بازی Marvel's Avengers

هرآنچه که از بازی Marvel’s Avengers می‌ دانیم

هرآنچه که از بازی Marvel’s Avengers می‌ دانیم – زمان کوتاهی تا انتشار بازی Marvel’s Avengers باقی مانده است. اثری که می‌خواهد تمام قهرمانان‌های دنیای مارول را در قالب یک ماموریت جذاب دیگر که تا به امروز در هیچ کتاب و یا فیلمی به آن پرداخته نشده است، جمع کند. در این مطلب ما به اطلاعاتی از این بازی مانند: تاریخ انتشار، خط داستانی و دیگر موارد می‌پردازیم. پس با زیپ فا همراه باشید.

داستان


هرچند که مهم‌ترین قهرمان‌ها و شخصیت‌های دنیای مارول (Marvel) و کمیک‌های آن‌ها را در این عنوان می‌بینیم اما بازی Marvel’s Avengers در جهان سینمایی مارول روایت نمی‌شود. داستان در ابتدا با مرحله‌ای به نام A Day و در حاشیه‌ی سانفرانسیسکو و پایگاه غربی انتقام جویان (Avengers) آغاز می‌شود؛ اما اشتباه نکنید قرار نیست همه چیز آرام باشد. در ادامه پایگاه هوایی انتقام جویان منفجر شده و ویروسی عفونی در سرتاسر شهر پخش می‌شود.


به‌نظر می‌رسد شخصیت کاپیتان آمریکایی در این حادثه جانش را از دست می‌دهد و سایر شخصیت‌ها هم وقوع این حادثه و از بین رفتن کاپیتان آمریکا یکدیگر را مقصر می‌دانند. در همین حال سازمانی علمی که با نام AIM شناخته می‌شود و وظیفه‌ی محافظت از بشریت را در غیاب انتقام جویان دارد؛ ادعا می‌کند در تلاش برای یافتن واکسنی غیر انسانی است که به انسان‌ها قدرت‌هایی فرا بشری می‌دهد.


شخصیت Kamala Khan که با نام خانم مارول (Ms. Marvel) نیز شناخته می‌شود، یکی از هواداران گروه انتقام جویان است، در طی تحقیقاتی متوجه می‌شود سازمان AIM تنها قصد ندارد این واکسن را در زمینه مثبت به کار گیرد بنابراین تلاش می‌کند تا مانع آن‌ها شود. در جریان روایت بازی، تمامی قهرمان‌ها و شخصیت‌ها کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا بتوانند جلوی این سازمان را بگیرند.

ماموریت‌ها


در جریان بازی، بازیکنان پایگاه هوایی‌شان را که شیمرا (Chimera) نام دارد بازسازی می‌کنند. بازی Marvel’s Avengers دارای دو نوع ماموریت مختلف است. یک بخش به قهرمانان تعلق داشته که شما در نقش آن‌ها باید ماموریت‌های مخصوص به هر شخصیت را انجام دهید. همان‌طور که مشخص بود و انتظار می‌رفت هر قهرمان ویژگی خاص خودش را دارد و متناسب با آن ویژگی‌ها مبارزه می‌کند. این بخش فقط تک نفره بوده و بیشتر بر داستان‌های شخصی هر قهرمان تمرکز دارد.


اما بخش دوم شامل ماموریت‌های War Zone می‌شود. این بخش بیشتر بر ماموریت‌های چند نفره تمرکز دارد و نبردهای آن از نظر ساختاری تقریبا مشابه با بازی Destiny 2 است. بازیکنان کنار یکدیگر جمع می‌‌شوند و هر کدام یک قهرمان را برای شروع بازی انتخاب می‌کنند. براساس قوانین بازی هیچگاه دو قهرمان در یک منطقه و به صورت همزمان نمی‌توانند حضور داشته باشند. به عبارت دیگر بازی‌بازان در هر ماموریت تنها مجاز به انتخاب قهرمان‌هایی هستند که دیگر دوستانشان آن‌ها را انتخاب نکرده باشند. اگر تصمیم داشته باشید این بخش را تک نفره تجربه کنید، هوش مصنوعی به کمک شما می‌آید و به جای دوستانتان هوش مصنوعی در هر ماموریت کنار شما خواهد بود.


ماموریت‌ها و مراحل بخش دوم امکان تکرار دارند و البته بازتر از نوع اول هستند. ماموریت‌های بخش War Zone محیطی بزرگ‌تر، فضاهای سربسته‌ی بیشتر و باس‌های بیشتری دارد. بازیکنان می‌توانند در نبردها از ترکیب قدرت چند قهرمان برای ضربه زدن به دشمنان استفاده کنند حتی اگر هم تیمی‌شان هوش مصنوعی باشد.
در زمان شروع ماموریت می‌توانید از روی میز جنگ بخش‌های مختلفی را انتخاب کنید. بخش‌های بزرگ زیادی در بازی هستند که می‌توانید از گردش و نبرد در آن‌ها لذت کافی را ببرید. با کمی گردش و کمک گرفتن از دوستانتان می‌توانید به راحتی جوایز فراوانی را کسب کنید و با کمک این جوایز ماموریت‌ها را ساده‌تر و با امتیاز بیشتر پشت سر بگذارید.

