امروز:6 مرداد 1400
بازی Rust

10 اشتباه بازیکنان هنگام تجربه بازی Rust

بازی Rust درواقع یک عنوان سبک Survival است که در آن باید سعی کنید تا بیشتر از دیگر بازیکنان زنده بمانید؛ اما لازم است بدانید که در این بازی شرایط کمی با سایر عناوین این سبک فرق می‌کند! به همین منظور در این مطلب 10 اشتباه را که کاربران در بازی Rust انجام می‌دهند خاطرنشان خواهیم کرد تا آن‌ها را تکرار نکنید. با زیپ فا همراه باشید.

شاید دیدن چند قسمت از سریال Hunger Games یا پیروزی در چند بازی سبک بتل رویال مانند بازی فورتنایت و بازی Call of Duty: Warzone باعث شده تا فکر کنید که دیگر می‌توانید در هر عنوان سبک Survival پیروز شوید. اما جالب است بدانید که بازی Rust با آنچه که فکرش را می‌کنید کاملا فرق می‌کند؛ یک بازی مهیج، که در آن بدون هیچ وسیله‌ای در کنار ساحل یک جزیره بیدار می‌شوید و همزمان با سایر بازیکنان ملاقات خواهید کرد!

اشتباه‌های کاربران در بازی Rust

با این وجود شما در این بازی پیش از هرچیز از خود در مقابل دیگران دفاع کنید و هرگز اشتباه‌های زیر انجام ندهید.

بازی Rust

10. اعتماد کامل به دیگران

 

هرآنچه که درباره تعامل با افراد و زندگی در اجتماع که در واقعیت یاد گرفته‌اید را دور بریزید! در بازی Rust شرایط کاملا متفاوت است و باید در آن تا می‌توانید از اعتماد کردن به دیگران برای رفتن به مکانی خاص یا انجام کاری که شما را در شرایط بدی قرار می‌دهد خودداری کنید.

بخصوص اگر فردی را مشاهده کردید که تجهیزات بهتری نسبت به شما دارد، قاعدتا هرگز نباید به وعده‌های او درباره تیم شدن و حذف سایر بازیکنان گوش کنید؛ چراکه در آخر، قربانی همین حرف‌ها خواهید شد!

بازی Rust

9. بیش از حد تکی بازی کردن

 

هرقدر که در مورد قبل درباره اعتماد کردن به افراد گفتیم، همینطور لازم است بدانید که جمع‌آوری تجهیزات و ساخت سلاح همراه با افراد دیگر قاعدتا به شما در کسب پیروزی کمک خواهد کرد. پس سعی کنید تا همیشه افرادی را نزدیک خود داشته باشید که در یک حد میانه، نه خیلی به آن‌ها اعتماد کنید و نه به کلی تنها جلو بروید.

به هر حال تنها بازی کردن بهترین گزینه برای بازیکنان فوق‌العاده حرفه‌ای است و اگر شما در بازی Rust تازه‌وارد هستید، شاید بهترین کار اضافه کردن سایر دوستان خود به آن باشد تا از نظر اعتماد به آن‌ها مشکلی نداشته باشید.

بازی Rust

8. یاد نگرفتن نحوه ساخت تجهیزات

 

جدای از بحث اعتماد به افراد و مسائل مربوط به آن، یکی از اساسی‌ترین و اصول پایه تجربه بازی Rust این است که رفته رفته با نحوه ساخت تجهیزات آشنا شوید. ساختن دیوارهای بسیار بلند یا کوتاه تنها در مصرف منابع شما تاثیر منفی می‌گذارد و یاد نگرفتن نحوه صحیح انجام آن منجر به باخت‌های پشت سر هم می‌شود.

همچنین در نظر داشته باشید که سازه‌ای که در این بازی بنا می‌کنید، از دو سمت شکننده و سخت خواهد بود و باید سعی کنید تا طرف سخت را به عنوان قسمت بیرونی قرار دهید؛ چراکه با انجام ندادن اینکار، سایر افراد می‌توانند به راحتی آن را بشکنند و وارد شوند!

بازی Rust

7. اعتماد به نفس بیش از حد و خوشبینی

پس شما با رعایت موارد بالا موفق شده‌اید تا یک کاخ کوچک برای خود بسازید که در آن از منابع خود به خوبی محافظت کرده و در راحتی هرچه تمام‌تر بازی می‌کنید؛ اما آیا راحتی در بازی Rust وجود دارد؟ هرگز!

به محض اینکه سایر بازیکنان متوجه شوند که شما در حال پیشرفت و قدرتمند شدن هستید، به هدف اصلی آن‌ها برای غارت تبدیل خواهید شد. به هر حال برداشتن یک اسلحه قدرتمند از داخل یک هلی‌کوپتر و برداشتن تجهیزات بسیار در بازی Rust هرگز پیروزی شما را تضمین نمی‌کند؛ بلکه هرلحظه باید مراقب حمله ناگهانی افرادی باشید که برای نابودی شما نقشه کشیده‌اند.

