امروز:2 تیر 1400
نقش شخصیت کاپیتان آمریکا

چگونه شخصیت کاپیتان آمریکا می‌تواند به دنیای سینمایی مارول بازگردد؟

بنا بر آخرین گزارشات، کریس ایوانز (Chris Evans) بازیگر سینما صحبت‌هایی را برای تمدید قرارداد خود با کمپانی دیزنی انجام داده که برای بازگشت او در قالب شخصیت کاپیتان آمریکا در فیلم‌ها و سریال‌های دنیای سینمایی مارول خواهد بود. با این وجود چطور این امکان وجود دارد که شخصیت کاپیتان آمریکا پس از اتفاقات اخیر در این دنیای سینمایی حال به آن بازگردد؟ با زیپ فا همراه باشید.

اگر از طرفداران دنیای سینمایی مارول بوده و آخرین فیلم‌های MCU را دنبال کرده باشید، احتمالا از این موضوع مطلع هستید که شخصیت کاپیتان آمریکا بنا بر اتفاقات پایان فیلم Avengers: Endgame قاعدتا باید نقش بسیار کمتری را در فیلم‌های آینده این جهان سینمایی داشته باشد. با این وجود اخیرا صحبت‌هایی برای تمدید قرارداد بازیگر این شخصیت انجام شده تا او باز هم در لباس ابرقهرمان محبوب سینمای مارول در فیلم و سری‌های آینده مجددا نقش شخصیت کاپیتان آمریکا را بازی کند.

هشدار اسپویل: دقت کنید در ادامه مطلب احتمال اسپویل بخش‌هایی از فیلم Avengers: Endgame وجود دارد پس اگر آن را تماشا نکرده‌اید بهتر است با آگاهی از این مورد به خواندن ادامه دهید.

نقش شخصیت کاپیتان آمریکا

بازگشت شخصیت کاپیتان آمریکا

کریس ایوانز ابتدا در فیلم Capitan America: The First Avenger نقش این شخصیت محبوب را در سال ۲۰۱۱ بازی کرد و سپس تا سال ۲۰۱۹ دنیای سینمایی مارول را همراهی کرد. با این وجود پس از عرضه فیلم Avengers: Endgame در آن مشاهده کردیم که بعد از شکست خوردن ثانوس، شخصیت استیو راجرز (کاپیتان آمریکا) تمامی سنگ‌های بی‌نهایت را به علاوه چکش میولنیر شخصیت ثور برداشت و در زمان سفر کرد تا همه آن‌ها را به مکانی که باید می‌بودند بازگرداند. با این وجود چنان که به نظر می‌رسید، او زمان بیشتری را در گذشته صرف زندگی با زن ایده‌آل زندگیش یا همان شخصیت پگی کارتر (Peggy Carter) کرد و همین باعث شد تا هنگام بازگشتش به آینده، شاهد یک کریس ایوانز پیر باشیم که دیگر قدرت سابقش را از دست داده است.

به هر حال بازگردانی سنگ‌های بی‌نهایت برای رفع مسئله به وجود آوردن چند خط زمانی مختلف که به دلیل برداشته شدن آن‌ها به وجود آمده بود، یک امر ضروری حساب می‌شد؛ اما زندگی در کنار پگی کارتر و اینکه چطور سال‌های طولانی باعث پیر شدن شخصیت کاپیتان آمریکا شده خود در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. تا حدی خود نویسندگان داستان نیز درباره استفاده مجدد یا کنار گذاشتن کاپیتان آمریکا دچار شک و تردید شده بودند.

نقش شخصیت کاپیتان آمریکا

کاپیتان پیر؟

از هر نظر که به این قضیه نگاه کنیم، شخصیت کاپیتان آمریکا هنوز زنده است و این یعنی مانند شخصیت تونی استارک (Tony Stark) هرگز شاهد مراسم تدفین وی نبودیم! با این حساب یکی از گزینه‌هایی که برای استفاده از این شخصیت در فیلم‌ها و سریال‌های آینده مارول مدنظر است، بازگشت وی به عنوان یک رهبر سالخورده گروه انتقام‌جویان خواهد بود.

همچنین جالب است بدانید که فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به زودی شروع می‌شود و یکی از سریال‌های آن مجموعه The Falcon And The Winter Soldier نام دارد؛ به همین منظور ممکن است شاهد حضور این شخصیت در یاد دادن و تمرین با شخصیت سَم برای تبدیل شدن به کاپیتان بعدی باشیم. درواقع این مورد امکان‌ترین راه ممکن است؛ چراکه شاهد کاپیتان اصلی هستیم و فقط او را در حد حضور اندک در فیلم‌ها و مجموعه‌ها خواهیم دید.

