امروز:4 مرداد 1400
بازی Little Nightmares 2

هر آنچه که باید درباره بازی Little Nightmares 2 بدانید

بازی Little Nightmares 2 پس از مدت‌ها انتظار در تاریخ 23 بهمن عرضه خواهد شد. استودیو Tarsier، قسمت دوم این بازی را همانند نسل قبلی خود (2017) که دارای دنیای وحشتناک و آشفته بود، ساخته است.

در ادامه با زیپ فا همراه باشید تا به بررسی جزئیات منتشر شده از بازی Little Nightmares 2 بپردازیم.

داستان بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

شما در این بازی به عنوان شخصیت جدید ‌Mono، باید از شهر Pale که دارای تلویزیون‌های وحشتناک است عبور کنید. پس از اینکه کمی در بازی جلو می‌روید، بازی کمی پیچیده‌تر می‌شود و هدف شما در این بازی این است که به برج سیگنال برسید و از مرد لاغری که این برج را اداره می‌کند، عبور کنید. سپس شما باید این برنامه ترسناک را که از تلویزیون پخش می‌شود، متوقف کنید. استودیو Tarsier دقیقا اعلام نکرده است که داستان این بازی در کدام قسمت از زمان (تایم لاین) اتفاق می‌افتد، اما با توجه به اطلاعات منتشر شده، داستان این بازی ادامه نسخه قبلی است.

سبک فرار

بازی Little Nightmares 2

در حالی که سبک نسخه اول درباره حرص و زجر بود، نسخه دوم دارای سبک فرار است. همانطور که دیو میریک (Dave Mervik)، طراح ارشد در مراسم Gamescom 2019 به یوروگیمر گفت که موضوع این بازی به آنچه در تلویزیون می‌گذرد، مرتبط است. او همچنان توضیحاتی دیگر اضافه کرد که آن‌ها این جزئیات را از ابتدای زمان ساخت این بازی انتخاب کرده‌اند. شما در این بازی در حال فرار از دنیایی هستید که توسط تلویزیون‌ها آلوده به ترس و وحشت شده است. همانطور که می‌دانید در زمان معرفی نسخه اول این بازی بسیاری از طرفداران سبک 2 بعدی (در واقع 2.5 بعدی) این بازی را یک تقلید از عناوین برتری دیگری مانند لیمبو و اینساید می‌دانستند، اما در زمان عرضه این بازی شاهد یک عنوان ترسناک بی‌نظیر بودند.

قهرمان جدید بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

همانطور که قبلا اشاره شد، بازی Little Nightmares 2 دارای یک شخصیت جدید به نام Mono است. این شخصیت جدید یک جوانی است که یک کیسه کاغذی بالای سرش قرار دارد و این بار او قهرمان داستان است و باید از مکان‌های ترسناک و پیچیده فرار کند. قهرمان نسخه قبلی یعنی سیکس (Six) هم در این بازی حضور دارد و به شخصیت Mono در مراحل مختلف کمک می‌کند اما فعلا نحوه حضور او در این بازی به صورت یک راز باقی مانده است.

شهر Pale

بازی Little Nightmares 2

برخلاف اینکه امکان ورود به دنیای خارج وجود دارد، مکان‌هایی مثل The Maw همچنان دلهره آور خواهد بود. در این بازی شما ابتدا در شهر The Wilderness قرار دارید و بعد از جلو رفتن در بازی به شهر Pale خواهید رسید. مکان‌هایی که در این منطقه وجود دارد شامل یک مدرسه، یک بیمارستان پر از بیماران تکه تکه شده و برج سیگنال است که تلویزیون‌های داخل بازی توسط این برج مدیریت می‌شوند.

دشمنان جدید در بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

تعدادی از دشمنان جدید درون این بازی تحت فرمان شکارچی (Hunter) هستند، این شکارچی در شهر The Wilderness قرار دارد و با استفاده از تله‌ها و یک تفنگ شکاری طعمه‌های خود را به دام می‌اندازد. همچنین یک معلم هم در این بازی وجود دارد که می‌تواند گردن خود را بلند کرده و بچرخاند (همانند تصویر بالا)، که این باعث می‌شود تا راحت‌تر اطراف را ببیند. دشمنان دیگری در بازی نیز وجود دارند مثل دست‌های زنده در بیمارستان، اما تهدید جدی محسوب نمی‌شوند.

یک تجربه جدید

بازی Little Nightmares 2

با توجه زمان رخ دادن داستان بازی که بسیار هم مبهم است، مطمئنا انجام دادن بازی کمی برای شما پیچیده خواهد بود. همچنین داستان این بازی طوری ساخته شده است که وضوح شخصیت‌ها در آن کاهش یافته و در بعضی از قسمت‌های این عنوان داستان بازی گره می‌خورد، اما شخصیت اصلی و موضوع جدید به طرفداران اجازه می‌دهد که یک سبک جدید را تجربه کنند.

گیم‌پلی بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

اگر شما نسخه قبلی را تجربه کرده باشید، با گیم‌پلی این نسخه‌ هم آشنا خواهید بود. شما باید معماها را برای پیشرفت در بازی حل کنید همچنین باید کار‌هایی نظیر بالا رفتن، جا به جا کردن اجسام، حرکات مخفیانه و… را انجام دهید. در این بازی شخصیت Mono و شخصیت Six با همکاری هم معماها را حل می‌کنند، شخصیت Six توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود و به همین ترتیب به شرایط مختلف پاسخ می‌دهد، بنابراین نیاز به راهنمایی دستی ندارید. شما می‌توانید با استفاده از بعضی آیتم‌ها دشمنان را از بین ببرید اما این بازی همانند یک عنوان با سبک اکشن نیست و امکاناتی مثل هک یا قتل عام کردن وجود ندارد.

