امروز:5 مرداد 1400
diabli ii resurrected

هر آنچه در مورد بازی Diablo II: Resurrected می دانیم

در این مقاله قصد داریم تا هر آنچه در مورد بازی Diablo II: Resurrected گفته شده و می‌دانیم را به طور کامل بررسی کنیم. پس اگر شما هم از طرفداران این بازی و بازی‌های سبک نقش آفرینی هستید، با زیپ فا همراه شوید.

نسخه ریمستر بازی Diablo II که برای مدت زیادی در مورد آن گمانه زنی‌ها و شایعاتی وجود داشت، بالاخره در رویداد BlizzConline امسال معرفی شد. چیزی که این ریمستر خاص را در مقایسه با دیگر بازیسازی‌ها متمایز می‌کند، این است که بازی Diablo II تاثیر بسزایی در تحولات و پیشرفت بازی‌های نقش آفرینی اکشن امروزی داشت و نقظه عطفی در سیر تکاملی این سبک بازی‌ها به حساب می‌آید. به طوری که در ساخت سری بازی‌های نقش آفرینی دیگری از جمله سری بازی Destiny و سری بازی Borderlands تاثیر گذار بوده است. بازگشت این بازی با ظاهری جدید، پیشرفت گرافیکی و تغییراتی در گیمپلی آن، بسیاری از طرفداران نسخه‌های اصلی سری بازی Diablo را تحت تاثیر قرار داده و برای آن‌ها بسیار جالب است که ببینند نتیجه کار چه خوا‌هد بود. اکنون نکته حائز اهمیت این است که بازی Diablo II از زمان عرضه خود در سال 2000، میراث قابل توجه و آشکاری را به جا گذاشته و این نسخه ریمستر باید به خوبی تعادل را میان حفظ ریشه‌های بازی و تغییرات اساسی برای نسل جدید رعایت کند.

حالا که بسیاری از ابهامات برطرف شده است، ما اینجاییم تا تمام چیز‌هایی را که در مورد بازی Diablo II: Resurrected می‌دانیم را به صورت گردآوری شده برایتان بررسی کنیم. در طول رویداد BlizzConline، تیم خبری GameSpot این فرصت را داشت که با سازندگان بازی در مورد این که تیم سازنده بازی برای ساخت این نسخه ریمستر چه مراحلی را طی کرده تا به اینجا برسد صحبت کند. ما در این بازی علاوه بر تغییرات ظاهری و گرافیکی، بازی Diablo II: Resurrected قابلیت‌های آنلاین بیشتر و عمیق‌تری نسبت به نسخه اصلی خواهد داشت. همچنین برای بهتر کردن بازی، تغییراتی را در عملکردهای بازی به صورت QoL (Qualiy-of-Life) اعمال کردند. این‌ها در حالی است که تلاش شده تا نسخه ریمستر بازی Diablo II ویژگی‌های پایه ای و ریشه‌های بازی اصلی را حفظ کند. به گفته شرکت بلیزارد، بازی Diablo II: Resurrected همچنان همان بازی‌ای خواهد بود که طرفداران آن بیش از بیست سال از زمان انتشار، از تجربه آن لذت برده اند.

پلتفرم‌های بازی Diablo II: Resurrected:

بازی Diablo II: Resurrected برای پلتفرم PC از طریق لانچر Battle.net منتشر خواهد شد. همچنین این بازی برای کنسول‌ پلی استیشن 4، کنسول‌ پلی استیشن 5، کنسول‌ ایکس باکس وان، کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس، کنسول‌ ایکس باکس سری اس و کنسول‌ نینتندو سوییچ منتشر می‌شود.

زمان عرضه بازی بازی Diablo II: Resurrected:

در حال حاضر پیش بینی می‌شود که بازی Diablo II: Resurrected در زمانی نامشخص در سال 2021 منتشر شود. در حالی که هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه این بازی تعیین نشده، شرکت بلیزارد اعلام کرده که یک نسخه آلفا، چند ماه پیش از انتشار بازی اصلی عرضه خواهد شد. شما می‌توانید از طریق این لینک برای نسخه آلفای PC این بازی ثبت نام کنید.

