بازی FIFA 20

۱۰ ترفند برای بهتر شدن در بازی FIFA 20

۱۰ ترفند برای بهتر شدن در بازی FIFA 20 – بازی فیفا 20 میزبان تغییرات وسیعی است. از جمله این تغییرات می‌توان به اضافه شدن حالت‌های جدید به بازی مانند فوتسال اشاره کرد. در کنار این موضوع، تغییراتی نیز در روند بازی و تکنیک‌های آن صورت گرفته است که بهتر است از آن‌ها مطلع شوید. پس با زیپ فا و ۱۰ ترفند که باعث بهتر شدن بازی‌تان در بازی FIFA 20 می‌شود همراه باشید.

استودیوی EA Sports چندی پیش بازی فیفا 20 را برای کنسول‌ پلی‌استیشن 4، کنسول‌ اکس‌باکس وان، کنسول‌ نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر کرد و هم‌اکنون بازی‌بازان با هر کنسولی فرصت تجربه‌ این بازی را دارند.

بازی FIFA 20 محتوا و امکانات جدید بسیاری دارد که بوسیله‌ آن‌ها می‌توانید مدت زمان بسیار بیشتری سرگرم باشید. اکنون این فرصت را دارید که در لیگ قهرمانان شرکت کرده و مقام اول را کسب کنید یا تیم خود را ارتقاء دهید و یا با دوستانتان بخش جدید VOLTA را تجربه نمایید. در ادامه ما به بررسی 10 مورد که می‌تواند به شما در تجربه‌ بازی کمک کند می‌پردازیم.

بازی FIFA 20

1- از دریبل‌های متوالی و زیاد استفاده کنید

یکی از بخش‌هایی است که به FIFA 20 اضافه شده و در موقعیت‌های یک به یک می‌تواند بسیار کاربردی باشد. باتوجه به مکانیزم جدید دریبل زدن، اکنون گزینه‌های بیشتری برای دور زدن مدافعان و حمله کردن برای مهاجمان وجود دارد.

با نگه داشتن دکمه‌ی L1/LB، می‌توانید در حالی که توپ را در کنترل دارید به اطراف نگاه کنید و سپس با نگه‌داشتن R1/RB روی بازیکن مورد نظرتان قفل کنید. استفاده از این کار و دریبل متوالی بسیار کاربردی است بخصوص زمانی که تصمیم دارید فضایی خالی برای جلو رفتن بیابید.

2- Timed Finishing را تمرین کنید

امکان Timed Finishing به بازی FIFA 20 بازگشت اما آن‌طور که باید متعادل نشده و در نهایت می‌توانیم بگوییم انجام آن سخت‌تر هم شده است. با این حال، با استفاده از شوت‌هایی به این سبک می‌توانید گل‌های بیشتری را به ثمر برسانید. این تکنیک ارزش هر مقدار زمان که برای تمرین و یادگیری آن صرف کنید را دارد بخصوص هنگامی که قرار است ضربه‌ای آزاد بزنید.

بازی فیفا 20

3- ضد حمله

در بازی فیفا 20 بهتر از هر زمان دیگری مدافعین می‌توانند سریعتر از قبل به مهاجمان برسند. استفاده از تکنیک ضد حمله امکانی است که بازیکنان می‌توانند با استفاده از آن در زمان درست حملاتی کشنده و سرنوشت ساز داشته باشند. رد کردن بازیکنان شاید خیلی برای انجام این تکنیک مناسب نباشد بنابراین بهتر است رویکرد مستقیم برای ضد حمله داشته باشید.

4- در دفاع جابه‌جا شوید

یکی دیگر از تغییراتی که در بازی شاهد هستیم  این است که بازیکنان دیگر نمی‌توانند با تکیه‌ بر هوش مصنوعی به دفاع بپردازند. شما باید توپ را به خوبی در کنترل خود بگیرید و از حریف خود برای حرکت دادن توپ جلو بزنید که به‌نظر راحت‌تر می‌رسد. با فشردن دکمه‌ی X/A می‌توانید توپ را متوقف کنید و برای مدیریت آن از L2/LT استفاده کنید. ‌اکنون می‌توانید دکمه‌ی R2/RT را نگه دارید تا مدافع شما به خوبی زمین را پوشش داده و از عبور توپ و بازیکنان تیم رقیب جلوگیری کند. در غیر این‌صورت  باید صبور باشید تا در موقعیت مناسب هر دو دکمه را رها کنید تا توپ به خوبی در کنترل شما قرار گیرد.

