دانلود سریع تر بازی ها در پلی استیشن 5

آموزش دانلود سریع تر بازی ها در پلی استیشن 5

این روزها خیلی‌ها بازی‌ها را به صورت دیجیتالی تهیه می‌کنند و این موضوع درباره کنسول پلی استیشن 5 نیز صدق می‌کند. در ادامه به چگونگی دانلود سریع تر بازی ها در پلی استیشن 5 می‌پردازیم. پس با زیپ فا همراه باشید.

اگر شما هم با مشکل کمبود سرعت دانلود مخصوصا در کنسول بازی‌تان مواجه هستید و مجبورید دست به هزینه‌های اضافی‌ای مانند استفاده از یک واسطه برای دانلود بازی‌های‌تان بزنید، در ادامه‌ این مقاله ما راه‌های مختلفی را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید مدت زمانی که برای دانلود بازی‌ها در کنسول پلی استیشن 5 صرف می‌شود را کاهش دهید. قطعاً ساده ترین روش برای کاهش مدت زمان دانلود بازی و افزایش سرعت دانلود آن، ارتقای سرویس اینترنت‌تان است. اما پیش از اینکه اقدام به هزینه برای یک سرویس جدید اینترنت کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا راه‌هایی را که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم به دقت مطالعه کنید. این راه‌های ساده می‌توانند به خوبی در افزایش سرعت دانلود شما موثر باشند.

 • چند چیز را هم‌زمان دانلود نکنید. دانلود هم‌زمان چند چیز به راحتی سرعت تمام دانلودها را کاهش می‌دهد. بهتر است که برای دانلودهای‌تان برنامه ریزی کنید و آن‌ها را اولویت بندی کنید.
 • از سرویس‌های آنلاین در هنگام دانلود استفاده نکنید. استفاده از سرویس‌های پخش آنلاین مانند اسپاتیفای، نتفلیکس، یوتیوب و دیگر سرویس‌های بر پایه‌ وب در هنگام دانلود، می‌تواند در سرعت دانلود تاثیر گذار باشد.
 • توقف و ادامه‌ دانلود. اگر فرایند دانلود بازی شما پس از مدتی، برای زمانی طولانی متوقف شد، دانلود را متوقف (pause) کنید و مجدداً ادامه دهید (resume). این کار باعث اتصال دوباره‌ دستگاه به سرور دانلود می‌شود و روند دانلود بازی دوباره به صورت عادی ادامه پیدا خواهد کرد.
 • در حالت Rest Mode بازی‌ها را دانلود کنید. کنسول پلی استیشن 5 را در حالت Rest Mode بگذارید تا در مدت زمانی که بازی نمی‌کنید، کنسول دانلود بازی‌ها را ادامه دهد.
 • از اتصال با کابل به جای استفاده از شبکه‌ Wi-Fi استفاده کنید. اتصار کابلی اینترنت، همواره سریع تر و با ثبات تر از اتصال اتصال بی‌سیم است. پیشنهاد می‌کنیم که کنسول خود را با کابل LAN به شبکه‌ اینترنت وصل کنید.
 • نرم افزار سیستم کنسول پلی استیشن 5 را به ‌روز رسانی کنید. هرچند که نرم افزار کنسول باید به طور خودکار به روز رسانی شود، اما بد نیست به صورت دستی به روز رسانی‌های نرم افزار را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از آخرین ورژن در دسترس استفاده می‌کنید.

چگونه بازی‌ها را در حالت Rest Mode دانلود کنیم

وقتی کنسول پلی استیشن 5 در حالت استراحت یا Rest Mode باشد، هنگامی که با آن کار نمی‌کنید در وضعیتی قرار می‌گیرد که برق کم‌تری مصرف می‌کند. با این کار برای ادامه‌ بازی، لازم نیست که کنسول را مجدداً راه اندازی کنید و به راحتی می‌توانید به بازی کردن با کنسول ادامه دهید. برای اینکه کنسول پلی استیشن 5 در وضعیت Rest Mode به دانلود بازی‌ها ادامه دهد، این مراحل را دنبال کنید.

 1. از صفحه‌ Home کنسول پلی استیشن 5، به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.
 2. گزینه‌ System را انتخاب کنید.
 3. گزینه‌ ذخیره‌ نیرو یا Power Saving را انتخاب کنید.
 4. گزینه‌ Features Available in Rest Mode را انتخاب کنید.
 5. گزینه‌ Stay Connected to the Internet را در صورت غیر فعل بودن، فعال کنید. با این کار کنسول پلی استیشن 5 در وضعیت Rest Mode، اتصالش را به اینترنت حفظ می‌کند.
 6. برای دانلود به روز رسانی‌های منتشر شده برای بازی‌ها به صورت خودکار در حالت استراحت، مجدداً به بخش Settings بروید و گزینه‌ Saved Data and Game/App Settings را انتخاب کنید.
 7. گزینه‌ Automatic Updates را انتخاب کنید.
 8. مطمئن شوید هر دو گزینه‌ Auto-Download و Auto-Install in Rest Mode فعال باشند.

