متصل کردن کنترلر دوال سنس

نحوه متصل کردن کنترلر دوال سنس به کنسول پلی استیشن 5

اگر شما هم از افرادی هستید که به تازگی کنسول پلی استیشن 5 خود را خریداری کرده‌اید، پس با ما همراه باشید تا نحوه متصل کردن کنترلر دوال سنس به آن را در یک آموزش کوتاه به شما نشان دهیم و مشکلات مربوطه را حل کنیم. به هر حال این کار برای افراد تازه‌وارد ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد، یا اینکه از راه‌های مختلف انجام آن خبر نداشته باشید. با زیپ فا همراه باشید.

پس از خرید کنسول جدید، شاید اولین کاری که باید انجام دهید متصل کردن کنترلر به آن باشد؛ بخصوص در دستگاهی مانند کنسول پلی استیشن 5 که کنترلر دوال سنس آن قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای دارد.

نحوه متصل کردن کنترلر دوال سنس

برای انجام این کار، ابتدا کنسول پلی استیشن 5 را روشن کنید و سپس با استفاده از کابل یو اس بی سی (همان کابل شارژ گوشی‌های جدید) کنترلر دوال سنس را به یکی از پورت‌های جلوی آن متصل کنید.

متصل کردن کنترلر دوال سنس

همچنین اگر کنترلر خاموش است، پس از زدن کابل با نگه داشتن دکمه وسط یا همان PS آن را روشن کنید. روشن شدن کنترلر با نورانی شدن چراغ آن مشخص خواهد شد و سپس شما می‌توانید سایر مراحل کار را ادامه دهید.

حال کابل یو اس بی را جدا کنید تا پس از شناسایی کنترلر دوال سنس توسط کنسول، به صورت بی‌سیم از آن استفاده کنید.

به همین راحتی، حال می‌توانید هر زمان تنها با نگه داشتن دکمه PS روی کنترلر کنسول پلی استیشن 5 خود را روشن کرده و پس از قطع شدن حالت چشمک‌زن روی چراغ کنترلر دوال سنس از آن استفاده کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که شما برای تجربه بازی‌های قدیمی روی کنسول جدید همچنان می‌توانید از کنترلر دوال شاک 4 که مخصوص کنسول پلی استیشن 4 بود نیز استفاده کرده و به همین روش آن به کنسول پلی استیشن 5 متصل کنید. به علاوه، قابلیت استفاده از کنترلر دوال سنس در کنسول پلی استیشن 4 نیز امری امکان‌پذیر خواهد بود که البته بدون قابلیت‌های هپتیک فیدبک در آن انجام می‌شود.

نحوه متصل کردن کنترلر اضافه به صورت بی‌سیم

پس از متصل کردن کنترلر دوال سنس به کنسول پلی استیشن 5 می‌توانید به راحتی تا ۳ کنترلر دیگر را هم به صورت همزمان به آن وصل کنید.

برای انجام این کار، پیش از هرچیز دقت کنید که هرگز چراغ روی کنترلر اضافه روشن نباشد؛ در صورت روشن بودن آن، دکمه PS وسط آن را نگه دارید تا زمانی که خاموش شود.

سپس با کنترلر اصلی که در بالا آن را به کنسول پلی استیشن 5 متصل کرده بودیم، به منو تنظیمات یا همان Settings بروید و وارد منو Accessories شوید.

متصل کردن کنترلر دوال سنس

حال گزینه General را انتخاب کرده و روی گزینه Bluetooth Accessories بزنید. در نهایت کنترلر اضافه‌ای که می‌خواهید به کنسول خود متصل کنید را روشن کرده و دکمه PS و Create را به صورت همزمان نگه دارید تا روی منو Accessories Found نمایش داده شود.

در آخر کنترلر پیدا شده در این منو را با دسته اصلی انتخاب کنید تا هر دو دسته به کنسول پلی استیشن 5 متصل شوند.

دقت کنید که اگر کنترلر خود را به یک کنسول متصل کرده باشید، برای شناسایی آن توسط یک کنسول دیگر باید مجددا همین مراحل را طی کنید. برای مثال اگر به خانه دوست خود بروید و قصد داشته باشید تا کنترلر دوال سنس خود را همراه داشته باشید، پس از جفت‌سازی آن با کنسول دوست خود لازم است تا پس از بازگشت به خانه مجددا همین مراحل را در کنسول خود نیز تکرار کنید یا اینکه از کابل یو اس بی سی استفاده کنید.

مشکلات مربوط به متصل کردن کنترلر به کنسول پلی استیشن 5

اگر هنگام متصل کردن کنترلر خود به کنسول پلی استیشن 5 به مشکل برخورده‌اید، بد نیست یک بار موارد زیر را بررسی کرده و انجام دهید تا شاید این مسئله رفع شود.

  • ابتدا اگر تحت هر شرایطی دسته شما توسط کنسول شناسایی نمی‌شود، بد نیست از دکمه Reset مخفی کنترلر دوال سنس استفاده کنید که در پشت آن و داخل یک سوراخ باریک پنهان شده است. درست به مانند باز کردن جای سیمکارت گوشی‌های هوشمند، تنها کافیست تا چند ثانیه آن را با یک جسم بسیار باریک مانند سوزن یا گیره کاغذ نگه دارید تا کنترلر شما خاموش و سپس Reset شود.
  • از یک کابل دیگر برای متصل کردن کنترلر به کنسول استفاده کنید.
  • نرم‌افزار مربوط به کنترلر و سیستم را ارتقا دهید. برای انجام این کار ابتدا به منو تنظیمات و سپس به ترتیب به منوهای System و System Software که مربوط به بخش نرم‌افزار است بروید. حال گزینه System Software Update and Settings و در نهایت Update System Software را بزنید تا نرم‌افزار کنترلر و سیستم شما ارتقا پیدا کند.

در نهایت اگر موارد فوق برای شما چاره‌ساز نبود، به احتمال بسیار زیاد مشکل به وجود آمده از نوع سخت‌افزاری بوده و باید آن را برای برای تعمیر به یک متخصص نشان دهید.

منبع: Lifewire

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.