چه چیزهای جدیدی در بازی بازی Diablo II: Resurrected خواهیم دید؟

بازی Diablo II: Resurrected تمام محتوای منتشر شده از بازی اصلی، از جمله خود بازی Diablo II و بسته الحاقی Lord of Destruction را در خود دارد. قابل توجه‌ترین تغییر این نسخه، پیشرفت گرافیکی آن است که اکنون می‌توان با رزولوشن 4K آن را تجربه کرد. درحالی که بازی اصلی دو بعدی بود، سازندگان برای ساخت نسخه ریمستر از یک موتور سه بعدی استفاده کردند تا بسیاری از شخصیت‌ها، مناطق بازی و هیولاها را بهتر از گذشته به تصویر بکشند. بسیاری از فیلم‌ها و موسیقی متن بازی هم به طور کامل بازسازی شدند. اما اگر همچنان می‌خواهید نسخه اصلی بازی Diablo II را به همان شکلی که در سال 2000 بود تجربه کنید، تنها با فشردن دکمه legacy می‌توانید به سرعت ظاهر بازی را به حالت کلاسیک آن تغییر دهید. با این کار می‌توانید بازی Diablo II را با گرافیک اصلی و کلاسیک خود در رزولوشن‌های بالای نمایشگرهای مدرن تجربه کنید.

از لحاظ مکانیک‌های بازی و گیمپلی، نسخه Resurrected تغییرات زیادی را در هسته اصلی بازی به وجود نیاورده است. در واقع به گفته شرکت بلیزارد، از ابتدا هم قصد سازندگان همین بوده است. با این حال، به روز رسانی‌هایی در بازی اعمال شده با هدف این که گشتن در هزارتوهای بازی و افزایش قدرت برای کلاسی که انتخاب می‌کنید کمتر حوصله سربر باشد. مهم ترین تغییر بازی نسبت به نسخه اصلی که مربوط به بخش مدیریت منابع و آیتم‌های درون بازی می‌شود، انبار مشترک (shared stash) است که به شما این امکان را خواهد داد تا به راحتی آیتم‌های مختلف را بین شخصیت‌های‌تان به اشتراک بگذارید. در نسخه قدیمی بازی، اگر می‌خواستید آیتمی را بین شخصیت‌های مختلف جابجا کنید، باید یک سرور خالی پیدا می‌کردید و پس از ورود به آن، وسایل و آیتم‌های مورد نظر را آنجا می‌انداختید و پس از عوض کردن شخصیت خود، مجدداً آن را برمی‌داشتید. این مکانیک جدید تغییر خاصی در بازی به وحود نمی‌آورد اما مدیریت منابع و آیتم‌ها را برای بازیکنان راحت تر خواهد کرد.

در صحبت‌هایی که تیم خبری GameSpot با طراح بازی، Andre Abraham داشته است، وی توضیح داد که بسیاری از المان‌های اصلی و باطنی بازی، حتی برخی عناصر منسوخ شده آن همچنان در بازی وجود دارند.

وی توضیح داد:

“هنگامی که ما بازی Diablo II را دوباره بررسی می‌کردیم، حتی پس از گذشت بیست سال، دیدیم که هنوز هم بازی پر از المان‌هایی است که همچنان عالی هستند. استفاده از این المان‌ها همچنان می‌تواند سرگرم کننده باشد. در نتیجه یکی از اصول پایه‌ای که ما برای ساخت نسخه ریمستر در نظر گرفتیم، حفظ سرگرم کنندگی نسخه اصلی است. این بازی به گونه‌ای معرف یک ژانر بود. ژانری که اکنون با نام اکشن نقش آفرینی (Action-RPG) شناخته می‌شود. با وحود گذشت مدت زیادی از انتشار این بازی، هنوز هم بسیاری از عناصر جالب آن در بخش طراحی و داستان بازی در نسل جدی هم قابل اعمال هستند تا لحظات داستانی زیادی را برای بازیکن بوجود آورند. به همین دلیل دیگر اصل پایه‌ای که برای ساخت بازی Diablo II: Resurrected داریم، این است که به ویژگی‌های اصلی بازی که به آن شخصیت بخشیده اند وفادار بمانیم. چرا که همین ویژگی‌ها بوده اند که بازی Diablo II را به وجود آوردند.”

