گروه Araska بازی Cyberpunk 2077

گروه Arasaka در بازی Cyberpunk 2077 چه نقشی دارند؟

در بازی Cyberpunk 2077 شاهد جمع شدن گروه‌های بسیاری هستیم که در شهر Night City در مناطق مختلف آن پخش شده و کنترل هرکدام را بر عهده دارند. با این وجود یکی از این دسته‌ها که نقش بسزایی را در این بازی خواهند داشت، گروه Arasaka Corporation خواهد بود که در این مطلب قصد داریم تا درباره نقش آن‌ها توضیحاتی‌ها ارائه دهیم. با زیپ فا همراه باشید.

هنگامی که صحبت از یک بازی با پس‌زمینه سایبرپانکی می‌شود، بدون شک طرفداران این سبک به یاد دسته‌ها و گروه‌های مختلفی خواهند افتاد که هرکدام بخشی از یک شهر، ایالت و یا حتی کشور را تصاحب کرده و ویژگی خاص خود را در تجارت کالا و تامین قدرت خود دارند. با این وجود، بازی Cyberpunk 2077 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همانطور که در تریلرهای آن مشاهده کردیم، شامل گروه‌ها و دسته‌هایی خواهد شد که در ۶ قسمت نقشه شهر Night City پخش شده‌اند.

با این وجود یکی از بزرگ‌ترین، یا شاید هم مهم‌ترین گروه‌های حاضر در بازی دسته Arasaka Corporation خواهد بود؛ انجمنی که ابتدا در ژاپن شروع به کار کرده و تجارت و سیاست خود را در کل جهان، از جمله شهر Night City به ثبت رسانده است. درواقع می‌توان گفت که این شهر توسط این دسته رهبری می‌شود و سایر فرقه‌ها به نحوی زیرگروه آن محسوب می‌شوند. همچنین اگر در نقشه بازی Cyberpunk 2077 به آسمان مرکز شهر دقت کنید، برج Arasaka که متعلق به این گروه است را خواهید دید که می‌توان گفت بر کل شهر نظارت دارد. اما چگونه این گروه در رأس قدرت قرار گرفته و از چه زمانی این تصاحب قدرت و کنترل را در شهر Night City بر دست گرفته است؟

بازی Cyberpunk 2077

برای پاسخ به این سوال، پیش از هرچیز لازم است تا نگاهی به تاریخچه تشکیل این گروه که به حدود ۱۶۰ سال پیش مربوط می‌شود بیندازیم. شخصیت ساسای آراساکا (Sasai Arasaka) درواقع کسی بود که در سال 1915 و پیش از رخداد جنگ جهانی دوم شرکتی با این نام را برای تامین سلاح ارتش ژاپن تاسیس کرد. تا اینکه پیشرفت و همچنین شهرت این شرکت رفته رفته به اوج خود رسید و به یکی از تامین کننده‌های انواع تفنگ و سلاح گرم تبدیل شد.

با این حال در سال 1960 ساسای آراساکا فوت کرد و پس از آن، پسر وی به نام سابورو آراساکا (Saburo Arasaka) جای او را گرفت که ظاهرا نسبت به پدر خود، دید گسترده‌تری برای فروش سلاح در کل جهان را در ذهن خود پرورش داده بود. هنگامی که او به ریاست شرکت پدری خود شد، همانطور که می‌دانید کشور ژاپن در جنگ جهانی دوم شکست خورده و تمام قدرت نظامی و سیاسی از آن گرفته شد؛ امری که باعث می‌شد تا یک شرکت سازنده سلاح در چنین شرایطی عملا از کار بیکار شده و دیگر توان تجارت نداشته باشد. اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد، سابورو راه تازه‌ای را برای تجارت فراتر از کشور ژاپن را در پیش گرفت تا اسلحه‌های شرکت او به جهان بازتری سفر کنند.

