امروز:6 مرداد 1400
موارد مخفی بازی GTA V

موارد مخفی بازی GTA V که ممکن است تا به حال ندیده باشید

همانطور که می‌دانید سبک بازی GTA V فضای باز (Open World) بوده و به همین دلیل جزئیات زیادی در این بازی وجود دارد که ممکن است، متوجه آن‌ها نشده باشید. در این مطلب با زیپ فا همراه باشید تا 10 مورد از موارد مخفی بازی GTA V را به شما معرفی کنیم.

این بازی در سال 2013 در دسترس بازیکنان قرار گرفت و همچنان پس از گذشت 8 سال یکی از بهترین بازی‌ها در سبک جهان باز است. شما در این بازی به همراه شخصیت Michael، شخصیت Trevor و شخصیت Franklin داستان این بازی را تجربه کرده‌اید و ممکن است چندین بار این بازی را به اتمام رسانده باشید، اما همانطور که اشاره کردیم این عنوان یک بازی جهان باز بوده و به همین دلیل دارای جزئیات فراوانی است.

موارد مخفی بازی GTA V

آدم فضایی یخ زده

مرحله اول این بازی در Ludendorff رخ می‌دهد، هنگامی که در حال حرکت از کنار ریل قطار هستید از ماشین خود پیاده شده و به محلی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، بروید.

برای رسیدن به این مکان باید از به زیر پل (جایی که قطار از روی آن عبور می‌کند) رفته و از خاک ریز پایین بروید. سپس یک دریاچه یخ زده را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید روی آن راه بروید. سپس اگر به این دریاچه یخ زده دقت کنید متوجه حضور یک آدم فضایی منجمد شده می‌شوید.

اگر شما نتوانسته‌اید در مرحله اول بازی GTA V به این منطقه بروید، جای نگرانی نیست زیرا شما می‌توانید در مرحله Bury the Hatchet دوباره این آدم فضایی را ببینید.

موارد مخفی بازی GTA V

فروشگاه جواهرات سونیک

در مرحله ROW، تعداد زیادی جواهر فروشی در خیابان Atlee وجود دارد. اما ممکن است که تا به حال متوجه آن نشده باشید زیرا امکان ورود به این مکان وجود ندارد و همچنین این فروشگاه هیچ ارتباطی با داستان بازی نیز ندارد. قسمت جالب نام این فروشگاه است که اگر به آن دقت کنید متوجه نام Super Sonic می‌شوید.

همانطور که می‌دانید Super Sonic همان جوجه تیغی آبی معروف است. برخی از بازیکنان بر این باورند که این نام فقط یک تشابه بوده و این مورد نمی‌تواند در لیست موارد مخفی بازی GTA V قرار بگیرد، اما اگر به تابلو این فروشگاه دقت کنید متوجه وجود حلقه‌های سرعت می‌شوید و این حلقه‌ها می‌توانند تایید کنند که منظور از Super Sonic همان جوجه تیغی آبی است، همانطور که می‌دانید شخصیت سونیک از سال 1991 به سرعت جمع آوری حلقه‌ها مشهور شد.

موارد مخفی بازی GTA V

روح سرگردان

اگر از تیراندازی و خشونت در این بازی خسته شده‌اید و می‌خواهید مورد جدیدی را تجربه کنید، می‌توانید در بین ساعت 23:00 تا 00:00 شب به قله شرقی کوه Gordo رفته و در آن جا یک روح سرگردان را مشاهده کنید. این روح برای مدتی ظاهر می‌شود و اگر خیلی به او نزدیک شوید یا به او تیراندازی کنید، ناپدید می‌شود.

قسمت جالب اینجاست که اگر به پرتگاه نزدیک شوید، متوجه کلمه می‌شوید که با خون نوشته شده و این کلمه نام شخصیت Jock Cranley بوده که روی این قسمت از کوه نوشته (مانند تصویر بالا) شده است.

این روح همسر شخصیت Jock Cranley بوده و این شخصیت با پرت کردن او از این پرتگاه باعث شده است تا روح او در این مکان ظاهر شود. این قتل بین ساعت 23:00 تا 00:00 شب رخ داده و به همین دلیل این روح برای انتقام از Jock، هر شب در بین این ساعت‌ها ظاهر می‌شود.

موارد مخفی بازی GTA V

زندگی، عشق، خنده

اگر دقت کنید این سه کلمه را در این بازی، زیاد خواهید دید و حتی این کلمات در مراسم ترحیم Debra نیز وجود دارند. یک نقاشی از او روی دیوار قرار گرفته که سه کلمه زندگی، عشق، خنده روی آن نوشته شده است. شما می‌توانید این سه کلمه را روی دیوار اتاق شخصیت Trevor ببینید، اما او این کلمات را به غذا خوردن، لعنت و مرگ تغییر داده است.

این مورد جزو بهترین موارد مخفی بازی GTA V است، زیرا تغییر دادن این کلمات، باعث می‌شود تا بازیکن بیشتر با شخصیت Trevor آشنا شود. علاوه بر این موارد این کلمات می‌توانند به بازی Gears Of War نیز مربوط باشند، زیرا در هنگامی که یک Locust را می‌کشید، احتمال شنیدن این کلمات وجود دارد.

موارد مخفی بازی GTA V

شلیک کردن به توپ‌های بزرگ

یکی دیگر از موارد مخفی بازی GTA V، شلیک کردن به توپ‌های بزرگ (همانند تصویر) است. در این بازی چند مکان با نام‌های Big O Fruit Juice وجود دارند که دو مورد از آن‌ها بسیار جالب توجه بازیکنان قرار گرفته‌اند.

