بهترین بازی ‌های ترسناک

بهترین بازی های ترسناک 2020 که باید تجربه کنید

در سال گذشته و با وجود پاندمی ویروس کرونا بازی‌های ترسناک زیادی منتشر شد، اما همه آن‌ها عناوین جذابی برای تجربه نبودند. به همین منظور در ادامه بهترین بازی ‌های ترسناک سال 2020 را به شما معرفی می‌کنیم. با زیپ فا همراه باشید.

ژانر ترسناک چه در صنعت فیلم‌سازی و چه در صنعت بازی‌های ویدئویی، همواره از محبوب‌ترین سبک‌ها برای ایجاد هیجان در بینندگان یا بازیکنانی بوده که با ورود به جهانی تاریک، قصد تجربه ترس‌های تازه‌ای را داشته‌اند. با این وجود، بازی‌های ترسناک به دلیل ارتباط مستقیم با این جهان، ممکن است تاثیر بیشتری را در مخاطب داشته باشند.

بهترین بازی ‌های ترسناک در سال 2020

انواع مختلفی از بازی‌های ترسناک در 2020 عرضه شد، اما همه این بازی‌ها به سبک مورد نظر نزدیک نبودند و کیفیت لازم را نداشتند. در ادامه 10 بازی‌ ترسناک سال در این سال را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین بازی ‌های ترسناک

1. Amnesia: Rebirth

کمپانی Frictional Games به نحوی بازی‌های ترسناک را احیا کرد؛ بازی Amnesia: The Dark Descent که در سال 2010 منتشر شد و پس از آن خیلی از توسعه دهندگان روی خود را از بازی‌های ترسناک برگرداندند و به جای آن، در بازی‌های اکشن و شوتر تمرکز کردند. پس از گذشت 10 سال کمپانی Frictional راه اصلی بازی Amnesia را با عرضه عنوان Amnesia: Rebirth ادامه داد.

این کمپانی در بازی Amnesia: Rebirth محیط‌های ترسناک مانند قلعه‌های تاریک را قرار داد تا ترس بیشتری را به بازیکنان این عنوان منتقل کند. از محیط‌های دیگر این بازی می‌توان به صحرای بسیار روشن، غارها و خرابه‌ها اشاره کرد. مانند نسخه قبلی این بازی به جای ترساندن بازیکن به صورت متوالی، نوعی جستجو برای ترس را قرار داده است و با انجام این کار سازنده اطمینان حاصل می‌کند که ترس بازیکن بیشتر شده و این روش موثرتر از حالت دیگری است.

..:: برای دانلود بازی Amnesia: Rebirth با لینک نیم بها و مستقیم کلیک کنید ::..

بهترین بازی ‌های ترسناک

2. Carrion

اکثر بازی‌های ترسناک طرفداران خود را بدون هیچ سلاحی رها و آن‌ها را کاملا بی دفاع می‌سازنند. بازی Carrion این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا از سلاح‌های مختلف استفاده کنند، در این عنوان بازیکنان یک لکه قرمز از خون و گوشت را کنترل کرده که می‌تواند با استفاده از شاخک‌های خود تغییر شکل داده و به اطراف بچرخد. این موجود قادر انسان‌ها را کنترل و آن‌ها را بر علیه هم سازد و به همین راحتی می‌تواند انسان‌ها را گرفته و آن‌ها را به اطرف پرت کند. این بازی در واقع دارای سبک معکوسی از ژانر ترسناک است که از فرمول Metroidvania استفاده می‌کند. این بازی ارزش تجربه کردن را دارد و بازی متفاوتی از ژانر ترسناک را به نمایش گذاشته است.

بهترین بازی ‌های ترسناک

3. The Coma 2: Vicious Sisters

بازی The Coma 2: Vicious Sisters شاید شناخته شده ‌ترین بازی در ژانر ترسناک نباشد این بازی در سال 2020 منتشر شد و قطعا جزو بهترین بازی ‌های ترسناک است. شما در این بازی در نقش Mina Park بازی می‌کنید که در کالبد دیگری از شخصیت Sehwa High گیر کرده است و توسط یک موجود عجیب و غریب که شبیه یکی از معلمانش است تعقیب می‌شود. مانند دیگر بازی‌های ترسناک که بازیکنان برای بقا، حل معما و پیدا کردن کلید‌ها تلاش می‌کنند، بازیکنان در این بازی مسیر خود را با حل کردن پازل‌ها پیدا می‌کنند. در این بازی بازیکنان باید برای بقا یاد یگیرند که مخفیانه حرکت کنند و منابعی را که از قبل جمع آوری کردنده‌اند، را بسازند.

