امروز:3 مرداد 1400
آموزش بازی Forest

آموزش بازی Forest به همراه نکات مهم و کاربردی

در این مطلب با زیپ فا همراه باشید تا در آموزش بازی Forest نکات مهم و کلیدی آن را در اختیار شما کاربران قرار دهیم.

تفاوت بازی Forest با سایر عناوین سبک بقا یا همان Survival در این است که در اینجا، دشمنان رفته رفته قوی‌تر خواهند شد؛ حتی اگر شما فرصت ارتقا و پیشرفت در بازی را نداشته باشید!

همچنین چندین ماموریت و کار مهم برای شما وجود خواهد داشت که باید همه آن‌ها را انجام داده و روی الویت‌بندی آن‌ها تمرکز کنید؛ درحالی که هرگز قرار نیست فرصت کافی برای کار خود را با وجود دشمنان بی‌شمار پیدا کنید.

آموزش بازی Forest

به هر حال اولین یا شاید هم چندمین تجربه این بازی ممکن است همچنان برای شما بسیار سخت و شکست خوردن در آن طاقت‌فرسا باشد؛ به همین منظور بد نیست تا با آموزش کوتاهی از بازی Forest شما را در این مسیر همراهی کنیم.

آموزش بازی Forest

جمع‌آوری سلاح در بازی Forest

شما می‌توانید در این بازی سلاح جدید بسازید یا اینکه از همان تبر همیشگی خود برای پیش بردن اوضاع استفاده کنید. با این حال اگر راه دوم را انتخاب کردید، بهتر است توقع دوام بیشتر را نداشته و خود را به آدم‌خوارها تسلیم کنید!

در غیر این صورت باید به دنبال دندان و شیره درخت باشید؛ دو عنصری که در بازی Forest بسیار مهم و کلیدی بوده و باعث می‌شوند تا اسلحه شما بسیار قوی‌تر باشد. با این وجود، برای جمع‌آوری شیره تنها نیاز به شکستن درختان خواهید داشت؛ اما توجه کنید که با مراجعه به صفحه ششم از منو Custom Building می‌توانید یک دستگاه مخصوص کشیدن شیره درختان در زیرمجموعه Utility را بسازید. همچنین برای جمع‌آوری دندان باید پس از کتک زدن آدم‌خوارها و کشتن این افراد، به سرعت دندان‌های افتاده را بردارید و در کیف خود بگذارید.

برای گرفتن یک زره اولیه نیز تنها کافیست تا یک سوسمار را بکشید و پوستش را مثل میوه بکنید. حال می‌توانید از این پوست برای محافظت از خود استفاده کنید. به علاوه اگر فکر می‌کنید که این زره بیش از حد شکننده و غیرکاربردی است، می‌توانید چند سوسمار دیگر را هم شکار کنید تا پوست آن‌ها را چند لایه کرده و زره مقاوم‌تری را بسازید.

دقت کنید که کشتن سوسمار چندان هم کار ساده‌ای نیست و شما حتما باید از تیر و کمان استفاده کرده یا آن‌ها را مانند خرگوش به دام بیندازید. البته زره‌های بهتری هم در این بازی وجود دارد اما زره سوسمار قطعا به دلیل سادگی ساخت برای شروع بسیار مناسب‌تر است.

آموزش بازی Forest

آموزش بازی Forest ؛ ساختن وسایل

درواقع هیچ آموزش خاصی داخل خود بازی Forest به شما داده نمی‌شود تا بدانید که چه چیزی را می‌توانید از کدام مواد تهیه کنید و اصلا چگونه آن‌ها را بسازید؛ به نحوی که در ابتدا برای یادگیری، حتما باید چند آیتم متفاوت و ناآشنا را با یکدیگر ترکیب کنید تا در نهایت موفق به ساخت یک وسیله جدید شوید.

با این حال اطلاعات بسیار ناچیزی در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ برای مثال در منو Craft می‌توانید روی یک آیتم راست کلیک کنید تا ببینید که با کدام وسایل دیگر قابل ترکیب است.

آموزش بازی Forest

آتش در مقابل آتش!

همانطور که در آموزش بازی Valheim اشاره کردیم که گرازها از آتش می‌ترسند در بازی Forest هم روال کار برای آدم‌خوارها دقیقا به همین شکل خواهد بود. به همین دلیل همیشه بد نیست تا چند آتش در اطراف خود روشن کنید تا از حمله ناگهانی این موجودات جلوگیری کنید.

به هر حال همیشه سعی کنید تا آن‌ها را به آتش نزدیک کنید، چراکه با این کار تنها دو راه وجود خواهد داشت؛ یا آدم‌خوارها از دست شما فرار خواهند کرد، یا اینکه انقدر خود را به آتش نزدیک می‌کنند تا کباب شوند!

