معرفی 10 بازی سبک چند نفره Co-Op برای تجربه با دوستان

امروزه بازی‌های آنلاین و چند نفره نقش بسیار مهمی را در عرصه عناوین ویدئویی دارند و طرفداران آن نیز بیش از پیش روبه افزایش هستند. با این حساب، امروز تصمیم گرفته‌ایم تا 10 بازی سبک چند نفره Co-Op را برای شما کاربران زیپ فا در این مطلب قرار دهیم.

ابتدا پیش از معرفی این عناوین، لازم است بدانید که فرق بین حالت چند نفره Co-Op و Multiplayer چیست؛ چراکه در این مطلب، ما تنها قصد معرفی بازی های سبک چند نفره Co-Op را داریم و بهتر است آن‌ها را با Multiplayer اشتباه نگیرید.

عناوین سبک Co-Op به آن سبک از بازی گفته می‌شود که شما و چندی از دوستان خود، با یکدیگر یک تیم را تشکیل می‌دهید تا بخش داستانی یا ماموریت‌های خاصی از یک بازی را جلو ببرید. با این وجود، سبک Multiplayer به حالت جامع‌تری گفته می‌شود که در آن، چند بازیکن واقعی (که هوش مصنوعی نیستند) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

البته حالت در حالت Multiplayer در صورتی که شما با دوستان خود به رقابت با سایر بازیکنان بپردازید، می‌توان گفت که به نحوی Co-Op را به عنوان یک سبک زیر مجموعه تجربه کرده‌اید. برای فهمیدن این منظور بهتر است عناوین زیر را مشاهده کنید؛ چراکه در برخی از آن‌ها، چنین حالتی که ترکیبی از هر دو سبک باشد وجود دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Diablo 3 (آنلاین و آفلاین)

اثر مشهور استودیو بلیزارد (Blizzard) که حدود ۸ سال پیش عرضه شده بود؛ بدون شک بازی Diablo 3 یکی از هیجان‌انگیزترین عناوین سبک اکشن نقش آفرینی بوده است. اما هرقدر هم که شما به صورت تک نفره آن را تمام کرده باشید، باز هم تجربه بخش داستانی بازی با دوستان خود لذت متفاوتی را خواهد داشت.

ممکن است شما در حالت چند نفره این بازی تفاوت‌های بسیاری را حس کنید؛ مانند پیدا کردن یک مکان مخفی، و یا زدن یک فن جدید که تنها به کمک یارتان انجام می‌شود. همچنین پیدا کردن وسایل و تجهیزات با هم‌تیمی و تقسیم کردن آن، راه را برای ارتقا شخصیت شما بسیار متفاوت‌تر خواهد کرد.

بازی Diablo 3 هم‌اکنون در پلتفرم رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان و همچنین کنسول نینتندو سوییچ در دو حالت آنلاین و آفلاین در دسترس قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Destiny 2 (آنلاین)

عنوان سبک فانتزی و شوتر اول شخص استودیو بانجی (Bungie) طرفداران بسیاری را در سرتاسر جهان دارد؛ بازی Destiny 2 از جمله عناوینی است که برای تجربه آن، قطعا نیاز به چندین ساعت زمان خواهید داشت؛ چراکه کشتن دشمنان و جلو بردن ماموریت‌ها درحالی که همراه با دوستان و یا حتی بازیکنان غریبه به گشت و گذار در مناطق جدید می‌پردازید، به حدی جذاب خواهد بود که کنترلر را لحظه‌ای کنار نگذارید.

همچنین از ویژگی‌های بسیار مهم این عنوان، بسته‌های الحاقی متعدد و اضافه شدن ماموریت‌ها و نقشه‌های جدیدی است که استودیو بانجی تا سال‌ها ادامه خواهد داد.

بازی Destiny 2 هم‌اکنون برای کاربران کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Animal Crossing: New Horizon (آنلاین و آفلاین)

اگر از کاربران کنسول نینتندو سوییچ باشید، قطعا نام بازی Animal Crossing: New Horizon را هم شنیده‌اید. در این عنوان مهیج و سرگرم کننده، شما ابتدا در یک جزیره خالی هستید که باید در آن سعی به ساخت خانه، مزرعه، و شخصی‌سازی وسایل و مناطق مختلف بپردازید.

