بازی Final Fantasy 7 Remake

5 نکته کلیدی برای پیشرفت در بازی Final Fantasy 7 Remake

فرقی نمی‌کند که حالت عادی یا Classic بازی Final Fantasy 7 Remake را بازی کنید، چراکه در هر شرایطی سیستم مبارزه متفاوت خواهد بود. به همین منظور، در این مطلب قصد داریم تا در چند نکته کاربردی به شما در پیشرفت در بازی Final Fantasy 7 Remake کمک کنیم. با زیپ فا همراه باشید.

دقت کنید که نکات زیر، همگی درباره نحوه مبارزه در بازی Final Fantasy Remake بوده و برای همه کاربران، در رده مبتدی و یا حرفه‌ای بسیار کاربردی خواهد بود.

 

دشمنان خود را در بازی Final Fantasy 7 Remake ارزیابی کنید

پس از ملاقات با شخصیت Chadly در چپتر ۳ و قسمت هفتم (Slums) شما قابلیتی به نام Assess Materia پیدا خواهید کرد که با مجهز کردن آن در منو Command Menu می‌توانید دشمنان خود را ارزیابی کرده و درواقع آن‌ها را شناسایی کنید.

شناسایی کردن دشمنان به شما اطلاعات بسیاری می‌دهد و سپس می‌توانید نقاط ضعف آن‌ها (حتی غول‌های داخل بازی) را مشاهده کنید. برای مثال، اگر می‌بینید دشمن شما در مقابل آتش ضعیف است، پس از آتش استفاده کنید و مبارزه را کاملا به نفع خود کنید.

بازی Final Fantasy 7 Remake

کار را سریع‌تر تمام نکنید!

هنگامی که مقدار خاصی به دشمنان خود ضربه می‌زنید، پیش از کشتن آن‌ها را تا حد بسیاری تضعیف خواهید کرد؛ به نحوی که دیگر نمی‌توانند به درستی به شما حمله کنند و جان آن‌ها نزدیک به آخرین مقدار خود می‌رسد. سپس شما می‌توانید کار را با چرخاندن شمشیر و چندین ضربه دیگر به اتمام برسانید. با این وجود، این امکان برای شما وجود دارد که کار را کمی هوشمندانه‌تر تمام کنید.

برای مثال، دشمنان ضعیف‌تر تنها با یک ضربه با جادویی که نسبت به آن ضعیف هستند کشته خواهند شد. البته برای دشنان قوی‌تر تعداد این ضربات بیشتر خواهد بود؛ اما بدون شک اگر از نقطه ضعف آن‌ها استفاده کنید، بدون شک زمان کمتری را برای کشتن آن‌ها صرف خواهید کرد. همچنین توجه کنید برخی از این دشمنان هنگام نزدیک شدن به لحظات مرگ خود، دیگر آسیبی به شما نمی‌زنند؛ پس هوشمندانه است که به سمت دیگر دشمنان بروید و در آخر ضعیف‌ها را خلاص کنید.

پوستر بازی Final Fantasy 7 Remake

قابلیت شخصیت‌ها در بازی Final Fantasy 7 Remake

هر شخصیت در بازی Final Fantasy 7 Remake دارای قابلیت خاصی است که با دکمه مثلث زده می‌شود. این نوع حمله از زدن ضربات عادی تا حدودی قوی‌تر بوده و در عین حال می‌تواند بین هر شخصیت متفاوت باشد. این قابلیت‌ها به صورت خودکار شارژ شده و پس از مدتی مجددا قابل استفاده خواهند بود، درحالی که با توجه به قوی بودن این نوع حملات، ممکن است در جریان مبارزه به کلی آن را فراموش کرده و بهره نبرید.

دو شخصیت Barret و شخصیت Aerith حمله ویژه بسیار قدرتمندی دارند که استفاده از آن ریسک بالایی را به هم به همراه دارد؛ چراکه هنگام زدن قابلیت، تا مدتی کوتاه نمی‌توانید از جای خود تکان بخورید و این باعث می‌شود تا در مقابل برخی ضربات احتمالی درمانده شوید.

شخصیت Tifa نیز خود سه قابلیت ویژه دارد که همگی از بهترین‌های بازی Final Fantasy 7 Remake حساب می‌شوند. با این وجود سعی کنید تا این قابلیت‌ها را ارتقا دهید و از آن در مبارزات برای پرتاب و نابود کردن دشمنان خود استفاده کنید.

