بهترین داستان های بتمن و جوکر

بررسی ده مورد از بهترین داستان های بتمن و جوکر در تمام دوران ها

در این مطلب به بررسی مختصر ده مورد از بهترین داستان های جذاب بتمن و جوکر در تمام دوران ها می‌پردازیم. با زیپ فا همراه باشید.

اگر طرفدار کتاب و داستان‌های کامیک باشید، بدون شک در رابطه با جنگ‌ها و نبردهای پیاپی بتمن و جوکر شنیده‌اید و به احتمال زیاد طرفدار این داستا‌ن‌ها هستید. شوالیه تاریکی همواره به همراه یارانش از نیروی خیر در برابر توطئه‌های جوکر این ابر شرور مشهور دفاع کرده و تا حدی می‌توان گفت ممکن است نبرد این دو هرگز به پایان نرسد. جوکر فردی است که تاریکی درون قلبش را با رنگ‌های متفاوتی که بر چهره خود می‌زند، پنهان می‌کند و سعی دارد تا هرج مرج روح خود را به دنیای بیرون نیز انتقال دهد.

بدون شک به هیچ نبردی بین یک ابر قهرمان و یک ابر شرور به اندازه جوکر و بتمن در داستان‌های کامیک و صنعت فیلم و سینما پرداخته نشده است. این نبرد‌ها تاحدی جذاب و پرطرفدار شدند که پای آن‌ها به بازیهای کامپیوتری نیز باز شده است و بازی‌های متعددی با مزمون این مبارزات ساخه و پرداخته شده است. در ادامه به بررسی ده مورد از جذاب‌ترین این داستان‌ها می‌پردازیم.

بت من و جوکر

The Man Who Killed Batman

مطمئن  بتمن هرگز نخواهد مرد و حتی اگر عنوان اثر مرگ بتمن باشد؛ او باری دیگر به عرصه مبارزه بازخواهد گشت. در ابتدای این داستان با انتشار خبر مرگ شروع می‌شود. به ظاهر گانگستر بخت برگشته و ناتوانی به نام شخصیت سید (Sid) موفق شده تا بتمن را به قتل برساند. بعد از پخش این خبر در میان جامعه تبه کاران، جوکر نیز از این موضوع باخبر می‌شود. خبر مرگ بتمن آن هم توسط گانگستری بی دست و پا خشم جوکر را بسیار بر می‌انگیزد. او به علت از دست دادن همبازی خود بسیار عصبانی می‌شود و از طرفی هم این امر که خود او موفق نشده تا بتمن را بکشد بیشتر او را عصبانی می‌کرد. در نهایت بتمن مرده از مرگ برمی‌خیزد و به داد سید می‌رسد و جلوی قتل او توسط جوکر را می‌گیرد.

بت من و جوکر

The Laughing Fish

در این داستان بتمن متوجه می‌شود که جوکر قصد دارد تا آب دریاچه بندر گاتهام را سمی کند. جوکر توسط ماهی‌هایی که شکلکی به شکل صورت خود او همراه با پوزخند معروفش به صورت دارند قصد دارد تا  سم نوروتوکسین را  در بندر پخش کند. بتمن هم در صدد مبارزه با او و نجات شهر بر می‌آید. جوکر بعدها تصمیم می‌گیرد تا ماهی‌های خندان خود را به عنوان اختراع ثبت کند اما هنگامی که بتمن جلوی این کار را می‌گیرد و یک مامور ثبت اختراع را جلوی چشمان بتمن می‌کشد.

بت من و جوکر

Joker’s Favor

در این اثر بیش‌تر از هر زمان دیگری با روحیه خشن و دم دمی مزاج شخصیت جوکر روبه‌به رو می‌شویم. در این داستان شخصیت جوکر حین رانندگی با راننده بخت برگشته‌ای روبه رو می‌شود که او را طعمه روح پلید خود قرار می‌دهد و هنگامی که راننده بیچاره از ترس از دست دادن جان خود التماس می‌کند جوکر از او می‌خواهد تا در آینده هر زمانی که جوک بخواهد لطفی به او کند.

بت من و جوکر

The Man Who Laughs

در این داستان کاملا به گونه‌ای متفاوت شخصیت جوکر را می‌شناسیم. این داستان شخصیت جوکر را به گونه‌ای مدرن‌تر بیان می‌کند و تا حدی از دیگر کلیشه‌های قدیمی فاصله می‌گیرد تا از ابتدا داستان زندگی شاهزاده جرم و جنایت را بررسی کند.
داستان این اثر با روایت اجساد مرموزی در یک کارخانه عجیب شروع شده و با شکست شخصیت جوکر توسط شخصیت بتمن و زندانی شدن او تمام می‌شود. در بین پیچ و تاب این ماجرا هرج و مرجی که در روان شخصیت جوکر می‌گذرد را بیش‌تر حس می‌کنیم.