نقش شخصیت کاپیتان آمریکا

یا کاپیتان جوان؟

به هر حال همانطور که مطلع هستید پیری هزاران مشکل برای اجرای حرکات رزمی و کارهای عجیب به همراه خواهد داشت شخصیت کاپیتان آمریکا هم از این قاعده مستثنی نیست؛ با این حساب، اگر قرارداد جدیدی برای همکاری طولانی مدت با کریس ایوانز بسته شده باشد، پس دلیلی هم وجود ندارد که ما فقط نسخه پیر شخصیت استیو راجرز را ببینیم!

به نحوی می‌توان گفت که شاید قرار از بازگشتن این شخصیت از گذشته به آینده و جوان شدن وی نیست؛ بلکه اگر دقت کرده باشید، برای مثال داستان فیلم Black Widow بین دو فیلم Capitan America: Civil War و فیلم Avengers: Infinity War قرار دارد و در آن باز هم شاهد شخصیت ناتاشا رومانوف خواهیم بود. با این وجود، چه دلیلی دارد که درباره گذشته شخصیت کاپیتان آمریکا فیلم یا سریالی ساخته نشود؟ بخصوص اینکه به دلیل سفر در زمان حال گذشته او بازنویسی شده و شخصیت استیو راجرز هرگز در یخ فرو نرفته است.

ساختن فیلم‌هایی که داستان بین چند اثر اصلی را پوشش دهد همیشه طرفداران خاص خود را خواهد داشت و از همه مهم‌تر، جزئیات بیشتر و بهتری از داستان کلی را در اختیار ما قرار می‌دهد.

نقش شخصیت کاپیتان آمریکا

شخصیت کاپیتان آمریکا در جهانی متفاوت

اما اگر شخصیت کاپیتان آمریکا در یک جهان دیگر حضور پیدا کند چه می‌شود؟ همه می‌دانیم که با فیلم Avengers: Endgame و معرفی سفر در زمان چندین واقعیت جداگانه از هر شخصیت در جهان‌های موازی به وجود آمد. برای مثال می‌تواند به شخصیت لوکی (Loki) اشاره کرد؛ او در این فیلم سنگ ابدیت فضا را برداشت و سپس به مکان و زمانی نامشخص فرار کرد! حال نیز تقریبا یک سال از معرفی سریال مختص به او می‌گذرد و ظاهرا قرار است یک تور جهان‌گردی را با خدای فریب و حیله‌گری تجربه کنیم.

پس با این حساب، می‌توان نتیجه گرفت که همیشه احتمال وجود جهان‌های دیگر براز ظهور شخصیت کاپیتان آمریکا جوان وجود دارد؛ چه بسا او را در جهانی ببینیم که در آن شخصیت‌های فیلم X Men نیز حضور داشته باشند! یا اینکه شخصیت منفی او را که به گروه هایدرا (Hydra) پیوسته است را ببینیم؛ به هر حال مدل منفی او نیز در کتاب‌های کامیک وجود دارد.

نقش شخصیت کاپیتان آمریکا

شخصیت کَنگ نابودگر همه چیز را عوض می‌کند!

شخصیت کَنگ نابودگر (Kang the Conqueror) در کتاب‌های کامیک مارول از بدترین و قوی‌ترین ابرشرورهایی است که با بازی با زمان، به جهان‌ها و واقعیت‌های مختلف سفر کرده و آن‌ها را همانطور که از اسمش هم پیداست نابود و فتح می‌کند. با این وجود، ممکن است که شخصیت کاپیتان آمریکا جوان برای جلوگیری از نابودی جهان خود به زمان حال بازگردد تا با این ابرشرور مقابله کند. همچنین در نظر داشته باشید که شخصیت کَنگ می‌تواند در گذشته با شخصیت کاپیتان آمریکا برخورد کند یا حتی رویداد Endgame را به کلی به نفع ثانوس عوض کند.

به هر حال، برای بازگشت شخصیت کاپیتان آمریکا همیشه چندین و چند راه وجود خواهد داشت و باید دید که نویسندگان داستان MCU چگونه وی را مجددا به جریان اضافه خواهند کرد.

منبع: Screen Rant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.