امروز:6 مرداد 1400

10 بازی سرگرم کننده از دنیای غرب وحشی که باید بازی کرد

طی سال‌های گذشته آثار جذابی با اقتباس گرفتن از حال و هوای غرب وحشتی ساخته شده است. در میان این بازی‌ها، آثاری هستند که توانسته‌اند عملکرد بهتری را رقم بزند و دقیقا حس و حال محیط را به شما منتقل کنند. در این مطلب به ۱۰ بازی که به این موفقیت دست یافته‌اند می‌پردازیم. ۱۰ بازی که هر طرفدار غرب وحشی باید برای یکبار هم که شده است، آن‌ها را تجربه کند. با زیپ فا همراه باشید.

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد بازی‌های ویدئویی می‌توان گفت، این است که آنها می‌توانند ما را به مکان‌ها و زمان‌های مختلف ببرند. اگر می‌توانید در زمان و مکان سفر کنید و به جاهای مختلف بروید، چرا به غرب وحشی سفر نکنید؟ سرزمینی که پر است از بی قانونی و افراد قانون شکن و مجرمانی که برخی از آنها در تیراندازی بسیار عالی هستند. از این رو، تعجب انگیز نیست که شهرهای غبار آلوده و سالن های قدیمی به یک مکان مورد علاقه برای توسعه دهندگان بازی‌های ویدئوی در طی‌سال های گذشته تبدیل شده است. با این حال، تعداد زیادی از بازی‌های کابوی به نوع و شکل دیگری نمایش داده می شوند.

اگر به تیراندازی، سرقت های بانکی و همچنین انتقام علاقه دارید. (انتقام به معنای واقعی کلمه، چرا که هر یک از شخصیت های موجود در این بازی، به معنای واقعی از خانواده ها انتقام می گیرند. بنابراین این بازی ها ممکن است درست در کوچه و محله هایی شبیه به کوچه محل های شما به وقوع بپیوندد. از PS4 جدید وسترن مانند بازی Hunt: Showdown تا نوع کلاسیک این بازی ها مانند بازی Gun و حتی نوع قدیمی تر رایانه شخصی وسترن ها مانند بازی The Oregon Trail همه بازی های محبوب در مورد غرب وحشی هستند.

1- بازی Red Dead Redemption 2

بعد از اینکه سری قبلی این بازی موفقیت به دست آورد، اساسا تولید این سری اجتناب ناپذیر می کرد. این سری در سال 2018 منتشر شد و تبدیل به یکی از بازی های محبوب و مورد علاقه شد. بسیاری از ابعاد و جنبه ای این بازی پیشرفت کرده و گرافیگ آن شگفت انگیز شده است. برخی آن را هنوز یکی از واقعی ترین بازی ها می دانند.

دنباله این بازی با چرخه آب و هوایی و همچنین روز و شب کاملا واقع بینانه است. از این رو، بازیکنان هم در هنر و هم در گیم پلی از آن متاثر می شوند.

شاید این بازی نتواند میزان نوستالژیک بودن سری قبلی خود را در بر بگیرد. اما با این حال، بازیکنان می توانند بعد از هشت سال، بازی وسترن را که به آن علاقه مند بودند تجربه نمایند.

– سال انتشار: 2018

شرکت توسعه دهنده: استودیو راک استار

– ژانر (ویدئو گیم): اکشن – ماجراجویانه

– پلتفرم: کنسول پلی استیشن 4، کنسول ایکس باکس وان، رایانه شخصی و استادیا

2- بازی Red Dead Revolver

بازی در سبک تیراندازی غرب و به صورت رسمی با بازی بازی Red Dead Revolver به عنوان اولین بازی محبوب تولید شده در استودیو جهانی راک استار شروع شد و ادامه پیدا کرد. این بازی جانشین معنوی بازی بازی He Spiritual Successor بود. بنابراین می تواند احساسات اکثر بازیکنان این نوع بازی ها را به بهترین شکل پاسخ دهد. بازیکنان در این ویدئو گیم از یک سطح به سطح دیگر می روند و در هر سطح مبارزات خود را خاتمه می دهند. البته در این بین بازیکنان می توانند در سطح شهرها تفریح کنند و چیزهای جدید و ظریف به به نام Brimstone را کشف کنند. این سبک از بازی ها با وجود اینکه امروزه بیشتر از سبک های دیگر فراموش شده است، ولی با این حال در کنسول ایکس باکس و کنسول پلی استیشن 2 که قدیمی تر هستند، طرفداران زیادی دارند.

