شخصیت Grindelwald - جانی دپ

چه کسی نقش شخصیت Grindelwald را بهتر بازی خواهد کرد؟

در این مطلب به شما خواهیم گفت که چرا مدز میکلسن (Mads Mikkelsen) نقش شخصیت Grindelwald را بهتر از جانی دپ بازی خواهد کرد. با زیپ فا همراه باشید.

اگر از طرفداران مجموعه جذاب Fantastic Beasts بوده باشید مطمنن خبر جدایی جانی دپ (Johnny Depp) بازیگر توانمند و محبوب هالیوود از گروه بازیگران فیلم Fantastic Beasts 3 را شنیده‌اید. پس از انتشار این خبر طرفداران کنجکاو بودند که در آینده چه کسی نقش این شخصیت را ایفا خواهد کرد.

شخصیت Grindelwald

مدتی پیش مشخص شد که این نقش را در آینده مدز میکلسن ایفا خواهد کرد. با توجه به پیشینه بازیگری این بازیگر موفق و کارنامه کاری او به نظر می‌رسد در فیلم Fantastic Beasts 3 با گرت گریندل (Gellert Grindelwald) متفاوتی روبه‌رو خواهیم شد.

اگرچه جانی دپ نیز پیش از این در نقش افراد شرور متفاوت بازی کرده بود اما تصور و زاویه دید او نسبت به دنیای هری پاتر کمی متفاوت از چیزی باید باشد بود و در نتیجه انتظار می‌رود که میکلسن گرت گریندل باورپذیر و جذابتری را به ما تحویل دهد. حتی می‌توان اینگونه به داستان نگاه کرد که در قسمت جدید این مجموعه شخصیت Grindelwald باری دیگر متولد و این شخصیت شرور از نو معرفی خواهد شد.

در مجموعه هری پاتر رالف فینس (Ralph Fiennes) نقش ابرشرور مجموعه یعنی شخصیت لرد ولدمورت (Lord Voldemort) این شخصیت پر زرق و برق و جنجال را با خنده‌ای شیطانی بر روی صورت مار مانندش ایفا کرد. فینس بهترین گذینه برای این نقش بود و حضور او در نبردهای بین خیر و شر و مبارزاتش با هری جوان بسیار کارساز بود.

اما این بار شخصیت شرور ما باید کمی متفاوت باشد زیرا قهرمان اصلی داسنان با هری کاملا تفاوت دارد. شخصیت اصلی داستان مجموعه Fantastic Beasts نیوت اسکمندر (Newt Scamander) است. او بر خلاف هری بالغ و بزرگسال بوده  از هویت و جایگاه خود در درجهان مطمن است. او و همراهانش در یک داستان کامل قرار دارند و جادوگری و دنیای جادو دیگر برای آنها مانند رازی برای کشف نیست.

شخصیت Grindelwald

مجموعه Fantastic Beasts در عوض پیش درآمدی است، از دنیایی تاریک‌تر و بالغ‌تر که در ان با مفاهیم مهم و کلیدی در رابطه با دنیای ادم بزرگ‌ها روبه‌رو می‌شویم؛ مضامینی تلخ مانند تعصب، درگیری‌های اجتماعی و ظهور باور‌هایی چون فاشیسم. حتی پالت‌های رنگی فیلم و لباس‌ها نیز فضای بالغ‌تری را به بیننده منتقل می‌کنند. اما متاسفانه جانی دپ در انتقال این حس و اتمسفر چندان موفق نبوده. او با توجه به اکثر نقش‌های پیشینی که بازی کرده است مناسب نقش‌های کارتونی، کمدی و عجیب غریب است و نمی‌تواند این حس خباثت را کاملا درک کرده و به تماشا کنندگان انتقال دهد؛ با این حال شباهت شخصیت گریندل با نقش آفرینی‌های گذشته میکلسن ثابت می‌کند که تو این شخصیت شرور و کاریزماتیک را بهتر بازی خواهد کرد و قادر خواهد بود تا حس لازمه را به بینندگان انتقال دهد. زیرا تفاوتی که گریندل با شرور پیشین مجموعه هری پاتر ولدومورت دارد این است که او از کاریزمای خود برای پیوستن به مردم و رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند و برخلاف او ترسناک و چندش آور نیست.

منبع : Screenrant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.