در بازی Little Nightmares 2 خبری از بخش چند نفره نیست

بازی Little Nightmares 2

وجود دو شخصیت هم‌زمان روی تصویر باعث می‌شود تا فکر کنید که این بازی دارای بخش چند نفره به صورت آنلاین است، اما این طور نیست و این بازی کاملا یک بازی تک نفره بود و شما به هیچ وجه نمی‌توانید شخصیت Six را کنترل کنید.

علت وجود هوش مصنوعی

بازی Little Nightmares 2

چرا برای کنترل کردن شخصیت Six از هوش مصنوعی استفاده می‌شود؟ در مصاحبه‌ای که مرویک با یوروگیمر انجام داد گفت که احتمال وجود بخش دو نفره در ابتدای بازی وجود داشت اما این احتمال سریع کنار گذاشته شد. از نظر این شخص وجود بخش چند نفره در بازی Little Nightmares 2، باعث می‌شود تا محبوبیت و طرفداران خود را از دست بدهد و او تصمیم گرفت که شخصیت Six را به بازی اضافه کند اما توسط هوش مصنوعی کنترل شود.

کنترل‌ها در بازی Little Nightmares 2 بهبود یافته‌اند

بازی Little Nightmares 2

همانطور که این بازی دارای جذابیت و داستان زیبایی بود، چندان هم بی نقص نبود. نقص این بازی در بخش کنترل‌ها بود که در نسخه دوم برطرف شده است. در نسخه اول در مواجه با بعضی از دشمنان آن‌ها سریع بازیکنان را می‌کشتند و امکان پاسخگویی به حملات وجود نداشت، اما بازیکنان در نسخه دوم دارای توانایی‌های بیشتری بوده و می‌توانند به حملات این نوع از دشمنان پاسخ بدهند. البته هنوز هم امکان کشته شدن وجود دارد؛ مانند زمانی که به تله‌های شکارچی برخورد کنید، پس حتما به وجود تله‌ها دقت کنید.

امکان تعویض کلاه در این بازی وجود دارد

بازی Little Nightmares 2

در این بازی این امکان وجود دارد که کلاه خود را تعویض کنید و اینکه تعداد کلا‌ه‌ها در این بازی کم نیست و می‌توانید از کلکسیون Nomes کلاه‌هایی را انتخاب کنید. شما در بازی هر زمان که بخواهید می‌توانید کلاه شخصیت Mono را عوض کنید.

نسخه Deluxe و نسخه تلویزیونی

بازی Little Nightmares 2

به جز نسخه معمولی بازی Little Nightmares 2، دو نسخه دیگر نیز وجود دارد. نسخه اول Deluxe نام دارد که شامل یک ماسک Mokujin، موسیقی متن دیجیتال، کتاب هنری، آواتار‌های شخصیت Mono و شخصیت Six به همراه تعدادی پس زمینه (Wallpaper) وجود دارد. همچنین شما می‌توانید بسته الحاقی The Nome’s Attic را دریافت کنید که دارای معما است و با حل کردن آن می‌توانید کلاه Nomes را در بازی دریافت کنید. نسخه دیگر این بازی یک مجموعه کالکتور به نام نسخه تلویزیونی است که شامل تمام محتوای نسخه Deluxe ، به اضافه موسیقی متن کامل بازی به صورت دیسک است و همچنین با خرید این نسخه شما یک کتاب هنری فیزیکی، برچسب‌های اختصاصی و مجسمه‌ای از شخصیت Mono و شخصیت Six دریافت خواهید.

ارتقا رایگان برای کنسول‌های نسل نهم

بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2 برای کنسول ایکس باکس وان، کنسول پل استیشن 4، رایانه‌ شخصی، نینتندو سویچ، کنسول ایکس پلی استیشن 5، کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس عرضه خواهد شد. خوشبختانه کسانی که این بازی را روی کنسول ایکس باکس وان یا کنسول پلی استیشن 4 خریداری می‌کنند، می‌توانند این بازی را به صورت رایگان روی کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس یا کنسول پلس استیشن 5 اجرا کنند.

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

خوشبختانه بازی Little Nightmares 2 آنقدر هم سنگین نیست و روی سیستم‌های متوسط هم به خوبی اجرا می‌شود، طبق گفته استیم (Steam) برای اجرای این بازی روی کامپیوتر نیاز به سیستمی با مشخصات زیر دارید:

حداقل سیستم مورد نیاز

  • OS: Win 10 64
  • Processor: Intel Core i5-2300 / AMD FX-4350
  • Graphics: Nvidia GeForce GTX 570, 1 GB or AMD Radeon HD 7850, 2 GB
  • System Memory: 4 GB RAM
  • DirectX 11 Compatible Graphics Card

سیستم پیشنهادی

  • OS: Win 10 64
  • Processor: Intel Core i7-3770 / AMD FX-8350
  • Graphics: Nvidia GeForce GTX 760, 2 GB or AMD Radeon HD 7870, 2 GB
  • System Memory: 6 GB RAM
  • DirectX 11 Compatible Graphics Card

دموی رایگان بازی Little Nightmares 2

بازی Little Nightmares 2

طرفداران این بازی هم اکنون می‌توانند دمو این بازی را به صوت رایگان دریافت کنند و این دمو برای تمام پلتفرم‌های نام برده در دسترس قرار دارد. شما در این دمو می‌توانید در شهر The Wilderness به عنوان شخصیت Mono بازی کند و سپس با شخصیت سیکس رو به رو خواهید شد و در ادامه این دو شخصیت باید به صورت مخفیانه راهی برای فرار از دست شکارچی پیدا کنند.

منبع: gamingbolt

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.