– سال انتشار: 2004

– شرکت توسعه دهنده: راک استار سن دیگو

– ژانر (ویدئو گیم): وسترن، تیر اندازی، اکشن و ماجراجویانه، تک تیر انداز و غیره…

– پلتفرم: کنسول پلی استیشن 2، کنسول ایکس باکس

3- بازی Red Dead Redemption

در میان نسل های قبلی بازی های کنسولی می توان گفت که این بازی یکی از بهترین و محبوب ترین هاست. محبوبیت این بازی بیشتر به دلیل داشتن شخصیت های مختلف، جذاب بودن دنیای بازی و البته تنظیم واقع گرایانه آن مربوط می شود.

استودیو راک استار به عنوان یک بازی ساز و توسعه دهنده فوق العاده، موجب می شود که بازیکنان در دنیای خود غوطه ور شوند و به جزئیات کامل تمامی نقشه ها، راه ها و غیره واقف گردند. این واقع بینی در اصل سبب می شود که بازیکنان احساس کنند که با شخصیت های واقعی دارند، بازی می کنند.

در طی سال های گذشته بازی های زیادی در مورد غرب وحشی تولید شده است. اما این اولین بازی بود که سبب شده این سبک از بازی ها روی پرده هنوز زنده باقی بماند. از این رو، این بازی تا به امروز محبوبیت خود را حفظ کرده است. شهرت این بازی سبب جذب بسیاری از افراد شده است.

– سال انتشار: 2010

– شرکت توسعه دهنده: راک استار سن دیگو

– ژانر (ویدئو گیم): اکشن و ماجراجویانه

– پلتفرم: کنسول پلی استیشن 3، کنسول ایکس باکس 360

4- بازی Gun

بازی اسلحه احتمالا شباهت زیادی به بازی Red Dead دارد. ولی با این حال، این دو بازی به هیچ وجه با هم دیگر ارتباطی ندارند. در واقع آنها توسط شرکت های مختلفی تولید شده اند. این بازی، در غرب قدیم و در حوالی سال های 1880 رخ می دهد. بنابراین ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که می تواند برای آرتور مورگان به اندازه کافی درآمد زایی نماید.

البته گرافیک بازی هنوز هم جا واسه بهبود دارد. ولی عملکردی آن واقعا درخشان است. این بازی با داشتن هنرپیشگان معرفی چون رون پرلمن، کریس کریستوفرسون، انس هنریکس و سایر بازیگران مطرح در لیست A قرار می گیرد. داستان بازی بسیار غنی است و درگیری به همراه نبوغ را نشان می دهد. از این رو، آن را به یکی بازی های رده اولی کابوی برای دهه ها تبدیل کرده است.

– سال انتشار: 2005

– توسعه دهنده: Rebellion Developments، Beenox، Neversoft

– ژانر (ویدئو گیم): وسترن، تیر اندازی، اکشن و ماجراجویانه، تک تیر انداز، و غیره …

