امروز:3 مرداد 1400
موس و کیبورد روی ایکس باکس سری ایکس

استفاده از موس و کیبورد در کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس

در این مقاله به بررسی چگونگی استفاده از موس و کیبورد روی کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس  می‌پردازیم. با زیپ فا همراه باشید.

استفاده از کیبورد به همراه موس می‌تواند در برخی بازی‌ها (بخصوص بازی‌های تیراندازی و استراتژیک) بسیار کاربردی باشد. در کنسول ایکس باکس وان، امکان استفاده از کیبورد و ماوس برای بسیاری از بازی‌ها وجود داشت و اکنون کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس هم از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. در ادامه در مورد نحوه‌ اتصال صفحه کلید و ماوس، انواع صحفه کلیدها و ماوس‌های قابل استفاده و قابلیت‌ها و محدودیت‌های استفاده از آن‌ها روی کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس توضیح خواهیم داد.

چگونه صفحه کلید و ماوس را به کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس متصل کنیم؟

خبر خوب برای شما این است که اتصال صفحه کلید و ماوس به کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس، بسیار ساده است تنها چند ثانیه زمان می‌برد.  مراحل انجام این کار به صورت زیر است:

  • یک صفحه کلید و ماوس تهیه کنید. (لازم به ذکر است که در برخی شرایط تنها به یک ماوس یا یک صفحه کلید برای کار در کنار دسته‌ بازی ایکس باکس نیاز دارید و نیاز به کار با هردو نیست)
  • آداپتور بی سیم یا کابل صفحه کلید و ماوس‌تان را از طریق درگاه USB کنسول ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس وصل کنید.
  • بجای دسته‌ بازی از صفحه کلید و ماوس استفاده کنید.

xbox keyboard

کدام صفحه کلیدها و ماوس‌ها با کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس سازگار هستند؟

خبر خوب دوم! نیازی نیست که برای کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس صفحه کلید و ماوس جداگانه و مخصوص بخرید. کنسو ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس تقریبا با همه‌ انواع صفحه کلیدها و ماوس‌ها به خوبی سازگار می‌شوند. شما به راحتی می‌توانید انواع صفحه کلیدها و ماوس‌های بی سیم و سیم دار را بدون هیچ مشکلی به این کنسول‌ها متصل کنید.

تنها مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوید، در صورتی است که از صفحه کلید و ماوسی استفاده کنید که یک ورودی مشترک دارند. در این مواقع، ممکن است گاهی کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس در نحوه‌ پاسخ ‌دهی به دستگاه‌های ورودی دچار مشکل شوند. برای اطمینان از این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم که در کنسول‌تان از صفحه کلید و ماوس بی سیم مخصوص بازی با ورودی‌های جداگانه استفاده کنید. البته اگر به جای آن از صفحه کلید و ماوس سیم دار استفاده می‌کنید، نیازی به نگرانی در مورد استفاده از آن‌ها نیست و شما به راحتی می‌توانید با وصل کردن صفحه کلید و ماوس که هرکدام سیم جداگانه‌ای برای اتصال دارند از آن‌ها استفاده کنید.

چه کارهایی می‌توان با استفاده از موس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس انجام داد؟

تقریباً هر کاری که با استفاده از دسته‌ بازی کنسول‌تان انجام می‌دادید را می‌توانید با صفحه کلید و ماوس انجام دهید. به طور مثال می‌توانید به راحتی با استفاده از دکمه‌های جهتی صفحه کلید یا حرکت دادن ماوس، پیشخوان کنسول را مدیریت کنید.

یکی از برزگ‌ترین مزیت‌های استفاده از صفحه کلید به جای دسته بازی کنسول‌ ایکس باکس، نوشتن پیام‌ها در گفتگوی زنده است. به این صورت که اگر یک صفحه کلید در دسترس داشته باشید به راحتی می‌توانید در هنگام گفتگوی متنی، پیام‌های خود را بنویسید. طبیعتاً نوشتن پیام‌ها با صفحه کلید بسیار سریع‌تر از انجام این کار با دسته بازی ایکس باکس انجام می‌شود.

همچنین می‌توانید برای اجرای بازی‌های کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس از صفحه کلید و ماوس استفاده کنید. البته باید به این موضوع توجه کنید که اگر برای بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین از صفحه کلید و ماوس استفاده کنید، کنسول ایکس باکس شما این دستگاه‌ها را شناسایی کرده و شما باید با دیگر بازیکنانی که از صفحه کلید و ماوس در کنسول ایکس باکس سری ایکس، کنسول ایکس باکس سری اس یا رایانه‌ شخصی خود‌ استفاده می‌کنند بازی کنید.

محدودیت‌های استفاده از صفحه کلید و ماوس در کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس چیست؟

استفاده از صفحه کلید و ماوس محدودیت‌های زیادی برای شما ایجاد نمی‌کند. مهم‌ترین محدودیت این کار همانطور که گفته شد، این است که شما نمی‌توانید با دیگر بازیکنان کنسول‌های ایکس باکس که از دسته‌ بازی استفاده می‌کنند بازی کنید و به بازیکنان رایانه شخصی برای بازی وصل خواهید شد.

مشکل دیگر که ممکن است با استفاده از صفحه کلید و ماوس روی کنسول‌های ایکس باکس به وجود بیاید، اشغال شدن فضا است. برای وصل کردن صفحه کلید و ماوس به کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس، دو درگاه USB کنسول شما اشغال خواهند شد. این در حالی است که از ابتدا هم کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس تعداد محدودی از این درگاه‌ها را دارند. این مشکل می‌تواند با تهیه‌ی یک USB hub که تعدادی درگاه USB به کنسول‌تان اضافه می‌کند حل شود. اما تهیه‌ این دستگاه هزینه‌ای اضافی است و کمی هم فضای کار شما را اشغال می‌کند (خیلی کم که می‌توان از آن صرف نظر کرد).

در نهایت هرچند که محدودیت‌های کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس برای استفاده از صفحه کلید و ماوس قابل چشم پوشی هستند، پیشنهاد ما این است که اگر استفاده از صفحه کلید و ماوس را به دسته بازی ترجیح می‌دهید. به جای تهیه‌ی کنسول، از رایانه‌ شخصی مخصوص بازی و یا لپتاپ‌های مخصوص بازی استفاده کنید. اما استفاده از صفحه کلید و ماوس در کنار دسته بازی کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس و کنسول سری اس می‌تواند در برخی موارد و بازی‌ها برای‌تان بسیار کاربردی باشد.

منبع: LifeWire

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.