امروز:4 مرداد 1400

هر آنچه که باید درباره سریال Loki بدانید

در این مطلب به ده مورد از هر آنچه که در رابطه با سریال Loki محصول استودیو مارول می دانیم، خواهیم پرداخت. با زیپ فا همراه باشید.

دنیای سینمایی مارول محبو‌ب‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین دنیایی سینمایی در تمام تاریخ صنعت سینما است و از سال 2008 تا کنون حدود 23 فیلم در این دنیا اکران و تعدادی مجموعه تلویزیونی تولید شده که در شبکه‌های ABC، Netflix، Hulu پخش شده‌اند. هم اکنون در جریان همکاری استودی مارول و شرکت موفق دیزنی سریال‌های فاز چهارم مارول از شبکه استریم آنلاین دیزنی پلاس (+Disney) پخش می‌شوند.

مهم ترین اطلاعات سریال Loki

پس از ارائه سه فاز بسیار موفق، در سال پیش استودیو مارول فاز چهارم خود را آغاز کرد؛ اما متاسفانه با توجه به شرایط پیش آمده و همه گیری ویروس کرونا اوضاع طبق برنامه‌ریزی‌های این استودیو پیش نرفت و فاز چهارم با اکران فیلم Black Widow آغاز نشد. با این حال مارول فاز چهارم خود را با مجموعه‌های تلویزیونی جدیدش آغاز کرد و اولین سریال، مجموعه زیبای WandaVision بود که بسیار مورد توجه طرفداران قرار گرفت.

پس از سریال WandaVision، مجموعه دوم فاز چهارم، از دو یار کاپیتان آمریکا یعنی شاهین و سرباز زمستان بود که با عنوان The Falcon and the Winter Soldier از شبکه استریم دیزنی پلاس پخش شد؛ که این مجموعه هم بسیار مورد توجه واقع شد. اکنون توجه‌ طرفداران و مخاطبین سمت سومین سریال از فاز چهارم جلب شده که داستان شخصیت لوکی برادر خدای تندر، ایزد فریب و نیرنگ، پس از اتفاقات فیلم Avengers: Endgame را توضیح می‌دهد. این بار نیز مانند پیش نقش لوکی را تام هیدلستون (Tom Hiddleston) بازی خواهد کرد.

مطلب مرتبط: هرآنچه که پیش از مشاهده سریال The Falcon And Winter Soldier باید بدانید 

سریال Loki

 در ابتدای سریال Loki همچنان یک ابر شرور خواهد بود

مجموعه تلویزیونی Loki اولین اثری است که پروتگنیست آن خود شخصیت لوکی است و داستان حول محور شخصیت او می‌چرخد. لوکی که خدای شرارت و فریبکاری است از نژاد فراست جاینت بوده که توسط اودین خدای بزرگ سرزمین آزگارد در نوزادی پیدا شده و بزرگ می‌شود. اودین لوکی نوزاد را به آزگارد می‌برد تا در صورت بروز جنگ جدید با لافی (پادشاه نژاد فراست جاینت) و پدر حقیقی لوکی، از او به عنوان راهی برای ایجاد صلح استفاده کند.

لوکی پس از کشف حقیقت زندگی خود بسیار خشمگین و نا امید شده و از اینکه ثور از او برتر بوده و در آینده حکومت آزگارد را برعده می‌گیرد بر او حسد ورزیده و با توجه به خشم خود نسبت به اودین پدر ثور، دشمن برادر ناتنی‌اش خدای تندر می‌شود.

لوکی در ابتدا تلاش می‌کند تا پادشاهی آزگارد را بدست آورد و پس از آنکه موفق نمی‌شود به زمین سفر کرده و سعی می‌کند تا حکمرانی زمین را بدست بگیرد. با این حال توسط گروه انتقام جویان و سازمان شیلد متوقف می‌شود. لوکی یکی از ابرشرورهای اصلی داستان‌های مارول کامیکس بوده و در پایان نبرد فیلم Avengers: Endgame با استفاده از سنگ قدرتمند تسراکت فرار کرده و اینگونه داستان او ادامه می‌یابد.