بت من و جوکر

Batman: Endgame

 در این داستان مرز جنون شخصیت جوکر مشخص می‌شود. در این ماجرا شخصیت جوکر نهایت دشمنی خود را به بتمن نشان می‌دهد و سمی مشابه با توکسین تولید کرده و همه اعضای جاستیس لیگ را بر علیه شخصیت بتمن می‌کند. در این داستان برعکس معمول ما مبارزه‌ای بین بتمن و جوکر را مشاهده نمی‌کنیم بلکه در این اثر این ابر قهرمان‌ها هستند که به مبارزه می‌پردازند.

بت من و جوکر

Mad Love

در این اثر ماجرای عاشقانه‌ای که بین دکتر روانپزشک شخصیت هارلی کویین و معشوق مجنون او شاهزاده دلقک جرم و جنایت شخصیت جوکر رخ می‌دهد را می‌بینیم. و اینکه چگونه این عشق سیاه هرج و مرج را به شهر گاتهام آورده و جنون و دیوانگی را به کل مردم سرایت می‌دهد.

بت من و جوکر

The Dark Knight

می‌توان گفت اثر شوالیه تاریکی محبوب‌ترین اثر در بین داستان‌های مبارزات بین بتمن و جوکر است. در این داستان که توسظ کریستفر نولان مشهور خلق شده است، شخصیت جوکری متفاوت و شخصیت بتمنی جدید را می‌بینیم. شخصیت بتمن، مردی را به تصویر می‌کشد که تنها یک هدف دارد و آن هم برقراری نظم و قانون است. شخصیتی که به هیچ وجه انعطاف پذیر نیست و تا حدی مستبد است. و شخصیت جوکر آنارشیستی در لباس یک دلقک رنگارنگ را نشان می‌هد که هرج و مرج تنها راه زندگی اوست.  در این داستان شخصیت جوکر خود را مردی بدون نام، بدون صورت و بدون هوییت می‌داند و تمام این‌ها را از چشم شخصیت بتمن می‌بیند.

بت من و جوکر

 A Death In The Family

در این داستان شخصیت جوکر تلاش می‌کند تا تعدادی صلاح هسته‌‌ای را به تروریست‌های خاور میانه برساند که طبیعتا با مخالفت بتمن و خشم او مواجه می‌شود. اگرچه پایان تکان دهنده این اثر بسیار دلخراش بود اما نکته جالب در این رابطه این بود که سرنوشت این داستان و پایان غم انگیز آن بر اساس یک نطر سنجی بین مردم نوشته شده بود.

The Joker's Five-Way Revenge

The Joker’s Five-Way Revenge

 

کامیک The Joker’s Five-Way Revenge درواقع یکی از اولین تقابل‌های بین بتمن و جوکر است که باعث داستان‌نویسی عمیق‌تری درباره شخصیت جوکر، در سال‌های آینده شده است. در این کامیک، جوکر که از برخی زیردستان خود خسته شده و قصد نابودی آن‌ها را دارد، بتمن را مجبور می‌کند تا از دشمنانی که زمانی قصد دستگیری آن‌ها را داشته دفاع کند!

داستان The Joker’s Five-Way Revenge که در سال 1996 و توسط دنی اونیل و نیل آدامز نوشته شده، اطلاعات مرموزی را نسبت به شخصیت جوکر ارائه می‌کند؛ برای مثال در یکی از وقایع این کامیک، جوکر بتمن را که گیج شده بود شکست می‌دهد اما به دلیل آنکه این پیروزی واقعی و کامل نیست یا به عبارتی شانسی به دست آمده، بتمن را در همان حال زنده رها می‌کند تا بعدها فرصت مناسبی برای کشتن او پیدا کند.

این واقعه، نشان از رابطه اتمام ناپذیر بین بتمن و جوکر می‌دهد که یعنیدر تقابل بین دو نیروی خیر و شر، اگر یکی از آن‌ها حذف شود دیگری نیز وجود نخواهد داشت و درنتیجه بتمن زنده می‌ماند.

The Joker's Five-Way Revenge

The Killing Joke

اگر از طرفداران کامیک‌های ابرقهرمانی باشید، بدون شک می‌دانید که دنیای DC درواقع تاریک‌ترین و خشن‌ترین داستان‌های مربوط به این زمینه را دارد. کامیک سال 1998 نوشته الان مور، یکی از بهترین مثال‌ها در این مورد است.

کامیک The Killing Joke درواقع اوج خشن بودن شخصیت جوکر را در مجموعه داستان‌های بتمن و جوکر تعریف می‌کند؛ جایی که او به باربارا گوردون، دختر پلیس معروف شهر گاتهام یا همان Batgirl حمله کرده و او را فلج می‌کند.

درواقع این کامیک به عنوان یکی از بهترین‌ها درباره توضیح وقایع گذشته در زندگی شخصیت جوکر حساب می‌شود؛ چراکه در چندین قسمت جداگانه، درباره زندگی شکست خورده یک کمدین و همسر باردار او اطلاعاتی ر بدست می‌آوریم که در انتها منجر به دیوانگی و حملات وحشیانه او به باربارا گوردون می‌شود.

منبع: Games Radar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.