بهترین بازی ‌های ترسناک

4. The Last Of Us 2

نسخه اصلی بازی Last of Us جزو یکی از بهترین بازی‌های نسل خود به حساب می‌آمد به همین دلیل انتظارات از نسخه دوم این بازی بسیار بالا بود. با اینکه در این نسخه، داستان بازی ضربه‌‌ای به طرفداران خود زد ولی نباید تکنیک‌های ناب این بازی را انکار کرد. این عنوان یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی است که تاکنون تولید شده است و حتی می‌‌تواند با عناوین نسل بعد هم رقابت کند.

جذاب ترین بازی ترسناک در این لیست The Last of Us 2 است که این عنوان دارای بالاترین امتیاز بررسی منتقدان است. این بازی بار دیگر بازیکنان را برای زنده ماندن با جانوران ترسناکی مانند Clickers و تهدید‌های جدید مثل Rat King رو در رو می‌کند. بهترین و ترسناک‌ترین صحنه‌های سینماتیک (cut-scene) را می‌توانید در بازی The Last of Us 2 تجربه کنید.

به ندرت پیش می‌آید که یک بازی ترسناک بودجه‌ای به اندازه بازی The Last of Us 2 به دست بیاورد، که این بسیار شایسته این بازی است. این عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال 2020 بوده و همچنین به راحتی جزو ترسناک‌ترین عناوین این سال نیز به شمار می‌رود.

بهترین بازی ‌های ترسناک

5. Murder House

استودیو Puppet Combo با استفاده از تجربیات خود، بازی‌های ترسناک را می‌سازد. این بازی‌ها دارای سبکی قدیمی در این ژانر هستند و باید عنوان‌هایی را بسازد که توجه کسانی را که اولین بازی‌های ترسناک خود را در کنسول پلی استیشن 1 تجربه کرده‌اند را جلبکند. یکی از آخرین عناوین منتشر شده توسط این استودیو، بازی Murder House است که همچنین یکی از بهترین‌های این استودیو نیز بوده است.

در این بازی بازیکنان به جستجو درون خانه‌ای متروکه که متعلق است به Anthony Smith، می‌پردازند. صاحب این خانه متروکه یک قاتل زنجیره‌ای است که به عنوان Easter Ripper شناخته می‌شود. با توجه به عناوین ترسناک مربوط به دوران کنسول پلیاستیشن 1 مانند بازی Silent Hill و بازی Resident Evil، گیم پلی عنوان Murder House برای طرفداران قدیمی این ژانر از بازی‌ها آشنا است. طرفداران سبک بازی‌های ترسناک اخبار مربوط به استودیو Puppet Combo را دنبال می‌کنند تا از انتشار اطلاعات جدید مطلع شوند.

بهترین بازی ‌های ترسناک

6. Phasmophobia

بازی Phasmophobia در هالووین 2020 منتشر شد و همین باعث شد تا جزو بازی‌های ترسناک برتر سال شود. این بازی به سرعت به یکی از محبوب‌ترین عناوین در رابطه با هالووین تبدیل شد و توجه خیلی از استریمر‌ها را به خود جلب کرد. در دسترسی که قبل از انتشار بازی به کاربران داده شد، از نظر فنی این بازی جای پیشرفت داشت. اما نمی‌توان از شکار ارواح به صورت چند نفره (co-op) که بسیار سرگرم کننده است، چشم پوشی کرد. اگر عنوان Phasmophobia که به تازگی از نسخه بتا خارج شده، بتواند بازیکنان خود را درگیر کند دلیلی وجود نخواهد داشت که فکر کنید این بازی جزو برترین بازی‌های ترسناک سال 2021 نخواهد بود.

