بازی Call of Duty Black Ops Cold War

نکات مخفی نقشه‌های بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به تازگی طرفداران بسیاری را پیدا کرده و به همین منظور، امروز قصد داریم تا برخی نکات مخفی مربوط به هرکدام از نقشه‌های آن را در اختیاز شما کاربران عزیز قراردهیم تا هنگام تجربه این بخش از بازی، با محیط تمامی نقشه‌ها آشنا شوید. با زیپفا همراه باشید.

علاوه بر بخش داستانی و همچنین زامبی، یکی از بخش‌های مهم بازی Call of Duty: Black Ops Cold War حالت چند نفره یا به اصطلاح Multiplayer است که در آن، دو تیم از بازیکنان به صورت آنلاین در یکی از نقشه‌های در نظر گرفته شده به رقابت و مبارزه خواهند پرداخت.

اما برخلاف بسیاری از عناوین گذشته در سری بازی Call of Duty در بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops Cold War تنها شاهد شش نقشه هستیم که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و در ادامه به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقشه Miami

بنا بر اطلاعات رسمی، این نقشه یک زندان واقع در ساحل جنوبی شهر میامی است که گروه پرسیوس (در آخر بازی مشخص می‌شود که پرسیوس یک شخص نیست بلکه گروه است) برای نجات یکی از یاران خود به آن حمله می‌کنند و حال شاهد حضور قوای CIA در آن هستیم که به دنبال ردی از پرسیوس به زندان میامی آمده‌اند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نکات مربوط به نقشه Miami

هرگز سعی نکنید تا به تنهایی در این نقشه خط قسمتی را بگیرید؛ چراکه حاشیه نقشه پر از راه‌های مختلف و هتل‌ها و اتاق‌های مختلف است و هرلحظه این امکان وجود دارد که از پشت یا از کنار تیر خورده و کشته شوید. به علاوه، اگر دقت کرده باشید این نقشه برای افرادی که از اسلحه‌های اسنایپر استفاده می‌کنند بسیار مناسب است، زیرا محوطه بزرگ وسط نقشه به راحتی اجازه می‌دهد تا افرادی که در آن قدم می‌گذارند دیده و سپس مورد اصابت گلوله تک تیرانداز قرار بگیرند.

به هر حال اگر قصد دارید تا از اسلحه تک تیرانداز استفاده کنید، بهتر است جلوی در ساختمان خود یک Filed Mic قرار دهید تا صدای افرادی که وارد می‌شوند را شنیده و از پشت خنجر نخورید. به علاوه، اگر قصد دارید تا در حاشیه نقشه کمپ کرده و علاقه‌ای به بازی تهاجمی ندارید، می‌توانید از یک قایق واقع در ساحل نقشه Miami استفاده کنید؛ نه‌تنها این قایق به خوبی شما را پوشش می‌دهد، بلکه مسیر کنار آن راه مناسبی برای رد شدن دشمنانی است که با دیدن شما شوکه خواهند شد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقشه Moscow

طبق اطلاعات رسمی، رویدادهای این نقشه در یکی از مکان‌های مخفی گروه CIA آمریکا واقع در شهر مسکو اتفاق می‌افتد؛ جایی که نیروهای Spetnaz شوروی سابق به آن حمله کرده و قصد دارند تا تمامی جاسوسان آمریکایی را یکی پس از دیگری دستگیر و یا به قتل برسانند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نکات نقشه Moscow

این نقشه درواقع سه خط مجزا دارد که آن را بسیار شبیه به نقشه‌های کلاسیک سری بازی Call of Duty مانند نقشه معروف Crash در سری بازی Modern Warfare می‌کند؛ در نتیجه، می‌توانید از یکی از خطوط کناری استفاده کرده و از حاشیه نقشه حرکت کنید تا دشمنان را دور زده و آن‌ها قافل‌گیر کنید. البته حین انجام این کار حتما به موقعیت حاضر یاران خود دقت کنید چراکه ممکن است مکان حضور مجدد دشمنان پس از کشته شدن عوض شده باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های این نقشه برد نزدیک آن است که عملا استفاده از اسلحه‌های تک تیرانداز را بی‌استفاده می‌کند. به جای آن، بهترین گزینه‌ها برای این نقشه اسلحه‌های سبک SMG هستند که هم در برد نزدیک بهترین اثر می‌کنند، و هم اینکه سرعت دویدن شما را برای کشتن و فرار کردن بیشتر خواهند کرد. همچنین در نظر داشته باشید که مکان‌ها و ساختمان‌های کوچک این نقشه، کاملا برای استفاده از نارنجک مناسب هستند.