بازی Cyberpunk 2077

با این حال تصمیم جدید سابورو برای تجارت جهانی موفق پیش رفت و تجارت اسلحه و خودروهای نظامی و پیشرفته، توسط شرکت او به شهرت جهانی رسیدند؛ اما شاید بتوان گفت مهم‌ترین اقدام وی برای پایه‌گذاری یک انجمن بزرگ و کامل به نام Arasaka Corporation ساخت یک زیرگروه، برای رفع مسائل امنیتی و داخلی به نام Arasaka Security بود. این اقدام باعث شد تا این شرکت توسط بسیاری از کشورها برای رفع مشکلات امنیتی قراردادهایی ببندند و به نحوی به شرکت اصلی وابسته شوند. همچنین با انجام این کار، سابورو قدرت شرکت خود را به حدی رساند که ارتش خودمختار تشکیل داده و توان نظامی خود را نه‌تنها در ژاپن، بلکه در کل جهان گسترش داد‌. به علاوه وجود چنین قدرتی در کشور ژاپن، سایه بزرگی را بر تمامی مسائل سیاسی و نظامی این کشور انداخته و به نحوی کنترل ۶۰ درصد از کشور را به Arasaka Corporation واگذار کرده بود.

بازی Cyberpunk 2077

در سال 2020 تقریبا سهام نیمی از تمامی شرکت‌های امنیتی و نظامی توسط Arasaka Corporation خریداری شده و ارزش روز آن به رقمی حدود 475 بیلیون دلار اروپا (ارز موجود در داستان سری بازی Cyberpunk) تبدیل شده بود. در این سال، شخصیت سابورو آراساکا که حال به سن ۱۰۱ سالگی نزدیک شده بود، بسیاری از اعضای بدن خود را با تجهیزات پیشرفته تعویض کرد اما مسئله بالا رفتن سن چیزی نبود که در آن سال‌ها بتوان به راحتب جلوی آن را گرفت. با این حساب، او نیز بخش اعظمی از قدرت خود را در اختیار پسرش کِی (Kei) قرار داد.

بازی Cyberpunk 2077

به هر حال روال قدرت در این شرکت به همین روند ادامه داشت؛ جرائمی مانند قتل، حمله تروریستی، رشوه و خرید رای برای تعیین قدرت و حتی تهدید نظامی تنها بخش کوچکی از مواردی بودند که شرکت Arasaka Corporation در آن‌ها دخالت کامل داشت. اما این اوضاع تنها تا سال 2021 دوام آورد؛ چراکه در این سال چهارمین جنگ امنیتی بین گروه‌های CINO و OTEC شروع شده و Arasaka Corporation توسط نیروهای CINO خریداری شد تا برای آن‌ها در این جنگ شریک باشد. این امر باعث کشته شدن شخصیت کِی آراساکا، تنها ۱ سال پس از به قدرت رسیدن وی شد و گروه Militech که از رقیبان همیشگی و قدرتمند این شرکت بودند به رأس قدرت در ایالات متحده تبدیل شده و برج آراساکا در شهر Night City را نابود کردند.

همچنین تمامی اعضای این شرکت تروریست اعلام شده و همه قدرت آن در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا سلب شد تا Arasaka Corporation تنها به یک شرکت داخلی در ژاپن تبدیل شود. با این حال تنها چند دهه طول کشید تا یورینوبو آراساکا رفته رفته اعتبار سابق را جمع کرده و مجددا این شرکت را به قدرت سابق برساند؛ تاحدی که در بازی Cyberpunk 2077 شاهد حضور آن‌ها در آمریکا و شهر Night City به عنوان یک نیرو برتر و کنترل کننده هستیم.

بازی Cyberpunk 2077

با این وجود یکی از افراد مهم در بازی، یا همان شخصیت Johnny Silverhand (که توسط بازیگر معروف، کیانو ریوز صداگذاری و اجرا شده) در طی دهه‌های گذشته به مقابله با این شرکت پرداخته و به نظر می‌رسد که این کار او را شدیدا به دردسر انداخته است. به هر حال زمان زیادی باقی نمانده تا ببینیم که اتفاقات مهم داستان بازی Cyberpunk 2077 با وجود چنین پس‌زمینه غنی و کاملی چطور پیش خواهد رفت.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۰ آذر ماه (۱۰ دسامبر) برای کنسول‌های نسل نهمی، نسل هشتمی و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

منبع: Gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.