امروز:3 مرداد 1400

10 بازی نقش‌آفرینی برتر که باید بازی کنید

سبک نقش‌آفرینی یکی از پرطرفدارترین سبک‌های بازی‌های ویدیویی است. در حقیقت بسیاری از عناوین برتر صنعت گیم از همین دسته بازی‌ها هستند. امروز با شما هستیم تا 10 بازی نقش‌آفرینی برتر که شما باید تجربه کنید را مرور کنیم. با زیپ فا همراه باشید.

10Kingdom Hearts 2

ممکن است بازی Kingdom Hearts 3 چهارده سال در دست توسعه بوده باشد اما نسخه‌ی دوم این این سه‌گانه‌ی دوست‌داشتنی، هنوز هم اثری برتر است. بازی Kingdom Hearts 2 که سه سال بعد از نسخه‌ی اول عرضه شد ایده‌ی درخشان Kingdom Hearts ( پسری جوان به‌نام Sora از کلیدی عجیب قدرت‌های خاصی دریافت می‌کند و باید در جهان‌های مختلف دیزنی سفر کرده تا جلوی گسترش شیاطین را بگیرد.) را گسترش داده و ابعاد ریز بازی را بهبود داد. پیمایش در جهان‌های کوچک نسخه‌ی اول بسیار طاقت‌فرسا بود و نسخه‌ی دوم از لحاظ طراحی مراحل توانست به یک سطح بالاتری رسیده و در عین حال مراحل را گسترش دهد. همچنین، ارتقا‌های مربوط به سیستم مبارزات باعث سریعتر و روان‌تر شدن گیم‌پلی بازی شدند و اضافه شدن Drive Formها به شما اجازه می‌داد قابلیت‌های مختلفی را در آن واحد برای Sora فعال کنید. باس‌فایت‌ها سخت بوده ولی غیرممکن نیستند. تمامی این موارد، این بازی را به برترین تجربه در این سه‌گانه تبدیل می‌کند.

9- Assassin’s Creed Odyssey

بازی Assassin’s Creed Odyssey جهشی رو به جلو برای این سری بازی عظیم بود. این نسخه المان‌های نقش‌آفرینی بسیاری مثل دیالوگ‌های قابل انتخاب و دیگر چیزها را به بازی اضافه کرد. حال تمامی این ویژگی‌های جدید را با بازگشت مبارزات دریایی و مراحل فرعی، مکان‌ها و رازهای مخفی ترکیب کنید تا Oddyssey بوجود بیاید. دو شخصیت Alexios یا Kassandra که باید بین‌شان انتخاب کنید، حقیقتا مخصوص شما هستند و شما قادر هستید این شخصیت خود را به یکی از نه پایان بازی برسانید. همچنین باید اشاره کرد که نحوه‌ی به پایان رساندن مراحل توسط شما بر جهان بازی تاثیرگذار است. این بدین معنی است که شما می‌توانید چندین بار بازی را به اتمام برسانید و این کار ممکن است صدها ساعت شما را سرگرم کند.

8- Star Wars: Knights of the Old Republic

گاهی اوقات، نزدیک شدن به برخی عناوین نقش‌آفرینی می‌تواند سخت باشد. اگر شما عاشق این سبک نباشید، ممکن است از میزان پیچیدگی که یک عنوان نقش‌آفرینی دارد و صبر و حوصله‌ی موردنیاز آن بترسید. بازی Star Wars: Knights of the Old Republic عنوانی است که طرفداران سرسخت این سبک عاشق آن هستند. داستان این بازی در چهار هزار سال قبل از رخدادهای فیلم‌ها جریان دارد و شما باید زیر دست Jediها راه و روش‌های Force را یاد بگیرید. بازی به شما این اجازه را می‌دهد که شخصیت خود را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که سمت تاریکی هستید یا روشنایی. این بازی بهشت طرفداران Star Wars است و به‌خوبی حال و هوای جادویی و جذاب فیلم‌ها را به بازیکنان القا می‌کند. صداگذاری‌های عالی، گیم‌پلی قابل دسترس، شخصیت‌های جذاب و صد البته مبارزات با Lightsaber تجربه‌ای بسیار خاص را به شما ارائه می‌دهند. با این اوصاف، این عنوان عمق و جذابیت لازم برای حضور در لیست 10 بازی نقش‌آفرینی برتر را دارد.