با این وجود، بازی Animal Crossing: New Horizon در سبک چند نفره Co-Op ویژگی‌های جالبی دارد؛ شما می‌توانید با دوستان خود به ساخت و ساز بپردازید، به جزیره آن‌ها سر بزنید، و یا با اضافه کردن آن به لیست بهترین دوستان خود با یکدیگر حرف بزنید و یا در فروشگاه جزیره آن‌ها شروع به خرید و فروش کنید.

بازی Animal Crossing: New Horizon برای کنسول نینتندو سوییچ هم‌اکنون در دسترس کاربران قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی SnipperClips (آنلاین و آفلاین)

کنسول نینتندو سوییچ برای داشتن عناوین چند نفره خوپ بسیار مشهور است، اما بازی SnipperClips کمی در سبک چند نفره Co-Op متفاوت ظاهر شده است؛ به نحوی که شما در این بازی دو نفره، هرکدام یکی از کنترلرهای کنسول نینتندو خود را در دست خواهید گرفت و سپس تلاش خواهید کرد تا با کنترل شخصیت دو بعدی خود یک پازل را حل کنید.

در ابتدا ممکن است این ایده بسیار ساده به نظر برسد، اما پس از شروع بازی متوجه خواهید شد که چند ساعت از روز خود را تنها برای حل کردن یک پازل ساده و بریدن کاغذها همراه با دوست خود صرف کرده‌اید.

بازی SnipperClips هم‌اکنون برای کاربران نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Portal 2 (آنلاین و آفلاین)

یکی دیگر از بازی‌های سبک پازل در لیست بازی های چند نفره Co-Op امروز، که البته کمی با سایر عناوین ذکر شده فرق می‌کند. در بازی Portal 2 شما و یکی از دوستان خود هرکدام کنترل یک ربات کوچک را به عهده خواهید گرفت که باید سعی کنید تا در حل کردن معماهای پیش رو به یکدیگر کمک کنید.

با وجود سادگی توضیح این بازی، به هیچ وجه فکر نکنید که هر مرحله به سادگی رد خواهد شد؛ چراکه اگر یکی از شما حتی یک لحظه زود یا دیر حرکتی را انجام دهد، ممکن است کل نقشه نابود شود. به هر حال به دلیل همین سختی‌ها این بازی معروف شده و اگر در کنسول‌های نسب حاضر نیز در دسترس قرار داشت، بدون شک در دسته بهترین‌های فروشگاه پلی استیشن و یا مایکروسافت در کنسول ایکس باکس وان قرار می‌گرفت.

بازی Portal 2 هم‌اکنون برای کاربران پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Call of Duty: Warzone (آنلاین)

درحالی که عناوین سبک بتل رویال را عمدتا نمی‌توان در دسته چند نفره Co-Op حساب کرد، اما بازی Call of Duty: Warzone به دلیل داشتن ماموریت‌ها و قراردادهای داخل بازی که باید با دوستان خود کامل کنید می‌تواند در این لیست باشد. همچنین در ابتدای توضیحات اشاره کرده بودیم که برخی بازی ها در هر دو سبک Multiplayer و Co-Op ساخته شده‌اند و بازی Call of Duty: Warzone نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این عنوان هیجان انگیز، شما می‌توانید با دوستان خود در هر پلتفرم و کنسولی که بازی برای آن‌ها در دسترس است تیم تشکیل دهید، و یک بتل رویال ۱۵۰ نفره را تجربه کنید؛ جایی که برای رسیدن به تجهیزات بهتر و گرفتن امتیازات بیشتر، باید با دوستان خود ماموریت‌هایی را انجام دهید و اگر در حین انجام آن‌ها کشته شوید، همچنان شانس بازگشت را در زندان Gulag خواهید داشت! جایی که شخصیت کاپیتان پرایس در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 گرفتار شده بود و او را نجات دادیم.