آیا بازی Diablo II: Resurrected بخش چند نفره هم خواهد داشت؟

بازی Diablo II: Resurrected همچنان بخش آنلاین چند نفره خواهد داشت. این در حالی است که علاوه بر بازگرداندن بخش آنلاین هشت نفره بازی، بخش آنلاین نسخه ریمستر بازی Diablo II به گونه‌ای به روز رسانی شده که تا حد امکان جلوی فعالیت افراد متقلب (چیترها) و هکرها را بگیرد. همچنین این بازی دارای قابلیت cross-progression خواهد بود. یعنی همانند بازی Diablo III: Ultimate Evil Edition، شما می‌توانید روند ذخیره شده بازی خود را به نسخه‌های مختلف بازی انتقال دهید.  هرچند به طور رسمی تایید شده که بازی Diablo II: Resurrected، قابلیت cross-platform را نخواهد داشت و نمی‌توانید با بازیکنانی که از کنسول‌ها و پلتفرم‌های دیگر استفاده می‌کنند بازی کنید.

بازی Diablo II: Resurrected توسط چه کسانی ساخته می‌شود؟

نسخه ریمستر بازی Diablo II محصول همکاری مشترک شرکت بلیزار و استودیوی Vicarious Visions خواهد بود. این استودیو در گذشته روی ریمستر بازی Crash Bandicoot: N-Sane Trilogy و بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 در سال 2020 کار کرده است و سابقه دیرینه ای در مورد بازسازی بازی‌های کلاسیک دارد. علاوه بر بازسازی بازی‌ها، استودیوی Vicarious Visions نقش بسزایی در فرایند عرضه بازی Diablo II به کنسول‌های بازی داشت؛ که این اولین حضور این بازی در پلتفرمی به جز پلتفرم PC بود.

سازنده بازی در مورد انتشار بازی Diablo II روی کنسول‌های بازی گفت: “بازی Diablo II هرگز پیش از این روی کنسول‌ها منتشر نشده بود. در نتیجه چالش‌ها و مسائل زیادی برای انتشار آن وجود داشت. یکی از این چالش‌ها استفاده از دسته بازی کنسول بود. در نسخه کنسولی بازی، دیگر خبری از ماوس نبود. پس این یک چالش بود که چگونه حرکت‌های شخصیت و استفاده از قابلیت‌های مختلف و هدف گیری را در بازی پیاده کنیم. استودیوی Vicarious Visions تجربه زیادی در کار روی بازی‌های کنسولی داشت و همین هم به ما در پیاده سازی مکانیک‌های بازی در نسخه کنسولی کمک فراوانی کرد. در واقع دانش ما برای انتشار نسخه کنسولی بازی Diablo II نتیجه آنچه که در نسخه کنسولی بازی Diablo III انجام دادیم به همراه دانشی که Vicarious Visions در اختیارمان قرار داد بود. در نهایت، این همکاری و رابطه خوب باعث شد که ما برای ساخت بازی Diablo II: Resurrected با هم جمع شویم.”

آیا این نسخه ریمستر جای بازی اصلی را خواهد گرفت؟

در طی مصاحبه ای که با سازندگان بازی انجام شد، به نکاتی اشاره شد که در مورد بازی WarCraft III: Reforged انجام شد. این بازی پس از انتشار جای نسخه اصلی بازی WarCraft III را در فروشگاه Battle.net گرفت و این موضوع با بازخوردهای ضد و نقیضی از سوی مخاطبان همراه بود. بسیاری از طرفداران از این موضوع نا امید شدند که دیگر قادر به دسترسی به نسخه اصلی بازی نخواهند بود. در همین مورد، استودیوی سازنده بازی، بیان کرد که بازی Diablo II: Resurrected جای بازی Diablo II را در فروشگاه Battle.net نخواهد گرفت و نسخه اصلی بازی همچنان در این فروشگاه در دسترس خواهد بود و در کنار نسخه ریمستر قابل بازی کردن است. این در حالی است که نسخه ریمستر هم هسته اصلی و ویژگی‌های بصری بازی کلاسیک را در خود خواهد داشت. اما بازیکنانی که هنوز به نسخه اصلی عادت کرده اند می توانند به جای آن نسخه کلاسیک Diablo II را بازی کنند.

منبع: GameSpot

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.