کنترلر ایکس باکس سری ایکس و هدست

نحوه حل مشکل وصل نشدن هدست به کنترلر ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

هنگامی که صدای شما به هم‌تیمی‌های داخل بازی نمی‌رسد یا اینکه شما صدای آن‌ها را نمی‌شنوید، همیشه این احتمال وجود دارد که هدست به کنترلر کنسول شما متصل نشده باشد. با این حساب، در این مطلب با ما همراه باشید تا مشکلات مربوط به متصل نشدن هدست به کنترلر ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را بررسی کرده و رفع کنیم.

هنگامی که هدست شما صدای افراد بازی را پخش نمی‌کند، چند مورد برای بررسی وجود خواهد داشت؛ اول اینکه اگر شما صدای دیگران نمی‌شنوید و آن‌ها نیز صدای شما را نمی‌شنوند، پس به احتمال بسیار زیاد هدست شما قطع و یا خراب شده است. همچنین دقت کنید که پیش از ادامه خواندن مطلب، از قطع نشدن صدای خود توسط سایر بازیکنان اطمینان حاصل کنید، زیرا اگر آن‌ها صدای شما را Mute کرده باشند، مسئله آن ربطی به مشکل متصل نشدن هدست به کنترلر ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نخواهد داشت.

کنترلر ایکس باکس سری ایکس

چه چیزی مانع اتصال هدست به کنترلر ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس اس می‌شود؟

عدم اتصال هدست به کنترلر کنسول می‌تواند نتیجه مشکلات سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری باشد. از نظر سخت‌افزاری، باید مطمئن شوید که هدست و کنترلر خراب نبوده و با رایانه شخصی نیز کار کنند. از نظر نرم‌افزاری نیز ممکن است تنظیمات غلطی را برای اتصال به هدست اعمال کرده باشید و آن را به درستی در منو دستگاه‌های تعریف شده برای کنترلر قرار نداده باشید.

کنترلر ایکس باکس سری ایکس

نحوه رفع مشکل عدم اتصال هدست

اگر هنگام بررسی کردن متوجه شدید که هدست شما سالم است (می‌توانید آن را به گوشی یا کنسول دیگری وصل کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید)، پس در ادامه روش‌های زیر را برای حل مشکل خود امتحان کنید.

1. از متصل بودن کنترلر خود به کنسول مورد نظر اطمینان حاصل کنید؛ چراکه اگر مدتی کار نکنید و آن را روشن بگذارید، همیشه احتمال قطع شدن ارتباط کنترلر با کنسول وجود دارد. همچنین ممکن است آن به کنسول دیگر و یا رایانه شخصی شما متصل شده باشد.

2. دقت کنید که صدای هدست شما قطع (Mute) نشده باشد؛ زیرا اکثر هدست‌های مخصوص اتصال به کنترلر کنسول‌های بازی، قابلیتی برای قطع صدا را دارند که توسط یک دکمه قابل کنترل است. همچنین اگر صدا قطع نبود، یکبار آن را Mute و مجددا وصل کنید تا مشکل آن برطرف شود.

کنترلر ایکس باکس سری ایکس

3. اکثر هدست‌های مخصوص بازی با قابلیت اتصال به کنترلر ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس این ویژگی را دارند که توسط دکمه‌های فیزیکی طراحی شده روی آن‌ها، صدای افراد در بازی را کم یا زیاد کنند. با این حساب ممکن است که به اشتباه صدای آن را کم کرده یا هنگام گذاشتن هدست روی مبل دکمه کم شدن صدای آن فشار داده شده باشد. پس برای رفع مشکل خود، ممکن است که تنها لازم باشد تا صدای هدست را بلند کنید!

4. برای اطمینان از سلامت هدست، از برنامه اسکایپ کمک بگیرید و با گرفتن یک تماس با دوستان خود با استفاده از این هدست، ببینید که آیا مشکل نبود صدا در این حالت رفع می‌شود یا که خیر. دقت کنید که اگر مشکل همچنان وجود دارد، به احتمال بسیار زیاد هدست شما خراب است، و اگر مشکل هنگام تماس اسکایپ حل شد، پس افراد داخل بازی صدای شما را قطع کرده‌اند.

کنترلر ایکس باکس سری ایکس

5. سعی کنید تا هدست خود را با اتصال به یک کنترلر دیگر امتحان کنید؛ چراکه ممکن است مشکل اصلی از کنترلر ایکس باکس سری ایکس یا کنسول ایکس باکس سری اس شما باشد. همچنین لازم به ذکر است که شما می‌توانید از کنترلر کنسول ایکس باکس وان نیز برای تجربه بازی‌ها در کنسول ایکس باکس سری ایکس یا اس نیز استفاده کنید.