ما در ابتدای سریال با نسخه وحشی و شرور لوکی روبه‌رو می‌شویم. همان لوکی که در فیلم The Avengers هزاران انسان را در زمین به قتل رساند. تنها یک ورژن از لوکی در سری فیلم‌های مارول قابل اعتماد بوده و شخصیت مثبتی داشت و آن نسخه لوکی در فیلم Thor: Ragnarok بود و لوکی که در ابتدای این سریال می‌بینیم هرگز شبیه آن نسخه نیست. لوکی در این مجموعه هرگز یک آنتی‌هیرو نیست و به عنوان یک شرور ظاهر می‌شود.

سریال Loki

نابودی خطوط زمانی به دست Loki

در این مجموعه می‌بینیم که لوکی نه تنها به علت دزدین سنگ قدرتمند تسراکت در پایان فیلم Avengers: Endgame، بلکه به علت دستکاری و برهم زدن خطوط زمانی  توسط سازمانی که مسئول محافظت از خطوط زمانی در دنیا‌های موازی و متفاوت است، دستگیر شده.

با توجه به آنچه در فیلم Avengers: Infinity War دیدیم، سرنوشت لوکی این بود که توسط قدرتمندترین ابرشرور تاریخ مارول ثانوس Thanos کشته شود. به همین دلیل لوکی تسراکت را دزدیده و تلاش می‌کند تا سرنوشت خود را دور بزند. به همین دلیل سازمان The Time Variance به میدان آمده تا خطوط بهم خورده زمان را اصلاح کرده و از بوجود آمدن خرابی‌های بیشتر جلوگیری کند.

مطلب مرتبط: در سریال WandaVision چه می گذرد؟ 

سریال Loki

جبران اشتباه بزرگ توسط خدای نیرنگ و فریب

پس از انتشار اولین تریلر از سریال بسیاری از طرفداران حدث زده بودند که سریال در طول زمان و در قالب‌های زمانی متفاوت رخ می‌دهد؛ پس از انتشار اخبار بعدی و دومین تریلر مشخص شد که گمانه زنی طرفداران کاملا درست بوده است و در این سریال می‌بینیم که TVA) The Time Variance Authority)، لوکی را به تایم لاین‌های متفاوت برده تا او دردسر‌هایی که ایجاد کرده است را جبران کند.

سازمان نسخه مذکور لوکی را به این دلیل انتخاب کرده که او در جهان اظافی بوده، اصولا نباید وجود داشته باشد و او خود یک ناهنجاری زمانی به حساب می‌آید.  لوکی به همراه مامورین TVA به خطوط زمانی متفاوت روی زمین فرستاده می‌شود تا خطوط شکسته شده را اصلاح کند.

سریال Loki

در سریال Loki با بیش از یک لوکی طرف هستیم

با توجه به ماهیت داستانی سریال و شخصیت خود لوکی، مطمئن در سریال با چندین ورژن متفاوت از لوکی مواجه خواهیم شد و طبیعتا او همچنان تلاش می‌کند تا با تغییر شکل و کپی خود مامورین را فریب داده و فرار کند. تام هیدلستون بازیگر نقش لوکی نیز در قالب یک مصاحبه این چنین عنوان کرد که لوگو سریال حاکی از ماهیت تغییر شکل دهنده شخصیت لوکی بوده و او مدام در حال تغییر ظاهر و عوض شدن است.

سریال Loki

سنگ‌های Infinity هنوز در این خط زمانی وجود دارند

سنگ‌های Infinity همچنان در این سریال وجود خواهند داشت. در پایان فیلم Avengers: Endgame دیدیم که انتقام جویان موفق شدند تا Infinity Stones را از جو زمین خارج کنند با این حال با توجه به اینکه نسخه موجود از لوکی در سریال لوکی اسیر شده پس از جنگ فیلم The Avengers محصول سال 2012 است و سنگ تسراکت هنوز هم با او است پس به کمک توانایی و قابلیت‌های The Time Variance Authority دسترسی به Infinity Stones ممکن خواهد بود و به طور حتم باری دیگر با سنگ‌های قدرتمند کیهانی روبه‌رو خواهیم شد.

