اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس

چگونگی اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

در این مطلب چگونگی اشتراک گذاری بازی‌ ها در ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس با استفاده از قابلیت Game share را به شما آموزش می‌دهیم. با زیپ فا همراه باشید.

نحوه استفاده از قابلیت Game share در کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس را در ادامه به  شما آموزش خواهم داد.

نحوه استفاده از قابلیت Game Share برای اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس

برای اشتراک بازی‌ها در کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس باید به کنسول دوست خود دسترسی داشته باشید. یا اطلاعات ورود به سیستم را به دوست خود داده باشید. اگر قبلا از اشتراک بازی در کنسول ایکس وان استفاده کرده اید برای ادامه باید تنظیماتی را انجام دهید.

ابتدا وارد حساب کاربری دوست خود بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس شوید. سپس دکمه Xbox یا همان دکمه Guide را فشار داده تا در قسمت Profile & system وارد Setting شوید.

Game share

سپس وارد قسمت Personalization شوید.

Game share

در ادامه My home Xbox را انتخاب کنید.

Game share

و گزینه Make this my home Xbox را انتخاب کنید.

Game share

و در آخر می‌توانید از حساب دوست خود خارج شوید.

در این مرحله تمام خرید‌های دیجیتال دوست شما، در اختیار شما قرار دارد. و برای دسترسی به بازی‌های خود باید وارد حساب کاربری خودتان شوید. به همین ترتیب دوست شما هم باید همین کار را انجام دهد تا به بازی‌ها دسترسی پیدا کند.

نحوه کارکردن این سرویس روی کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس

اشتراک بازی‌ها بر اساس روشی است که کنسول ایکس باکس در خرید‌های دیجیتال مدیریت می‌کند. هنگام خرید و بارگیری یک بازی در کنسول خود سایر کاربران دسترسی به بازی‌ را دارند حتی اگر وارد حساب شما نشده باشند. این امکان وجود دارد زیرا هر کاربر ایکس باکس می‌تواند کنسول خود را به عنوان کنسول خانگی قرار دهد. قسمتی که بازی‌های دانلود شده برای همه کسانی که به آن کنسول دسترسی دارند قابل اجرا است. به علاوه برای دسترسی به بازی‌های دانلود شده روی کنسول دیگر شما می‌توانید با وارد شدن به حساب خود بازی‌ها را روی آن دانلود و اجرا کنید. اما اگر کاربر دیگری تلاش کند که این بازی‌ها را اجرا کند یک پیام خطا دریافت می‌کند. در واقع فقط شما به این بازی‌ها دسترسی دارید.

مزیت استفاده از سرویس Game share این است که شما می‌توانید کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس دوست خود را به عنوان کنسول خانگی خود تنظیم کنید. سپس با خارج شدن از حساب کاربری کنسول دوست خود این اجازه را به او می‌دهید تا وارد حساب کاربری خود شود.

قابلیت ‌Game share کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس چگونه با ایکس باکس وان کار می‌کند؟

این قابلیت به همان روشی که روی کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس کار می‌کند. دقیقا به همان روش روی سری کنسول ایکس باکس وان نیز کار می‌کند. در واقع تمامی این کنسول‌ها از یک اکوسیتم بهره می‌برند. و شما فقط می‌توانید در بین همگی این کنسول‌ها فقط یک کنسول را به عنوان کنسول خانگی واحد قرار دهید. این بدان معناست که اگر قبلا تنظیمات این سرویس را روی کنسول ایکس باکس وان انجام داده باشید. و سپس از کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس به عنوان کنسول خانگی خود استفاده کنید، این دسترسی برای دوست شما از بین می‌رود.

اگر می‌خواهید هنگام ارتقا به کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس همچنان از این سرویس استفاده کنید. باید اجازه دسترسی جدیدی به دوست خود بدهید. شما فقط می‌توانید بازی‌ها را روی کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس یا کنسول ایکس باکس وان به اشتراک بگذراید. در واقع فقط می‌توانید یکی از این کنسول‌ها را به عنوان کنسول خانگی خود انتخاب کنید.

چه محتوای توسط ‌‌این سرویس در کنسول ایکس باکس اشتراک پیدا می‌کند

اشتراک گذاری بازی در ایکس باکس – زمانی که کنسول دوستان خود را به عنوان کنسول خانگی انتخاب می‌کنید. آن‌ها به تمامی بازی‌های دیجیتال خریداری شده توسط شما روی کنسول ایکس باکس 360 و کنسول ایکس باکس وان و کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس دسترسی پیدا می‌کنند. دوستان شما به Game Pass Ultimate دارند.

آیا محدودیتی برای این سرویس وجود دارد

محدودیت‌های کمی برای این سرویس وجود دارد. دوستان شما می‌توانند تمام بازی‌های خریداری شده توسط شما را اجرا کنند. و شما همچنان می‌توانی بازی‌های خود را روی هر کنسولی که حساب خود را به آن وارد کرده اید اجرا کنید.

محدودیت اصلی این سرویس این است که شما فقط پنچ بار در سال می‌توانید کنسول خانگی خود را تغییر دهید. و اگر پنج فرصت خود را استفاده کنید آخرین کنسولی که به عنوان کنسول خانگی انتخاب کرده اید تا پایان سال همان کنسول به عنوان کنسول خانگی قرار می‌گیرد و تا پایان سال غیر قابل تغییر است. پس به این نکته دقت داشته باشید که فقط به اشخاصی که اعتماد دارید دسترسی به حساب کنسول را بدهید.

منبع: ‌‌life wire

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.