قهرمان‌ها


در مراحل و ماموریت‌های مختلف، بازی‌باز می‌تواند قهرمان‌های مختلفی را انتخاب کند. در مجموع 6 قهرمان قابل بازی به صورت عمومی و در هنگام انتشار وجود دارند.


بلک ویدو (Black Widow)
کاپیتان آمریکا (Captain America)
هالک (Hulk)
آیرون من (Iron Man)
خانم مارول (Ms. Marvel)
تور (Thor)

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم هرکدام از این قهرمانان با مهارت‌ها و امکانات ویژه‌ی خودشان مبارزه می‌کنند و تجربه‌ای متفاوت به شما ارائه می‌دهند.

شخصی سازی، امکانات و سیستم لوت کردن


اگر می‌خواهید تمام جزئیات شخصی سازی قهرمان‌ها را مطالعه کنید باید کمی صبر کنید تا مقاله‌ای در این رابطه آماده کنیم چراکه این بحث بسیار گسترده بوده و خود نیازمند مقاله‌ای جداگانه است.


سیستم لوت در این بازی شباهت بسیار زیادی به بازی Destiny 2 دارد. بازیکنان می‌توانند بخش‌های مختلف هر منطقه را بگردند، قطعاتی مختلف از اسلحه‌ها یا موارد مختلف را پیدا کنند. پس از جمع آوری این قطعات و با قرار دادن آن‌ها در کنار بکدیگر می‌توانید امکانات جدیدی را برای قهرمان انتخابیتان باز کنید. برخی از این قطعات در کنار یکدیگر به جای سلاح یا امکانی جدید به شما امتیاز می‌دهند. همانند تمامی بازی‌های دیگر این ژانر، اسکین طلایی رنگی نیز برای لژیونرهای کسب امتیاز و لوت‌ کردن درنظر گرفته شده است.


درکنار این بخش‌ها هر قهرمان یک درخت مهارت دارد که با امتیازهای کسب شده می‌توانید به راحتی آن‌ها را ارتقاء دهید. براساس گفته‌ تیم سازنده امکان شخصی سازی تا حد بسیار زیادی دست بازی‌بازان را در شخصی‌سازی قهرمان انتخابیشان باز گذاشته و شما می‌توانید قهرمان خودتان را در این بازی بسازید.


برای بدست آوردن لباس‌ها و اسکین‌های این بازی دو راه دارید. راه اول تمام کردن بخش داستانی و ماموریت‌های ویژه‌ی هر قهرمان است اما راه دوم خرید لوازم شخصی سازی موردنظرتان در بخش آنلاین بازی است. براساس گفته‌ی کریستال داینامیک نیازی به خرید از فروشگاه خاص یا ثانویه‌ای نیست و هر بسته یا لوازم شخصی سازی که قصد خریداری آن را داشته باشید مستقیما و از طریق خود بازی امکان تهیه کردن دارند.


مجموعه لوازم شخصی سازی هم با نام کلاسیک کاستومز (classic costumes) برای هر شخصیت وجود دارد که شامل لوازم و لباس‌های کلاسیک هر کدام از این قهرمانان می‌شود که براساس کمیک‌های قدیمی مارول طراحی شده‌اند.

بروزرسانی‌ها


زمانی که بازی یاد شده در تاریخ مقرر منتشر شود، بازیکنان می‌توانند بخش داستانی را آغاز کنند و به ارتقاء قهرمان‌شان بپردازند، اما قرار نیست بازی به همین حالت باقی بماند و سازندگان اعلام داشتند برنامه‌هایی برای بروزرسانی و محتویات اضافه‌ی این عنوان در نظر دارند. تمامی این محتویات و بروزرسانی‌ها رایگان هستند و قرار است قهرمان‌ها، مناطق و ماموریت‌های جدیدی را به بازی اضافه کنند. این محتویات جدید از سرویس خرید نیز پشتیبانی می‌کنند.


یکی از قهرمان‌هایی که انتظار اضافه شدن آن به این عنوان می‌رود، شخصیت مرد مورچه‌ای (Ant-Man) است. این احتمال یا به نوعی شایعه از زمان انتشار تریلر اخیر این بازی قوت گرفت. به هرحال باید منتظر بمانیم تا اطلاعات رسمی توسط کریستال داینامیک منتشر گردد.


سرپرست تیم سازنده‌ بازی‌های مارول آقای بیل روزمن (Bill Rosemann) در توییتر پیامی منتشر کردند و گفتند ما صدای شما هواداران و بازی‌بازان را شنیدیم و در آینده محتویاتی متناسب با نظر شما در بازی قرار خواهیم داد. بازی Marvel’s Avengers در تاریخ 14ام شهریور ماه (4 سپتامبر) برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت اگر این بازی را تهیه کنند دیگر نیازی به خرید نسخه‌ی نسل نهمی ندارند. نسخه‌ی نسل نهمی این بازی برای هردو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس اواخر سال جاری منتشر خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.