6. اگر با اتصال یک هدست دیگر به کنترلر مورد نظر کار به درستی پیش رفته و صدای شما بدون مشکل پخش می‌شود، پس نتیجه می‌گیریم که هدست اصلی شما خراب شده است. حال این خرابی می‌تواند از اتصال دکمه Mute بوده و یا از سیم‌پیچی داخل آن باشد.

کنترلر ایکس باکس سری ایکس

7. به علاوه، دقت کنید که داخل جک هدفون در کنترلر شما تمیز باشد؛ چراکه ممکن است با کنار گذاشتن کنترلر بعد از بازی، محفظه آن را خاک گرفته باشد. در صورت مشاهده چنین مشکلی سعی کنید تا داخل آن را تمیز و مجددا هدست خود را به آن وصل و امتحان کنید.

8. کابل هدست را برای هرگونه مشکل از جمله کثیفی یا ساییدگی بررسی کنید؛ چراکه همیشه این احتمال وجود دارد که سر این کابل که وارد جک هدفون در کنترلر می‌شود خراب شده باشد. به هر حال در صورت مشاهده هرگونه مشکل در این زمینه، نگران هزینه آن نباشید زیرا تعویض این کابل چندان هم گران قیمت نیست. همچنین ممکن است پاک کردن آن با کمی الکل مشکل عدم اتصال را رفع کند.همچنین علاوه بر سر کابل ذکر شده در مورد قبلی، ممکن است خود این سیم نیز دچار مشکل شده باشد و بهتر است آن ر با دستگاهدستگاه دیگری نیز امتحان کنید.

9. از فعال بودن میکروفون در بازی نیز اطمینان حاصل کنید؛ زیرا ممکن است که در یک بازی شما صدای دیگران را بشنوید اما کسی صدای شما را نشنود. با این حساب حتما تنطیمات داخل بازی را برای فعال کردن میکروفون بررسی کنید.

کنترلر ایکس باکس سری ایکس

10. تنظیمات امنیتی کنسول ایکس باکس سری ایکس یا  کنسول ایکس باکس اس خود را بررسی کنید زیرا اگر این تنظیمات با محدودیت بسیاری چیده شده باشند، قاعدتا نمی‌توانید از میکروفون خود در بازی استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که این گزینه تنها برای حساب‌های کاربری بزرگسالان در دسترس است و حساب کاربری کودکان به کلی قابلیت استفاده از میکروفون در برخی از بازی‌ها را نخواهد داشت.

  • برای این کار نیز لازم است تا به ترتیب وارد منوهای Profile & system و Settings و Account و در نهایت Privacy & online safety شوید.
  • حال گزینه Xbox Live Safety را انتخاب کنید.
    منو View details and customize را باز کنید.
  • گزینه Communications & multiplayer را انتخاب کنید تا در منو جدید، بتوانید افرادی که با آن‌ها صحبت کنید را انتخاب کنید.

11. دقت کنید که کنترلر ایکس باکس سری ایکس یا ایکس باکس سری اس شما خود دارای بخش نرم‌افزاری جداگانه برای برقراری ارتباط با کنسول است؛ بنابراین سعی کنید تا همیشه نسخه این نرم‌افزار را به‌روز نگه دارید.

  • برای انجام این کار، ابتدا با رفتن به بخش Profile & system و سپس Settings وارد تنظیمات شوید.
  • حال با رفتن به منو Devices & connections و بعد از آن Accessories لیست وسایل متصل به کنسول را پیدا کنید.
  • حال با انتخاب کنترلر مورد نظر، روی گزینه سه نقطه مربوط به آن بزنید تا اگر به‌روز رسانی جدیدی وجود داشت، آن را نصب کنید.

12. کنترلر را به پروفایل مورد نظر خود در کنسول ایکس باکس سری ایکس یا ایکس باکس سری اس جفت کنید. اگر این کار را انجام نداده باشید، هنگام استفاده از حساب کاربری مورد نظر قادر به اتصال به هدست و برقراری ارتباط با سایر بازیکنان نخواهد بود.

13. یکبار کنسول را خاموش و روشن کنید. این روش شاید چندان هم مرتبط به نظر نرسد اما همیشه با خاموش و روشن کردن دستگاه‌هایی مانند رایانه شخصی و یا کنسول‌های بازی، آن‌ها به نحوی تازه‌سازی خواهند شد و ممکن است که همین امر مشکل شما را حل کند. البته در نظر داشته باشید که کنسول و همچنین کنترلر به کلی خاموش شوند و پس از گذشت چند دقیقه مجددا آن‌ها را امتحان کنید. در آخر نیز اگر کنترلر خاموش نمی‌شود، باتری آن را جدا کنید.

14. اگر با وجود امتحان تمامی مراحل فوق مشکل شما حل نشد و از سلامت کنترلر و هدست خود نیز مطمئن هستید، شاید یکبار بازگردانی کنسول به تنظیمات کارخانه راه حل خوبی باشد.

منبع: Lifewire

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.