7- Elder Scrolls 4: Oblivion

آن دروازه‌ها در بازی Elder Scrolls 4: Oblivion بدون کمک شما بسته نخواهند شد. اما علیرغم اینکه Daedraها در حال وارد شدن به سرزمین Cyrodiil هستند، شما کارهای متعدد دیگری بجای مبارزه با این موجودات را نیز می‌توانید انجام دهید. انتخاب بین Mageها و Guild، یا حتی کمک کردن به افراد عادی در کارهای روزانه‌شان، می‌تواند وقت شما را پر کند. برخلاف Skyrim، در هنگام شروع بازی با یک صفحه‌ی انتخاب کلاس روبرو خواهید شد که برای افرادی که می‌خواهند سریع وارد بازی شوند ایده‌آل است با این حال شما قادر هستید تمامی ویژگی‌های شخصیت خود را شخصی‌سازی کنید تا قهرمان کامل خود را بسازید.

6- The Outer Worlds

بازی The Outer Worlds عنوانی است که به سازنده‌ی آن یعنی Obsidian اجازه داد تا استعداد خود را در ساخت یک بازی نقش‌آفرینی با دیالوگ‌های عالی، شخصیت‌های جذاب و جهانی عمیق، نشان دهند. این بازی برای رسیدن به بهترین لحظاتش شما را مجبور می‌کند زمان بسیاری زیادی در حال صحبت کردن باشید اما تقریبا تمامی این مکالمات به نحوی برای شما لذت‌بخش هستند. صداگذاری درخشان در کنار نویسندگی جذاب و انیمیشن‌های مربوط به چهره‌ی ماهرانه باعث می‌شود شما به شخصیت‌های این بازی علاقه‌مند شوید و همین مهم، انتخابات را برای شما سخت‌تر می‌کند و این یکی از نشانه‌های یک عنوان نقش‌آفرینی عالی است.

5- Elder Scrolls 5: Skyrim

هر کسی که می‌خواهید باشید، هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. بازی Elder Scrolls 5: Skyrim پر از دلیل است تا در جهان آن زندگی کنید: شما می‌توانید وقت خود را اختصاص به علم کیمیا دهید و یا به شکار Daedraها بپردازید. شما قادر هستید به بالاترین مقام در بین Companionها برسید یا تنها در Skyrim زندگی کنید و با کشاورزی به روزمرگی بپردازید. درست است که خطر اژدها در روستای نزدیک وجود دارد اما علیرغم تمامی این اتفاقات، هدف شما در Skyrim فقط خودتان هستید. هیچ چیزی وجود ندارد که شما را مجبور به انجام مراحل کند. در حالی که ما منتظر Elder Scrolls 6 هستیم، شما می‌توانید وارد جهان Skyrim شده و بفهمید چه نوع Dragonbornئی هستید.

4- Legend of Zelda: Breath of the Wild

شخصیت Link یک بوم نقاشی خالی است که شما می‌توانید به یک شوالیه زره‌پوش یا یک نینجای مخفی‌کار تبدیلش کنید. شخصیت و رفتار Link تا حدی انعطاف‌پذیر است که شما قادر هستید هرکاری که دوست دارید در بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild انجام دهید و باز هم آن حس عجیب خارج شدن از خط داستانی بازی به شما دست ندهد. در این بازی نیز شما می‌توانید مثل دیگر شخصیت‌های داخل بازی سرتان به کار خودتان باشد. به بالای آن برج جدید بروید و یا وارد یک مارپیچ پررمز و راز در لبه‌ی نقشه‌‎ی بازی شوید. محیط بازی تا حدی جذابیت دارد که به شما التماس می‌کند تا به آن توجه کنید و این مهم کاملا با این حقیقت که Link چندین دهه در خواب بوده تطابق دارد.