– پلتفرم: کنسول پلی استیشن 2، گیم کوپ، کنسول ایکس باکس 360، رایانه شخصی و…

5- بازی West of Loathing

در ابتدا باید گفت که سبک و سیاق حداقلی این بازی شما را فریب ندهدا. چرا که این بازی یکی از بهترین بازی های سال 2017 محسوب می شود. دور شدن از سبک های رایج غربی، سبب شده است که سبک این بازی بیشتر به صورت کمدی باشد. از این رو، گیمرها و منتقدان آن را به صورت یکسان دوست دارند و آن را به عنوان بهترین بازی کمدی سال 2017 ارزیابی می کنند که جوایز بسیاری کسب کرده است. این بازی همچنین به دلیل داشتن سبک پیچیده و استراتژیک مورد ستایش قرار گرفته است. از این رو، با نگاه کردن مجدد به این بازی به نظر می رسد، نتوان آن را انجام داد. در مرکز این بازی یک عمل RPG مبتنی بر نوبت قرار دارد. با این حال، بسیاری از ویژگی ها و مشخصات بازی های سبک غربی را دارد که بتواند در این لیست قرار بگیرد.

– سال انتشار: 2017

– شرکت توسعه دهنده: Asymmetric

– ژانر (ویدئو گیم): بازی ویدئویی در سبک نقش آفرینانه

– پلتفرم: کنسول نینتندو سوئیچ، رایانه شخصی، لینوکس و سیستم‌عامل‌های مکینتاش

6- بازی Wild Guns

این بازی نوعی بازگشت به بازی های قدیمی و سبک کلاسیک است. بازی اسلحه های وحشی در گالری بازی های جنگی منتشر شده در سال 1994 قرار می گیرد. این بازی تقریبا مشابه نمایش مشهور  Firefly است. از این رو، این بازی ترکیبی از احساس غربی با تاثیرات علمی – تخیلی است. با این حال، این بازی وقتی برای اولین باز عرضه شد، با دیدگاه خوب منتقدان مواجه شد. لذا می توانست واقعا قدرت خود را حفظ کند. چرا که این بازی در طی سال های گذشته به یک بازی کلاسیک عالی تبدیل شده است.  

گیم پلی و گرافیک این بازی تا به امروز به شکل نسبتا خوبی با کیفیت نگه داشته شده است. بنابراین اگر پلتفرم مناسب برای این بازی را دارید، مطمئنا این بازی یکی از انتخاب های شما خواهد بود.

– شرکت توسعه دهنده: شرکت ناتسومه

– ژانر(ویدئو گیم): وسترن، تیراندازی، تک تیز انداز، اکشن و Science Fiction

– پلتفرم: سیتم عالی نینتندو اینترتایمنت و کنسول Wii

7- بازی The Oregon Trail

می توان گفت که حتی افرادی که اطلاعات زیادی در مورد بازی های ویدئویی ندارند، نام این بازی را شنیده اند. چرا که Oregon Trail عنوان نادری است که کمتر استفاده می شود. در حالی که بازیکنان در این بازی خانواده های خود را انتخاب می کنند و در مسیرهای سراسر خطرناک یک منظقه در ایالات غربی آمریکا مستقر می شوند،  می توانند این بازی را به خوبی انجام دهند. یکی از سختی ها و دشواری هایی که پیشگامان اولیه این بازی مجبور به تحمل آن بودن یافتن راهی برای اقیانوس آرام بود. علاوه بر این کمبود مواد غذایی، رودخانه های پر آب از جمله دشواری ها و سختی های آن بودند. در اصل، اگر سال انتشار این بازی را به سال 1971 بر گردانیم، در این صورت، می توان گفت که این بازی نزدیک به 50 سال است که در صفحه نمایش گیمرها قرار دارد و نظر آنها را به خود جلب کرده است. از این رو، می توان گفت که به یک عامل فرهنگی تبدیل شده است.

طراحی بازی با کیفیت بالا، سبب شده است که این بازی در طول سال های گذشته در صدر لیست باشد. بنابراین اگر به دنبال یک ویدئو گیم ماجراجویانه و چالش برانگیز هستید، در این صورت این بازی برای شما مناسب خواهد بود.

