حقایق سریال Breaking Bad

هفت حقیقت جالب در رابطه با سریال Breaking Bad که احتمالا نمی‌ دانستید

سریال Breaking Bad یکی از سریال‌های افسانه‌ای تاریخ در صنعت فیلم و سینما است. بازیگران خبره‌ این سریال یعنی Bryan Cranston و Aaron Paul توانستند بعد از این سریال به ستاره‌های سینما تبدیل شوند. این سریال تا حدی محبوب بوده که یک سریال اسپین‌-آف نیز از آن با نام سریال Better Call Saul ساخته شده است و همچنین دنباله‌ بصورت یک فیلم سینمایی به‌نام El Camino: A Breaking Bad Movie در نتفلیکس پخش شده است.  حال با زیپ فا همراه باشید تا حقایق جالبی از سریال Breaking Bad را که احتمالا نمی‌دانستید با شما به اشتراک بگذاریم.

حقایق سریال Breaking Bad

سریال Breaking Bad در ابتدا قرار نبود در شهر آلبوکرکی ایالت نیومکزیکو فیلم‌برداری شود اما به‌دلایل مالی این شهر انتخاب شد

سازنده‌ی این سریال، آقای “وینس گیلیگان” طی مصاحبه‌ای با Slant Magazine اظهار کرد که در ابتدا برنامه داشتند تا سریال Breaking Bad را در شهر ریورساید ایالت کالیفرنیا فیلم‌برداری کنند.

با این حال شرکت سونی با ایشان تماس گرفته و اشاره کرد که بدلایل مالی، بهتر است به نیومکزیکو منتقل شوند:

آن‌ها به من گفتند که نیومکزیکو برای تولید فیلم و سریال تخفیفات مالیاتی قائل می‌شود و این تخفیفات ارزش‌مند بودند.

و واقعا رد کردن این پیشنهاد سخت بود… به همین ترتیب نیومکزیکو به‌سرعت تبدیل به مکانی شد که سریال ما قرار بود در آن جریان داشته باشد. ما می‌خواستیم بودجه‌ی محدودمان مشکلات کمتری برای ما ایجاد کند.

حقایق سریال Breaking Bad

سریال Breaking Bad در نهایت باعث شد شهر آلبوکرکی معروف شده و از لحاظ اقتصادی و توریستی پیشرفت کند

سازندگان این سریال تنها کسانی نبودند که با فیلم‌برداری در این شهر توانستند سود کنند؛ سریال Breaking Bad باعث شد این شهر تا همین امروز یکی از مکان‌های توریستی باشد.

مکان‌هایی فیلم‌برداری این سریال در آن انجام شد هنوز هم مناطقی توریستی در شهر آلبوکرکی بوده و صاحبان مغازه‌های مختلف از این وضعیت در حال استفاده هستند.

برای مثال یک دونات فروشی در این شهر وجود داشته که دونات‌های آبی رنگی شبیه به موادی که جسی و والتر می‌پختند، به مردم ارائه می‌دهد. کار مشابه‌ای در یک فروشگاه آب‌نبات فروشی نیز انجام شده که تعداد زیادی از آب‌نبات‌ها شبیه شیشه‌های آبی رنگ معروف والتر وایت هستند.

حتی یکی از خانه‌هایی که محل فیلم‌برداری این سریال بوده تبدیل به یک هتل Airbnb شده که حال و هوای سریال را دارد.

همچنین یک وبسایت وجود دارد که تمامی مکان‌های مربوط به سریال که در این شهر وجود دارد در آن مشخص شده‌اند تا کار بازدیدکنندگان راحت‌تر شوند.

حقایق سریال Breaking Bad

صاحبان اصلی خانه‌ای که والتر وایت در آن زندگی می‌کرد چندان از محبوبیت ملک‌شان خوشحال نیستند

محل فیلم‌برداری خانه‌ی والتر وایت یکی از جذابیت‌های اصلی این شهر است اما برای افرادی که هم‌اکنون در آ« زندگی می‌کنند این تا حدی وضعیت ناراضی‌کننده بوده که به دور خانه‌ی خود حصار کشیده‌اند.

در سال 2017، دختر صاحب‌خانه به شبکه‌ی خبری KOB4 گفت که تعداد بازدید‌کنندگان از خانه‌شان بسیار زیاد بوده و حساب تعداد افرادی که هر هفته برای عکس گرفتن به آنجا می‌آیند از دستش در رفته است!

او همچنین اظهار کرد که توریست‌ها سنگ‌های دور خانه را ورداشته، بسیار برای عکس گرفتن حق به جانب می‌شوند و یا حتی سعی می‌کنند صحنه‌ی پرت کردن پیتزا بر سقف والتر وایت را با انجام همان کار بازسازی کنند.

ایشان در ادامه گفت که یک حصار 1.8 متری به دور خانه کشیده‌اند اما بازدیدکنندگان باز هم از حصار گذشته و برای عکس گرفتن وارد می‌شوند.

