امروز:2 تیر 1400
بازی Outriders

هر آنچه که باید درباره بازی Outriders بدانید

زمان زیادی تا انتشار بازی Outriders باقی نمانده است و ما در این مطلب به داستان، گیم پلی و موارد مهمی که باید درباره آن بدانید، می‌پردازیم. پس با زیپ فا همراه باشید.

بیشتر از چهار سال می‌گذرد که اعضای تیم سازنده بازی Outriders برای ساخت این اثر تلاش می‌کنند، و خوشبختانه در نهایت این بازی در ماه آوریل سال میلادی جاری منتشر خواهد شد. این بازی سوم شخص شوتر برای انواع کنسول‌های بازی از جمله پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و گوگل استدیا قابل اجرا خواهد بود. این بازی لوتر PRG شوتر اگرچه بی شیاهت به دیگر بازی‌های هم رده خود نیست اما سبک و سیاق منحصر به فرد خود را دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

تصویری از محیط بازی روبه انتشار Outriders

داستان بازی Outriders

بازی Outriders در سیاره‎‌ای به نام Enoch رخ می‌دهد. سیاره‌ای که بشریت قصد استعمار آن را دارد. با این حال پس از ارسال یک سیگنال عجیب و طوفانی سهمگین، افراد باقی مانده از انسان‌ها و دیگر موجودات ساکن این سیاره بیگانه قدرت‌های عجیبی کسب می‌کنند. بازی از اولین شهر سیاره آغاز می‌شود و رفته رفته شما در یک جهان شگرفت به ماجراجویی خواهید پرداخت باری دیگر در جست و جوی یک سیگنال و به دنبال کورسویی امید. کاربران می‌توانند در این بازی شخصیت‌های بازی را آنگونه که خود تمایل دارند طراحی کند و پوشش آن‌ها را تغییر دهند. در روند بازی می‌توانید با برخی درختان صحبت کنید و در این مکالمات از کلمات خود بهره ببرید؛ با این وجود این موارد در خط کلی داستان تغییر چندانی را ایجاد نمی‌کنند.

نمایی از بازی روبه انتشار Outriders

گیم پلی بازی Outriders

اکثر گیم پلی بازی را نبرد‌های شخصیت‌های مختلفت تشکیل می‌دهد. گرچه می‌توانید هنگام بازی مخفش شوید و به صورت پنهانی به دشمنان حمله کنید اما با این حال بازی بازیکنان را به مبارزه رودرو تشویق می‌کند زیرا در صورتی که مستقیما به صورت و جسم دشمنان حمله کنید به مراتب امتیازاتی را بدست خواهید آورید و روند بهبودی شما تسریع خواهد شد. کلید اصلی پیشرفت شما در این بازی مهارت شما در تیراندازی و مبارزه با اسلحه است. گرچه ترکیب خاص قابلیت‌هایی که با آن‌ها به مبارزه می‌پردازید هم در سرعت و توانایی شما در جنگین به طور حتم تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این مبارزات، ماجراجویی‌های دیگری نیز از جمله صحبت کردن با افراد متفرقه در بازی و گشت و گذار جهت کشف منابع جدید.

مراحل بازی روبه انتشار Outriders

در بازی چهار قابلیت (Class) وجود دارد

در بازی  Outriders بازیکنان می‌توانند بعد از لانچ رسمی بازی از چهار قابلیت (classe) اصلی و متفاوت بهره ببرند.

Devastator

Pyromancer

Technomancer

Trickster

این قابلیت‌ها توانایی‌های خاصی به فرد بازیکن یا سلاح او می‌دهند، از جمله قدرت کشندگی بیشتر در اسلحه و افزایش قدرت درمان و بهبودی در شخصیت تحت کنترل بازیکن. The Devastator تانک شما است و با استفاده از آن به راحتی می‌توانید دشمنان را مورد حمله قرار داده و آن‌ها را با رعد و برق و زلزله درگیر کنید. این حملات در عرض 8 ثانیه تا 65 درصد به دشمنان شما صدمه زده و ضربات و حملات دشمن را به سمت خود او پس می‌زند. این کلاس همچنین دیواری محافظتی در برابر شما بوجود میاورد.

