مرحله مخفی بازی

10 مرحله‌ مخفی در بازی‌ ها که احتمالا آن‌ ها را پیدا نکردید

توسعه‌دهندگان بازی برای ماجراجویی بیشتر بازی‌بازان از سال 1979 تصمیم گرفتند تا رازهایی را در بازی قرار دهند. اما گنجاندن رمز و رازهایی در سطح‌ها و مراحل مختلف کمی دشوار است چراکه برای پنهان کردن بخش‌های مختلف باید زمان و پول صرف کرد و ممکن است بسیاری از بازیکنان هرگز آن را پیدا نکنند. این مراحل اغلب تصاویری از محتوای فراموش شده‌ای هستند که بازیکنان را وسوسه می‌کنند تا به اسرار و گاها ورود به دنیایی آشنا، یا تنها گرفتن جوایز موجود در این بخش‌های مخفی به این مکان‌ها وارد شوند. با زیپ فا برای مروری بر ۱۰ مرحله مخفی بازی‌های ویدئویی همراه باشید.

مراحل پنهان در بازی‌های ویدئویی خارج از محتوای اصلی یک بازی است به این معنا که باید کمی عمیق‌تر برای یافتن آن‌ها تلاش کرد؛ چه به معنای استفاده از یک دیوار باشد یا وارد کردن چندین دکمه به صورت همزمان و یا انتخاب مسیر درست راه‌هایی که می‌توان برای ایجاد مراحل و بخش‌های مخفی کمک گرفت تا علاقه‌مندان را به خود جذب کند.

دلیل قرار گرفتن بخش‌های مخفی را می‌توان افزایش لذت تجربه‌ی بازی‌ها دانست. به هرحال ساخت این بخش از بازی را می‌توان به قمار شبیه کرد چراکه ساخت آن هزینه بر بوده و باید به اندازه‌ی کافی برای بازی‌باز جذاب باشد تا او را به خود جذب کند. در ادامه تصمیم داریم نگاهی به 10 مرحله‌ی مخفی بازی‌ها داشته باشیم.

3030 Kanye Quest

بازی Kanye Quest 3030، عنوانی عجیب و غریب بوده که در آن در سفری که خواهید داشت نقش کانیه وست (Kanye West) را ایفا می‌کنید اما توجه داشته باشید این تنها آغاز مسیر است. هنگامی که بازی‌بازان مشغول تجربه‌ی این بازی بودند متوجه شدند در سری دیالوگ‌های اتفاقی اگر کلمه‌ی ASCEND وارد شود به صورت کاملا تصادفی بخشی مخفی ایجاد می‌شود.
به نظر می‌رسد این کلمه رمزی است برای وارد شدن به مکانی مخفی که برنامه‌نویسان آن را به قصد در بازی قرار داده بودند. در ابتدا بازیکنان گمان کردند این بخش مخفی بخشی از روند بازی بوده و باید حتما چیزی را در آن می‌یافتند. درپی یافتن این مکان مخفی بسیاری تلاش کردند تا با سازندگی ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها اطلاعات بیشتری در این رابطه پیدا کنند که متاسفانه یا خوشبختانه سازندگان هیچ پاسخی به آن‌ها ندادند.

World Of Warcraft

بازی World Of Warcrafts به اندازه‌ی خودش ترسناک است. روایتی از جنگ‌های صلیبی که مملو از هیولاهای نفرت انگیز است. اما سردابی مخفی هم در بازی وجود دارد که دارای تصاویری آزار دهنده بوده و در آن گناهکاران با اجسادی خونی به زنجیر‌های سنگی آویزان شده‌اند.
برای رسیدن به این مکان باید از جسمی بسیار خطرناک عبور کنید. اگر به هر صورتی این کار را انجام دهید، نمایشی ترسناک را می‌بینید که در نهایت با سقوط در میان استخوان‌ها و گورهای مختلف مواجه می‌شوید. این بخش مخفی را می‌توان کمی ناامید کننده دانست چراکه هیچ امکان و استفاده‌ای در این بخش به جز دیدن چندین صحنه‌ی خشن و یا به نوعی ترسناک ندارد.

Fallout 4

سری Fallout را می‌توان از قدیمی‌ترین سری‌های دنیای بازی دانست که همیشه نسخه‌های مختلف آن بازی‌بازان را به خود جلب نموده و همانند سایر نسخه‌ها، بازی Fallout 4 نیز از این قاعده مستثنی نیست. در جریان بازی در Wasteland می‌توانید باری را پیدا کنید که مربوط به دهه 80 است و همه شما را در آن‌ بار می‌شناسند.
تمام افرادی که در این بار می‌بینید مدت‌هاست که از بین رفته‌اند. احتمالا دلیل مرگ آن‌ها انفجار هسته‌ای است که رخ داده؛ اگر دنبال کمی هیجان بیشتر و شاید وحشت هستید این بخش می‌تواند به خوبی شما را جذب خود کند در غیر این صورت هیچ چیز خاصی برای شما وجود ندارد.

