امروز:2 تیر 1400
بازی Phasmophobia

کامل و جامع ترین راهنمای بازی Phasmophobia

بازی Phasmophobia عنوانی در سبک ترسناک هیجانی است که خیلی زود توانست به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های این روز‌های توییچ و سایر سایت‌های اجتماعی تبدیل شود. هدف در این بازی بسیار ساده است؛ باید به مکانی روح‌زده وارد شده و تشخیص دهید که چه نوع روحی آن مکان را تسخیر کرده است. ما در این مقاله برای شما راهنمای استفاده از تمام ابزار های بازی Phasmophobia را جمع‌آوری کرده‌ایم، پس در ادامه با زیپ‌ فا همراه باشید.

می‌توان به جرئت گفت که بازی Phasmophobia یکی از عمیق‌ترین بازی‌های سبک Survival Horror محسوب می‌شود. همانطور که در مقدمه‌ی مقاله اشاره کردیم، هدف در این بازی بسیار ساده و پیش پا افتاده است. اما مسئله‌ای که تجربه‌ی این بازی را به یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین بازی‌های سبک ترس تبدیل کرده، گیم‌پلی پیچیده و معمایی آن است که اگر یک لحظه اشتباه کنید و تصمیم اشتباهی را بگیرید، خود و دوستانتان را به کشتن خواهید داد. همچنین مرحله‌ی آموزشی بازی تنها طرز استفاده از چند آیتم پایه بازی را به شما آموزش خواهد داد و سایر آیتم‌های بازی برای شما گیج کننده خواهند بود. بنابراین در ادامه‌ این مقاله با ما همراه باشید تا طرز استفاده از تمامی آیتم‌های بازی را به شما آموزش دهیم.

..:: دانلود بازی Phasmophobia ::..

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

هدف اصلی بازی

هدف شما در این بازی این است که به یک منطقه‌ی متروکه رفته و سپس با ابزار‌هایی که در اختیار دارید، نشانه‌ها و مدارکی را پیدا کنید که بتوانید با استفاده از آن‌ها، نوع شیاطین و ارواحی که آن منطقه را تسخیر کرده‌اند را شناسایی کنید. در ابتدا مهم‌ترین کاری که باید بکنید این است که منطقه‌ی تسخیر شده را شناسایی کرده و سپس با جمع کردن سه مدرک مهم و گذاشتن آن‌ها در کنار یکدیگر، بتوانید هدف خود را شناسایی کنید و به سلامت برگردید. ابزار‌هایی که در این بازی در اختیار خواهید داشت به شرح زیر هستند:

  • نقشه‌ی EMF سطح 5
  • دماسنج
  • جعبه‌ی ارواح
  • دایره‌ی روح
  • نوشته‌ی روح
  • اثر انگشت

باید مطمئن شوید که قبل از وارد شدن به منطقه‌ی ماموریت، بتوانید تمام این ابزار را همراه خود برده و برای پیدا کردن مدارک از آن‌ها استفاده کنید. همچنین جدا از این موارد، سلاح‌ها و ابزار‌هایی هستند که می‌توانید در قسمت وایت برد، با پرداخت مبلغی قابل توجه، آن‌ها را خریداری کرده و برای دریافت نتیجه‌ی بهتر از آن‌ها استفاده کنید.

ابزار‌های شروع کار و موارد جانبی آن‌ها

برای اینکه بتوانید در سریع‌ترین حالت ممکن، مدارک مورد نیاز را پیدا کنید، باید طرز استفاده از ابزار‌های داخل بازی را به خوبی یاد گرفته باشید. برای شروع مِ‌توانید از ابزار‌های استارتر، EMF خوان، جعبه‌ی روح، دوربین فیلمبرداری، دوربین عکسبرداری، چراغ قوه، نور فرابنفش و کتاب دست نوشته‌های شبح استفاده کنید و اگر نیاز به ابزار‌های جدید داشتید، می‌توانید با استفاده از پولی که از انجام ماموریت‌ها بدست آورده‌اید، ابزار‌های جدیدی را خریداری کرده و در ماموریت‌های خود از آن‌ها استفاده نمایید. برخی از این ابزار‌ها به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید در سریع‌ترین شکل ممکن، مکان شبح را پیدا کنید و برخی از آن‌ها نیز در مقابل حملات آن‌ها از شما محافظت خواهند کرد.