– سال انتشار: 1971

– شرکت توسعه دهنده: MECC

– ژانر (ویدئو گیم): بازی آموزشی، وسترن، آموزشی و سرگرمی، ماجراجویانه، شبیه سازی شده و غیره …

– پلتفرم:  مکینتاش، اپل تو، داس، رایانه شخصی، آتاری 8 بیت فامیلی، و غیره

8- بازی Oddworld: Stranger’s Wrath

در این بازی، بازیکنان به جای اینکه به عنوان یک قانون شکن شرور بازی کنند، در نقش یک شکارچی فصلی بازی می کنند. از این رو، به دنبال مجرمان می روند و برای دستگیری آنها پاداش تعیین می کنند. گیم پلی این بازی کاملا متنوع است و سیستم عامل، مهمات ارزنده ای را در اختیارتان قرار می دهد تا به این طریق بتوانید به اکتشاف، غوغا و جنگ ویا نبردهای طولانی بپردازید.  

– سال انتشار: 2005

– شرکت توسعه دهنده: Oddworld Inhabitants

– ژانر ویدئو گیم: وستنرن، تیراندازی، اکشن و ماجراجویانه، تک تیر انداز، اکشن و غیره

– پلتفرم: رایانه شخصی، کنسول پلی استیشن 3، کنسول ایکس باکس

9- بازی Call of Juarez: Gunslinger

این بازی تولید کمپانی تکلند (Techland) است و ویدئو گیم آن به وسیله توسعه دهنده و انتشار کننده آن از لهستان تولید شده است. این بازی، یک گیم پلی در سبک تک تیر انداز اول شخص است که به شدت از غرب وحشی الهام گرفته شده است. بازی Call of Juarez اولین بار در سال 2006 منتشر شده که روی دو شخصیت اصلی بیل و ری (Billy and Ray) متمرکز بود وبازی بین این دو شخصیت انجام می شد. هر یک از این شخصیت ها دارای ویژگی ها و مهارت های مختلفی بودند و در زمان مبارزه می توانستند گزینه های بیشتری را در اختیار بازیکنان قرار دهند.

در حالی که چهار گیم در این بازی وجود داشت که همگی در غرب رخ می دادند. آخرین نسخه آن که منتشر شد، بازی Gunslinger بود، این نسخه احتمالا محبوب ترین نوع آن محسوب می شد. این بازی با ایجاد یک پیروزی زیبا و جذاب به صورت ناخواسته بازگشتی بود به دهه 1800 و از دو بازی اولیه خود نشانه هایی را به همراه داشت.

– سال انتشار: 2013

– شرکت توسعه دهنده: تک لند

– ژانر گیم ویدئو: تک تیرانداز اول شخص

– پلتفرم: کنسول پلی استیشن 3، رایانه شخصی، کنسول ایکس باکس 360 و کنسول نینتندو سوییج

10- بازی A Fistful of Gun

در این بازی، گیمرها نقش شمن را بر عهده دارند و این بازی یک شلیک روشن است. از این رو، مبارزه بر علیه بارون های راه آهن شیطانی (evil railroad baron) است. افرادی که با شیطان معامله کرده اند. این افراد در تلاش هستند با ساخت راه آهن جهنم را به جهانیان متصل نمایند.

این بازی در کنار مکانیزم تیراندازی خاص و منحصر به فردی، دارای برخی از عناصر و سبک های RPG نیز است. در پایان هر مرحله بازیکنان این فرصت را دارند که یکی از پنج ارتقاء تصادفی را انتخاب کنند. بازی A Fistful of Gun دارای ماهیت داستانی است. بازی به صورت آنلاین ارائه می شود. از این رو، بازیکنان حق انتخاب های زیادی دارند و می توانند تنوع زیادی را تجربه نمایند. خواه این تنوع می تواند از دست رفتن ماموریت و یا از دست دادن مهارت باشد. از این رو، بازیکنان می توانند مهارت های خود را در معرض آزمایش قرار دهند.

– سال انتشار: 2015

– توسعه دهنده: Duckbridge

– ژانر ویدئو گیم: پلتفرم اکشن

– پلتفرم: رایانه شخصی، لینوکس، مک os

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.