سریال Loki

 ژانر سریال ترکبیبی از ژانرهای جنایی و علمی تخیلی خواهد بود

سریال‌های فاز چهار تا کنون ژانر‌های متفاوتی داشته‌اند. سریال WandaVision در ژانر کمدی، خیالی اتفاق می‌افتاد و ماجرای سریال The Falcon and the Winter Soldier در ژانر‌های دوستانه، پلیسی، سیاسی رخ می‌دهد. در سریال لوکی نیز ژانری متفاوت و تازه‌ای خواهیم داشت. ماجراهای سریال Loki در ترکیبی از ژانرهای جنایی و علمی تخیلی روایت می‌شود. زد و خوردها و درگیریهایی که لوکی در ماموریت‌های متفاوت خود تجربه می‌کند ژانر جنایی و ماهیت سفر در زمان و دنیاهای مختلف ژانر علمی تخیلی سریال را شکل می‌دهد.

Vote Loki

کامیک Vote Loki در تریلرها

در  تریلرهای سریال، لوکی با لباس کامیک Vote Loki دیده می‌شود. Vote Loki در اصل سری کتاب کامیکی بود که در سال 2016 در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا توسط مارول کامیکس منتشر شد. در این کامیک لوکی کاندید انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا شده و قصد دارد تا رئیس جمهور آمریکا شود و از این راه مهارت فریب‌کاری خود را به اثبات برساند. اگرچه مطمنن داستان کامیک به صورت کامل در سریال نمایش داده نمی‌شود اما با این حال به طور حتم یک اقتباس کلی از کامیک خواهیم داشت.

سریال Loki

فصل دوم سریال Loki ساخته خواهد شد

متاسفانه استودیو مارول اعلام کرده که به احتمال قطع سریال‌ WandaVision و سریال The Falcon and the Winter Soldier تنها یک فصل داشته و فصل دومی برای آنها اخته نمی‌شود؛ و این امر بسیار باعث دلسردی طرفداران شده با این حال با توجه تم داستانی سریال Loki این مجموعه بیش از یک فصل خواهد داشت. هم اکنون پیش از انتشار فصل اول مجموعه لوکی، سازندگان این مجموعه اعلام کرده‌اند که فصل دوم سریال نیز به طور حتمی ساخته خواهد شد. این امر تا حدی نظر طرفداران را تغییر داد و باعث شد تا نظر مخاطبین بیشتر به این مجموعه جلب شود.

سریال Loki

یکی از تم های داستان سریال Loki دوستی خواهد بود

ماهیت اصلی شخصیت لوکی به گونه‌ای است که خیانت و دروغ با روح او عجین شده است و با توجه به این که اعتماد و صداقت پایه‌ هرگونه دوستی و ارتباطی است؛ او نمی‌تواند دوستی داشته باشد. نزدیک به بیش از یک دهه است که لوکی در مجموعه آثار مارول حضور دارد و در این مدت او هیچ ارتباط نزدیکی با کسی نداشته و با هیچ کس دوستی نکرده است.

با این حال کارگردان مجموعه کیت هرون (Kate Herron) در این رابطه عنوان کرده است که یکی از اصلی‌ترین موضوعات و تم‌های این مجموعه دوستی خواهد بود. متاسفانه پیش از پخش سریال نمی‌توانیم اولین دوست لوکی را بشناسیم اما با این حال می‌توان حدث زد که این فرد موبیوس (Mobius) باشد.  موبیوس یکی از مامورین TVA بوده و لوکی را در ماجراهای او همراهی می‌کند.

سریال Loki

سریال با دنباله داستان‌ های The Doctor Strange مرتبط خواهد بود

به نظر می‌رسد که فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness معادلی است با فیلم Captain America: Civil War در فاز چهارم. گفته می‌شود که این اثر با داستان آثار WandaVision، Spider-Man: No Way Home و همچنین با داستان مجموعه لوکی نیز در ارتباط خواهد بود. با توجه به سفر لوکی در تام لاین‌های متفاوت کاملا مشخص است که به راحتی می‌توان داستان این مجموعه را به دنباله آثار Doctor Strange مرتبط دانست. اگرچه حضور خود لوکی هنوز کاملا تایید نشده است اما خطوط داستانی سریال لوکی و فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به طور حتم به یکدیگر مرتبط خواهد بود. مجموعه لوکی، یکی از مورد انتطارترین آثار دنیای سینمایی مارول است که در تاریخ 11 ماه ژوئن از سرویس استریم آنلاین دیزنی پلاس منتشر خواهد شد.

منبع: screenrant

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.