اگر شما به این مکان نزدیک شوید، یک توپ بزرگ نارنجی رنگ را مشاهده خواهید کرد و اگر به آن شلیک کنید، پایه نگه‌دارنده توپ شکسته شده و توپ به سمت پایین تپه شروع به حرکت می‌کند. نگاه کردن به این صحنه می‌تواند بسیار لذت بخش باشد و همچنین زمانی که توپ به سمت پایین تپه در حال حرکت است، هر جسم یا سازه‌ای (فروشگاه) که بر سر راه باشد را نابود خواهد کرد.

موارد مخفی بازی GTA V

پاگنده در بازی GTA V

در مرحله Predator یک راز جالب وجود دارد، همانطور که می‌دانید این مرحله شب هنگام در یک جنگل اتفاق می‌افتد و در ابتدای این مرحله به شما یک اسلحه تک تیر انداز (Sniper Rifle) داده می‌شود. این اسلحه داری یک دوربین حرارتی بوده که باید به کمک آن برادران O’Neil را پیدا کنید.

اگر شما با این اسلحه، پایین سمت راست را هدف بگیرید متوجه حضور یک پاگنده (مانند تصویر بالا) می‌شوید. این پاگنده همانند روح سرگردان است که شلیک کردن به آن باعث می‌شود تا او ناپدید شود. این مورد مخفی اشاره‌ای به بازی GTA: San Andreas نیز دارد، زیرا شایعاتی مبنی بر حضور یک پاگنده در منطقه Back O’ Beyond وجود دارد.

موارد مخفی بازی GTA V

سفینه فضایی در بازی GTA V

یکی دیگر از جالب‌ترین موارد مخفی بازی GTA V، وجود 5 سفینه فضایی در این بازی بوده و برای مشاهده این سفینه‌ها باید به آن‌ها نزدیک شوید و از دور قابل مشاهده نیستند. برای مشاهده 3 مورد از سفینه‌های فضایی باید بازی را کاملا به اتمام (100 درصد Completion) رسانده باشید، سفینه فضایی اول در کوه Chiliad، سفینه دوم کمی بالاتر از Sandy Shores و مورد آخر هم در بالاتر از Fort Zancudo قابل مشاهده است.

چهارمین سفینه در شمال شرقی Noth Point در انتهای دریا قرار دارد و برای مشاهده آن نیاز به انجام کار خاصی نیست و همیشه این سفینه در آن جا وجود دارد. سفینه آخر در جنوب Fort Zancudo قرار گرفته و برای مشاهده آن ابتدا باید ماموریتی را انجام دهید. شما نمی‌توانید در این بازی نحوه سقوط این سفینه‌ها را ببینید یا بفهمید از کجا آمده‌اند، اما جالب اینجاست که برخی از این سفینه‌ها دارای برچسب FIB بوده و ممکن است که توسط دولت ساخته شده باشند.

موارد مخفی بازی GTA V

شلیک کردن به خانه Michael

اگر به عنوان شخصیت Franklin یا شخصیت Trevor بازی می‌کنید، به خانه شخصیت Michael نزدیک شده و اطراف آن حرکت کند، سپس شما یک تماس یا یک پیام از این شخص دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید بهتر است از خانه او دور شوید.

پس از دریافت پیام به خانه او شلیک کنید، پس از چند شلیک او به شما پیام می‌دهد که هر چه سریع حمله خود را متوقف کنید و اگر باز هم به شلیک کردن ادامه بدهید اتفاق خاصی رخ نخواهد داد و او فقط شما را نگاه می‌کند، انجام چنین کاری می‌تواند تجربه جالبی در بازی GTA V باشد.

موارد مخفی بازی GTA V

فرار با دوچرخه BMX

این مورد اشاره به ماموریت شخصیت Carl Johnson در بازی Grand Theft Auto: San Andreas دارد و می‌توانید آن را در مرحله Hood Safari مشاهده کنید. در پیچ آخر و قبل از رسیدن به خیابان Grove می‌توانید سه نفر را مشاهده کرده که سوار بر دوچرخه BMX هستند.

این سه شخص همانند شخصیت Carl Johnson، شخصیت Big Smoke و شخصیت Sweet هستند و همچنین وجود آن‌ها در کنار هم به مرحله Sweet & Kendl نیز شباهت دارد. آن‌ها سه دوچرخه BMX را دزدیده و در حال فرار از دست گنگسترها هستند و سپس وارد خیابان Grove می‌شوند، جایی که در بازی GTA V شاهد آن هستیم.

موارد مخفی بازی GTA V

اینترنت Dial-Up

زمانی که از گوشی خود در بازی استفاده می‌کنید، کد 0100-555-948 را شماره گیری کنید، پس از شماره گیری کردن این کد باید صدای اینترنت Dial-Up (دهه 90) را بشنوید. شنیدن این صدای نوستالژی در عنوان مدرنی مانند بازی GTA V عجیب است و اگر کمی به این کد دقت کنید متوجه می‌شوید که این همان کد تماس با ZIT در بازی GTA IV بوده که از آن برای سرویس شناسایی آهنگ استفاده می‌شد.

این موضوع نیز کمی عجیب است که این کد در این بازی صدای اینترنت قدیمی را پخش می‌کند. سرویس شناسایی آهنگ بسیار مورد توجه بازیکنان قرار گرفت و بهتر بود که از آن در این بازی نیز استفاده شود.

منبع: thegamer

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.