بازی fall guys

نکات و استراتژی لازم برای پیروزی در بازی Fall Guys

نکته‌ای که باعث محبوبیت بالای بازی Fall Guys شده، مراحل جذاب آن است. در این مطلب به طور کامل مراحل بازی را معرفی و استراتژی لازم برای پیروزی در آن‌ها را شرح می‌دهیم. پس با زیپ فا همراه باشید.

عنوان متفاوت و جدیدی که در طی چند روز، به پربازدیدترین بازی شبکه توئیچ (Twitch) تبدیل شد؛ بله! بازی Fall Guys اینجاست تا با روشی متفاوت، تمامی کاربران علاقه‌مند به بازی‌های سبک بتل رویال و چند نفره را شگفت‌زده کند.

با این وجود، اگر تازه این بازی را نصب کرده و قصد شناخت بیشتری از این عنوان را دارید، آموزش مراحل و بخش‌های مختلف آن را مهمان ما باشید. در این بازی، بیشتر از ۲۳ نوع متفاوت از مسابقه و حالت‌های مختلف رقابتی وجود دارد که به پنج دسته (یا به اصطلاح Round – راند)Race ، Hunt ، Survival ، Logic و Final تقسیم می‌شوند.

..:: پنج نکته کلیدی برای رسیدن به پیروزی در بازی Fall Guys ::..

Race Rounds

در این بخش از بازی Fall Guys که همان حالت مسابقه‌ای خوانده می‌شود، هدف شما واضح است؛ تا خط پایان مسابقه بدهید! البته همانطور که فکرش را می‌کردید، در این مسابقه موانع و راه‌های سختی وجود دارد که با وجود چندین بازیکن دیگر، کار شما برای رسیدن به مقصد سخت‌تر می‌شود. این مسابقات با رسیدن تعداد کافی بازیکنان به خط پایان تمام می‌شود. همچنین اگر در مسیر مسابقه به پایین افتاده (یا پرتاب شوید!)، با رسیدن به هر Checkpoint مجددا در نقطه قبلی ظاهر می‌شوید تا شانس دوباره‌ای را برای ادامه مسابقه داشته باشید.

Dizziying Heights

این مسابقه چهار قسمت دارد؛ دیسک‌های چرخان، تخته‌های پرتاب شونده، دیسک‌های چرخان بلند و در آخر نیز ترکیبی از همه آن‌ها.

 • به سمت دیسک‌هاب چرخان حرکت کنید تا سرعت دویدن شما بیشتر شود.
 • پس از رد کردن دیسک‌ها، اگر افتادید، مشکلی نیست؛ زیر شما محلی برای بازگشت وجود دارد.
 • در منطقه آخر، باید بپرید! مواظب باشید که این بخش را فراموش نکنید.

See Saw

بازی Fall Guys - فال گایز

همانطور که از اسمش هم پیداست، این مسابقه بین چند الا کلنگ بزرگ خواهد بود! شما برای پیروزی، باید از چند الا کلنگ به سلامت بگذرید و به خط پایان برسید.

 • بین هر الاکلنگ یک فاصله خالی وجود دارد که باید از روی آن بپرید.
 • اول بازی به سمت وسط الا کلنگ، جایی که یک ناحیه سفید وجود دارد بپرید تا فرصت کافی برای تصمیم‌گیری در حرکت بعدی خود داشته باشید.
 • بازی به صورت Free-For-All است اما برای رسیدن به آن سمت، با سایر بازیکنان در تراز کردن الا کلنگ همکاری کنید.

Door Dash

در این مسابقه، باید از چندین سری از درهای بسته رد شوید که تنها بعضی از آن‌ها باز خواهد بود. برای پیدا کردن مسیر خود، ابتدا بهتر است صبر کنید تا بقیه کاربران به سمت درها حرکت کنند و مسیر را نشان دهند؛ سپس آن‌ها را دنبال کرده و در آخر جلو بزنید.

Hit Parade

مانند Dizzying Heights، شما باید از موانع بسیاری رد شوید تا پیروز شوید. در موانع این قسمت، سخت‌ترین آن بالا رفتن از یک مسیر بسیار باریک در آخر است که طی آن، ممکن است توسط موانع سر راه یا سایر بازیکنان به پایین پرتاب شوید.