بازی Call of Duty: Warzone هم‌اکنون برای پلتفرم رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 4 و همچنین کنسول ایکس باکس وان در دسترس قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Overcooked 2 (آنلاین و آفلاین)

توضیح بازی Overcooked 2 بسیار ساده به نظر می‌رسد؛ شما باید در کمتر از زمان گفته شده غذا مشتریان را تحویل دهید، به همین سادگی. اما چیزی که باعث جذاب شدن این بازی می‌شود، رقابت شما با دوستان خواهد بود؛ جایی که هنگام تحویل سفارش، دوست شما روی غذایی که پخته‌اید آتش ریخته و آن را نابود می‌کند!

البته بهتر است این بازی فقط در حد یک سرگرمی در نظر بگیرید تا با دوستان و اعضای خانواده خود به مشکل برنخورید! زیرا دزدیدن گوشت و یا سوزاندن غذایی که رقیب شما برای پختن آن تلاش بسیاری کرده است قطعا عصبانی شدن آن‌ها را به دنبال خواهد داشت.

بازی Overcooked 2 برای کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، کنسول نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی Fortnite (آنلاین)

یکی دیگر از مثال‌های واضح برای ترکیب بازی در دو سبک چند نفره Multiplayer و Co-Op بازی Fortnite است. عنوان رایگان و معروف شرکت اپیک گیمز (Epic Games) که از روزهای اول انتشار تا به امروز توانسته است تا با انتشار به‌روز رسانی‌ها و فصل‌های جدید همچنان محبوبیت خود را بین کاربران حفظ کند.

در این بازی بتل رویال علاوه بر سعی برای اول شدن، شما می‌توانید با دوستان خود در هر پلتفرمی یک تیم تشکیل داده و به انجام ماموریت‌های هفتگی و فصلی بپردازید که تمام کردن آن‌ها، جوایز خاصی را به شما خواهد داد. برای مثال، در فصل حاضر که با تم مارول شروع شده، هک کردن ربات‌های تونی استارک (Tony Stark) یکی از ماموریت‌های این بازی است.

لازم به ذکر است که این بازی هم‌اکنون بنا بر مسائل به وجود آمده بین دو شرکت اپل و اپیک گیمز در پلتفرم iOS قابل دریافت نیست.

بازی Fortnite در پلتفرم رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، کنسول نینتندو سوییچ و همچنین گوشی‌های اندرویدی قابل تجربه است.

بیشتر بخوانید: بازی It Takes Two یک بازی متفاوت دو نفره

 

بازی سبک چند نفره

بازی Minecraft (آنلاین و آفلاین)

امکان ندارد که نام معروف بازی Minecraft را نشنیده باشید! یک بازی آزاد و عجیب، که در آن می‌توانید با دوستان خود به ساخت و ساز بپردازید و در نقشه بچرخید.

قاعدتا هیچ برنامه یا ماموریت خاصی برای تجربه این بازی وجود ندارد اما دلیل معروف شدن آن، بخاطر آزادی عمل است.

بازی Minecraft هم‌اکنون در کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، کنسول نینتندو سوئیچ، پلتفرم iOS و همچنین پلتفرم رایانه شخصی و پلتفرم اندروید در دسترس کاربران قرار دارد.

بازی سبک چند نفره

بازی A Way Out (آنلاین و آفلاین)

فرقی نمی‌کند که قصد تجربه یک ست بسکتبال، و یا شطرنج را داشته باشید، چراکه در بازی A Way Out به هر حال باید سعی کنید تا بالاخره از زندان فرار کنید. با این وجود، چنین تجربه‌ای فقط و فقط با یک بازیکن دیگر امکان‌پذیر خواهد بود!

بازی A Way Out از معدود عناوینی است که فقط و فقط در سبک چند نفره Co-Op ساخته شده و حالت تک‌نفره ندارد. در این بازی، شما در نقش دو مجرم خواهید بود که باید سعی کنید تا از یک زندان فرار کنید؛ با این وجود در حین پیدا کردن راه فرار، می‌توانید از مینی‌گیم‌های داخل بازی نیز لذت ببرید.

بازی A Way Out برای کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.