The Pyromancer سلاحی میانبرد است که همانطور که از نامش پیدا است می‌‍تواند از انواع آتش و شعله استفاده کند. گرمای این آتش‌ها تمامی دشمنان اطراف شما را می‌سوزاند و از بین خواهد برد. Thermal Bomb در این قابلیت پس از برخورد با دشمنان به سرعت آن‌ها در جای خود متوقف کرده و منفجر می‌کند. Immobilize نیز دشمنان را به سمت شما می‌کشد و سپس شما می‌توانید همه جان و خون آن‌ها را به صفر رسانده و بکشید.

Technomancer نیز کلاسی پشتیبان و جالب است. این کلاس تمامی مین‌های اطراف شما را پیش از آنکه پایتان را روی آن‌ها بگذارید، منفجر می‌کند و همچنین از سلاح‎های خود کار استفاده می‌کند تا دشمنان را از پای دربیاورد و هواپیما‌های موشک انداز آن دشمنان را مورد حمله قرار دهند. این کلاس می‌تواند افراد را در فاصله‌ای چندان دور درمان کند.

Trickster  قابلیتی است که با قدرت میانبرد آن می‌توانید دشمنان را کند کرده و از سر راه بردارید. این کلاس دشمنان شما را به مدت ده ثانیه در یک حباب گیر انداخته و آن‌ها را کند و سپس فلج می‌کند.

تصویری از شخصیت بازی روبه انتشار Outriders

انواع سلاح‌ها در این بازی 

سلاح‌های بازی  Outriders به دسته‌های استانداری از سلاح‌های شناخته شده تقسیم می‌شوند؛ در این بازی شما می‌توانید با اسلحه‌های تیپ assault rifles, automatic shotguns, bolt action rifles, pistols, light machine guns, submachine guns و بسیاری موارد دیگر دشمنان خود را شکست دهید. با این حال با توجه به ماهیت شوتر این بازی، وجود تعدادی سلاح جدید و غیر متعارف دور از انتظار نیست. به طور مثال سلاح Rarog’s Gaze که می‌تواند انفجار دشمنان و سوختن بدن آن‌ها در شعاع پنج متری شود.  Aerie Master نیز یک سلاح افسانه‌ای است که پس از شلیک دشمنان را به مدت پنج ثانیه در هوا به صورت معلق نگه می‌دارد.

بیشتر بخوانید: ترفندهایی برای پیشرفت در بازی FIFA 20

کاراکتر بازی روبه انتشار Outriders

نحوه غارت کردن (Loot Drops)

سوالی که اکنون ایجاد می‌شود نحوه غارت کردن یا همان Loot Drops در این بازی است، در بازی Outriders سیستم لوت کردن همانطور که طراح بازی در یک کنفرانس خبری گفته بود مختص مرحله خاصی در بازی نمی‌شود اما نکته قابل توجه این است که تنها آیتم‌هایی که مربوط به کلاس انتخابی شما می‌شود را می‌توانید داشته باشید و بردارید. با این حال نکته مثبت در سیستم لوت کردن بازی این است که شما می‌توانید بیشتر از یک کلاس را انتخاب کنید و اگر بیشتر از یک کلاس داشته باشید، می‌توانید آیتم‌های گوناگونی را داشته و آن‌ها را بین کلاس‌های خود تبادل کنید.