 • اگر ابتدای بازی به پایین پرتاب شدید مشکلی نیست؛ قسمت پایین هم همان مسیر را ادامه خواهد داد.
 • درهای چرخان در قسمت دوم دقیقا مانند در برخی از فروشگاه‌ها هستند؛ همراه جمعیت حرکت کنید تا به آن طرف هدایت شوید.
 • در قسمت توپ‌های نابودکننده عجله نکنید. از آنجایی که نمی‌توانید تشخیص دهید که آن‌ها از کدام طرف خواهند آمد، بهتر است به سایه هرکدام دقت کنید. همچنین دویدن به قصد فرار کمکی نمی‌کند و بهتر است بایستید و پس از اطمینان از مسیر، ادامه دهید.
 • در بخش آخر به هیچ وجه یکجا نمانید! بالارفتن از این قسمت شدیدا سخت است و اگر بایستید و دوباره راه بروید، کار شما حتی سخت‌تر خواهد شد.

The Whyrlgig

بازی Fall Guys - فال گایز

باز هم یک مسابقه با موانع زیاد که اینبار، طولانی‌تر خواهد بود! در این حالت از بخش مسابقه‌ای، اصلا عجله نکنید. همچنین قسمت‌های زیادی برای پریدن وجود دارد که به شدت باید مواظب آن‌ها باشید.

 • هنگامی که به سطوح دایره‌ای شکل رسیدید، مواظب موانع چرخان باشید و از روی آن بپرید. دقت کنید که برای دیدن مانع، دوربین خود را طوری تنظیم کنید که آن را حتما ببینید؛ چراکه ممکن است چندین بار مجبور به پرش شوید تا به قسمت بعد برسید.
 • از مانع فرار نکنید! بهترین کار این است که به سمتش حرکت کنید و از روی آن بپرید.
 • یکی از موانع آخر، یک پنکه است که به آرامی حرکت می‌کند؛ برای پریدن و رد کردن آن، دقت کنید که محل فرود شلوغ نباشد؛ چراکه بازیکنان بسیاری در این مرحله بدون توجه با عجله حرکت می‌کنند و با این کار، افراد زیادی را به پایین پرتاب می‌کنند.

Tip Toe

یک مسابقه شانسی و بسیار سخت! در این مسابقه، تکه‌هایی که سطح مسیر را تشکیل می‌دهند ظاهر خواهند شد تا بازیکنان از روی آن عبور کنند اما همه آن‌ها واقعی نیستند! اگر بر روی سطوح تقلبی قدم بگذارید، با پایین پرتاب شده و باید تمام مسیر را از نو شروع کنید.

 • مسیر بازی ظاهر می‌شود اما اگر از روی آن رد شوید، دیگر مشخص نیست. سعی کنید مسیر را به خاطر داشته باشید تا در صورت حذف شدن، به سرعت راه را مجددا دنبال کنید.
 • هیچوقت اول صف نباشید. سعی کنید قدم به قدم دنبال سایر بازیکنان حرکت کنید تا مسیر را ببینید.
 • افتادن در ابتدای بازی، برای پیدا کردن مسیر درست چندان هم بد نیست؛ سعی کنید مسیر را به خاطر بسپرید.
 • صفحه‌های تقلبی ممکن لست بلرزند؛ دقت کنید که از روی آن‌ها حرکت نکنید.

Frute Chute

مسابقه‌ای در یک مسیر بلند که در بین آن، میوه‌ها پرتاب می‌شوند!

 • ابتدای مسابقه به نقطه خالی بین مسیر دقت کنید تا همان اول بازی حذف نشوید.
 • میوه‌هایی که پرتاب می‌شوند به سمت مشخصی نمی‌روند؛ پس قبل از رد شدن، حتما صبر کنید تا مسیر درست را انتخاب کنید.
 • از سایر بازیکنان به عنوان سپر استفاده کنید تا در صورت مواجهه با یک موز، آسیبی نبینید و بازیکن دیگر حدف شود‌.

Gate Crash

بازی Fall Guys - فال گایز

درهای متحرک، شما را حذف خواهند کرد! در این مسابقه، هدف اول شما این است که میان درها گیر نکنید و حذف نشوید.

 • برخی از درها باز می‌شوند و برخی دیگر کنار می‌روند.
 • در بخشی از این مسابقه، باید از یک سطح سرسره مانند پایین بروید (لیز بخورید) و در انتها، از یک در متحرک به آن سمت بپرید. برای راحتی کار، قبل از شروع لیز خوردن، یک مسیر که در آن بسته می‌شود را انتخاب کرده و در همان راه ادامه دهید.

Slime Climb

در این مسابقه، جسمی چسبناک پشت سر تمامی بازیکنان حرکت می‌کند و همانطور که در مسیری بلند حرکت می‌کنید، اگر این جسم به شما برسد، باخته‌اید. همچنین در مسیر پیش رو، باز هم موانع بسیار زیادی خواهند بود.