درواقع تنها مشکل ساخت آتش این است که اگر آدم‌خوارهای قوی‌تر به آن حمله کنند، می‌توانند آن را خراب کنند و شما مجبور به بازسازی آن خواهید بود. البته حتی خود شما هم ممکن است هنگام حمله با تبر به این دشمنان آن را خراب کنید؛ در نتیجه، ساختن یک مشعل نیز می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

برای انجام این کار نیز دردسری نخواهید داشت؛ تنها کافیست تا یک تکه پارچه را به سر یک چوب وصل کرده و آن را روشن کنید تا هم یک چراغ داشته باشید و هم دشمنان را با همین چراغ آتش بزنید.

آموزش بازی Forest

آموزش بازی Forest ؛ ساختن ابزار مهم

پیش از هرچیز ساختن ابزار لازم برای گرم ماندن و محافظت از خود در شب یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها خواهد بود. درواقع اگر یک خانه داشته باشید، دیگر نگران تاریکی شب و کشته شدن در آن نخواهید بود.

برای این کار در بخش Survival Guide می‌توانید گزینه‌های شبیه به خانه یا به نحوی کمپ را مشاهده کنید. با این حال بهتر است دو گزینه اول را به کلی فراموش کنید؛ چراکه بسیار ساده، شکننده و کوچک خواهند بود و تنها برای یک شب دوام خواهند داشت.

با این حال می‌توانید از این دو گزینه هنگام سفر و دور شدن از خانه اصلی خود استفاده کنید؛ اما به عنوان منزل همیشگی، در نظر داشته باشید که ساختن خانه‌های بزرگ‌تر و بهتر شاید سخت باشد، ولی قطعا ارزش بیشتری خواهند داشت. همچنین ساخت یک خانه درختی می‌تواند همین کار را برای شما انجام دهد.

به هر حال ساختن هر نوع خانه‌ای به مقدار بسیار زیادی چوب نیاز دارد و پس از آن نیز حتما باید یک تخت، مکانی برای جمع‌آوری آیتم‌ها و یک آتش کوچک برای پخت غذا بسازید. درواقع همه این آیتم‌ها برای ساخت تنها به مقدار زیادی چوب و سنگ نیاز خواهد داشت که به راحتی می‌توانید در چند ساعت آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

شاید ساختن تخت به دلیل نیاز آن به پوست خرگوش سخت‌ترین آیتم در میان موارد فوق باشد؛ اما شک نکنید که به هر سه مورد ذکر شده برای تجربه بهتر و موفق بازی نیاز خواهید داشت. همچنین توجه کنید که داشتن یک انبار بسیار برای شما ضروری خواهد بود؛ چراکه جمع‌آوری چندین آیتم در کنار هم پس از مدتی از حد تعیین شده فراتر رفته و مجبور به حذف برخی از آن‌ها خواهید شد.

پس از ساخت این سه مورد و آماده شدن، حال نوبت به آن رسیده تا برای خانه خود یک قلمرو کوچک تعیین کنید؛ به نحوی که با کشیدن یک دیوار چوبی دور تا دور آن، از حمله ناگهانی موجودات مختلف جلوگیری کنید. البته آدم‌خوارها به هر نحوی این دیوار را خراب خواهند کرد، اما این کار به شما فرصت می‌دهد تا صدای آن‌ها را بشنوید و زودتر برای دفاع از خود و خانه اقدام کنید.

آموزش بازی Forest

نکات نهایی در منو Survival Guide

هنگامی که ابتدا وارد بازی می‌شوید، پیش از هرچیز با منو Survival Guide مواجه خواهید شد که شامل چند صفحه مختلف برای ساخت ابزار است. با این حال همیشه باید به قسمت‌های Fire، Food، Trap و Water برای زنده ماندن دقت کنید.

در ابتدا نیاز شما آتش خواهد بود؛ چراکه نه‌تنها شما را از حمله دشمنان در امان می‌گذارد، بلکه می‌توانید با استفاده از آن آب جوشانده برای خود تهیه کنید و روی آن به پختن غذا بپردازید. به هر حال اگر زنده ماندن هدف اصلی در این بازی باشد، نیازی به توضیح نیست که آب و غذا نقش اصلی را در آن بازی خواهند کرد.

به عنوان آخرین نکات مهم هم می‌توانید با ساخت یک مزرعه کوچک گیاهان دارویی جمع‌آوری کنید، با آویز کردن تکه‌های گوشت و گذشت زمان سرعت پخت آن‌ها را به شدت افزایش دهید و در نهایت، با ساخت تله‌های کوچک و بزرگ موجودات مختلف را شکار و از جسد آن‌ها برای ساخت ابزار مختلف استفاده کنید.

منبع: The Gamer

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.