بازی FIFA 20

5- یادبگیرید چگونه از ضربات آزاد استفاده کنید

تنظیم توپ برای انجام ضربه آزاد بسیار پرهیجان و البته دشوار است. با اهرم سمت چپ می‌توانید مکانی که تصمیم به شوت کردن به سمت آن را دارید نشانه بگیرید و اهرم سمت راست می‌توانید چرخش توپ را تنظیم نمایید. بسته به آنکه شما چطور اهرم‌ها را می‌چرخانید می‌توانید شیب منحنی یا حتی شدت ضربه توپ را هنگام شوت کردن تنظیم کنید. تنظیم اسپین یا چرخش اهمیت بسیار زیادی در میزان موفقیت شوت شما دارد.

6- از روش‌های جدید پاس دادن استفاده کنید

در عنوان یاد شده شما بیشتر از هر زمان دیگری گزینه برای انتخاب در اختیار دارید. می‌توان با دو بار فشردن دکمه‌ی پاس (X/A) یا از طریق پرتاب (Y/مثلث) موقعیت‌های خاصی ایجاد کرد. همچنین می‌توانید با دوبار فشردن دکمه‌های (L1/LB)+(مثلث/Y) حلقه‌ای از پاس را ایجاد کنید.

ترفند های بازی FIFA 20

7- برای زدن کورنرها دروازه‌بان را بیرون بیاورید

یکی از ظریف‌ترین تغییراتی که در بازی FIFA 20 می‌بینیم این است که می‌توانید به عمد دروازه‌بان خود را از دروازه خارج کنید. با فشردن دکمه‌ی مثلث/Y دروازه‌بان با سرعت از دروازه خارج می‌شود و برای گرفتن یا مشت کردن توپ می‌پرد. این می‌تواند برای دفاع از دروازه و بخصوص ضربه‌های کورنر مفید باشد. البته توجه داشته باشید این عمل همانند دنیای واقعی بسیار خطرناک است.

8- مهارت‌های جدید را بیاموزید

همانند تمامی نسخه‌های قبلی، در این نسخه هم مهارت‌های جدیدی وجود دارد که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا آن‌ها را بیاموزند و استعداد خودشان را نشان دهند. درحالی که چند حرکت جدید برای یادگیری وجود دارد اما حرکت پاشنه به پاشنه (Heel – Heel) را می‌توان در میان این مهارت‌ها بسیار برجسته دانست. یادگیری این مهارت به‌طور حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند حرکاتی مشابه با حرکت پای رونالدو انجام دهید. برای انجام کافی است دکمه‌ L1/LB را نگه داشته و سپس اهرم سمت راست در یک سمت نگه دارید.

یک صفحه‌ی 180 درجه‌ای نیز با متغیری چهارتایی وجود دارد که می‌توانید با فشردن دکمه‌ی L1/LB به تنظیم آن بپردازید. پیشنهاد می‌کنیم یکی از مهارت‌های جدید را قبل از شروع مسابقه بیاموزید و در بهترین زمان از آن استفاده کنید.

دریبل بازی فیفا 20

9- از تکل‌های قدرتی استفاده کنید

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، دفاع کردن در بازی فیفا 20 نسبت به نسخه‌های قبلی دشوارتر است. یکی از بهترین ترفندهایی که می‌توان با آن به خوبی جلوی حمله‌ی تیم مقابل را گرفت استفاده از تکل بوده و برای انجام آن کافی است دکمه‌ (O/B) را نگه‌دارید و سپس با دکمه‌ (X/مربع) قدرت برخورد را کنترل کنید. با این کار مدافع شما با قدرت به سمت مهاجم تیم مقابل می‌رود و مطمئن باشید که مهاجم با هیچ روشی نمی‌تواند از خودش در برابر تکل از خود محافظت کرده و خود را در موقعیت بهتری قرار دهد. با این حال توجه داشته باشید که انجام این کار در مکان‌های خاص می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

10- مراقب‌ خطا‌هایتان باشید

قوانین ضربه‌های آزاد و مجازات آن‌ها در سال جاری همانند سیستم نشانه گیری با تفاوت‌هایی همراه شده است. با این حال هنگام شوت نمی‌توانید توپ خود را بیشتر از ۱۰ متر بفرستید. سعی کنید با اهرم سمت چپ برای تعیین ارتفاع شوت تصمیم گیری کنید، همان زمانی که قدرت شوت را مشخص می‌نمایید. قدرت پایین‌تر منجر به شوتی دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شود؛ اما هرچه ضربه قدرتمندتر باشد، سرعتی بیشتر اما دقتی کمتر خواهید داشت. برای زدن ضربه‌های آزاد می‌توانید از Timed Finishing  نیز استفاده کنید البته اگر به اندازه‌ی کافی مهارت دارید و شجاع هستید.

در آخر امیدوارم از این مطلب و تکنیک‌های یاد شده در آن راضی بوده باشید. همچنین می‌توانید از دیگر محتوای آموزشی سایت زیپ فا نیز دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.