بازی Rust

6. استفاده نکردن از میکروفون

برقراری ارتباط در بازی Rust از مهم‌ترین کارهایی است که برای زنده ماندن حتما باید انجام دهید. البته شاید فکر کنید که انجام این کار توسط تایپ کردن به راحتی انجام می‌شود، اما گزینه مورد نظر در بازی Rust صحبت کردن با میکروفون هدست یا سیستم شما خواهد بود.

به هر حال صحبت کردن با میکروفون مزایای خود را برای همکاری یا معامله با دیگر بازیکنان دارد؛ همچنین همیشه با صحبت کردن می‌توانید برنامه حمله خود به فردی که تجهیزات بسیاری دارد را با دیگران سر هم کنید و در نهایت صاحب منابع او شوید. به علاوه، صحبت کردن در بازی شما را بیشتر در نقش یک انسان نشان می‌دهد که در قالب شخصیت داخل بازی قرار گرفته‌اید.

بازی Rust

5. نگه داشتن کل منابع در یک مکان

تنبل بودن در بازی Rust مشکل بزرگی است که بسیاری از بازیکنان از انجام آن رنج می‌برند؛ به نحوی که نه‌تنها منابع خود را جمع‌آوری نمی‌کنند، بلکه هنگام گرفتن منابع بازیکنان دیگر نیز همه آن‌ها را در یک مکان مشخص جمع می‌کنند تا غارت آن برای سایر بازیکنان بسیار راحت‌تر از قبل باشد.

به هرحال ساختن چند مکان جداگانه برای منابع مختلف شاید در ابتدا کمی سخت به‌نظر برسد، اما در آخر هنگامی که متوجه می‌شوید که چقدر تجهیزات شما در برابر سایر افرادی که قصد دزدیدن آن‌ها را دارند در امان مانده، از نتیجه کار راضی خواهید ماند.

بازی Rust

4. ساخت سلاح بیشتر به جای جعبه کمک‌های اولیه

همانطور که در جریان هستید بازی Rust درواقع یک عنوان سبک Survival است که تنها هدف شما در آن زنده ماندن و تلاش برای بقا خواهد بود؛ با این وجود شاید هنگامی که متوجه شوید که چه اسلحه‌هایی را می‌توان در این بازی ساخت، دیگر به کلی فکر کردن هنگام بازی را فراموش کرده و سعی کنید تا هرچه سریع‌تر خود را به یک AK 47 برسانید!

به هر حال شاید داشتن اسلحه در بازی به قدرت شما اضافه کند، اما همیشه باید در نظر داشته باشید که در یک بازی سبک استقامتی و Survival مهم‌ترین کار داشتن جعبه کمک‌های اولیه است.

بازی Rust

3. ساخت کلید برای قفل‌ها

اگر تحت هرشرایطی مجبور به ساخت یک بنا و انبار کردن تمامی وسایل خود در آن شدید، همیشه سعی کنید تا برای آن قفل بسازید؛ اما نه قفلی که با کلید به راحتی باز شده و به دیگران اجازه دهد تا پس از کشتن شما، کلید را بردارند و تجهیزاتتان را غارت کنند. بلکه نیاز اینجا به قفلی است که تنها با یک رمز باز شود تا دسترسی هرکسی به آن آزاد نباشد.

به هر حال ساخت قفل‌های کلیدی چندان هم نا امن نیست، اما ساخت کلید بعد از قفل، به این معنی است که باز کردن آن نیز توسط دیگران امکان‌پذیر خواهد شد.

بازی Rust

2. از مشعل استفاده کردن در شب

شاید روشن کردن یک مشعل در شب، هنگامی که هیچ چیز دیده نمی‌شود برای دید بهتر و همچنین دفع سرما بهترین راه باشد، اما در نظر داشته باشید که یک نور روشن در تاریکی، دقیقا به منزله لو رفتن مکان برای هر جنبنده‌ای در نزدیکی شما خواهد بود!

با این حال بهتر است سعی کنید تا استفاده خود از مشعل را به حداقل برسانید؛ چراکه علاوه بر سایر بازیکنان، اینبار ممکن است توسط حیوانات هم مورد حمله قرار بگیرید.

بازی Rust

1. سریع به سراغ مبارزه با دیگر بازیکنان رفتن

اشتباه بزرگی که تقریبا همه تازه‌وارد در بازی Rust می‌کنند، برداشتن یک اسلحه در همان ابتدای بازی و سپس حمله به دیگر بازیکنان است؛ درست است، شاید موفق شوید تا افرادی را هم بکشید، اما ممکن است به پست فردی بخورید که از شما بسیار قوی‌تر است و به عنوان اولین نفر شما را حذف می‌کند!

بهترین کار برای مقابله با این اشتباه، این است که همیشه سعی کنید تا از سلاح خود برای دفاع استفاده کرده و پس از تکمیل تجهیزات، کم کم به سراغ حمله کردن به سایر بازیکنان بروید.

منبع: Gamerant

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.