در آخر نیز با توجه به وجود ساختمان‌های بسیاری که در این نقشه وجود دارد، بهتر است هرگز از تجهیزات هوایی استفاده نکرده و به جای آن، از RC-XD و یا Sentry-Turret استفاده کنید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقشه Satellite

بنا بر اطلاعات رسمی، نقشه Satellite واقع در آنگولا در آفریقای مرکزی است؛ جایی که پرسیوس یک ماهواره جاسوسی آمریکایی را زمین‌گیر کرده و سپس نیروهای خود را به آنجا فرستاده تا اطلاعات بیشتری را از گروه CIA بدست آورد. در همین حال، نیروهای MI6 نیز وارد عمل شده‌اند تا در این مکان ردی از پرسیوس به دست آورند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نکات نقشه Satellite

نقشه Satellite یکی از بهترین‌های سری بازی Call of Duty است که علاوه بر بخش‌های برد نزدیک، شامل یک صحرا در برد دور هم می‌شود که اسلحه تک تیرانداز Pelington 703 را به بهترین گزینه برای استفاده تبدیل می‌کند. همچنین هنگام خارج شدن از صحرا و رفتن به نقاط برد نزدیک، بهترین کار این است که از یک اسلحه SMG مانند Milano 821 استفاده کنید.

همچنین دقت کنید که برداشتن بمب C4 و همچنین یک دستگاه Field Mic از بهترین گزینه‌هایی هستند که در این بازی به کمک شما خواهند آمد. به هر حال دستگاه Field Mic مکان دشمنان نزدیک در منطقه مورد نظر را نشان می‌دهد و اگر یک بمب C4 را هم در کنار و یا اطراف آن قرار دهید، ممکن است یک یا چند کشته را بگیرید. البته دقت کنید که این فقط شما نیستید که از دستگاه Field Mic استفاده می‌کنید و دشمنان شما نیز در نقاط مختلف نقشه آن را کار خواهند گذاشت؛ در نتیجه مراقب باشید که در هر منطقه تازه‌ای که قدم می‌گذارید، ابتدا به دنبال این دستگاه‌ها بگردید.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقشه Crossroads

نقشه Crossroads شامل یکی از مقرهای اصلی شوروی سابق در ازبکستان است که اطلاعات محرمانه بسیاری در آن وجود دارد که گروه MI6 به دنبال آن هستند. همچنین وجود تانک‌ها و همچنین جت‌اسکی‌ها از وسایل قابل استفاده در این نقشه هستند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نکات نقشه Crossroads

در قسمت شمالی و هردو انتهای نقشه مراقب تک تیراندازها باشید؛ چراکه با وجود بزرگ بودن نقشه، افراد بسیاری سعی می‌کنند تا با انتخاب اسلحه تک تیرانداز دشمنان را در فواصل دور بزنند، چه بسا که خود شما هم یکی از همین تک تیراندازها باشید!

همچنین با وجود نکته ذکر شده، همیشه سعی کنید تا هرگز در دریاچه یخ زده وسط نقشه نروید؛ زیرا این قسمت از نقشه تقریبا هیچ مکانی برای پناه گرفتن نداشته و عملا طعمه دشمنان خواهید شد. به علاوه، همانطور که در توضیحات نقشه نیز گفته شد، تانک‌ها نقش بسیار مهمی را در نقشه Crossroads دارند و تنها با یک تیر می‌توانند یک منطقه را پاک‌سازی کنند. ابتدای بازی، یک تانک در هر دو سمت نقشه وجود خواهد داشت که باید از تانک خودی مراقبت و وسیله دشمن را هرچه سریع‌تر نابود کنید.