..:: برای دانلود بازی Phasmophobia با لینک نیم بها و مستقیم کلیک کنید ::..

بهترین بازی ‌های ترسناک

Resident Evil 3 .7

بازی Resident Evil 2 remake به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال 2019 معرفی شد و به همین دلیل نسخه بعدی این سری یعنی Resident Evil 3 remake کار سختی را در پیش داشت، زیرا باید بار دیگر طرفداران خود را راضی نگه می‌داشت. زمانی که انتشار این بازی در جهان سر و صدا کرد، نسخه قبلی همچنان یکی از بهترین تجربه‌ها در این ژانر بود. گیم پلی کلاسیک و گرافیک چشمگیر این بازی نشان می‌دهد که طرفداران بازی‌های ترسناک بی دلیل به کمپانی Capcom علاقه‌ مند نیستند.

بازیکنان فقط به قسمت داستان بازی (Single-player) اکتفا نمی‌کنند بلکه آن‌ها خواهان بخش چند نفره‌ (Multiplayer) نیز هستند به همین دلیل کمپانیه Capcom بخش چند نفره‌ای را برای این بازی با عنوان Resident Evil: Resistance را معرفی کرد که این یکی از بهترین تجربه‌ها برای علاقه مندان به این ژانر است.

..:: برای دانلود بازی Resident Evil 3 Remake با لینک نیم بها و مستقیم کلیک کنید ::..

بهترین بازی ‌های ترسناک

8. Visage

در ژانر ترسناک تعداد کمی از بازی‌ها می‌‌توانند با بازی Visage رقابت کنند. این عنوان مستقیما، با الهام از بازی P.t که هیدئو کوجیما تلاش برای تولید آن را داشت، ساخته شده است. در ابتدای بازی به بازیکن یک صحنه سینماتیک درباره داستان این عنوان نمایش داده می‌شود که در آن یک مرد تمام اعضای خانواده خود را به قتل می‌رساند. ‌پس از آن بازیکنان باید در این خانه نفرین شده جستجو کنند و با گشت و گذار درون این خانه، سلامت عقل شخصیت درون بازی کاهش پیدا می‌کند که این باعث می‌شود درون بازی دچار توهم شوید و صحنه‌های ناراحت کننده‌ای را تجربه کنید. بازی Visage نه تنها جزو 10 بازی ترسناک برتر سال 2020 بوده، بلکه بودن شک جزو بهترین بازی ‌های ترسناک ساخته شده تا به امروز است.

..:: برای دانلود بازی Visage با لینک نیم بها و مستقیم کلیک کنید ::..

بهترین بازی ‌های ترسناک

9. The Walking Dead: Saints And Sinners

واقعیت مجازی (VR) و ژانر ترسناک به خوبی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و یکی از بهترین نمونه‌ها برای این ترکیب بازی The Walking Dead: Saints And Sinners است. بهترین بازی واقعیت مجازی The Walking Dead، در واقع بهترین بازی واقعیت مجازی با موضوع زامبی است. بازیکنان در حالی که برای تهیه تجهیزات و ساخت سلاح‌های مرگبار جدید تلاش می‌کنند، باید با انبوهی از زامبی‌ها نیز مبارزهکنند. نحوه تهدید و حمله انسان‌ها در این بازی با زامبی‌ها متفاوت است که منجر به درگیری‌های شدید می‌شود. عنوان The Walking Dead: Saints And Sinners جز‌و بهترین بازی های ترسناک سال 2020 بوده و همچنین یک عنوان برجسته برای واقعیت مجازی (VR) است.

بهترین بازی ‌های ترسناک

10. Zombie Army 4: Dead War

شاید بیشتر بخاطر Rebellion Developments باشد که بازی Sniper Elite شناخته شده است، و همچنین این استودیو عناوین ترسناک دیگری مانند سری Zombie Army را منتشر کرده است. آخرین نسخه از این سری، بازی Zombie Army 4: Dead War نام دارد که در اوایل سال 2020 منتشر شد. بازی Zombie Army 4: Dead War یک عنوان عالی است که می‌توانید در آن با دوستان خود بازی کنید و یک بخش چند نفره متفاوت را تجربه کنید.

منبع: Gamerant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.