بازی های سخت

بازی های سختی که به کابوستان تبدیل خواهند شد

در این مطلب با زیپ فا همراه باشید تا به شما بازی های سخت که به احتمال بسیار زیاد شما هم در رد کردن آن‌ها مشکل داشته‌اید را با هم مرور کنیم. البته این بازی‌های همگی سخت نیستند، بلکه جمعی از عناوینی هستند که بسیاری از کاربران در ابتدا نمی‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و کنترل اوضاع را بدست بگیرند.

درواقع حتما نیاز نیست که یک بازی بسیار سخت باشد تا شما را در کنترل آن دچار مشکل کند؛ به نحوی که شاید پس از چند روز بازی بالاخره شما به ریتم آن‌ها عادت کرده و بالاخره حرفه‌ای شوید، اما در ساعات اولیه، هرگز نمی‌توانید تا حد خاصی روال بازی را یاد بگیرید.

موارد زیر، دقیقا چنین بازی‌هایی هستند؛ عناوینی که علی‌رغم سخت بودن، یادگرفتن روال پیش بردن و کنترل شخصیت در آن‌ها کمی متفاوت بوده و کاربران را به اشتباه وادار می‌کند.

بازی های سخت

1. بازی Sekiro: Shadows Die Twice

معمولا افراد بسیاری در بازی Sekiro: Shadows Die Twice حتی پس از گذشت چندین ساعت تجربه آن نیز با مکانیزم بازی مشکل داشته و نمی‌توانند به راحتی مراحل را رد کنند؛ تا حدی که حتی بازیکنان حرفه‌ای نیز در اولین برخورد با سیستم این عنوان، ممکن است چند ساعتی را صرف یادگیری آن کنند.

با این حال چیزی که برای حرفه‌ای شدن در این بازی نیاز است، زمانبندی مناسب و دیدن حرکات دشمنان برای زدن یک ضد حمله در لحظه مناسب است؛ کاری که ابتدا کشتن دشمنان را بسیار سخت‌تر از آنچه که فکرش را بکنید نشان می‌دهد.

..:: برای دانلود بازی Skeiro کلیک کنید ::..

بازی های سخت

2. بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time

شکی وجود ندارد که عناوین مختلف سری بازی Crash Bandicoot همیشه در دسته بازی‌های کاربر آزار و در عین حال جذاب حساب می‌شوند؛ اما بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time این موضوع را به حد خود می‌رساند!

در ابتدا شاید فکر کنید که این عنوان نیز بالاخره تجربه راحتی از این سری بازی را ارائه کند، اما هرقدر که جلوتر می‌روید رفته رفته با چالش‌های دشوارتری مواجه می‌شوید که باعث می‌شوند تا بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time نیز در دسته بازی های سخت قرار بگیرد.

بازی های سخت

3. بازی Viewtiful Joe

به مانند سایر عناوین ساخته شده توسط تیم هیدکی کامیا (Hideki Kamiya)، بازی Viewtiful Joe نیز در دسته بازی های سخت قرار می‌گیرد که حتی یادگرفتن سیستم آن نیز باعث نمی‌شود تا با جلو رفتن مراحل یک نفس راحت بکشید!

تصمیم گرفتن در لحظه و زمانبندی مناسب، معمولا کلیدهای اصلی برای حرفه‌ای شدن در چنین عناوینی حساب می‌شود و بازی Viewtiful Joe نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال گرچه این درجه از سختی باعث مهیج شدن این عنوان می‌شود، اما در عین حال ممکن است منجر به کنار گذاشتن آن توسط بسیاری از کاربران شود.

بازی های سخت

4. بازی Shinobi

شاید بهترین مقایسه بین این عنوان را بتوان با بازی Ninja Gaiden انجام داد؛ چراکه سیستم هر دو آن‌ها مخصوص افرادی طراحی شده که قصد مقابله با چالش‌های مختلف را دارند.

با این حال، بازی Shinobi محصول سال ۲۰۰۲ که برای کنسول پلی استیشن 2 عرضه شده بود، در کل مکانیزم قابل یادگیری و جذابی دارد که پس از چند ساعت تجربه توسط کاربر الگو می‌شود؛ اما نکته‌ای که باعث می‌شود تا آن را در دسته بازی های سخت قرار دهیم، بخش‌های Boss Fight یا همان غول‌های مراحل مختلف آن است که حتی مهارت بازیکنان حرفه‌ای را به چالش می‌کشد.

بازی های سخت

5. بازی Forza Motorsport 7

انتظارش را نداشتید که یک عنوان سبک مسابقه‌ای در لیست بازی های سخت قرار بگیرد؟ با این وجود لازم است بدانید که بازی Forza Motorsport 7 برای افرادی که تجربه کمتری را در بازی‌های این سبک داشته‌اند حکم یک چالش تمام عیار را دارد.

