اما ممکن است در زمان عرضه این بازی، قابلیت‌های آن‌ها تغییر کند.

انواع زامبی های بازی Back 4 Blood

بازی Back 4 Blood

Hocker

این نوع از زامبی‌های جهش یافته در بازی Back 4 Blood دارای چهار بازو و قابلیت‌های منحصر به فردی هستند، برای مثال می‌توان به توانایی سرعت حرکت بسیار بالا، پرش بلند و همچنین آویزان شدن از دیوار‌ها اشاره کرد. با وجود این توانایی‌ها آن‌ها دارای قابلیت ترشح کردن موادی مانند تار عنکبوت را دارند که اگر این مواد با شما برخورد کند، باعث می‌شود تا به مدت چند ثانیه توانایی حرکت کردن را از دست بدهید. شما تا زمانی بی حرکت هستید که شخص دیگری با ضربه چاقو این مواد را از بین ببرد، یکی از بدترین ویژگی قابلیت Hocker ها این است که اگر در این حالت گیر بیافتید دیگر امکان دفاع از خود را ندارد و در برابر تمام زامبی‌ها آسیب پذیر خواهید بود.

اگر شما در بازی Back 4 Blood صدایی مانند سرفه کردن شنیدید، مطمئن باشید که یک Hocker در نزدیکی شما قرار دارد و این امکان وجود دارد که از یک دیوار آویزان شده باشد. Hocker ها سلامتی (جان) زیادی ندارند و همانطور که در تصویر بالا می‌بینید این موجودات دارای یک نقطه ضعف در سینه خود هستند، پس در زمان شندین صدای سرفه بهتر است این زامبی جهش یافته را به سرعت پیدا کرده و بکشید، زیرا در زمان درگیری با زامبی‌های دیگر Hocker ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند.

بازی Back 4 Blood

Bruiser

این دسته از زامبی‌های جهش یافته بسیار خطرناک هستند و همانند زامبی ‌جهش یافته در بازی Left 4 Dead می‌توانند از بازوی خود به عنوان یک سپر استفاده کنند و به سرعت به شما حمله کنند.‌ Bruiser ها می‌توانند از راه نزدیک به شما صدمه بزنند و اگر شما علاقه‌مند هستید تا از سلاح‌ها سرد استفاده کنید، بهتر است با این زامبی جهش یافته درگیر نشوید. برای کشتن Bruiser بهتر است از اسلحه‌های دور برد استفاده کنید و به نقطه ضعف این موجود که در شانه سمت راست او قرار دارد، شلیک کنید. پس از شلیک کردن به نقطه ضعف این زامبی جهش یافته، او بازوی راست خود را از دست می‌دهد و به تقریبا خلع سلاح می‌شود سپس می‌توانید به راحتی او را بکشید.

بازی Back 4 Blood

زامبی Retch

دسته بعدی از زامبی‌های جهش یافته در این بازی، Retch ها هستند. این نوع از زامبی‌ها را در بازی Left 4 Dead با نام Bommer دیده‌ایم، که دارای قابلیت منفجر شدن هستند و نمی‌توان به آن‌ها نزدیک شد و اگر این موجود به شما نزدیک شود، منفجر شده و این انفجار باعث می‌شود تا اسید درون این موجود به شما صدمه بزند. Retch ها بسیار بزرگ هستند و می‌توانید آن‌ها را از فاصله دور ببینید، پس بهتر است در صورت دیدن این موجودات قبل از اینکه به شما صدمه بزند، از اسلحه‌های دور برد خود استفاده کرده و به او شلیک کنید.

بازی Back 4 Blood

زامبی Snitch در بازی Back 4 Blood

در بازی Back 4 Blood نوع دیگری از زامبی‌های جهش یافته وجود دارد که Snitch نامیده می‌شود و همانطور که در تصویر بالا می‌بینید دارای گردن بلندتری نسبت به بقیه زامبی‌ها هستند. اما این بدان معنی نیست که این زامبی خطرناک نباشد، قابلیت این زامبی جهش یافته این است که در صورت نابودی می‌تواند زامبی‌های دیگر را از محل بازیکنان (محل کشته شدن خود) مطلع کند، اگر بازی Left 4 Dead را تجربه کرده باشید با این قابلیت آشنا هستید. در نسخه قبلی از این سری Screamer ها دارای این قابلیت بودند که می‌توانستند با تولید صدایی بلند، دیگر زامبی‌ها را به سمت خود بکشانند.

در بازی Back 4 Blood اگر Snitch شما را ببیند، سریعا زامبی‌های دیگر را از حضور شما مطلع می‌کند و این می‌تواند شما را مجبور کند تا به صورت مخفیانه در بازی جلو بروید تا درگیری کم‌تری داشته باشید.

بازی Back 4 Blood

Ogre

قدرتمندترین زامبی جهش یافته در این بازی، Ogre است. این زامبی جهش یافته در نسخه Alpha، دارای قدی بسیار بلند بوده و به این دلیل قوی‌ترین زامبی جهش یافته در این بازی Back 4 Blood است. این موجود از باقی مانده اجساد درون بازی به وجود آمده‌ است و می‌تواند در زمان مبارزه با شما سلامتی (جان) خود را افزایش دهد. این زامبی جهش یافته دارای قدرت بسیار زیادی بوده اما سرعت حرکت و حمله Ogre بسیار کند است و شما می‌توانید در این بازی به جای درگیری با این موجود، از دست او فرار کنید و این کار عاقلانه‌تر است. این موجود دارای جسه‌ای بسیار بزرگ است و نمی‌تواند وارد هر مکانی شود، پس شما می‌توانید به محل‌هایی که دارای راه باریک (فضای سر بسته) هستند، بروید و این موضوع را فراموش نکنید که Ogre ها می‌توانند اجسام را پرتاب کنند، پس در زمان فرار مواظب باشید تا از پشت جسمی به شما برخورد نکند.

بازی Back 4 Blood

زامبی‌های معمولی

همانطور که می‌دانید در این بازی زامبی‌های معمولی بسیاری وجود دارند و همانطور که از اسم آن‌ها مشخص است، دارای قدرت خاصی نیستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید. این موجودات تنها زمانی ‌می‌توانند خطرناک باشد که تعداد آن‌ها زیاد باشد یا در هنگام مبارزه با آن‌ها چند زامبی جهش یافته نیز وجود داشته باشد. سرعت حرکت این زامبی‌ها به کارت‌های شما بستگی دارد و سرعت آن‌ها در هر مرحله متفاوت است.

بازی Back 4 Blood در تاریخ 1 تیر برای کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 5، کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس عرضه خواهد شد.

منبع: gamerant

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.