3- Fallout: New Vegas

حقیقتا نمی‌توان کار Courior را غیرمنطقی دانست. به سر او شلیک شد و او توانست زنده بماند و اکنون دنبال جواب است. اما با وجود تمامی چیزهایی که جهان بازی Fallout: New Vegas به شما ارائه می‌دهد، سخت است بدنبال آن جواب‌ها رفت و در وسط راه مشغول کار دیگر نشد. البته این اصلا جای تعجب ندارد چون این بازی یکی از بهترین عناوین جهان‌باز صنعت بازی است. شما حتی می‌توانید تصمیم بگیرید پیدا کردن فردی که به شما شلیک کرد آخرین کاری است که می‌خواهید انجام دهید. این بازی نیز درست مثل Skyrim به شما اجازه می‌دهد کار خود را انجام دهید. وارد یکی از چندین فرقه جهان بازی شوید و به کار کردن با آن‌ها بپردازید. بازی Fallout: New Vegas با توجه به تمامی این ویژگی‌ها یکی عضو شایسته در بین 10 بازی نقش‌آفرینی برتر است.

2- Mass Effect 2

در این نسخه از بازی Mass Effect، استودیوی BioWare پایه و اصول نسخه‌ی اصلی را گرفته و یک جهان فضایی زیبا را بر آن قرار می‌دهد. سیستم مبارزات بازی در این نسخه بطور کامل بازسازی شده و سبکی شبیه به عناوین Gears دارد. حال آن سیستم را با قابلیت‌های خاص Shepherd و اعضای گروه‌تان ترکیب کنید تا یک مبارزه‌ی شخصی‌سازی شده و پویا را تجربه کنید. داستان بازی در موقعیت راحتی قرار داشته و به نوعی بین آشنایی با جهان و نابودی آن جهان است که فرصت خوبی برای تنفس به بازیکن می‌دهد. در همین فرصت، شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای را ملاقات خواهید کرد که برخی از آن‌ها را می‌توان برترین شخصیت‌های تاریخ بازی دانست. فهمیدن داستان زندگی شخصیت‌ها کاملا شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بحث‌هایی که بین شما و دیگران بوجود می‌آید و انتخاب‌هایی که شما با آن روبرو خواهید شد قطعا شما را فلج خواهد کرد. درست است، عناوین نقش‌آفرینی در بازی با احساسات بازیکن بسیار خوب عمل می‌کنند اما بازی Mass Effect 2 کاری می‌کند که بازیکن واقعا به جهان آن اهمیت بدهد.

1- The Witcher 3

بازی The Witcher 3 یک ترکیب خارق‌العاده از مبارزات سخت (اما لذت‌بخش)، نویسندگی فوق‌العاده و انتخابات واقعا سخت است. این بازی سریع‌تر از آنچه فکرش را می‌کنید شما را در خود غرق می‌کند. شخصیت Geralt of Rivia فردی است که بسیاری از افراد جهان بازی رابطه‌ی خوبی با او ندارند اما در عین حال نیازمندش هستند. شما در هنگام بازی کردن، به راحتی قادر هستید تنش افزاینده‌ی غریبه بودن در جهانی به این پویایی را حس کنید.

سرگرم شدن در این جهان بسیار راحت است؛ وقت خود را صرف کشتن هیولاها کنید یا در مناطقی دور از دسترس به‌دنبال تجهیزاتی خاص بگردید، انتخاب با شماست. زمانی که کارتان با خط داستانی سنگین و طولانی بازی تمام شد نوبت به غرق شدن در جهان‌های جدید به دو بسته‌ی الحاقی Hearts of Stone و Blood and Wine می‌رسد. به‌سادگی بگویم، این بهترین بازی نقش‌آفرینی موجود است که می‌توانید تجربه کنید.

در پایان نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. آیا به انتخاب‌های لیست موافق هستید؟ شما نیز لیستی از 10 بازی نقش‌آفرینی برتر را ساخته و به ما بگویید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.