حقایق سریال Breaking Bad

سکانس معروف پرت کردن پیتزا روی سقف توسط والتر تنها طی یک برداشت فیلم‌برداری شد

در فصل دوم سریال Breaking Bad، والتر وایت یک پیتزای کامل را بر سقف خانه‌ی خود پرت می‌کند.

آقای “برایان کرانستن” در برنامه‌ی Jimmy Kimmel Live اشاره کرد که تیم ساعت‌ها سعی داشتند این صحنه را فیلم‌برداری کنند و او تنها در یک برداشت توانست بخوبی پیتزا را روی سقف پرتاب کند.

زمانی که طرفداران صحنه‌ی پرت شدن یک پیتزای کامل و فرود بی‌نقص آن‌را روی سقف مشاهده کردند کمی گیج شدند و دلیل آن‌هم این بود که مکانی وجود ندارد که پیتزای بُرِش داده نشده به مردم بفروشد.

سازنده‌ی سریال، آقای گیلیگان توضیح داد که آن‌ها کاملا آگاه بودند که چشم تیز طرفداران متوجه این قضیه می‌شود بنابراین برای توضیح آن یک سکانس دیگر را نیز فیلم‌برداری کردند.

سکانس موردنظر که شاید شما یادتان باشد در آپارتمان جسی جریان داشته که دو شخصیت Badger و Skinny Pete با تعدادی پیتزای برش داده نشده وارد شده و توضیح می‌دهند که این رستوران پیتزا را بطور کامل تحویل مشتری می‌دهد.

حقایق سریال Breaking Bad

بدآموزی‌های سریال!‌

والتر و جسی در طول این سریال بارها با جزئیات فراوان روند ساخت ماده‌ی مخدر را طی می‌کنند. با این حال، بینندگان نمی‌توانند ساخت شیشه را از این سریال یاد بگیرند.

شیمی‌دانی به‌نام “دانا نلسون” طی مصاحبه‌ای در سال 2011 اظهار کرد که چندین المان کلیدی برای ساخت شیشه از سریال حذف شدند تا مردم در خانه به انجام اینکار نپردازند.

این مسئله باعث نگرانی بسیاری از مردم شده بود اما آقای وینس گیلیگان بسیار هوشمندانه عمل کرد. اگر شما تمامی مراحل ذکر شده در سریال را دنبال کنید، محصول نهایی‌تان متامفتامین نخواهد بود.

حقایق سریال Breaking Bad

یکی دیگر از سکانس‌های خاطره‌انگیز این سریال یعنی صحنه‌ی سوراخ شدن وان حمام، از لحاظ علمی درست نیست

در فصل اول، والت و جسی از هیدروفلوریک اسید برای تجزیه کردن یک جسد در وان حمام استفاده می‌کنند. طی این سکانس، اسید علاوه بر جسد، وان حمام و سقف را نیز سوراخ کرده و یک افتضاح به بار می‌آید.

گروهی به‌نام “Mythbusters” این روش را با گوشت خوک امتحان کرد و در نهایت  متوجه شدند علیرغم اینکه اسید تا حدی لایه‌های گوشت و وان را ذوب می‌کند، میزان این ذوب شدن با چیزی که در سریال نشان داده شد زمین تا آسمان فرق دارد.

این گروه ثابت کرد که این نوع اسید حتی نتوانست یک فرورفتگی‌ در سطح وان و زمین ایجاد کند.

حقایق سریال Breaking Bad

برایان کرانستن اولین انتخاب برای نقش والتر وایت نبوده و قانع کردن سونی و AMC نیز کار راحتی نبود

در ابتدای کار سریال، نقش والتر وایت به دو بازیگر “متیو برودریک” و “جان کیوسَک” پیشنهاد داده شده بود که هردو بازیگر این پیشنهاد را رد کردند.

در رابطه با دادن نقش به آقای “برایان کرانستن”، شرکت سونی و شبکه‌ی AMC کمی با تاریخچه‌ی او مشکل داشتند. مشکل هم اینجا بود که ایشان اکثرا در نقش‌های کمدی بازی کرده و آن زمان یکی از بزرگترین نقش‌های او نقش پدر خانواده در سریال Malcom in the Middle بود.

وینس گیلیگان بسیار تلاش کرد تا ایشان را به عنوان نقش والتر انتخاب کند و دلیل آن هم این بود که ایشان بازی برایان کرانستن را در The X-Files مشاهده کرده بود که با نقش‌های معمول این بازیگر متفاوت بود و توانست نظر گیلیگان را جلب کند.

ما نیاز به کسی داشتیم که بتواند در عین دراماتیک و ترسناک بودن انسانیتی در دل خود داشته باشد که زمانی که شخصیت او می‌میرد همه ناراحت شوند. برایان در X-Files اینکار را بخوبی انجام داد.

بدین ترتیب، آقای گیلیگان صحنه‌های بازی کرانستن را در X-Files برای مدیران به نمایش گذاشت تا آن‌ها قانع شدند که این بازیگر برای نقش والتر انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.