بازی Wasteland 3

هر آنچه که باید درباره بازی Wasteland 3 بدانید

هر آنچه که باید درباره بازی Wasteland 3 بدانید – از آنجایی که طرفداران بازی Wasteland که در سال 1988 عرضه شد مدت زمان زیادی منتظر نسخه‌ بعدی این بازی بودند و آن نسخه واقعا خوب بود، کار برای بازی Wasteland 3 بسیار سخت شده است. این عنوان در سال 2016 طی کمپینی توانست 3 میلیون دلار بودجه برای ساخت بازی جمع‌آوری کند و در سال 2018، توسعه‌دهنده‌ی بازی یعنی inXile توسط مایکروسافت خریداری شد و این به تیم سازنده‌ی بازی این اجازه را می‌دهد تا یک عنوان نقش‌آفرینی عمیق را خلق کند. با توجه به تصاویر و تریلرهای منتشر شده از بازی Wasteland 3، این عنوان کارشده‌تر و بلندپروازانه‌تر از نسخه‌ی قبلی بنظر می‌آید. اکنون با ما همراه باشید تا مروری بر تمامی اطلاعات موجود از بازی Wasteland 3 داشته باشیم. با زیپ فا همراه باشید.

..:: برای دانلود بازی Wasteland 3 برای رایانه شخصی کلیک کنید ::..

سبک بازی Wasteland 3

این عنوان یک بازی نقش‌آفرینی با دوربین ایزومتریک بوده که در نسخه‌ پس‌آخرالزمانی ایالت سرد Colorado جریان دارد. انتظار دیالوگ‌های زیاد، سیستم‌ مبارزه‌ تاکتیکی و نوبتی و داستانی عمیق که در رابطه با نبرد گروه‌های مختلف برای دستیابی به قدرت در این منطقه است، را داشته باشید. شایان ذکر است که داستان بازی دنباله‌ داستان نسخه‌ دوم است.

بازی Wasteland 3

تاریخ انتشار بازی Wasteland 3

این بازی در تاریخ 7 شهریور امسال عرضه می‌شود. بازی Wasteland 3 چندین بار تاخیر خورده است. در ابتدا این عنوان قرار بود در سال 2019 عرضه شود. سپس تا ماه مِی سال 2020 تاخیر خورد تا در نهایت به تاریخ اشاره شده موکول شد. سازنده‌ی بازی می‌گوید تنها دلیلی که توانستند بازی را در این زمان عرضه کنند، حمایت مالی مایکروسافت و استخدام اعضای جدید در تیم بوده است.

بتای بازی Wasteland 3

افرادی که در کمپین‌های مختلف از این بازی حمایت کردند قادر خواهند بود وارد Backer Beta بازی شوند. این بتا شامل چند ساعت اولیه‌ی بازی Wasteland 3 بوده که شامل بخش ساخت شخصیت نیز می‌شود. همچنین پخش‌ فیلم و عکس از این بتا آزاد بوده و شما قادر هستید هم‌اکنون تصاویر و گیم‌پلی بازی را تماشا کنید.

بازی Wasteland 3

قیمت بازی Wasteland 3

قیمت بازی برای پیش‌خرید 33 دلار بوده اما بعد از عرضه‌ افزایش خواهد یافت. inXile اعلام کرده که قیمت احتمالی آن 50 دلار خواهد بود.

 آیا بعد از خریداری توسط مایکروسافت، Wasteland 3 هنوز برروی Steam منتشر می‌شود؟

جواب این سوال بله است. بر اساس اطلاعاتی که inXile در وبسایتش منتشر کرده است، این بازی هنوز طبق برنامه‌ی قبلی برروی Steam، GOG و احتمالا دیگر پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد.

بازی Wasteland 3

پایه و اساس داستان بازی Wasteland 3 چیست؟

(خطر اسپویل جزئی از بازی Wasteland 2)

بعد از اتفاقات بازی Wasteland 2، اعضای گروه Desert Rangers پایگاه خود را از دست داده بودند که از حکمران منطقه‌ی Colorado یعنی Patriarch of Colorado Springs پیامی دریافت کردند که در آن از Desert Rangerها درخواست کمک شده و در ازای این کمک تمامی منابع موردنیاز برای بازسازی یک پایگاه را دریافت خواهند کرد.

Rangerها یک تیم به‌نام Team November را فرستاده تا با Patriarch ارتباط برقرار کنند اما همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود. مشخص نیست که دقیقا چه اتفاقی افتاد اما شما بازی را به عنوان تنها بازمانده از Team November آغاز می‌کنید.

با پیشروی در داستان بازی، شما اعتبار خود را در منطقه افزایش داده، با گروه‌های مختلف همکاری کرده و در این سرزمین عجیب گشت و گذار می‌کنید. همچنین inXile اعلام کرده که یکی از Rangerها از Wasteland 2 بازخواهد گشت.

محیط بازی Wasteland 3 چگونه خواهد بود؟

انتظار یک جهان بزرگ با دو منطقه‌ی اصلی را داشته باشید. اولین منطقه شهر Colorado Springs بوده که بزرگترین منطقه‌ی بازی خواهد بود. دومین منطقه پایگاه شما است که به نوعی محیطی برای انتخاب مراحل است. در شروع بازی، این پایگاه خالی است و شما باید افراد مختلفی را عضو تیم خود کنید تا وارد پایگاه شوند. تمامی اجزای ریز پایگاه شما به مدیریت کردن نیاز ندارند اما در طول زمان و بر اساس انتخاب‌هایتان، می‌توانید شاهد تغییراتی در پایگاه باشید.

