در سال 2020 عناوین بسیاری از استودیوهای مختلف برای کنسول ایکس باکس وان و همچنین کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس عرضه شدند و با به پایان رسیدن این سال پردردسر، حال نوبت به آن رسیده تا بهترین بازی های ایکس باکس را معرفی کنیم. با زیپ فا همراه باشید.

بدون شک سال 2020 مشکلات بسیاری را برای مردم به همراه داشت که همه آنها با انتشار ویروس کرونا شروع شده و به قرنطینه و تعویق افتادن تمامی رویدادها منجر شد. ساخت بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها علاوه بر بازی‌های رایانه‌ای در این سال به تاخیر افتاده و حتی برخی از آن‌ها به سال ۲۰۲۱ موکول شدند.

 

بهترین بازی های 2020 ایکس باکس

با این حال نکته قابل توجه اینجاست که حتی با وجود وضعیت قرنطینه و دورکاری، همچنان عناوین مختلفی از بازی‌های رایانه‌ای منتشر شدند‌ و سهم مایکروسافت از اتفاقات این سال در دنیای بازی‌های رایانه‌ای چندان هم کم نبوده است؛ عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس، معرفی سرویس‌های جدید، معرفی عناوین انحصاری و همچنین خرید برخی استودیوهای بازی‌سازی برای توسعه هرچه بیشتر عناوین مختلف، تنها بخشی از برنامه‌های اجرایی این کمپانی برای بازی‌های کنسول‌های ایکس باکس بوده است. به همین منظور، در مطلب امروز ۱۰ مورد از عناوین برتر ایکس باکس که در سال 2020 عرضه شده‌اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین بازی های ایکس باکس

10. بازی Tetris Effect: Connected

عرضه بازی Tetris Effect در سال ۲۰۱۸ با استقبال شدید کاربران مواجه شد و از بهترین‌های آن سال نیز محسوب می‌شد. با این وجود نسخه پیشرفته و اضافه شده آن در سال 2020 که با عنوان Connected عرضه شد، باز هم از بهترین‌ها در سبک خود است. با این حال حتی پس از دو سال گذشتن از عرضه نسخه اصلی آن، همچنان در عنوان جدید نیز همان ویژگی‌های بصری و موسیقی متن فوق‌العاده جذاب را شاهد هستیم که در کنار یک گیم پلی اعتیادآور، بازی Tetris Effect: Connected را به یکی از بهترین‌های 2020 تبدیل می‌کند.

همچنین لازم به ذکر است که نسخه جدید این بازی چندان هم خالی از قابلیت‌های جدید نیست و از بهترین‌های آن می‌توان به اضافه شدن قابلیت بازی چند نفره در هر دو حالت Co-Op و Multiplayer اشاره کرد که با ویژگی Crossplay بین کنسول‌های ایکس باکس و رایانه شخصی در دسترس کاربران قرار دارد.

..:: برای دانلود بازی Tetris Effect کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

9. بازی Gears Tactics

عناوین سری بازی Gears of War معمولا با سبک شوتر سوم شخص با تمرکز روی قابلیتی سنگرگیری و تیراندازی هدفمند شناخته می‌شوند؛ با این وجود، امسال شاهد عرضه عنوانی بودیم که نه‌تنها از بهترین بازی های ایکس باکس در 2020 بوده، بلکه این سبک را تغییر داده و هدفمند بودن تیراندازی در آن را چند سطح ارتقا داده است!

شرکت The Coalition در یک همکاری با استودیو Splash Damage بازی Gears Tactics را روانه بازار کردند که در مجموع، می‌توان گفت که یک ترکیب بی‌نظیر از بازی Gears of War و بازی XCOM است که داستان جذابی را درباره وقایع قبل از سری بازی Gears of War را روایت می‌کند. بله، درست فکر کردید، بازی Gears Tactics درواقع یک عنوان سبک استراتژیک است که با تمامی عناوین پیشین سری فرق دارد، اما این تفاوت به هیچ وجه منجر به تخریب اثر نشده و به عنوان یکی از بهترین بازی های ایکس باکس حتما باید آن را تجربه کنید.

..:: برای دانلود بازی Gears Tactics کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

8. بازی Dragon Ball Z: Kakarot

اگر از طرفداران این مجموعه باشید، اینکه چندبار تابه حال عناوین مختلف در سری Z بازی Dragon Ball را بازی کرده‌اید به احتمال بسیار زیاد برای شما مهم نیست؛ عناوینی که در آن داستان کاملا مشابه و یکسانی بازگویی می‌شود و بازی Dragon Ball Z: Kakarot هم از این قاعده مستثنی نیست.

با این وجود نکته‌ای که باعث انتخاب این اثر به عنوان یکی از بهترین بازی های ایکس باکس در سال 2020 می‌شود، برآورده کردن همان المان‌هایی است که از یک بازی جهان‌باز سبک ماجراجویی انتظار می‌رود. در بازی Dragon Ball Z: Kakarot شما باز هم داستان همیشگی را خواهید دید، اما اینبار علاوه بر گیم پلی جذاب که از عناوین قبلی مجموعه به ارث برده شده، شاهد حرکات و قابلیت‌های جدید خواهید بود که حتی اگر بی‌نظیر نباشند، از بهترین‌ها هستند.