 • قسمت‌های پریدن را به آرامی بگذرانید. پایین افتادن و دوباره به بالا برگشتن کار ساده‌ای نخواهد بود چراکه سایر بازیکنان، بر روی شما فرود خواهند آمد.
 • اگر می‌خواهید میانبر بزنید، به سطوح بالاتر بروید و در محیطی خلوت‌تر، مسابقه را دنبال کنید.

Hunt Round

در این بخش از بازی Fall Guy مینی‌گیم‌های جذابی دارد که دیگر مسابقه‌ای نیستند.

Tail Tag

برخی از بازیکنان داخل بازی، یک دم خواهند داشت که اگر آن را تا آخر حفظ کنند، برنده خواهند شد. همچنین اگر سایر بازیکنان به آن‌ها رسیده و آن‌ها را بزنند، دم حریف را تصاحب خواهند کرد. نوعی بازی گرگم به هوا به سبک فال گایز !

 • راه‌های بسیاری برای پیروزی در این حالت وجود دارد، بهتر است که دم خود را رها کنید و در لحظات آخر، آن را باز پس بگیرید؛ در ثانیه‌های آخر بازی رسیدن به شما برای افراد سخت‌تر خواهد بود.
 • می‌توانید به ساختمان مرکزی رفته و برای مراقبت از دم خود، زیر چکش متحرک بایستید و به آن جاخالی بدهید. بازیکنان دیگر معمولا به سمت شما نخواهند آمد!

Team Rounds

این مراحل از بازی Fall Guys جزء همان Hunt Rounds حساب می‌شوند اما اینبار، به صورت رقابت تیمی دنبال خواهند شد.

Hoarders

در این مرحله، باید همراه تیم خود، در مقابل دو تیم دیگر سعی کنید تا ۷ توپ را به محدوده تیمی خود برسانید.

 • پرش و شیرجه زدن توپ را حرکت می‌دهد.
 • سعی کنید در یک مسیر مشخص توپ را هدایت کنید تا از سرعت آن کاسته نشود.
 • این بازی اول شدن معنایی ندارد؛ بلکه باید سعی کنید آخر نشوید! پس تلاش کنید که از توپ‌های تیم دوم بدزدید و آن‌ها را به زحمت بیاندازید تا اینکه برای اول شدن تلاش کنید.

Fall ball

بازی Fall Guys - فال گایز

همان فوتبال ساده اما اینبار با دو توپ! دو گل برای پیروز شدن کافیست و همانطور که برای گرفتن امتیاز تلاش می‌کنید؛ باید سعی کنید که گل نخورید.

 • پرش و شیرجه توپ را با شدت بیشتری پرتاب می‌کند.
 • پی از گرفتن اولین امتیاز، یک توپ دیگر وارد زمین خواهد شد؛ اما اینبار ممکن است به جای توپ فوتبال، یک توپ فوتبال آمریکایی داخل زمین بازی شود!

Egg Scramble

دقیقا مانند حالت Hoarders اما اینبار به جای توپ، تنها ۵۰ تخم مرغ در مرکز نقشه بازی گذاشته شده است. پس از تمام شدن تخم مرغ‌ها، تیم‌ها برای جمع آوری امتیاز بیشتر به سمت لانه یکدیگر حمله‌ور می‌شوند؛ پس بهتر است همیشه حداقل یک نفر را نگهبان بگذارید.

Rock N’ Roll

یک مسابقه تیمی که در آن، بازیکنان در سه تیم باید یک توپ بزرگ را از یک محوطه پر از موانع رد کنند.

 • گرفتن توپ و هدایت آن کار شما را سریع‌تر می‌کند.
 • قسمت آخر، مرز بین تیم‌ها برداشته می‌شود و شما آزادید که کار آن‌ها را خراب کنید!
 • می‌توانید یک نفر را به خط آخر بفرستید تا از رسیدن سایر تیم‌ها جلوگیری کند؛ حتی یک نفر هم می‌تواند حسابی کار را برای یک تیم سخت کند.

Team Tail Tag

همان بازی Tail Tag که اینبار به صورت تیمی طراحی شده است.

 • این یک بازی تیمی است؛ پس سعی کنید که دم یاران خود را به اشتباه برندارید.
 • با گرفتن حریفان، به هم‌تیمی‌های خود کمک کنید تا فرار کنند.