برخی از مناطق بازی Wasteland 3 از مکان‌‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند. برای مثال، یکی از مکان‌های بازی بر اساس Stanley Hotel در Colorado ساخته شده که همچنین منبع الهام کتاب The Shining اثر استفن کینگ نیز بود.

بازی Wasteland 3

پیش‌روی در بخش داستانی بصورت چندنفره چگونه عمل می‌کند؟

برای اولین بار در این سری، Wasteland 3 دارای بخش چندنفره خواهد بود و شما قادر هستید داستان اصلی بازی را بصورت co-op دونفره با دوستتان به اتمام برسانید. بخش داستانی بازی حتی اگر یکنفر از دو بازیکنی که داستان را آغاز کردند آنلاین باشد، ادامه پیدا می‌کند اما بخش‌های خاصی در بازی وجود دارند که تنها زمانی می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد که هردو بازیکن آنلاین باشند. اگر یکی از بازیکنان بازی را رها کند هیچ مشکلی بوجود نمی‌آید. شما می‌توانید بازی را تبدیل به حالت تکنفره کرده و بصورت تکنفره ادامه دهید.

هر بازیکن گروهی از Rangerهای خود را کنترل می‌کند و شما می‌توانید اعضای گروهتان را با یکدیگر مبادله کنید. شایان ذکر است که حداقل یک شخصیت‌ شخصی‌سازی شده ( که خود بازیکن آن‌را ساخته ) باید در جوخه‌تان حضور داشته باشد. هردو بازیکن می‌توانند گشت و گذار کرده و مراحل را باهم رد کنند ویا از هم جدا بوده و هرکدام راه خودشان را بروند. اگر شما جدا شوید، اعمال شما و عواقبشان بر بازیکن دیگر نیز تاثیر خواهد گذاشت حتی اگر او آنلاین نباشد.

به مثال زیر که توسط inXile ارائه شده است توجه کنید:

سناریویی را در نظر بگیرید که یک بازیکن با یک گروه از قاچاقچی‌ها معامله کرده و راه‌های مبادلاتی‌ آن‌ها را آزاد کند و در ازای آن درصدی از سود را دریافت کند. حال ممکن است که این بازیکن، بازیکن دیگر را از این معامله باخبر نکند و بازیکن دوم تصمیم بگیرد به‌تنهایی به قاچاقچی‌ها حمله کند که باعث می‌شود آن‌ها به پایگاه Rangerها آمده و صحبت‌هایی با شما داشته باشند.

بازی Wasteland 3

سیستم دیالوگ‌‌های بازی چگونه بازسازی شده‌اند؟

سیستم‌ دیالوگ‌های بازی که بازسازی شده است براساس بازی Torment: Tides of Numenera بوده که ساخت همین استودیو است. بطور ساده، سکانس‌های دارای دیالوگ بصورت درختی پیش می‌روند. این بدین معنی است بعضی دیالوگ‌ها ممکن است بر اساس انتخاب‌های شما در گفتگوها غیرفعال یا فعال بشوند. همچنین برخی انتخاب‌ها تنها برای شخصیت‌هایی آنلاک می‌شوند که دارای مهارت‌های خاصی هستند.

انتظار دیالوگ‌های صداگذاری شده‌ی بیشتری نسبت به Wasteland 2 داشته باشید. در گفتگوهای مهم، دوربین به پشت شخصیت شما آمده و صورت شخصی که در حال صحبت با او هستید کامل مشخص خواهد بود. همچنین در این موقعیت، NPCها صداگذاری و lip sync شده هستند.

طی یکی از پست‌های inXile در وبسایت‌شان، آن‌ها تایید کردند که به لطف حمایت مایکروسافت، دیالوگ‌های Wasteland 3 بطور کامل صداگذاری شده‌اند.

خودروها چگونه عمل خواهند کرد؟

Wasteland 3 برای اولین بار در این سری شامل وسایل نقلیه می‌شود. شما می‌توانید سوار خودروها شده و از آن‌ها برای نگهداری منابع استفاده کنید. همچنین سلاح‌هایی که برروی خودروها وجود دارند در مبارزات بسیار کارامد خواهند بود.

شما قادر هستید اجزای خودروی خود را تغییر دهید و این اجزا را باید در محیط بازی پیدا کنید. اولین خودرویی که پیدا می‌کنید چندان وضعیت خوبی نخواهد داشت اما در طول بازی وسایل نقلیه‌ی دیگری نیز خواهید یافت.

بازی Wasteland 3

مبارزات چه تغییراتی به خود دیده‌اند؟

بنظر می‌آید که مبارزات بازی تا حد زیادی مشابه نسخه‌ی قبلی خواهد بود که باید در هر نوبت از Action Pointهای خود برای انجام کارهای مختلف استفاده کنید. بزرگترین ویژگی جدیدی که بازی اضافه شده است، قابلیت‌های تیمی در مبارزات است که با فعال شدن اعضای تیم شما را به نحوی قوی‌تر و یا دشمنان را به نحوی ضعیف‌تر می‌کند.

ریمستر نسخه‌ اول Wasteland

بعد از به پایان رسیدن مراحل ساخت نسخه‌ی سوم Wasteland، استودیوی inXile نسخه‌ی اول Wasteland را ریمستر خواهد کرد و بنظر می‌آید به اندازه‌ای تغییرات بازی بزرگ باشند که بتوان آن‌را یک ریمیک خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.