بهترین بازی های ایکس باکس

7. بازی Wasteland 3

اگر به دنبال یک بازی نقش‌آفرینی هستید که در آن، داستان مطابق میل و انتخاب شما پیش رود و در پیدا کردن چنین اثری سایر عناوین را شکست خورده می‌دانید، پس لازم به ذکر است که بازی Wasteland 3 دقیقا آن چیزی است که دنبالش بودید.

این عنوان در سال 2020 توانسته است تا توجه طرفداران بسیاری را به سوی خود جلب کند؛ چراکه مخاطبان آن خاص بوده و از طرفی پایه و اساس بازی برمبنای اهداف تبلیغاتی و سود دهی به شرکت و استودیو سازنده ساخته نشده است. با این حال جهانی پر از جزئیات دقیق برای ارتباط شخصیت‌هایی که هرکدام منحصر به‌فرد طراحی شده‌اند، انتخاب‌هایی که روی هر قسمت از داستان بازی تاثیر می‌گذارند، سیستم مبارزه‌ای جذاب و در نهایت، قابلیت‌های مختلف برای شخصی‌سازی شخصیت اصلی دقیقا بازی Wasteland 3 را به یکی از بهترین بازی های ایکس باکس در سال 2020 و در مجموع از بهترین عناوین سبک نقش‌آفرینی تبدیل می‌کند.

..:: برای دانلود بازی Wasteland 3 کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

6. بازی Minecraft Dungeons

هیچ فکرش را می‌کردید که در بازی Minecraft شاهد یک سبک جدید با پس‌زمینه بازی Diablo باشید؟ قطعا جواب مثبت است، چراکه بازی Minecraft تمامی عناصر لازم برای تبدیل شدن به هر عنوان، فیلم، سریال یا هرآنچه که فکرش را بکیند را دارد! در بازی Minecraft Dungeons باز هم شاهد همان گیم پلی همیشگی و جذاب هستیم، با این تفاوت که اینبار، سیستم لوت ارتقا یافته و همانطور که از اسم بازی هم پیداست، شما برای فتح قلعه‌های مختلف با دوستان خود وارد سیاه‌چاله‌هایی خواهید شد که بسیار خطرناک هستند.

به هر حال بازی Minecraft Dungeons این توانایی را دارد تا خالق لحظات چالش‌برانگیز و حساسی برای بازیکنان باشد، اما اگر فکر می‌کنید که این عنوان نوید بازی Diablo 4 را می‌دهد، قاعدتا اشتباه فکر کرده‌اید.

..:: برای دانلود بازی Minecraft Dungeons کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

5. بازی Assassin’s Creed Valhalla

در اولین رویداد رسمی مایکروسافت برای معرفی بازی‌های کنسول ایکس باکس سری ایکس بازی Assassin’s Creed Valhalla معرفی شد؛ عنوانی که با بحث‌ها و حاشیه‌های مختلفی در ابتدای معرفی مواجه شده و حال حدود دو ماه از انتشار آن می‌گذرد. با این حال طی چند سال گذشته شاهد عرصه عناوینی در سری بازی Assassin’s Creed بودیم که دیگر از سبک آدم‌کشی مخفیانه فاصله گرفته و بیشتر به اکشن نقش‌آفرینی نزدیک شده بودند.

با این وجود در حالی که سایه بزرگ سبک اکشن نقش‌آفرینی روی بازی Assassin’s Creed Odyssey و بازی Assassin’s Creed Origins دیده می‌شد، بازی Assassin’s Creed Valhalla از ماهیت جدید آن استفاده کرده و عملا به عنوان یک بازی RPG معرفی شد که با حفظ برخی عناصر سری Assassin’s Creed گیم پلی آن را وارد فاز تازه و گسترده‌تری می‌کند.

با این حال علاوه بر سبک گیم پلی، موردی که شدیدا باعث جذاب شدن این بازی می‌شود داستان آن است که به گفته اشرف اسماعیل، کارگردان سابق این عنوان، به بخش داستان آینده سری بازی Assassin’s Creed که تیره ‌و تار شده بود جان تازه‌ای می‌بخشد.

..:: برای دانلود بازی Assassin’s Creed Valhalla کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

4. بازی Watch Dogs: Legion

هنگامی که شرکت مایکروسافت اعلام کرد که شما در بازی Watch Dogs: Legion می‌توانید که در نقش تمامی افراد حاضر در دنیای بازی نقش‌آفرینی کنید، توجه جمع بسیاری از کاربران به سوی این ادعا جلب شد. با این وجود این استودیو فرانسوی ظاهرا به خوبی توانست از پس وعده خود برآید و شما در این بازی عملا می‌توانید هرکس که می‌دانید پتانسیل تبدیل شدن به یکی از نیروهای مقاومت را دارد به گروه Dedsec اضافه کنید.

