بهترین بازی های ابر قهرمانی

بهترین بازی‌ های ابرقهرمانی دهه‌ اخیر

بهترین بازی‌ های ابرقهرمانی دهه‌ اخیر – بازی‌های ابر قهرمانی همواره جزو محبوب‌ترین سبک‌ها میان بازیبازها بوده‌اند. آثاری که شما را با فراز و نشیب‌های قهرمان همراه می‌کرد. از قدرت‌های ماورایی آن‌ها گرفته تا تصمیمات سختی که برای استفاده از قدرت‌هایشان می‌گیرند، همه و همه باعث می‌شود تا تجربه این آثار جذاب و خاطره‌انگیز شود. با زیپ فا همراه باشید تا به 10تا از بهترین آثار ابرقهرمانی دهه اخیر بپردازیم.

علیرغم اینکه مدت زیادی است که گیمرها قادر هستند قهرمانان موردعلاقه خود را در صفحه‌نمایش‌های کوچک کنترل کنند، تنها در چند دهه‌ی اخیر است که کنسول‌های جدید حقیقتا به ابرقهرمان‌های کمیکی جان دادند و مخصوصا دهه اخیر که شاهد برخی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی بودیم.

در حالی که طرفداران صبورانه در انتظار عناوین جدید DC یعنیSuicide Squad: Kill The Justice League و Gotham Knights هستند و همچنین از آنطرف نسخه‌ی جدیدی از بازی Spider-Man با حضور شخصیت Miles Morales قرار است عرضه شود، بهتر است از این فرصت استفاده کرده و بهترین‌ بازی‌های ابرقهرمانی دهه اخیر را مرور کرد.

10 The Darkness II

سال عرضه: 2010

نمره در متاکریتیک: 80

در حالی که شخصیت Jackie Estacado از بازی The Darkness چندان ابرقهرمانی بنظر نمی‌رسد او در حقیقت قبل از تبدیل شدن به شخصیت یک بازی ویدیویی، شخصیتی کمیک‌بوکی بود.

استودیوی Digital Extremes دنباله‌ی نسخه‌ی اول را در سال 2011 عرضه کرد. این دنباله نسبت به نسخه‌ی اول‌ پیشرفت‌های زیادی در زمینه مکانیک‌‌های گیم‌‍‌پلی داشت و ویژگی‌های زیادی به بازی اضافه کرد بطوری که بازیکنان قادر بودند از قدرت‌های شیطانی بیشتری بهره ببرند. بازی The Darkness II عنوانی خاطره‌انگیز بوده و لایق حضور داشتن در بین بهترین بازی‌‌های ابرقهرمانی دهه اخیر است.

9- InFAMOUS: Second Son

سال عرضه: 2014

نمره در متاکریتیک: 80

این نسخه از سری بازی InFAMOUS چند سال بعد از رخدادهای نسخه‌های قبلی جریان داشته و همچنین شاهد شخصیت جدید Delsin Rowe در این بازی هستیم. در این بازی انسان‌‌هایی مانند Rowe و همچنین Cole MacGrath (شخصیت اصلی بازی قبلی ) که قدرت‌های خاصی دارند Conduit نامیده می‌شوند و سازمانی برای دستگیری اینطور انسان‌ها وجود دارد.

در حالی که MacGrath یک Conduit الکتریکی با قابلیت‌های انرژی-محور مختلف بود، شخصیت جدید ما یعنی Delsin Rowe قادر بود طی مواجه شدن با دیگر Conduitها قدرت‌های خود را عوض کند. این تنوع و داستان عالی بازی InFAMOUS: Second Son به‌خوبی تجربه‌ی مبارزه‌ی Rowe و قبیله‌ی Akomish با سازمانی شیطانی در شهر سیاتل را ارائه داد.

8- LEGO Batman 2: DC Super Heroes

سال انتشار: 2012

نمره در متاکریتیک: 81

تا قبل از بازی LEGO Batman تعدادی بازی LEGO مثل Star Wars و Indiana Jones وجود داشت که به موفقیت خوبی دست یافته بودند اما زمانی که در سال 2008 بازی LEGO Batman عرضه شد ما شاهد آغاز موجی از بازی‌های LEGO براساس دنیا‌های کمیک‌بوکی بودیم.

بازی LEGO Batman 2: DC Super Heroes گسترشی عظیم نسبت به نسخه‌ی اول بود و شامل 75 شخصیت مختلف مثل سوپرمن، واندر وومن و فانوس سبز می‌شد تا در شهر گاتهام بصورت جهان‌باز به گشت و گذار بپردازید. این بازی به سرعت تبدیل به یکی از عناوین محبوب شد و به همین دلیل حضور آن در لیست بهترین بازی‌های ابرقهرمانی قطعی است.

7- LEGO Marvel Super Heroes

سال انتشار: 2013

نمره در متاکریتیک: 83

شرکت DC تنها شرکتی نبود که وارد سری بازی‌های LEGO شد. تنها یکسال بعد از انتشار بازی LEGO Batman 2، ما شاهد عرضه‌ی بازی بسیار محبوب LEGO Marvel Super Heroes بودیم.