بیشتر این ابزار‌ها را می‌توانید با کلید F بردارید، با کلید G آن‌ها را بندازید و با کلیک راست آن‌ها را فعال نمایید. لازم به ذکر است که شما در هر حالتی می‌توانید با فشردن کلید T، چراغ قوه‌ی خود را فعال کرده و همزمان ابزار دیگری را بدست بگیرید. شما می‌توانید به صورت همزمان تنها سه ابزار مختلف را بدست بگیرید و باید با هم تیمی‌های خود برنامه‌ای را بچینید که بتوانید بهترین ابزار‌های ممکن را برای ماموریت خود حمل کنید.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

چراغ قوه و چراغ قوه‌ی قوی

در بازی Phasmophobia، دو نوع چراغ قوه وجود دارد. نوع استانداردی که از همان اول در ابزار‌های شما موجود خواهد بود و نوع دیگری که چراغ قوه‌ی قوی (Strong Flashlight) نام دارد و منطقه‌ی بیشتری را پوشش خواهد داد. البته یک چراغ قوه‌ی ضعیف‌تر نیز به طور دائل روی شونه‌ی شما وجود دارد و می‌توانید در هر زمانی از آن استفاده کنید. اما این چراغ قوه تنها می‌توانید تا دو اینچ پیشروی شما را پوشش دهد و باید در نظر داشته باشید که همیشه یک چراغ قوه‌ی قوی را با خود حمل نمایید.

ابزار EMF خوان

ابزار EMF یکی از مهم‌ترین ابزار‌های شما برای پیدا کردن مدارک خواهد بود. شما می‌توانید این ابزار را با کلیک راست فعال کرده و همانطور که در محیط بازی گشت و گذار می‌کنید، حواستان به اشباح و خطرات نزدیک نیز باشد. فرکانس بالای دستگاه EMF به معنای خطر بالای اشباح نزدیک شما نیست، بلکه تنها فاصله‌ی آن‌ها را به شما نشان می‌دهد و بیشتر مواقع برای این استفاده می‌شود که شما حضور اشباح را در یک اتاق تشخیص دهید. شما می‌توانید پس از تشخیص دادن اتاق تسخیر شده با استفاده از این دستگاه، مدارک را در دفتر یاداشت خود ثبت کنید.

ترمومتر

ترمومتر تنها ابزاری است که به طور پیشفرض در لیست ابزار شما وجود ندارد. ما به شما شدیدا پیشنهاد می‌کنیم که این ابزار را خریداری کرده و از آن برای شناسایی اتاق‌های شبح‌زده استفاده کنید. طریقه استفاده از این ابزار به این شرح است که زمانی که دمای آن به منهای 10 درجه سیلیسیوس برسد، احتمال اینکه آن اتاق شبح‌زده باشد، بالاتر می‌رود. در کل، زمانی که درجه دمای ترمومتر به زیر صفر درجه‌ی سیلیسیوس رفت، باید آن را به عنوان یک مدرک مهم در دفترچه یادداشت خود ثبت کنید. البته اگر ترمومتر را هم یادتان رفت، می‌توانید از روی نفس کشیدنتان دمای اتاق را ترجیح دهید که البته استفاده از ترمومتر کار را آسان‌تر خواهد کرد.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

جعبه روح

می‌توان به جرئت گفت که جعبه‌ی روح یکی از ترسناک‌ترین ابزار‌های داخل بازی است. شما باید به اتاق مورد نظر رفته، در گوشه‌ای از اتاق نشسته و سپس با میکروفونی که در دنیای واقعی از آن استفاده می‌کنید، سعی کنید که با روح صحبت کنید. با استفاده از جعبه‌ی روح، شیاطین با شیاطین داخل اتاق ارتباط مستقیم پیدا کرده و می‌توانید از آن‌ها سوال‌های متنوعی نظیر “چند سالته”، “می‌تونی با من صحبت کنی”، “آیا کسی پیش من هست؟” را بپرسید.

در ادامه روح می‌تواند به دو روش پاسخ شما را بدهد. در روش اول، روح تغییراتی را در محیط و وسایل آن اعمال خواهد کرد و یا جواب شما را مستقیم از طریق جعبه‌ی روح خواهد داد. جوابی که از طریق جعبه‌ی روح دریافت خواهید کرد، به صورت یک صدای رباتیک خواهد بود و می‌توانید آن را به عنوان یک مدرک در دفترچه‌ی خود یادداشت نمایید. اما اگر روح وسیله‌ای را در اتاق حرکت دهد، تنها به این معنی است که روح در نزدیکی شما قرار دارد و نمی‌توانید آن را به عنوان یک مدرک یادداشت کنید. در نهایت اگر هیچ صدایی شنیده نشود و هیچ وسیله‌ای در اتاق جا به جا نشود، به این معنی است که هیچ روحی در اتاق وجود نداشته و باید اتاق دیگری را امتحان نمایید.