در آخر نیز لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا در مکانی صبر کنید تا دشمنان رد شده و آن‌ها را قافل‌گیر کنید، زیر پلی که در وسط نقشه قرار دارد یکی از بهترین نقاط برای کار گذاشتن یک بمب C4 خواهد بود.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقشه Armada

براساس ماموریت Azorian نیروهای آمریکا و شوروی سابق در شمال اقیانوس اطلس به یکدیگر می‌رسند؛ جایی که یک زیردریایی حامل سلاح هسته‌ای نهفته شده و کشوری که زودتر به آن دست پیدا کند، حتی ممکن است جنگ سرد را با پیروزی به اتمام برساند. زیپ‌لاین‌ها و همچنین قایق‌های جنگنده، از تجهیزات حاضر در این نقشه هستند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نکات نقشه Armada

سر هرکدام از کشتی‌های حاضر در این نقشه، اسلحه‌های سنگینی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید آسیب شدیدی را به دشمنان وارد کنید. البته بهتر است که از این سلاح‌ها تنها برای کشتن دشمنان استفاده کنید و هنگام مواجه شدن با قایق‌های جنگنده فرار کنید.

برای فرار کردن در این نقشه علاوه بر دویدن، دو گزینه دیگر زیپ‌لاین (سیم‌های مخصوصی که برای جابه‌جایی بین کشتی‌ها گذاشته شده) و همچنین شنا کردن برای شما وجود دارد. استفاده از زیپ‌لاین که ساده است، اما برای شنا کردن، بهتر است که هنگام فرار به زیر آب بروید تا دید دشمنان را کمتر کنید. البته هنگام استفاده از زیپ‌لاین دقت کنید که شما نمی‌توانید با شخص دیگری همزمان از این وسیله استفاده کنید و هنگام رسیدن به هم، به داخل آب پرتاب خواهید شد.

به علاوه اگر قصد دارید تا به یکی از ساختمان‌های اخر کشتی‌تا بروید، همیشه مراقب تک تیراندازهای دشمن که در فاصله دور و ساختمان‌های وسط کمین کرده‌اند باشید؛ بخصوص اینکه یکی از کشتی‌ها در حالت Domination یکی از نقطه‌ها برای گرفتن است و تک تیراندازهای دشمن به خوبی از آن محافظت خواهند کرد.

در آخر نیز لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید که از Field Mic استفاده کنید، بهترین کار این است که آن را نزدیک کشتی‌ها و زیر دریا قرار دهید! چراکه دشمن معمولا برای فرار به داخل آب پریده و شما با وجود این دستگاه به راحتی مکان آن‌ها را پیدا خواهید کرد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نقشه Cartel

یک نقشه واقع در جنگل‌های نیکاراگوئه که باز هم به مانند نقشه‌های قدیمی سری بازی Call of Duty دارای سه خط مسیر است. به هر حال بازی Call of Duty: Black Ops Cold War تنها دو نقشه با این حالت دارد که در هردو آن‌ها اسلحه‌های Assault Rifle بیشترین استفاده را دارند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

نکات نقشه Cartel

همانطور که گفته شد این نقشه در جنگل است و این بدان معناست که استفاده از پوشش گیاهی برای مخفی شدن یکی از بهترین کارهای ممکن است؛ حتی اگر در مقابل دشمن قرار گرفته و در حال تیراندازی هستید، نشستن و یا درازکشیدن در میان چمن‌ها همیشه به دلیل مخفی شدن بدن به شما این برتری را خواهد داد تا چند ثانیه بیشتر دوام آورده و حتی دشمن خود را بزنید.

از آنجا که این نقشه هم در حالت سه خطی و کلاسیک ساخته شده، می‌توانید از کناره‌های آن به نفع خود استفاده کرده و پشت سنگ‌هایی که در نزدیکی رودخانه جنوب نقشه هستند مخفی شوید. همچنین استفاده از Field Mic در نزدیکی این سنگ‌ها به خوبی مکان شما را پوشش خواهد داد. به علاوه، استفاده از نارنجک بخصوص در حالت Domination در این نقشه بسیار مؤثر خواهد بود چراکه یکی از نقاط قابل گرفتن در این نقشه درواقع یک خانه است.

در آخر نیز در نظر داشته باشید که استفاده از موتورسیکلت‌ها در این نقشه ممکن است جای شما را لو بدهد اما اگر به درستی برای فرار از آن‌ها استفاده کنید، زدن شما کار راحتی نخواهد بود. همچنین همیشه مراقب ساختمان بلند واقع در مرکز نقشه نیز باشید؛ چراکه اگر بازیکنان در حالت نشسته در این ساختمان باشند، دیدن آن‌ها کار بسیار دشواری خواهد بود، درحالی که آن‌ها به راحتی شما را پیدا کرده و خواهند کشت‌.

منبع: IGN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.