سیستم مورد نیاز برای بازی Outriders

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Outriders

علاوه بر cross-play این بازی از DLSS و نمایشگر اولترا واید و رزولوشن داینامیک در رایانه شخصی نیز پشتیبانی می‌کند. در رایانه شخصی خود نیز همچنان می‌توانید کلید‌های بازی و قابلیت‌های آنرا شخصی سازی کنید و همچنین مشخصات گرافیکی بازی را به دلخواه تنطیم کنید. مشخصات لازم برای اجرای این بازی در رایانه شخصی به شرح زیر است:

  • پردازنده  Intel i5-3470 یا AMD FX-8350
  • کارت گرافیک GeForce GTX 750 Ti یا Radeon R9 270x
  • 8 GB رم حافظه داخلی
  • به کمک این تنطیمات می‌توانید بازی را با کیفیت رزلوشن 720p و 60 FPS اجرا کنید.
  • برای اجرای بازی در کیفیت رزلوشن 1080p/60 FPS به سیستم زیر نیاز دارید:
  • پردازنده  Intel i7-7700 یا AMD Ryzen 5 1600
  • کارت گرافیک Geforce GTX 1060 6GB یا Radeon RX 480 8GB
  • 16 GB رم حافظه داخلی

همچنین یک حالت Ultra preset نیز از پیش در نظر گرفته شده که هنوز مشخصات سخت افزاری آن منتشر نشده است. با این حال بدون شک شما برای اجرای بازی در این کیفیت نیاز به 70  PS5گیگابایت رم حافظه داخلی برای نصب بازی خواهید داشت.

کاراکتر بازی Outriders

بازی Outriders در کنسول Xbox Series X و کنسول‌ PS5 با کیفیت رزولوشن 4K/60 FPS اجرا خواهد شد؛ اما خبر خوب برای دارندگان کنسول‌های Xbox Series S  این است که بازی Outriders در این کنسول هم با همین کیفیت اجرا خواهد شد. کنسول Xbox One و کنسول PS4 بازی را در نرخ 1080p/30 FPS اجرا می‌کنند. کنسول‌های Xbox One X و PS4 Pro بازی را در نرخ 4K/30 FPS اجرا می‌کند. نکته قابل ستایش در این زمینه این است که دارندگان اکانت‌های نسل هشتم می‌توانند به صورت رایگان سیستم‌های نسل نهم خود را ارتقا دهند.

3 کاراکتر اصلی بازی Outriders

زمان کلی انجام بازی Outriders

بنا به گفته نویسنده داستان و کارگردان این اثر زمانی که برای گذراندن کمپین اصلی بازی Outriders لازم است تقریبا 20 ساعت بوده و اگر تمامی ماموریت‌ها و گشت و گذارهای بازی را هم اظافه کنیم به طور تخمینی حدود 40 ساعت زمان لازم است؛ اما اگر قصد تجربه محتوای آخر بازی را هم داشته باشید حدودا روی هم رفته 60 ساعت زمان لازم است. با این حال به طور حتم زمانی را صرف شخصی سازی ویژگی‌ها و شخصیت‌های بازی خواهید کرد که به مراتب زمان انجام بازی را افزایش خواهد داد.

محیط بازی Outriders

بخش چند نفره بازی Outriders

در بازی Outriders علاوه بر بازی اصلی یک نسخه چند نفره آن‌لاین نیز طراحی شده است که بازیکنان را به گروه‌های سه نفره تقسیم می‌کند؛ با این حال هنوز هیچ سرور اختصاصی برای پخش این مود وجود ندارد. اگرچه سیستم چت در بازی در دو مورد کار خواهد کرد، در هنگام کشف مورد جدید و هنگام matchmaking اما با این حال درون مابقی قسمت‌های بازی سرویسی برای چت نخواهیم داشت. تولید کنندگان بازی عنوان کرده‌اند که با توجه به برخی ویژگی‌های بازی که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند چنین تصمیمی گرفته‌ شده.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم‌های سال 2020

محیط یکی از مراحل بازی Outriders

سازندگان بازی بارها تاکید و تکرار کرده‌اند که علی رغم آنلاین بودن بازی هیچ خدمات لایوی برای آن تعریف نشده است آن‌ها صحبت خود را اینگونه شفاف سازی کردند که بازی Outriders به صورت کامل و یکباره منتشر خواهد شد و تنها راه برای باز کردن مراحل و جوایز بازی گذراندن مراحل آن است و از loot boxes، pay to win mechanics و microtransactions در این بازی خبری نیست.

منبع: gamingbolt

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.