لازم است که به شما یاد آوری کنیم، برای درست عمل کردن جعبه‌ی روح، باید چراغ‌ها را خاموش کرده و برخی از روح‌ها نیز تنها زمانی به شما پاسخ می‌دهند که تنها باشید. همچنین باید در نظر داشته باشید که برای صحبت کردن با روح‌ها باید دکمه‌ی V را نگه دارید و از درست عمل کردن میکروفون خود نیز مطمئن شوید.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

دوربین فیلمبرداری

از آن‌جایی که تنها می‌توانید سه ابزار را با خودتان حمل کنید، توصیه می‌کنیم که دوربین فیلمبرداری را داخل ون رها کرده و تنها زمانی که اتاق تسخیر شده را شناسایی کردید آن را با خودتان ببرید. زمانی که اتاق تسخیر شده را شناسایی کردید، به ون برگردید و دوربین مشکی بزرگ را برای انجام عملیات گسترده‌تر با خود ببرید. دوربین فیلمبرداری را در گوشه‌ی اتاق قرار دهید تا بتوانید نمای وسیع‌تری را از فضای اتاق داشته باشید.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید با کلیک چپ زاویه دوربین را تغییر داده، با کلیک راست آن را روشن و خاموش کنید و با زدن دکمه‌ی F آن را در مکانی دلخواه قرار دهید. یادتان نرود که دوربین را روشن کنید؛ بیشتر اوقات بازی‌بازانی هستند که به خیال خودشان دوربین را روشن گذاشته بودند و زمانی که به ون بر‌میگردند، متوجه می‌شوند که زمان زیادی را با دوربین خاموش سپری کرده‌اند. به طرز عجیبی، در بازی Phasmophobia زمانی که نور دوربین سبز باشد، به این معنی است که دوربین در حال ضبط است و زمانی که قرمز باشد، یعنی دوربین خاموش است.

زمانی که دوربین را در گوشه‌ای از اتاق قرار دادید، باید به ون برگشته و مانیتور داخل ون را چک کنید. در این زمان، باید دقت کنید و ببینید که آیا دایره‌ی روح در اتاق وجود دارد یا خیر. حواستان باشد که دایره‌های روح را نفس هم تیمیتان اشتباه نگیرید. در نهایت اگر هیچگونه دایره‌ی روحی را مشاهده نکردید، زاویه‌ی دوربین را تغییر دهید و اگر باز هم نتیجه‌‌ای را مشاهده نکردید، به اتاق دیگری بروید.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

کتاب دست نوشته‌ی روح

همانند دوربین فیلمبرداری، کتاب دست نوشته‌ی روح زمانی به کار شما خواهد آمد که اتاق تسخیر شده را شناسایی کرده باشید. زمانی که اتاق مد نظر را شناسایی کردید، کتاب را جاگذاری کرده و منتظر بمانید. اگر نوشته‌ای در کتاب ظاهر شد، آن را به عنوان یک مدرک مهم در دفترچه یادداشتتان ثبت کنید. البته باید دقت داشته باشید که برای جاگذاری کتاب، از دکمه‌ی G برای پرت کردن آن استفاده نکنید و با دکمه‌ی F آن را به درستی جاگذاری نمایید.

همچنین باید دقت داشته باشید که کتاب را در زاویه‌ای قرار دهید که تمام اعضای تیم بتوانند آن را به سادگی بخوانند و البته می‌توانید آن را در مقابل لنز دوربین قرار دهید تا بتوانید با خیال راحت، از داخل ون متن داخل کتاب را مشاهده نمایید.

چراغ قوه‌ی نور فرابنفش

توصیه می‌شود که این ابزار را هم مانند ابزار‌های قبلی، در داخل ون رها کرده و زمانی دیگر به سراغ آن بروید. اثر انگشت‌ها به این زودی‌ها پدیدار نمی‌شوند و تنها زمانی که اتفاقات عجیب ماوراالطبیعه رخ داد، می‌توانید این ابزار را به داخل برده و برای پیدا کردن اثر انگشت‌ها از آن‌ استفاده نمایید.