با این حال قابلیت گسترش شخصیت‌های بازی به اندازه مردم یک شهر باعث شده تا مسئله داستان و شخصیت‌پردازی در این عنوان کمی کمرنگ شود. اما به هر حال، اینکه می‌توانید از بین تمامی افراد شهر، هرکدام را به عنوان شخصیت بعدی خود انتخاب کنید که ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد، سبک جدیدی خواهد بود که با بازی Watch Dogs: Legion معرفی شده است.

..:: برای دانلود بازی Watch Dogs: Legion کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

3. بازی Star Wars: Squadrons

پس از تمدید و همکاری مجدد کمپانی الکترونیک آرتس برای ساخت عناوین مربوط به دنیای جنگ ستارگان، امسال این شرکت تصمیم گرفت تا بعد از عرضه بازی Star Wars: Battlefront 2 و سپس بازی Star Wars: Fallen Order حال به سراغ یکی از عناصر اصلی مجموعه جنگ ستارگان، یعنی سوار شدن بر جت‌های جنگی و مبارزات آن برود.

بازی Star Wars: Squadrons دقیقا همان تجربه‌ای را برای شما ارائه می‌کند که از جنگ با جت‌های X-Wing انتظارش را داشتید! بدون اینکه اینبار شرکت الکترونیک آرتس برای دریافت اسکین‌ها و جت‌ها خرج اضافه‌ای روی دست شما بگذارد. با این حال نکته‌ای که باعث محبوبیت بازی Star Wars: Squadrons و قرار دادن آن در لیست بهترین بازی های 2020 ایکس باکس می‌شود جزئیات دقیقی است که سازندگان اثر، درباره هر یک از جت‌های موجود در این عنوان رعایت کرده‌اند؛ به نحوی که اگر از طرفداران فیلم‌های جنگ ستارگان باشید، قطعا از شباهت‌های موجود در آن با فیلم‌های مورد علاقه خود لذت خواهید برد.

همچنین از نظر گیم پلی، بازی شما در مبارزات مختلف ۵ به ۵ قرار می‌دهد که پیروزی در آن‌ها مراحل مختلفی دارد؛ به نحوی که تیم با استراتژی قوی‌تر، پیروز میدان خواهد شد. به علاوه، بخش داستانی بازی هم برای افرادی که قصد دارند تا ساعاتی را مشغول بازیابی خاطرات خود با سری فیلم‌های جنگ ستارگان باشند در بازی گذاشته شده که خود به بخش مجزا تقسیم می‌شود.

..:: برای دانلود بازی Star Wars: Squadrons کلیک کنید ::..

بهترین بازی های ایکس باکس

2. بازی Ori And The Will of The Wisps

بدون شک یکی از عناوین محبوبی که در سال 2020 عرضه شده و ارزش تمامی تعریف‌ کردن‌های از آن را دارد، بازی Ori And The Will of The Wisps خواهد بود. امروزه عناوین بسیاری را پیدا نمی‌کنید که داستان، طراحی، گرافیک خیره کننده و چشم‌نواز و از همه مهم‌تر، موسیقی متن فوق‌العاده‌ای را داشته باشد که تا مدت‌ها در ذهن شما بماند و آن را روزانه در فکر خود بشنوید!

بازی Ori And The Will of The Wisps درواقع شما را به یک ماجراجویی دعوت می‌کند که هنگام تجربه آن و جذب شدن به داستان بازی، دیگر قصد زمین گذاشتن کنترلر خود را نخواهید داشت. به هر حال اگر این بازی را در کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس یا ایکس باکس وان یا حتی پلتفرم رایانه شخصی و نینتندو سوئیچ تجربه کنید، قطعا لذتی که از آن خواهید برد یکسان بوده و قابلیت خاصی مانند نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه بالا یا کیفیت 4K برای تجربه یکی از بهترین عناوین 2020 را نخواهید داشت.

بهترین بازی های ایکس باکس

1. بازی Yakuza: Like a Dragon

تغییر سبک در سری بازی Yakuza: Like a Dragon و کشاندن سبک آن به حالت اکشن نقش آفرینی یا همان RPG شاید ممکن بود تا کل سری را خراب کند؛ اما استودیو RGG ظاهرا فکر همه جای کار را کرده بود و از بهترین بازی های ایکس باکس در سال 2020 و همچنین از بهترین عناوین در سری بازی یاکوزا را عرضه کرد.

با این حال علاوه بر گیم پلی جدید، در بازی Yakuza: Like a Dragon شاهد حضور شخصیت‌های جدیدی هستیم که در داستانی جدید و همینطور شهری متفاوت جریان گروه‌های مجرم یاکوزا را که کنترل برخی عوامل در شهر را بر عهده دارند بازگو می‌کنند. همچنین نکته‌ای باعث انتخاب بازی Yakuza: Like a Dragon به عنوان یکی از بهترین بازی های 2020 ایکس باکس می‌شود، طراحی گرافیکی بی‌نظیر آن خواهد بود که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

منبع: Gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.