این بازی تعداد زیادی از شخصیت‌های دنیای Marvel را در مقابل دشمنانی مثل Doctor Doom و Loki قرار داد و تبدیل به پرفروش‌ترین بازی LEGO شد که بعدا دنباله‌ی آن نیز منتشر شد.

6- South Park: The Fractured But Whole

سال انتشار: 2017

نمره در متاکریتیک: 84

سریال کمدی معروف South Park به هیچ وجه با دنیای بازی‌های ویدیویی بیگانه نیست. دنباله‌ی بازی South Park: The Stick of Truth در سال 2017 با عنوان The Fractured But Whole منتشر شد و برروی شخصیت‌های ابرقهرمانی این سریال تمرکز می‌کرد.

بازی South Park: The Fractured But Whole درست مثل نسخه‌ی قبلی یک عنوان نقش‌آفرینی است اما سیستم مبارزات بازی بازنگری شده و داستان آن نیز دیوانه‌وارتر از نسخه‌ی قبلی است و همین کافی است تا این بازی هم در لیست بهترین بازی‌های ابرقهرمانی دهه‌ی اخیر قرار بگیرد.

5- Marvel Vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

سال عرضه: 2011

نمره در متاکریتیک: 85

سال 2011 بود که پنجمین نسخه از سری بازی محبوب Marvel Vs. Capcom منتشر شد و سبک مبارزه‌ای کلاسیک را با شخصیت‌های سه بعدی و تعدادی شخصیت قابل بازی بیشتر از Avengers و X-Men ارائه دارد.

همچنین کنترل و گیم‌پلی بازی نیز بهتر و ساده‌تر شده بود تا بازیکنان جدید راحت‌تر وارد سری شوند. بازی Ultimate Marvel vs. Capcom 3 نیز چندین سال بعد با شخصیت‌های بیشتر و برخی بهبودها عرضه شد.

4- Batman: Arkham Knight

سال عرضه: 2015

نمره در متاکریتیک: 87

استودیوی Rocksteady سه‌‌گانه‌ی Arkham را در سال 2015 با بازی Batman: Arkham Knight به اتمام رساند. این بازی با اضافه کردن خودروی مخصوص شخصیت بتمن یعنی Batmobile آن بتمن بودنی که سازندگان قول داده بودند را به حقیقت تبدیل می‌کند.

این بازی بزرگترین جهان را در بین دیگر عناوین این سری داشت و شما قادر بودید در کل شهر Gotham به گشت و گذار بپردازید. داستان این بازی از کمیک‌ها الهام گرفته شده بود و به همین دلیل شخصیت‌پردازی به اوج خود رسید.

3- Marvel’s Spider-Man

سال عرضه: 2018

نمره در متاکریتیک: 87

دو سال پیش، استودیوی Insomniac Games با کمک سونی بهترین بازی ابرقهرمانی مربوط به شخصیت اسپایدرمن را منتشر کردند. بازی Marvel’s Spider-Man شخصیت‌های معروف دنیای Marvel را در یک داستان کاملا جدید قرار داد.

این بازی سیستم مبارزات سری بازی Batman Arkham را به تکامل رساند و با اضافه کردن مکانیک‌های جدید و تعداد زیادی لباس و بسته‌ی الحاقی توانست تجربه‌ای را ارائه دهد که تاکنون در صنعت گیم برای این شخصیت وجود نداشت.

2- Injustice 2

سال عرضه: 2017

نمره در متاکریتیک: 89

علیرغم اینکه بازی Mortal Kombat vs. DC Universe نتوانست وارد لیست ما شود، استودیوی NetherRealm تصمیم گرفت اینبار فقط برروی جهان DC متمرکز شود و بازی Injustice: Gods Among Us را در سال 2013 منتشر کند.

 بازی Injustice 2 در سال 2017 عرضه شد و تمامی نکات مثبت نسخه‌ی قبلی را تکامل داد و با اضافه کردن سیستم جدید Gear توانست به‌خوبی سیستمی برای پیشرفت در بازی ایجاد کند. داستان بازی نیز به‌خوبی یکی از آینده‌های تاریک جهان DC را به نمایش می‌گذارد.

1- Batman: Arkham City

سال عرضه: 2011

نمره در متاکریتیک: 96

علیرغم اینکه بازی Arkham Knight این سری بازی را تکامل رساند و به‌خوبی از قدرت کنسول‌ها استفاده کرد، بازی Batman: Arkham City بود که توانست این فرنچایز را به اوج برساند.

بازی Arkham City تمامی مواردی که نسخه‌ی قبلی یعنی Arkham Asylum برای آن تمجید می‌شد را در بازی نگه داشت و جهانی بزرگتر و داستانی جذاب‌تر را ارائه داد. همچنین سیستم مبارزه‌ی خاص این سری بازی در این نسخه به اوج خود رسید. بسیاری از طرفداران جهان‌های کمیک‌بوکی این بازی را نه تنها یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی بلکه بهترین بازی ابرقهرمانی می‌نامند.

این لیستی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی دهه‌ی اخیر بود. حال با ورود به نسل نهم امیدواریم شاهد عناوین بیشتر و بهتری از این سبک باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.