Jinxed

همان حالت Tail Tag اما اینبار برعکس! در این بازی باید سعی کنید تا از یک هاله صورتی رنگ که دور برخی بازیکنان رقیب است فرار کنید یا اگر خود آن را دارید، به بازیکن دیگری منتقل کنید. اولین تیمی که تمامی بازیکنانش هاله را داشته باشند، حذف خواهد شد.

Survival Rounds

در این بخش از بازی Fall Guys – فال گایز هدف شما دوام آوردن تا آخرین لحظه است. دقیقا مانند سبک بتل رویال اما کمی متفاوت‌تر.

Bloc Party

بازی Fall Guys - فال گایز

همراه سایر بازیکنان، روی یک صفحه بزرگ قرار می‌گیرید و باید سعی کنید که از روی آن نیافتید. همچنین دیوارهایی وارد مرحله می‌شوند که بسباری از بازیکنان را حذف می‌کنند؛ دقت کنید که هر دیوار، بخشی برای جاخالی و رد شدن دارد. همچنین ممکن است این بخش خالی همراه با موانعی باشد که باید از روی آن‌ها بپرید.

Roll Out

در این مرحله، برای دوام آوردن باید در مقابل موانع استوانه‌ای شکل و همچنین رقیبان خود مقاومت کنید.

 • مدام حرکت کنید؛ پرت شدن بین استوانه‌ها به شما وقت اضافه برای جاخالی دادن به سایر موانع را خواهد داد.
 • پریدن به شما فرصت جاخالی بیشتری می‌دهد.
 • نزدیک انتهای استوانه‌ها بمانید تا در صورت شلوغی، به سرعت خارج شوید.

Logic Rounds

این مراحل نسبت به سایر بخش‌های بازی، نیازی به دویدن و جاخالی دادن ندارد؛ بلکه باید از فکر خود برای پیروزی استفاده کنید.

Perfect Match

همگی در یک محوطه قطعه‌بندی شده ۴×۴ فرود خواهید آمد که در هر قطعه آن، یک عکس از میوه نمایش داده می‌شود تا اینکه تایمر مرحله به صفر رسیده و تنها یک عکس باقی بماند؛ پس از آن، بازیکنان باید به سرعت بر روی عکس مشابه آن در قطعه‌ای دیگر بپرند تا سایر بازیکنان حدف شوند. دقت کنید که در مراحل اول، تعداد عکس‌های متفاوت کم‌تر خواهند بود و رفته رفته با حذف شدن سایر بازیکنان، باید عکس‌ها را به دقت دنبال کنید؛ چراکه عکس‌های بیشتری برای حفظ کردن وارد مرحله خواهند شد.

Final Rounds

اگر چالش‌های قبلی را رد کرده‌اید، پس باید بگویم که بالاخره نوبت به مراحل پایانی رسیده است!

Fall Mountain

بازی Fall Guys - فال گایز

در این مرحله پایانی از بازی Fall Guys باید از یک تپه بالا بروید و در آخر، به تاج پیروزی برسید!

 • نکته خاصی درباره این نوع مرحله وجود ندارد؛ مگر اینکه باز هم عجله نکنید و مواظب موانع باشید.
 • هنگام رسیدن به تاج، حتما آن را بگیرید! (اگر دکمه گرفتن را فشار ندهید، پیروز نخواهید شد).

Royale Fumble

همان چالش Tail Tag اما اینبار تنها یک دم برای تصاحب وجود دارد. سعی کنید باز هم در ثانیه‌های آخر دم را بدست آوردید تا برنده میدان شوید. همچنین شخصی که دم را بدست آورده، معمولا دور نقشه میدوید پس سعی کنید از وسط میانبر بزنید.

Hex-A-Gone

بالاخره آخرین مرحله از بازی Fall Guys که در آن، باید از صفحه‌هایی که غیب می‌شوند دوری کنید تا به پایین پرتاب نشوید.

 • به محظ رفتن روی صفحه‌ها، آن‌ها غیب خواهند شد.
 • هر صفحه ممکن است چند طبقه باشد.
 • پایین افتادن زودتر از بقیه بد نیست؛ چراکه آن‌ها بعد از شما ممکن است پس از افتادن در همان صفحه، به کلی حذف شوند.

امیدواریم که این نکات تا حدودی به شما کمک کرده باشند؛ چراکه بازی Fall guys به کلی نیاز به کمی شانس خواهد داشت. اما به هرحال، داشتن یک استراتژی و ترفند خاص در هر مرحله، می‌تواند شانس پیروزی شما را چندبرابر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.