در این میان، شخصیت Cloud خود یک قابلیت خاص به نام Punisher Mode دارد که با استفاده از آن می‌توانید تا حد بسیاری به دشمنان خود آسیب بزنید؛ حتی اگر آن‌ها بسیار بزرگ‌تر و قوی‌تر از شما هستند! همچنین در نظر داشته باشید که در این حالت، شخصیت Cloud خود می‌تواند به بسیاری از حملات دشمنان جاخالی بدهد و به عبارتی آن‌ها را بدل کند. به علاوه، این بدل کردن تنها مختص به دشمنان رده پایین و ضعیف نبوده و ممکن است در مقابل حملات برخی از غول‌ها نیز کاربرد داشته باشد.

به هر حال بازی Final Fantasy 7 ابزار گسترده‌ای را از جادو و قابلیت‌های ویژه گرفته، تا شمشیر و فنون عادی در اختیار شما قرار می‌دهد و ممکن است به دلیل زیاد بودن آن‌ها به راحتی ساده‌ترین آن‌ها را هم فراموش کنید. برای رفع این مشکل، بد نیست تا چندوقت یکبار شخصیت خود را عوض کرده و فنون آن‌ها را امتحان کنید.

تصویری از محیط بازی Final Fantasy 7 Remake

مقدار ATB خود را مشاهده کنید

شاید با چرخاندن شمشیر و زدن چندین و چدباره یک دکمه به شما کمک کند تا بتوانید دشمنان ضعیف را از پای دربیاورید، اما برای دسترسی به قدرتی بالاتر، باید از خط ATB خود استفاده کنید که به شما اجازه انجام دادن حرکت‌های منو Command را خواهد داد. درواقع هر قطعه از این خط به شما کمک می‌کند تا یک حرکت از منو Command خود را اجرا کنید.

با این وجود برای پر کردن ATB شخصیت خود، قاعدتا هرکاری را که انجام دهید موجب افزایش میزان آن خواهد شد؛ برای مثال با حمله کردن و همچنین دفاع کردن می‌توانید این خط را پر کنید. به علاوه، لازم به ذکر است که سرعت پر شدن این خط بستگی به میزان Speed شخصیت شما در مشخصات آن دارد.

همچنین لازم به ذکر است که هربار امتیاز ATB برای شما جمع شده یا یار شما آن را دریافت کند، یک صدای خاص می‌شنوید که به معنی اعلام آمادگی فن مورد نظر برای اجرا است. به علاوه، در نظر داشته باشید که برای اجرای حملات خود ممکن است تنها به یک بخش یا شاید هم دو بخش از خط ATB خود نیاز داشته باشید؛ پس در مدیریت استفاده آن دقت کنید.

در هر دو حالت بازی Final Fantasy 7 Remake، درواقع هدف شما در مبارزات این است که خط ATB را پر کرده و برای استفاده به همراه یاران خود آن را مدیریت کنید تا همگی بتوانید از قدرت‌های شخصیت خود استفاده کنید. البته این نکته دارای اهمیت است که در حالت Normal شما خود به صورت دستی باید این قدرت را برای یاران خود منظور کنید؛ درحالی که در بخش Classic دیگر نیازی به انجام این کار نخواهید داشت.

کاراکترهای بازی Final Fantasy 7 Remake

 

در ادامه بخوانید: برترین فیلم‌هایی که بر اساس بازی‌های کامپیوتری ساخته شده‌اند!

 

اهمیت آیتم‌ها در بازی Final Fantasy 7 Remake

سومین بخش در منو Command شما مربوط به آیتم‌ها (Items) خواهد بود که به مانند حرکت‌های مخصوص، آن‌ها هم از مقداری ATB برای استفاده کم خواهند کرد.

با این وجود درحالی که شما در ماجراجویی خود در Midgar آیتم‌های بسیاری را جمع‌آوری خواهید کرد، بیشتر از هرچیز از معجون‌ها (Potions) برای پر کردن درصد سلامتی و از Ether برای پر کردن خط جادو خود استفاده خواهید کرد.

به هر حال در نظر داشته باشید که به جز نیاز به زدن فنون مختلف یا استفاده از جادو نیز می‌توانید با بهره‌گیری از برخی آیتم‌ها مانند نارنجک دشمنان گروهی را نابود کنید و بیشترین آسیب را به آن‌ها وارد کنید.

منبع: Polygon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.