شاید در مقایسه با حد و اندازه واقع‌گرایانه بودن سیستم کنترل ماشین‌ها در این عنوان بتوان آن را با دو‌گانه بازی Need For Speed: Shift مقایسه کرد، اما بازی Forza Motorsport 7 یک نسخه ارتقا یافته است که نداشتن گواهینامه در آن باعث رنج کاربر می‌شود!

بازی های سخت

6. بازی Rocket League

بگذارید در همین ابتدای توضیح این عنوان نکته‌ای را خاطرنشان شویم؛ حتی اگر شما در بازی Rocket League افتضاح هم باشید قطعا از تجربه آن لذت خواهید برد!

با این وجود مکانیزم بازی به نحوی طراحی شده که قطعا در اولین تجربه هرگز موفق به انجام حرکات کامل نخواهید بود. کنترل یک ماشین با سرعت بالا که باید با آن به یک توپ ضربه بزنید تا به سمت دروازه حریف برود و در عین حال از دروازه تیم خود با زدن نیترو دفاع کنید؛ حتی توصیف آن نیز درجه سختی کنترل آن را نشان می‌هد.

بازی های سخت

7. بازی Ninja Gaiden: Black

هنگام ارائه توضیحات بازی Shinobi نام این سری را هم ذکر کرده بودیم؛ اما لازم است تا قاعدتا به اسم یکی از آثار آن را هم اشاره کنیم و بازی Ninja Gaiden: Black عنوان مورد نظر ما است.

معمولا افراد با دیدن بازی‌های این سری فکر می‌کنند که قرار است تا با زدن همه دکمه‌ها به صورت همزمان و بهم ریخته سیل عظیمی از دشمنان را تکه تکه کنند و از تجربه سلاخی سربازهای بیچاره لذت ببرند؛ اما نکته‌ای که با جلو رفتن بازی خود را نشان می‌دهد، اهمیت زمانبندی حملات خواهد بود که در نهایت شما را مجبور می‌کند تا بالاخره از زدن چندین دکمه دست کشیده و با فکر بازی کنید.

بازی های سخت

8. بازی Demon’s Soul

حتی تصور اینکه یک لیست از بازی های سخت فراهم شود که در آن نام یکی از عناوین سری بازی Soul نباشد هم عجیب به نظر می‌رسد؛ با این حساب بازی Demon’s Soul شاید بهترین گزینه در میان عناوین این مجموعه در رتبه‌بندی درجه سختی باشد.

نداشتن سیستم هدایت خودکار، نبود چک‌پوینت برای بازگشت به محل بازی پس از مرگ و از همه مهم‌تر سیستم مبارزه فوق‌العاده سخت باعث می‌شود تا بازی Demon’s Soul برای بسیاری از کاربران به یک عذاب همیشگی تبدیل شود که حتی اگر آن را هم حذف کنید، مجددا برای رد کردن یک چالش آن را نصب خواهید کرد!

بازی های سخت

9. بازی Cuphead

تحت هیچ شرایطی نمی‌توان بازی Cuphead را در اولین تجربه به راحتی جلو برد و قطعا ساعاتی وقت لازم است تا بتوانید مراحل ساده بازی را رد کنید. با این وجود، جالب است بدانید که حتی استاد شدن در این عنوان هم پیروزی شما در مقابل غول‌های عجیب و غریب بازی را تضمین نمی‌کند!

دشمنان با سرعت حرکت می‌کنند؛ با قدرت حمله می‌کنند؛ و رد شدن از موانع مختلف آن‌ها نهایتا شما را به یک Boss Fight وحشتناک دعوت می‌کند که شاید چندین ساعت برای رد کردن آن وقت خود را صرف کنید.

..:: برای دانلود بازی Cuphead کلیک کنید ::..

بازی های سخت

10. بازی Hollow Knight

تجربه بازی Hollow Knight بدون اطلاع از درجه سختی آن، شما را وارد جهانی پر از والش می‌کند که به هیچ وجه انتظارش را نخواهید داشت؛ به نحوی که درباره آن حتی نمی‌شود فهمید که از کجا باید شروع کرد.

یک نقشه فوق‌العاده بزرگ و مارپیچ بدون هیچگونه کمکی برای دیدن راه، انواع و اقسام دشمنان در تعداد بالا که هرکدام می‌توانند به راحتی شما را از میان بردارند، نداشتن چک‌پوینت در مکان‌هایی که واقعا نیاز است تا دوباره به بازی برگردید، وجود Boss Fight های نفس‌گیر که شما را به یاد بازی Demon’s Soul خواهد انداخت، سیستم ارتقا و مبارزه فوق‌العاده سخت؛ این‌ها همه تنها بخشی از میزان سختی بازی Hollow Knight هستند!

منبع: Gamingbolt

راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.