باید در نظر داشته باشید که بهترین مکان برای پیدا کردن اثر انگشت‌ها،‌ پنجره‌ها و در‌ها هستند و باید از نور فرابنفش در این قسمت‌های اتاق بیشتر استفاده کنید. این اثر انگشت‌ها در صورت وجود، سبز رنگ خواهند بود و می‌توانید با عکس‌برداری و ثبت کردن آن‌ها در دفترچه یادداشت، مقدار پول بیشتری را دریافت نمایید.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

دوربین عکسبرداری

در کنار دوربین فیلمبرداری، یک دوربین عکسبرداری هم وجود دارد که با کلیک راست می‌تواند برای شما تصاویر مشخصی را ثبت نماید. در هر ماموریت اصلی، دو ماموریت فرعی نیز وجود خواهد داشت که بیشتر آن‌ها معمولا ربط مستقیمی به دوربین عکسبرداری دارند: عکسبرداری از یک سینک حاوی آب کثیف یا عکسبرداری از خود روحی که آن منطقه را تسخیر کرده است. برای آلوده شدن سینک، باید از ابزار جعبه‌ی روح استفاده کنید تا روح عصبانی شده و از سینک برای ترساندن شما استفاده نماید. سپس می‌توانید با عکسبرداری از آن، پول بیشتری را دریافت نمایید.

صلیب مسیح

صلیب مسیح زمانی به کار شما می‌آید که به اندازه‌ی کافی روح را عصبانی کرده باشید و به خونتان تشنه شده باشد. همچنین با زدن دکمه‌ی G می‌توانید صلیب را به سمت ارواح پرت کرده و خودتان را از خطر مرگ نجات دهید.

فندک و چوب‌های لکه دار

چوب‌های لکه‌دار و شمع تنها ابزار‌هایی هستند که برای استفاده، وابسته به ابزار‌های دیگری هستند. باید در نظر داشته باشید که برای استفاده از این ابزار‌ها، باید همیشه یک فندک را همراه خود داشته باشید و این دو را روشن کنید. از این دو آیتم برای پاکسازی موقتی اتاق از وجود ارواح استفاده می‌شود.

برای استفاده از چوب‌های لکه دار، ابتدا آن‌ها را به همراه فندک در لیست ابزار‌های خود قرار دهید و سپس با زدن کلیک راست، چوب‌های لکه‌دار را انتخاب کرده و با زدن کلید F آن‌ها را روشن کنید. البته یکی از هم تیمی‌هایتان نیز می‌تواند فندک را نگه داشته و برای روشن کردن این چوب‌ها به شما کمک رسانی کند. زمانی که این چوب‌ها را روشن کردید، باید در فضای اتاق قدم زده و اتاق را از وجود ارواح برای مدت زمان کمی پاک کنید. البته این عمل جزو ماموریت‌های فرعی هم محسوب می‌شود و می‌توانید با انجام دادن آن مبلغ بیشتری را دریافت نمایید.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

فندک و شمع

همانند چوب‌های لکه دار، شمع‌ها نیز بدون فندک بلااستفاده خواهند بود. همانند چوب‌ها، زمانی که احساس کردید فعالیت روح‌ها بیشتر شده و عصبانی‌تر شده‌اند، شمع‌ها را روشن کنید تا بتوانید مدت کمی از خودتان محافظت نمایید. این آیتم زمانی به کار شما خواهد آمد که یک شبح سطح 10، چراغ قوه‌ی شما را از کار انداخته و راهی جز استفاده از شمع‌ها را پیش روی شما نگذارد.

قرص‌های عقل

مدتی پس از اینکه اتاق تسخیر شده را شناسایی کرده و علائمی از شبح مورد نظر را مشاهده کردید، میزان عقلانیت شما شروع به سقوط کرده و پایین خواهد آمد. این مسئله تنها برای شما نخواهد بود و سایر هم تیمی‌های شما نیز عقلانیتشان را از دست خواهند داد. بنابراین توصیه می‌شود که پس از مدتی، به ون برگشته و از قرص‌های عقلانیت استفاده کنید تا بتوانید ماموریت‌ خود را ادامه دهید.