Grand Theft Auto IV

قطعا عنوانی با گستردگی بازی Grand Theft Auto IV باید رمز و رازهای بسیاری را در خود داشته باشد. یکی از مرموزترین بخش‌های موجود در بازی به قلب شادی ارتباط دارد. برای رسیدن به آن باید وارد وضعیت یا حالت آزمایشی (Trial) شوید سپس با کمک هلیکوپتر شروع به پرواز کنید. پس از کمی جستوجو می‌توانید این بخش را پیدا کنید. این بخش در برج آزادی واقع شده و اگر وارد آن شوید به راحتی می‌توانید قلب مجسمه را تماشا کنید.
درواقع هیچ مکان یا محتوای مخفیی در این بازی وجود ندارد و شما فقط در دروم مجسمه می‌توانید قلب لیبرتی سیتی را مشاهده می‌کنید. به هرحال با اینکه هیچ اقدام خاصی نمی‌توانید داشته باشید اما این هم یکی از رمز و رازهای بازی یاد شده است.

Dark Souls

بازی Dark Souls برای هواداران این سبک غریبه نیست و داستان آن را می‌توان یکی از برترین داستان‌های موجود دانست. یکی از جالب‌ترین مراحل بازی یاد شده را می‌توان مرحله‌ی The Painted World of Ariamis دانست.
برای ورود به این مرحله باید بازی‌بازان از شروع بازی برای بازیابی عروسکی متعلق به پریسیلا که جانداری از ترکیب انسان و اژدهاست برگردید. عروسک را جلوی تابلوی بزرگ با منظره‌ی برفی قرار دهید. پس از این کار وارد جهانی پیچیده و مملو از دشمنان (مانند سایر بخش‌های بازی) خواهید شد. پس از عبور از دشمنان می‌توانید وارد بخش مخفی این بازی بشوید.

Hitman 2

اگر حتی یک نسخه از این سری را تجربه کرده باشید به خوبی می‌دانید که بازی به نحوی طراحی شده که می‌توانید به دلخواه و روش خود ماموریت‌ها را انجام دهید. در بازی Hitman 2 در یکی از مراحل اگر مسیر درستی را برای انجام ماموریت انتخاب کنید، پشت درب قفل شده‌ی اتاق تحقیقات جنایی در آینه با روحی روبه‌رو می‌شوید.

Duke Nukem

بازی Duke Nukem به خاطر موارد زیادی شهرت دارد و وجود جزئیات و بخش‌های مخفی در بازی فقط یکی از آن‌هاست. در مرحله‌ی چهارم بازی یاد شده و در لس آنجلس ملت داون (L.A. Meltdown) اتاقی در سمت چپ وجود دارد که یک لوله با برچسب Toxic Dump در کنار آن قرار دارد. اگر از این لوله رد شوید مرحله به پایان می‌رسید اما اگر وارد اتاق کنار لوله شوید با دشمنانی درگیر خواهید شد و درنهایت شما موفق شدید بخش مخفی بازی را پیدا کنید.
پس از انجام ماموریت موجود در این اتاق و دشمنان به شما موشکی داده می‌شود که می‌توانید به کمک آن‌ اهداف پلید دشمنان را مختل کنید.

Indiana Jones and the Infernal Machine

در بازی Indiana Jones and the Infernal Machine مرحله‌ای مخفی با نام Return to Peru وجود دارد که در اتاقی مرموز و همراه با سه کیت درمانی بزرگ است.
بخش یاد شده در مرحله‌‌ 17 نسخه کلاسیک را می‌توانید در نقش دکتر جونز و در Raiders of the Lost Ark تجربه کنید. همانند فیلمی که این بازی براساس آن ساخته شده برای رسیدن به این بخش مخفی باید از تله‌های مختلف عبور کنید.

ToeJam And Earl

پیدا کردن بخش‌های مخفی بازی ToeJam And Earl تقریبا بدون داشتن اینترنت امکان پذیر نیست. با بدست آوردن چکمه‌های راکتی، بال‌های مضاعف، لوله‌ای خاص و مواردی دیگر در مرحله‌ی دوم بازی، می‌توانید به مرحله‌ی مخفی صفر بروید. برای ورود به این مرحله کافی است به گوشه سمت چپ پایین مرحله‌ی اول بروید.
تقریبا می‌توان گفت ورود به این مرحله امری بیهوده است چراکه هیچ تجربه‌ یا هیجان خاصی به تجربه‌ی شما از بازی اضافه نمی‌کند.

Star Fox

نسخه‌ی کنسول سوپر نینتندوی بازی Star Fox برای کنسول نینتندو 64 نیز منتشر شد، اما هرکسی به دنبال نسخه‌ی 64 نبود. بخشی مخفی در این بازی وجود دارد که با از بین بردن شهاب سنگی در مرحله‌ی سوم و پرواز پرنده‌ای بزرگ که بعدا در صحنه ظاهر می‌شود.
این مرحله شامل دشمنان پرنده‌ی مختلفی است و در پایان مرحله هم باس فایتی با ماشینی بزرگ وجود دارد که باید آن را شکست دهید. در پایان این مرحله کلمه‌ی The End به معنای پایان مرحله روی تصویر ظاهر می‌شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.