سریال The Mandalorian

هر آنچه که از ماجرای شمشیر Darksaber در سریال The Mandalorian می دانیم

در این مطلب به هر آنچه که در رابطه با داستان شمشیر Darksaber در سریال The Mandalorian می‌دانیم می‌پردازیم. با زیپ فا همراه باشید.

Darksaber نام یکی از پر طرفدارترین و منحصر به فردترین صلاح‌های مجموعه جنگ ستارگان است که در  سریال The Mandalorian نیز بسیار از آن استفاده شده. صلاح Darksaber در اصل یک نماد تصویری بوده که با استفاده از آن مفاهیم متفاوتی برای بینندگان بازگو می‌شود. پشت هر یک از صلاح‌های شخصیت Jedi داستان شگفت انگیزی وجود دارد اما داستان پشت این شمشیر سبک و اعجاب انگیز از دیگر داستان‌ها جالب‌تر و شنیدنی‌تر است و این شمشیر جادویی نقشی کلیدی در روند داستان سریال Mandaloria بازی می‌کند.

در صحنه آخر قسمت هشتم از فصل اول دیدیم که شخصیت افسر امنیتی امپراتوری ماف گیدن (Moff Gideon) شمشیر نوری مشکی رنگی را روشن کرده و با آن به مبارزه می‌پردازد. طرفداران مجموعه جنگ ستارگان این سلاح را به خوبی می‌شناسند و با چنین صحنه‌ای آشنا هستند. این صلاح که نماد مهمی برای فرهنگ  The Mandalorian است پیش از اینکه در دست شخصیت گیدئن باشد به عنوان یک ارزش فرهنگی از آن یاد می‌شد.

در قسمت 11 از فصل دوم، قسمت The Heiress شخصیت جدیدی به نام بو کاتان کریز (Bo-Katan Kryze) با بازیگری کیتی ساکف (Katee Sackhoff) معرفی شد و ما متوجه نکاتی شدیم که به برخی سوال‌های گیج کننده‌ای که در سر داشتیم پاسخ داد.

شمشیر Darksaber در ابتدا هنگام حاکمیت جمهوری قدیمی توسط شخصیت تاره وزسلا (Tarre Vizsla) اولین ماندولرینی که به نظم جدی (Jedi) پیوست خلق شد و نسبت به دیگر شمشیرهای نوری کمی فرق داشت. زاویه‌ی تیغه آن مانند یک شمشیر استاندارد است اما شمشیر Darksaber دارای یک تیغه باریک مشکی رنگی است که بسیار منحصر به فرد است و نسبت به دیگر شمشیرهای نوری نازک‌تر است و اندازه و شدت آن متناسب با احساسات و قدرت صاحب شمشیر متغیر عمل می‌کند.

انتصاب شخصیت Tarre Vizsla به عنوان جدی ماندالورینی نشان دهنده صلح بین دو جناح دائما در حال جنگ بود. هنگامی که او نهایتا Mand’alor فرمانروای Mandalore شد، شمشیر Darksaber را با خود به سیاره‌اش و محل فرمانروایی خود برد. این شمشیر پس از مرگ جدی  و طبق وصیت او در معبد جدی نگه داری شده و متاسفانه پس از سقوط جمهوری این صلاح شگفت انگیز به سرقت رفت.

پس از این سرقت شمشیر Darksaber باری دیگر به تصاحب جناح ماندالورین رسید و به یکی از مهم‌ترین عناصر فرهنگی و حماسی آنها تبدیل شد. مالک این شمشیر عمدتا فرمانروای Clan Vizsla  یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ایالات سیاره، و رهبر گروه مزدور Death Watch به حساب می‌آمد. طبق سنت‎‌های ماندالورینی تنها راه تصاحب این شمشیر پیروزی در مبارزه و شکست صاحب پیشین آن بود.

در نهایت هنگام جنگ‌های کلونی، این شمشیر توجه شخصیت دارت مال (Darth Maul) را به خود جلب کرد و او شخصیت پری ویزسلا  (Pre Vizsla) رهبر گروه Death Watch و مالک شمشیر Darksaber را به یک دوئل دعوت کرد و در این نبرد شخصیت ویزسلا را شکست داده و مالک جدید شمشیر Darksaber شد.

پذیرش از دست دادن شمشیر Darksaber و رهبری گروه Death Watch و Clan Vizsla توسط یک فرد غیر ماندالورینی برای مردم این سیاره بسیار دردناک و سخت بود به همین دلیل آنها تحت رهبری شخصیت Bo-Katan Kryze از فرمانبرداری دارت مال سر پیچی کردند و این گونه بود که جنگ‌های داخلی Mandalore آغاز شد.

بیشتر بخوانید: سریال پایتخت 6 در نوروز 1400

اندکی بعد شمشیر به دست شخصیت General Grievous و شخصیت Darth Sidious افتاد و هیچ یک از آن‌ها علاقه‌ای به این صلاح نداشتند و در نتیجه جنگ پایان یافت و شمشیر Darksaber در Dathomir محل پایان جنگ رها شد.

سال‌ها بعد در طی روزهای امپراطوری کهکشانی شخصیت سابین رن (Sabine Wren) یک متخصص تسحیلات ماندالوریانی شمشیر Darksaber را در Dathomir پیدا کرد و برای یادگیری مبارزه با آن توسط شخصیت Ezra Bridger و شخصیت Jedi Kanan Jarrus آموزش دید. او از شمشیری که خودش خلق کرده بود استفاده کرد تا با سربازان امپراتوری مبارزه کند و جلوی مرگ مردم باقیمانده ماندالور را بگیرد و شمشیر Darksaber در این راه یاور او بود.

در پایان این مبارزه شخصیت سابین نیروهای امپراتوری را شکست داد و شخصیت دارت مال را کشت سپس شمشیر Darksabe را به شخصیت Bo-Katan Kryze داد و او را فرمانروای برحق ماندالور اعلام کرد. این آخرین مکان و صاحب شمشیر Darksaber بود تا اینکه در قسمتی از سریال The Mandalorian شخصیت گیدئون (Gideon) را دیدیم که آنرا در دست داشت و هنوز مشخص نیست که برنامه شخصیت گیدئون چه چیزی است و او قصد انجام چه کاری را دارد و یا شمشیر را چگونه بدست آورده است اما بدون شک او در صدد شکار شخصیت Din Djarin و  شخصیت Baby Yoda بر خواهد آمد.

منبع: polygon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.