نمک

همانند صلیب عیسی، نمک نیز می‌تواند از شما و سایر هم‌تیمی‌هایتان برای مدتی محافظت نماید. نمک آیتمی است که تنها روی برخی از اشباح عمل می‌کند؛ اما در هر صورت می‌تواند ابزار خوبی برای محافظت از شما باشد.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

سه پایه دوربین

گاهی اوقات اشباحی هستند که در دستشویی و یا سایر نقاط برای شما کمین می‌کنند و بهترین راه برای مقابله با آن‌ها، قرار دادن دوربین‌ فیلمبرداری در یک موقعیت عجیب و غریب است. بنابراین یک سه‌پایه می‌تواند برای قراردادن دوربین فیلمبرداری در یک زاویه‌ی دلخواه و شکار هاله‌های دایره‌ای ارواح به شما کمک نماید.

اشیا درخشان

در بازی اشیای درخشانی هستند که می‌توانید در غیاب چراغ قوه‌های فرابنفش از آن‌ها استفاده نمایید. این اشیا درخشان، برای پیدا کردن اثر انگشت‌ها و همچنین پیدا کردن راه خروج می‌توانند بسیار کار آمد باشند. برای انداختن این اشیا می‌توانید از دکمه‌ی G استفاده نمایید.

دوربین نصب شده در سر

راهنما بازی Phasmophobia – همانطور که در مسیر بازی پیش می‌روید و میزان سختی بازی بالاتر می‌رود، تصمیم‌گیری برای اینکه کدام یک از سه آیتم را با خودتان حمل کنید نیز دشوار‌تر خواهد شد. بنابراین می‌توانید از آیتم دوربین نصب شده در سر استفاده کنید تا همزمان که یک چراغ قوه همراه خود دارید، سه جای خالی برای حمل کردن ابزار نیز خواهید داشت و این آیتم جزو معدود آیتم‌هایی است که جایی را پر نخواهد کرد.

شما می‌توانید این ابزار را خودتان حمل کنید و یا اینکه به دوستانتان بدهید تا در گوشه‌ای از اتاق ایستاده و سپس باقی اعضای تیم به دنبال هاله‌های نور ارواح بگردند. پیشروی با این استراتژی می‌تواند شما را در سریع‌ترین حالت ممکن به هدفتان برساند.

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی آیتمی است که می‌تواند حرکت ارواح را در فضای اتاق تشخیص داده و شما را یک قدم به شکار کردن آن‌ها نزدیک نماید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این سنسور‌ها را روی دیوار قرار داده و منتظر صدای بوق آن بمانید. در صورتی که ارواح و یا اعضای تیم از رو به روی این سنسور رد شوند، صدای بوق را خواهید شنید.

ابزار های بازی Phasmophobia
ابزار های بازی Phasmophobia

سنسور صوتی

همانند سنسور حرکتی، سنسور صوتی نیز قادر به محافظت و یا تولید مدرک برای شما نخواهد بود؛ اما می‌توانید با استفاده از این آیتم با سرعت بیشتری، مکان تسخیر شده و محل قرارگیری روح را پیدا کنید.

میکروفون

همانند سنسور حرکتی و سنسور صوتی، از این آیتم نیز برای شناسایی رفتار و مکان اشباح استفاده می‌شود. در صورت قرار دادن این میکروفون‌ها در مکان‌هایی از منطقه، می‌توانید صدای اشباح را بشنوید.

سنسور نور مادون قرمز

آیتم دیگری که برای شناسایی مکان قرارگیری اشباح استفاده می‌شود سنسور نور مادون قرمز است که می‌توانید با قرار دادن آن، رفتار اشباح را زیر نظر داشته باشید.

توصیه‌ی مهم آخر

همانطور که در مسیر بازی پیش می‌روید و سطح‌ها و ابزار جدید را باز می‌کنید، نقشه‌های جدیدتری نیز برای شما باز خواهد شد تا بتوانید توانایی‌های خود را بهتر از گذشته امتحان کنید. نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که باید تا جایی که می‌توانید، محتاط عمل کرده و هوشمندانه بروید. زیرا در صورتی که آیتم‌های زیادی را خریداری کرده باشید، هر لحظه امکان دارد که توسط اشباح شکار شده و تمام آیتم‌های خود را از دست بدهید. البته آیتم‌های قرص عقلانیت به صورت خودکار پر خواهند شد و نیازی به خرید دوباره‌ی آن‌ها نیست. اما یادتان باشد که در هر دور از بازی کردن، باید این آیتم را در همان اوایل بازی، در لیست ابزار‌های خود قرار دهید.

امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.