تنظیمات اینترنت خود را برای دانلود سریع تر بازی ها در پلی استیشن 5 بهینه کنید

مهم نیست که چقدر سرعت سرویس اینترتی که تهیه کرده اید بالا باشد. اگر از سخت افزار مناسب برای آن استفاده نکنید، نتیجه‌ مطلوب و مورد انتظارتان را کسب نمی‌کنید. حتما برای دانلود کردن، از مناسب بودن مودم و روتر اینترنت‌تان مطمئن شوید. شما باید از سخت افزار مناسب استفاده کنید تا نتیجه‌ مطلوب را از سرویسی که برای آن هزینه کرده اید بگیرید.

نحوه‌ توقف و ادامه‌ دانلودها در کنسول پلی استیشن 5

اگر دانلود شما برای مدتی متوقف شد، به روش زیر تلاش کنید تا دانلود را ابتدا متوقف (pause) و سپس از ادامه شروع کنید.

 1. دکمه‌ PS را که روی دسته بازی کنسول پلی استیشن 5 قرار دارد فشار دهید تا منوی Control Center باز شود.
 2. گزینه‌ Downloads/Uploads را انتخاب کنید.
 3. روی دانلود مورد نظرتان بروید و دکمه‌ Option را که روی دسته بازی کنسول قرار دارد فشار دهید.
 4. گزینه‌ Pause را جهت توقف دانلود انتخاب کنید.
 5. برای ادامه‌ دانلود، مجدداً دکمه‌ PS را برای باز شدن منوی Control Center فشار دهید و گزینه‌ی Downloads را انتخاب کنید.
 6. دانلود متوقف شده را انتخاب کرده و گزینه‌ Resume را جهت ادامه‌ مجدد دانلود انتخاب کنید.

چگونه در کنسول پلی استیشن 5 از اتصال سیمی استفاده کنیم؟

کنسول PS5 دارای یک درگاه Ethernet است. شما از طریق این درگاه می‌توانید کنسول خود را مستقیما به یک مودم اینترنت‌تان وصل کنید تا اتصال با ثبات و سریع‌تری داشته باشید. برای اتصال به اینترنت به وسیله‌ سیم، شما باید اندکی تنظیمات سیستم کنسول را تغییر دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. از صفحه‌ Home کنسول پلی استیشن 5، وارد قسمت تنظیمات یا Settings شوید.
 2. گزینه‌ Network را انتخاب کنید.
 3. گزینه‌ Settings را انتخاب کنید.
 4. گزینه‌ Set Up Internet Connection را انتخاب کنید.
 5. گزینه‌ Set Up Manually را در پایین صفحه انتخاب کنید.
 6. گزینه‌ Use a LAN Cable را انتخاب کنید.
 7. تنظیمات را به دلخواه خودتان تطبیق دهید و پس از آن گزینه‌ Done را انتخاب کنید.

چگونه سرور DNS را برای دانلود سریع تر بازی ها در پلی استیشن 5 تغییر دهیم؟

پس از اینکه کنسول خود را با کابل به اینترنت وصل کردید، می‌توانید تنظیمات پیشفرض DNS را تغییر دهید. این کار ممکن است در دانلود سریع‌تر بازی‌ها موثر باشد.

 1. از صفحه‌ Home کنسول پلی استیشن 5، به قسمت Settings بروید.
 2. گزینه‌ Network را انتخاب کنید.
 3. گزینه‌ Settings را انتخاب کنید.
 4. گزینه‌ Set Up Internet Connection را انتخاب کنید.
 5. گزینه‌ Set Up Manually را در پایین صفحه انتخاب کنید.
 6. گزینه‌ Use a LAN Cable را انتخاب کنید.
 7. گزینه‌ DNS را انتخاب کنید.
 8. گزینه Primary DNS را انتخاب و آن‌ را روی 8.8.8.8 تنظیم کنید.
 9. گزینه‌ Secondary DNS را انتخاب و آن را روی 8.8.4.4 تنظیم کنید.

در نهایت اگر از سرویس مناسبی برای دانلود بازی‌های کنسول پلی استیشن 5 استفاده می‌کنید، راه‌های پیشنهاد شده در این مقاله می‌توانند به شما برای رسیدن به نتایج مطلوب و سرعت مناسب برای دانلود کمک کنند.

منبع: LifeWire

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.